Oczyszczacz powietrza dla alergika to oręż XXI wieku w walce z alergią. Zasada działania tego wspaniałego urządzenia jest dziecinnie prosta. Tworzy obieg powietrza wciągając zanieczyszczone powietrze a następnie przepuszczając je przez zestaw filtrów. Odfiltrowane powietrze z kurzu, roztoczy i alergenów wraca z powrotem do pomieszczenia. Sezon wiosenno-letni to wspaniały okres, w którym roślinność, zwierzęta i ludzie budzą się do życia. Niestety radość z tego faktu nie trwa długo, ponieważ ożywiona roślinność produkuje masę pyłu, który powoduje reakcje alergiczne. Dlatego też dla niektórych z was długie słoneczne dni spędzamy na wydmuchiwaniu nosa w chusteczkę, przecieraniu oczu i zażywaniu specyfików antyalergicznych.

Oczyszczacz powietrza dla alergików

Kurz, roztocza, pyłki roślin to główne przyczyny alergii wziewnych. Kataru siennego doświadcza co piąta osoba dorosła, co dwudziesta ma napady pokrzywki a co szóste dziecko w wieku szkolnym cierpi na zmiany skórne wywołane alergią. Leczenie alergii nie jest łatwe i wymaga kompleksowego podejścia . Dobre wyniki przynosi odczulanie, ale w przypadku alergii na pyłki taką terapię należy przeprowadzić przed okresem kwitnienia. Często stosowane są również leki antyhistaminowe, kromony i kortykosteroidy.

Sharp KCA50EUW

Nowością w walce z alergią są oczyszczacze powietrza, a szczególnie skuteczny jest Sharp KCA50EUW. W domowym powietrzu czai się mnóstwo drobnych odpadów organicznych, nieorganicznych. Wśród obecnych znajdziesz również alergeny i pleśnie, z którym poradzisz tylko, gdy oczyszczacz powietrza posiada możliwość odseparowania funkcji oczyszczania, nawilżania, jonizacji. Jest to ważne, ponieważ jeżeli masz do czynienia z pokojem zawilgoconym nie powinieneś dodatkowo go nawilżać. Ciepło i wilgoć to idealne warunki do rozwoju pleśni czy patogenów. Oddzielenie tych funkcji pozwala daje większą kontrolę nad pracą urządzenia. Z drugiej strony automatyzacją, w którą wyposażony jest Sharp KC-A50EU-W ułatwia utrzymanie odpowiedniej poziomu czystości i nawilżanie a to za sprawą serii czujników temperatury, kurzu czy zapachu.

Sposób oczyszczania Sharp KCA50EUW

Kolejną ważnym atutem tego urządzenia jest technologia Plasmacluster. Firma Sharp wykorzystuje ją do jonizacji niebezpiecznych składników powietrza, w tym kurzu, pleśni, wirusów, alergenów czy roztoczy. Sposób działania jest następujący, jony uwalniane przez generator dodatnie i ujemne przylepiają się do ścianek “brudnej” cząsteczki i zaciągają z niej wodór co uniemożliwia utrzymanie jej struktury w ryzach. Alergen rozpada się i w kontakcie z drogami oddechowymi nie wywołuje reakcji alergicznych. Efektem ubocznym działania tej jonizacji jest zmniejszanie elektrostatyczności, dzięki czemu po mieszkaniu nie grasują tumany kurzu. Element znany już z odkurzaczy został zastosowany w tym modelu jako kolejny etap zatrzymywania alergenów. Filtr HEPA bo oni mowa zatrzymuje alergeny i potrafi pracować skutecznie nawet przez 10 lat. Filtry HEPA składają się z włókna szklanego, dzięki temu potrafią zatrzymać do 99,97% wszelkich zanieczyszczeń. Istnieje kilka poziomów skuteczności tych filtrów. W rekomendowanym oczyszczaczu marki Sharp został zainstalowany najwyższy H13.

Dodatkowe funkcje Sharp KCA50EUW

Funkcja nawilżania dostępna w urządzeniu jest często klasyfikowana jako niepotrzebna a wręcz szkodząca alergikowi. Nie jest to do końca prawda. Faktycznie nawilżacz jako samodzielne urządzenie może być zagrożeniem dla alergika, ponieważ zbyt mocno nawilża pomieszczenie, w którym pracuje i może prowadzić do namnażania się patogenów, pleśni itp. Natomiast w przypadku tego urządzenia nie ma takiej możliwości, ponieważ w trybie automatycznym urządzenie nie przekracza 70% a dodatkowe zabezpieczenie stanowi funkcja jonizacji, która unieszkodliwia bakterie i alergeny. Ważne jest, aby urządzenie posiadało funkcję nawilżania, ponieważ suche powietrze uwrażliwia śluzówkę i pogarsza objawy uczulenia.

Oczyszczacz i nawilżacz powietrza Sharp KC-A50EUW przód

Podsumowanie

Wybierając oczyszczacz powietrza pamiętaj, że nie istnieje urządzenie idealne rozwiązujące wszystkie problemy zanieczyszczonego powietrza. Urządzenie powinno być dobrane do twoich wymagań i przede wszystkim nie szkodzić. Ważne jest metraż pomieszczenia, objętość a także to czy jesteś alergikiem. Mamy świadomość, że obszerne spisy danych technicznych nie ułatwiają wyboru, dlatego pozostajemy do Twojej dyspozycji. Skontaktuj się z nami i razem dobierzemy oczyszczacz powietrza odpowiedni dla Ciebie.

Jeśli podobał Ci się ten wpis - proszę dziel się nim w mediach społecznościowych przy pomocy tych przycisków:

logo goodair

Możesz też napisać nam co myślisz w komentarzu (pod propozycjami innych artykułów z bloga). Twoje wpisy są dla nas ważne!


Przeczytaj koniecznie o...

Odpowiedz

GOODAIR Sp. z o.o.

ul. Wita Stwosza 16
50-148 Wrocław
NIP: 8971834947

Doradztwo techniczne i statusy zamówień

tel: +48 574 003 908
mail: bok@goodair.pl

Odbiór osobisty i sprawdzenie dostępności produktu w Magnolia Park

mail: magnolia@goodair.pl
tel: +48 505 968 789

Gwarancja i zwrot, ekspresowa, darmowa wysyłka, bezpieczne zakupy
Bestsellery