Najważniejsze informacje o produkcie
Filtr: N99
Pozycja niedostępna

Jeżeli chcesz dostać powiadomienie gdy pozycja będzie dostępna podaj swój e-mail.


Dostępność:
Gwarancja: 24 miesiące
Ostatnio dostępny: 18.03.2020

Opis

Maska antysmogowa Dragon Sport II to najnowsza maska do użytku sportowego dynamicznie rozwijającej się polskiej firmy Dragon. Maska świetnie spełni swoją funkcję podczas uprawiania jakiegokolwiek sportu, a także podczas jazdy skuterem do pracy. Podczas wysiłku fizycznego, kiedy oddech jest wzmożony maska umożliwia swobodne oddychanie pełną piersią, a to za sprawą dodatkowych otworów. Maska łączy w sobie stylowy design, wygodę noszenia, a przede wszystkim skuteczność w oczyszczaniu wdychanego powietrza ze smogu. Z boku maski został umieszczony jednokierunkowy zawór, który pozwala na normalne wydychanie powietrza wraz z wilgocią zbierającą się w środku. Maska posiada wysoką i przebadaną skuteczność (99,9%) w oczyszczaniu wdychanego powietrza z wszelkiego rodzaju pyłów w tym PM2.5 i PM10 (główny składnik smogu), ale także kurzu, dymu tytoniowego oraz niebezpiecznego benzo(a)pirenu.


Dostępne rozmiary i kolory maski Dragon Sport II

W tej linii produktów producent bardzo mocno postawił na stylowy wygląd, a także modne wzory oraz wersje kolorystyczne. Przy takim wyborze, każdy znajdzie coś dopasowanego do własnego stylu. Dla idealnego dopasowania maski do twarzy producent zaprojektował aż 4 rozmiary. Rozmiar S zalecany jest dla starszych dzieci, M dla kobiet oraz mężczyzn o drobnej budowie ciała, skolei rozmiar L dla mężczyzn, a XL dla wysokich mężczyzn o masywnej budowie ciała.


Sposób filtracji powietrza - Maska N99 antysmogowa Dragon Sport II

Podczas wdechu powietrze przechodzi przez małe otwory na powierzchni maski, a następnie filtrowane jest przez filtr N99 z węglem aktywnym. Filtr doskonale radzi sobie z 130 rodzajami zanieczyszczeń (99,97%), a w szczególności z kurzem, spalinami oraz pyłami PM 2.5 oraz 10 (głównymi składnikami smogu). Za sprawą węgla aktywnego maska wyłapuje także nieprzyjemne zapachy oraz dym papierosowy. Podczas wydychania otwierają się o odpowiedniej wielkości zawory boczne umożliwiając swobodne wypuszczenie powietrza. Żywotność filtra szacowana jest na ok 3-4 tygodnie, jednak jest ona uzależniona od poziomu zanieczyszczenia w powietrzu, a nie od czasu używania.


Komfort użytkowania 

Maski w zewnętrznej warstwie wykonane są z elastycznego neoprenu o grubości 2,8 mm,  który pozwala na idealne dopasowanie maski do kształtu twarzy, a przy okazji doskonale chroni twarz przed zimnem. Materiał, z którego wykonana jest maska jest wytrzymały, mocny i łatwy w utrzymaniu, ponieważ można go delikatnie czyścić ściereczką z mikrofibry, a także co jakiś czas po wyciągnięciu filtra oraz zaworów bocznych przepłukać w letniej wodzie. Mocny zaczep pozwala na prawidłowe dopasowanie maski do  twarzy, a jego zakres regulacji to 7 cm. W zestawie z maską są 2 wymienne filtry Dragon N99 Sport z aktywnym węglem. Więcej o tym jaką maskę antysmogową wybrać.


Jak dobrać rozmiar maski Dragon Sport ll?

ROZMIARY MASEK DRAGON SPORT

S - dla starszych dzieci

M - dla kobiet i mężczyzn o drobnej budowie ciała

L - dla mężczyzn

XL - dla wysokich mężczyzn o masywnej budowie ciała

 

JAK DOBRAĆ ROZMIAR MASKI DRAGON SPORT?

Rozmiarówka

Wymiar A

Wymiar B

S

12 cm

42- 46,5 cm

M

13 cm

46- 53 cm

L

13,7 cm

49- 58 cm

XL

15 cm

53- 60 cm

JAK DOKONAĆ POMIARÓW GŁOWY:

 1. Wymiar A- zmierz odległość pomiędzy nasadą nosa, a końcem brody.

 2. Wymiar B- zmierz obwód głowy zaczynając od czubka nosa, przez nasadę czaszki z tyłu głowy, do czubka nosa, pilnując by linia pomiaru była pod uszami.

 

JAK WYBRAĆ ROZMIAR NA PODSTAWIE POMIARÓW:

Wybrać rozmiar, którego wymiar A jest najbardziej zbliżony do wymiaru A twarzy, a wymiar B głowy mieści się w zakresie wymiaru B rozmiarówki.

Jeżeli wymiar B byłby w górnej części przedziału lub wymiar A twarzy byłby zbliżony do wymiaru A mniejszego rozmiaru niż wymiar B, zaleca się rozważenie zakupu maski o rozmiar większej

Zobacz pełny opis +

Filtry i akcesoria

 • Leasing

 • Opinie

  • -
   Karolina,
   01.07.2020 napisał:
   Maska antysmogowa dragon sport spełnia swoje oczekwiania od pół roku. Miedzy innymi oczywiście w trakcie pandemii koronawirusa, noszona była przeze mnie i przez dzieci kiedy jescze nie było obowiązku noszenia maseczek. Sama maska bardzo wygodna w użytkowaniu. Cżłowiek sie w niej nie dusi. bardzo dobra wentylacja powietrza. Dzieci również nauczyły się w niej chodzić gdy zachodzi taka potrzeba.
   Ocena opinii: 0
  • -
   Piotrek,
   07.04.2020 napisał:
   Ze względu na ogromny smog w Warszawie, zamówiłem tutaj maskę dragon sport II, która została zakupiona dla mnie, żony i syna. Na chwile obecna równiez znalazła zastosowanie właściwie przy każdym wyjściu, mianowicie w okresie pandemii koronawirusa. Cena może jest trochę wysoka jak na taką maskę, ale cóż, jest tego warta.
   Ocena opinii: 0
  • -
   Iza,
   03.02.2020 napisał:
   Maska antysmogowa dragon Sport II jest wygodna w użytkowaniu, elastyczna. Ma tez takie fajne rzepy, ze można dopasowac je do twarzy.
   Ocena opinii: 0
  • -
   Monika,
   06.01.2020 napisał:
   Maska antysmogowa dragon sport II jest bardzo wygodna maską. łatwo ja dopasować do twarzy. Fajne też jest to zapiecie na rzep.
   Ocena opinii: 0

  Dodaj opinię

  Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.
 • Dane techniczne

  Typ produktu: Maska antysmogowa
  Gwarancja 24 miesiące
  Filtr: N99
  Żywotność jednego filtra: 1 tydzień
  Cena jednego filtra: 8 zł
  Przeznaczenie:
  • spacerowa
  • sportowa
  Sposób noszenia: na rzepy
  Dla kogo:
  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli
Maska Dragon Sport II antysmogowa z filtrem N99
Ocena klientów:
Masz pytania?

+48 574 003 908

+48 574 003 908
Cena: 199,00zł