Najważniejsze informacje o produkcie
Filtr: N99
Szybka i darmowa wysyłka
Szybka i darmowa wysyłka
Gwarancja i zwrot
Gwarancja i zwrot
Bezpieczne i wygodne zakupy
Bezpieczne i wygodne zakupy
Pozycja niedostępna

Jeżeli chcesz dostać powiadomienie gdy pozycja będzie dostępna podaj swój e-mail.


Dostępność:
Gwarancja: 24 miesiące
Ostatnio dostępny: 03.02.2020
 • Finansowanie B2B

 • Opinie

  Jesteś niezalogowany. Tylko osoby zalogowane mogą dodawać opinie o produkcie. Kliknij aby się zalogować.
 • Dane techniczne

  Rozmiar: S|M|L
  Typ produktu: Maska antysmogowa
  Gwarancja: 24 miesiące
  Żywotność jednego filtra: 1 tydzień

Maska Dragon Casual II to najnowsza generacja masek antysmogowych polskiej i bardzo szybko rozwijającej się marki Dragon. Linia Casual II przeznaczona jest do codziennego stosowania, łączy sobie wyjątkowy wygląd, komfort noszenia a w szczególności zabezpieczenie przed niebezpiecznymi skutkami długotrwałego wdychania smogu. Jednokierunkowy zawór boczny pomaga w swobodnym wydychaniu powietrza wraz z wilgocią znajdującą się w niej, co czyni ją niezwykle skuteczną maską w walce ze smogiem. Nie zalecamy jej jednak do zastosowania sportowego lub jazdy rowerem ponieważ, podczas wysiłku fizycznego i wzmożonego oddechu otwory boczne nie nadążą z wymianą powietrza, co może skutkować wrażeniem ograniczonego oddechu. Niewątpliwą zaletą tej maski jest wysoko skuteczność w oczyszczaniu wdychanego powietrza, ponieważ zatrzymuje aż 99,9% szkodliwych pyłów w tym głównych składników smogu PM 10 i PM 2.5.

Dostępne rozmiary i kolory maski Dragon Casual II

Linia Dragon Casual posiada 3 wersje kolorystyczne oraz kilka modnych wzorów, dzięki czemu każdy dopasuje maskę do swojego stylu. Producent dla wygody użytkowania wprowadził 3 rozmiary, które pozwolą na prawidłowe dopasowanie do niemalże każdej twarzy. Rozmiar S przeznaczony jest dla najmłodszych użytkowników. Starszym dzieciom oraz kobietom sugerujemy wybór rozmiaru M, mężczyznom rozmiaru L.

Sposób filtracji powietrza - Maska antysmogowa Dragon Casual II

Podczas wdechu powietrze przelatuje na całej powierzchni maski przez filtr N99, który zatrzymuje ponad 130 rodzajów zanieczyszczeń w tym kurz, pył, dym, spaliny, a także główne składniki smogu czyli PM 10 i PM 2.5. Dostępny jest też drugi rodzaj filtra wymiennego - filtr N99 z węglem aktywnym. Ta wersja posiada dodatkową wkładkę z aktywnym węglem, która pochłania nieprzyjemne zapachy. Powietrze wypuszczane jest przez jednokierunkowe zawory, które otwierają się podczas wydechu. Producent szacuje żywotność filtra w zależności od zanieczyszczenia powietrza na ok 3-4 tygodni. Warto zaznaczyć, że filtr nie zużywa się jeśli jest używany w czystym powietrzu, a żywotność nie jest uzależniona czasu stosowania, a poziomu zanieczyszczenia.

Komfort użytkowania maski Dragon Casual II

Maski zostały wykonane z 3 warstw materiału. Ich specjalistyczny krój prawidłowo dopasowuje się do kształtu twarzy, jednocześnie chroniąc przed zimnem. Maska jest miękka, ale mało elastyczna, co wydłuża jej żywotność, ponieważ nie będzie się rozciągać z czasem. Łatwo ją utrzymać w czystości, ponieważ zewnętrzną warstwę można delikatnie oczyścić wilgotną szmatką, a zawory boczne po wcześniejszym demontażu można opłukać pod letnią, bieżącą wodą. Producent zadbał o najdrobniejsze szczegóły. Tasiemki wykonane są z mocnego, lekko elastycznego, a zarazem przyjemnego materiału, który nie podrażnia skóry twarzy. Maskę przytrzymują z tyłu głowy tasiemki spinane złączką w formie 2 haczyków, dzięki czemu nie zsuwa się podczas stosowania. Z kolei ukryty w lamówce elastyczny zacisk nosowy pozwala na odpowiednie dopasowanie do kształtu nosa i twarzy. W zestawie z maską są 2 wymienne filtry Dragon N99 Casual Standard. Wymiana zamiennych filtrów to koszt od 7,99 zł do 35,99 zł w zależności ilości filtrów w opakowaniu. Więcej o tym jaką maskę antysmogową wybrać.

JAK DOBRAĆ ROZMIAR MASKI DRAGON CASUAL?

ROZMIARY MASEK DRAGON CASUAL

S - dla małych dzieci

M - dla starszych dzieci i drobnych kobiet

L - dla wysokich kobiet i mężczyzn

 

ROZMIARÓWKA MASEK DRAGON CASUAL 

Rozmiar

Wymiar A

Wymiar B

S

10,7 cm

44,5 - 51,5 cm

M

11,5 cm

46- 54,5 cm

L

13 cm

52- 56,5 cm

 

JAK DOKONAĆ POMIARÓW GŁOWY:

 1. Wymiar A- zmierz odległość pomiędzy 1/3 długości nosa (licząc od nasady), a końcem brody.

 2. Wymiar B- zmierz obwód głowy na wysokości nosa (pomiar od czubka nosa, przez środek ucha, tył głowy, środek drugiego ucha, do czubka nosa).

 

JAK WYBRAĆ ROZMIAR NA PODSTAWIE POMIARÓW:

Wybrać rozmiar, którego wymiar A jest najbardziej zbliżony do wymiaru A twarzy, a wymiar B głowy mieści się w zakresie wymiaru B rozmiarówki.

Jeżeli wymiar B byłby w górnej części przedziału lub wymiar A twarzy byłby zbliżony do wymiaru A mniejszego rozmiaru niż wymiar B, zaleca się rozważenie zakupu maski o rozmiar większej.

Maska Dragon Casual II antysmogowa
Cena: 119,00zł
Skontaktuj się z nami

+48 574 003 908

+48 574 003 908