Najważniejsze informacje o produkcie
Funkcja jonizacji: nie
Obsługiwana powierzchnia: 34 m²
Poziom hałasu: 44 dB
Zakres temperatur chłodzenia: 18-32 °C
Szybka i darmowa wysyłka
Szybka i darmowa wysyłka
Gwarancja i darmowy zwrot
Gwarancja i darmowy zwrot
Bezpieczne i wygodne zakupy
Bezpieczne i wygodne zakupy
Pozycja niedostępna

Jeżeli chcesz dostać powiadomienie gdy pozycja będzie dostępna podaj swój e-mail.


Dostępność:
Gwarancja: 24 miesiące (Door-to-door)
Ostatnio dostępny: 11.07.2021

Opis

Klimatyzator przenośny Arrifana VAC12W cechuje się dużą mocą na poziomie 3,2 kW oraz przepływem powietrza równym aż 300 m3/h. Poradzi sobie nawet z największymi upałami w pomieszczeniach mieszkalnych i biurowych do 34 m2. Klimatyzator ten pozwala nam ustawić i utrzymać żądaną temperaturę w zakresie 18°C-32°C, z dokładnością do 1°C. Jest przy okazji urządzeniem niezwykle cichym - w najniższym trybie poziom hałasu nie przekracza 24 dB. Przeciętny poziom głośności klimatyzatora w upalne dni to 44 dB. Klimatyzator Arrifana VAC12W posiada niskie zużycie prądu na poziomie 1,2 kWh, co czyni go urządzeniem energooszczędnym i skutkuje niskimi kosztami eksploatacyjnymi w wysokości ok. 80 gr/h. 

Tryby pracy klimatyzatora VACO Arrifana VAC12W

Klimatyzator przenośny Arrifana VAC12W pracuje w 3 podstawowych trybach: chłodzenia, wentylacji i osuszania. Prędkość wentylatora możemy regulować według własnych preferencji. Dostępne są 3 podstawowe prędkości nawiewu: maksymalny, średni, niski oraz tryb automatyczny, w którym urządzenie samodzielnie dobiera prędkość w zależności od ustawionej przez nas temperatury. Ponadto każdy z tych trybów może jednocześnie korzystać z dwóch funkcji dodatkowych - SWING i SLEEP.

Funkcja SWING gwarantuje równomierne rozprowadzenie chłodnego powietrza w pomieszczeniu. Umożliwia regulowanie kierunku nawiewu chłodnego powietrza oraz ruch wahadłowy deflektora.

Funkcja SLEEP to inaczej tryb nocny (snu), który stopniowo zmniejsza działanie urządzenia. Jasność wyświetlacza zostaje zredukowana, wentylator emituje minimalny hałas na poziomie 24 dB(A), a nastawiona temperatura co dwie godziny zwiększa parametr o 1°C. Wszystko to w celu osiągnięcia jak najbardziej komfortowych warunków do snu.

Dodatkowym ułatwieniem, który zwiększa wygodę użytkowania klimatyzatora jest timer, czyli 24-godzinny programator czasowy. Pozwala on na zaprogramowanie momentu włączenia (lub wyłączenia) urządzenia i pracy na wybranych ustawieniach, np. chłodzenie, 24°C.

 Klimatyzator Arrifana VAC12W przenośny

Klimatyzator Arrifana VAC12W przenośny

Sterowanie

Sterowanie klimatyzatorem może odbywać się przy pomocy panelu kontrolnego na urządzeniu, pilota zdalnego sterowania lub aplikacji mobilnej.

Panel kontrolny w górnej części obudowy składa się z tylko z pięciu przycisków. Pozwala to na zachowanie maksymalnej prostoty obsługi. Za ich pomocą możemy korzystać z najpotrzebniejszych funkcji, takich jak włączenie/wyłączenie urządzenia, wybór podstawowego trybu pracy (chłodzenie, osuszanie, wentylacja) oraz zmiana prędkości wentylatora.

Pilot zdalnego sterowania umożliwia nam większą kontrolę nad klimatyzatorem. Poza trzema, podstawowymi trybami, możemy wybrać funkcję SWING lub SLEEP, skorzystać z programatora czasowego lub zmienić jednostkę temperatury pomiędzy stopniami Celsjusza a Fahrenheita. To samo dotyczy aplikacji mobilnej. Dzięki łączu WiFi możliwe jest sterowanie klimatyzatorem przy pomocy telefonu z Androidem lub IOS.

Wszystkie wybrane ustawienia oraz poziom temperatury przedstawiane są na wyświetlaczu LED, wbudowanym w przednią część obudowy klimatyzatora. Wyświetla on również automatycznie wykrywane błędy urządzenia.

ŁĄCZE WIFI, GOOGLE HOME I AMAZON ECHO

Klimatyzator przenośny Arrifana VAC12W jest urządzeniem nie tylko wydajnym i niezawodnym, ale również inteligentnym. W wybranych trybach pracuje automatycznie, dostosowując prędkość wentylatora do ustawień temperatury, a ponadto posiada również łącze WiFi. Dzięki temu może być obsługiwany za pomocą aplikacji mobilnej “Tuya Smart” [dla Android oraz iOS) lub “Smart Life-Smart Living” (dla iOS i Android). Daje nam to możliwość pełnej kontroli nad urządzeniem nawet na odległość. Działanie klimatyzatora i poszczególne parametry możesz zmieniać przebywając poza domem. Jakby tego było mało, klimatyzator Arrifana VAC12W jest kompatybilny z Google Home oraz Amazon Echo. Idealnie sprawdzi się to w budynkach inteligentnych, sterowanych z pomocą elektronicznego asystenta.

 Klimatyzator Arrifana VAC12W przenośny

Wielofunkcyjność modelu Arrifana VAC12W

Klimatyzator przenośny Arrifana VAC12W nie tylko chłodzi powietrze, przynosząc ulgę domownikom w upalne dni, ale również osusza i wentyluje pomieszczenie, dbając o odpowiedni, zdrowy mikroklimat.

Chłodzenie

Najważniejsza funkcja każdego klimatyzatora, pozwala na obniżenie temperatury do poziomu mieszczącego się w zakresie 18°C-32°C (z dokładnością do 1°C) oraz osuszenie powietrza w pomieszczeniu. W trybie chłodzenia urządzenie może pracować automatycznie, dobierając samodzielnie prędkość do wybranej temperatury lub manualnie, w jednej z trzech prędkości nawiewu: maksymalnej, dla jak najszybszego osiągnięcia pożądanej temperatury, średniej, będącej kompromisem pomiędzy wysokim komfortem w pomieszczeniu a niższym poziomem hałasu, niskiej, dla jak najcichszej pracy.

- maksymalnej, dla jak najszybszego osiągnięcia pożądanej temperatury,

- średniej, będącej kompromisem pomiędzy wysokim komfortem w pomieszczeniu a niższym poziomem hałasu,

- niskiej, dla jak najcichszej pracy.

 Klimatyzator Arrifana VAC12W przenośny

 Klimatyzator Arrifana VAC12W przenośny

Wentylacja

W celu szybkiego wyrównania temperatury i wilgotności w pomieszczeniu, najlepiej skorzystać z intensywnej cyrkulacji powietrza w trybie wentylacji. Korzystanie z tej funkcji nie wymaga zamontowanej rury odprowadzającej powietrze. Urządzenie w trakcie wentylacji pracować może w trzech prędkościach nawiewu: niskiej, średniej i maksymalnej.

Osuszanie

Tryb osuszania jest idealny do skutecznego zmniejszania wilgotności pomieszczenia. Funkcja ta przydaje się szczególnie w deszczowe, pochmurne dni jesienią i wiosną. Utrzymanie odpowiedniego poziomu wilgotności jest bardzo istotne, ponieważ jej nadmiar sprzyja rozwojowi pleśni, grzybów i innych szkodliwych dla zdrowia drobnoustrojów. Prędkość wentylatora dobierana jest automatycznie i nie można jej zmienić.

 Klimatyzator Arrifana VAC12W przenośny

Wygodne czyszczenie

Czyszczenie klimatyzatora jest konieczne dla jego poprawnego funkcjonowania, jednak dzięki odpowiedniej konstrukcji urządzenia jest to dziecinnie proste i sprowadza się do kilku, nieskomplikowanych czynności.

Okresowo, na początek i koniec sezonu, należy opróżnić pojemnik na skropliny. W tym celu wystarczy wyjąć zatyczkę odpływu wody i kilka razy opróżnić tackę, w której zbiera się woda ze zbiornika. Po każdym tygodniu dobrze jest wyjąć i odkurzyć filtry powietrza. Przy cięższych zabrudzeniach można użyć do tego ciepłej wody. W zależności od potrzeby panel i obudowę klimatyzatora przecieramy wilgotną ścierką, a następnie wycieramy do sucha.

 Klimatyzator Arrifana VAC12W przenośny

EKOLOGICZNY CZYNNIK CHŁODNICZY R290

W klimatyzatorze Arrifana VAC12W zastosowano ekologiczny czynnik chłodniczy R290. Znajduje się on w szczelnie zamkniętym układzie, nie wymaga okresowego uzupełniania i przede wszystkim - jest całkowicie bezpieczny dla środowiska. Czynnik chłodniczy R290 spełnia wszystkie dyrektywy unijne w zakresie ochrony środowiska.

Akcesoria do VACO Arrifana VAC12W

W zestawie z klimatyzatorem dołączany jest zestaw akcesoriów, niezbędnych do prawidłowego zamontowania i pracy urządzenia:

 1. uszczelnienie okna (przydatne okna przesuwanych w górę i w dół). W celu uszczelnienia okna, które można rozszczelnić rekomendujemy zakup uszczelki okienne do klimatyzatorów.
 2. rura odprowadzająca ciepłe powietrze
 3. pilot zdalnego sterowania
 4. dysza okienna wylotowa
 5. dysza wlotowa
 6. uchwyt okienny
 7. wąż odpływowy
 8. instrukcja w języku polskim
 9. karta gwarancyjna

Zobacz pełny opis +

Filtry i akcesoria

 • Leasing

 • Opinie

  • -
   Kamil,
   18.02.2020 napisał:
   Cena jak na tak wysokiej klasy urządzenie uważam za bardzo w porządku. Idealnie sprawdza się podczas upałów w moim małym mieszkaniu na ostatnim piętrze. Bardzo fajną rzeczą w klimatyzatorze Blaupunkt Vaco arrifana Vac12w jest to, ze jest funkcja sleep. Można spać w ochłodzonym powietrzu. Od razu komfort snu jest znacznie poprawiony.
   Ocena opinii: 1
  • -
   Martyna,
   24.05.2019 napisał:
   Polecam klimatyzator Blaupunkt VAC12W, jest to dobry wybór. Super, ze jest timer- 24 godzinny programator czasowy. Dobrze chłodzi powietrze.
   Zalety:
   skuteczny, dobrze chłodzi, posiada programator czasowy
   Wady:
   czasem przeszkadza głośność jego pracy
   Ocena opinii: 1
  • -
   Karla,
   27.04.2019 napisał:
   Bardzo poręczny klimatyzator Arrifana VAC12W. Super obniża temperaturę w pomieszczeniu. Mi bardzo się przydał zwłaszcza teraz w końcowym okresie grzewczym, kiedy na dworze było już ciepło a mimo to kaloryfery były gorące. Świetnie chłodzi powietrze i osusza ;)
   Zalety:
   doskonale chłodzi i osusza powietrze, skuteczny
   Wady:
   czasami słyszalny dźwięk pracy
   Ocena opinii: 1

  Dodaj opinię

  Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.
 • Dane techniczne

  Obsługiwana powierzchnia: 34 m²
  Moc chłodnicza: 3,2 kW
  Przepływ powietrza: 300 m³/h
  Poziom hałasu: 44 dB
  Tryby pracy:
  • chłodzenie
  • wentylacja
  • osuszanie
  Wydajność osuszania: 1,5 l/h
  Pobór mocy (chłodzenie): 1200 W
  Klasa energetyczna (chłodzenie): A
  Zakres temperatur chłodzenia: 18-32 °C
  Czynnik chłodniczy: R290
  Ilość czynnika chłodzącego: 235 g
  Długość rury: 150 cm
  Średnica rury: 13 cm
  Wyposażenie:
  • kółka
  • panel sterowania
  • pilot
  • timer
  • wyświetlacz
  • zestaw okienny
  Funkcja jonizacji: nie
  Waga urządzenia: 31 kg
  Wysokość: 71,5 cm
  Głębokość: 35 cm
  Szerokość: 43,5 cm
  Typ produktu: Klimatyzator przenośny
  Gwarancja 24 miesiące (Door-to-door)
Klimatyzator Arrifana VAC12W przenośny
Ocena klientów:
Masz pytania?

+48 574 003 908

+48 574 003 908
Cena: 1979,00zł