Najważniejsze informacje o produkcie
Funkcja jonizacji: nie
Poziom hałasu: 44 dB
Szybka i darmowa wysyłka
Szybka i darmowa wysyłka
Gwarancja i zwrot
Gwarancja i zwrot
Bezpieczne i wygodne zakupy
Bezpieczne i wygodne zakupy
Pozycja niedostępna

Jeżeli chcesz dostać powiadomienie gdy pozycja będzie dostępna podaj swój e-mail.


Dostępność:
Gwarancja: 24 miesiące (Door-to-door)
Ostatnio dostępny: 26.06.2019
 • Finansowanie B2B

 • Opinie

  Jesteś niezalogowany. Tylko osoby zalogowane mogą dodawać opinie o produkcie. Kliknij aby się zalogować.
 • Dane techniczne

  Obsługiwana powierzchnia: 25 m²
  Moc chłodnicza: 2,5 kW
  Przepływ powietrza: 280 m³/h
  Poziom hałasu: 44 dB
  Tryby pracy:
  • chłodzenie
  • wentylacja
  • grzanie
  • osuszanie
  Wydajność osuszania: 1,15 l/h
  Pobór mocy (chłodzenie): 840 W
  Klasa energetyczna (chłodzenie): A/A+
  Pobór mocy (grzanie): 780 W
  Klasa energetyczna (grzanie): A/A+
  Zakres temperatur chłodzenia: 18-32 °C
  Zakres temperatur grzania: 13-27 °C
  Czynnik chłodniczy: R290
  Ilość czynnika chłodzącego: 265 g
  Długość rury: 150 cm
  Średnica rury: 13 cm
  Wyposażenie:
  • kółka
  • panel sterowania
  • pilot
  • timer
  • wyświetlacz
  • zestaw okienny
  Waga urządzenia: 30 kg
  Wysokość: 71,5 cm
  Szerokość: 43,5 cm
  Głębokość: 40,5 cm
  Typ produktu: Klimatyzator przenośny
  Gwarancja: 24 miesiące (Door-to-door)

Klimatyzator przenośny VACO Arrifana VAC0909W cechuje się dużą mocą chłodzenia na poziomie 2,5 kW (dla grzania jest to 2,3 kW) oraz przepływem powietrza równym aż 280 m3/h. Poradzi sobie zarówno z największymi upałami, jak i nieprzyjemnym zimnem w pomieszczeniach do 25 m2. Sprawdzi się więc w większości pomieszczeń mieszkalnych. W trybie chłodzenia pozwala nam ustawić i utrzymać żądaną temperaturę w zakresie 18°C-32°C, z dokładnością do 1°C. W przypadku ogrzewania zakres ten obejmuje 13°C-27°C. Jest to też urządzenie bardzo ciche i energooszczędne (klasa A/A+) - w najniższym trybie poziom hałasu nie przekracza 26 dB, natomiast w upalne dni przeciętnie osiąga 44 dB. Zużycie energii elektrycznej 0,84 kWh. Koszt eksploatacyjny wynosi więc w przybliżeniu 56 gr/h. Ponadto model ten cechuje się dużą wygodą użytkowania. Poza zwykłym panelem kontrolnym, mamy do dyspozycji również pilot zdalnego sterowania oraz łącze WiFi, z możliwością połączenie z asystentem głosowym (Google Home, Amazon Echo).

TRYBY PRACY KLIMATYZATORA VACO Arrifana VAC0909W

Klimatyzator przenośny VACO Arrifana VAC0909W oprócz głównej funkcji chłodzenia pomieszczenia pełni również 3 inne: ogrzewania, wentylacji i osuszania powietrza. W kwestii wentylatora do wyboru mamy 4 rodzaje nawiewu: niski, średni, wysoki i automatyczny. W tym ostatnim prędkość dobierana jest samodzielnie przez urządzenie, w zależności od wybranych przez nas ustawień oraz żądanej temperatury pomieszczenia. Niezależnie od tego, jaką funkcję pełni akurat klimatyzator - chłodzenia, ogrzewania, a może wentylacji - możemy włączyć jedną z dwóch opcji dodatkowych SWING i SLEEP.

Funkcja SWING gwarantuje równomierne rozprowadzenie chłodnego powietrza w pomieszczeniu. Umożliwia ruch wahadłowy deflektora oraz regulowanie kierunku nawiewu chłodnego powietrza.

Funkcja SLEEP to inaczej tryb nocny (snu), który stopniowo zmniejsza działanie urządzenia. Jasność wyświetlacza zostaje zredukowana, wentylator emituje minimalny hałas, a nastawiona temperatura co dwie godziny zwiększa parametr o 1°C. Wszystko to dla jak największego komfortu snu.

Dodatkowym ułatwieniem, który zwiększa wygodę użytkowania klimatyzatora jest timer, czyli 24-godzinny programator czasowy. Pozwala on na zaprogramowanie momentu włączenia (lub wyłączenia) urządzenia i pracy na wybranych ustawieniach.

Tryby pracy klimatyzatora - VACO Arrifana VAC0909W

Sterowanie klimatyzatorem - VACO Arrifana VAC0909W

Sterowanie

Sterowanie klimatyzatorem może odbywać się na trzy sposoby: przy pomocy panelu kontrolnego w górnej części obudowy, pilota zdalnego sterowania lub łącza WiFi.

Panel kontrolny w górnej składa się z tylko z pięciu przycisków. Pozwala to na zachowanie maksymalnej prostoty obsługi. Za ich pomocą możemy korzystać z najpotrzebniejszych funkcji, takich jak włączenie/wyłączenie urządzenia, wybór podstawowego trybu pracy (chłodzenie, osuszanie, wentylacja) oraz zmiana prędkości wentylatora i jednostki temperatury (stopnie Celsjusza lub Fahrenheita).

Pilot zdalnego sterowania umożliwia nam większą kontrolę nad klimatyzatorem. Poza trzema, podstawowymi trybami, możemy wybrać funkcję SWING lub SLEEP lub skorzystać z programatora czasowego. To samo dotyczy aplikacji mobilnej. Dzięki łączu WiFi możliwe jest sterowanie klimatyzatorem przy pomocy telefonu z Androidem lub IOS lub połączyć się z asystentem głosowym.

Wszystkie wybrane ustawienia oraz poziom temperatury przedstawiane są na wyświetlaczu LED, wbudowanym w przednią część obudowy klimatyzatora. Pojawiają się na nim również automatycznie wykrywane błędy.

ŁĄCZE WIFI, GOOGLE HOME I AMAZON ECHO

Producent zadbał o to, żeby model VACO Arrifana VAC0909W był tak wygodny w użytkowaniu, jak to tylko możliwe. W związku z tym umożliwił połączenie urządzenia z siecią WiFi, a dzięki temu - sterowanie poprzez aplikację mobilną. Wystarczy pobrać na swojego smartfona jedną z dwóch aplikacji: “Tuya Smart” (dla Android oraz iOS) lub “Smart Life-Smart Living” (dla iOS i Android). Pozwala nam to na pełną kontrolę nad urządzeniem. Ponadto klimatyzator Arrifana VAC0909W jest kompatybilny z asystentami głosowymi, takimi jak Google Home oraz Amazon Echo. Idealnie sprawdzi się więc w budynkach inteligentnych i będzie doskonałym sprzętem dla osób, które lubią nowoczesne urządzenia elektroniczne.

Łączność WIFI - VACO Arrifana VAC0909W

WIELOFUNKCYJNOŚĆ MODELU VACO Arrifana VAC0909W

Klimatyzator przenośny VACO Arrifana VAC0909W nie tylko chłodzi powietrze, przynosząc ulgę domownikom w upalne dni, ale również ogrzewa, osusza i wentyluje pomieszczenie, przez cały rok dbając o zdrowy mikroklimat w domu lub biurze.

Chłodzenie

Chłodzenie to najważniejsza, główna funkcja każdego klimatyzatora, która pozwala na obniżenie temperatury do żądanego poziomu. W tym klimatyzatorze powinna mieścić się w zakresie 18°C-32°C. W trybie chłodzenia urządzenie może pracować automatycznie, dobierając samodzielnie prędkość do wybranej temperatury lub manualnie, w jednej z trzech prędkości nawiewu:

- maksymalnej, dla jak najszybszego osiągnięcia pożądanej temperatury,

- średniej, będącej kompromisem pomiędzy wysokim komfortem w pomieszczeniu a niższym poziomem hałasu,

- niskiej, dla jak najcichszej pracy.

Chłodzenie - VACO Arrifana VAC0909W

Ogrzewanie

Przeważnie do chłodzenia i grzania powietrza potrzebne są dwa, oddzielne urządzenia. VACO Arrifana VAC0909W jest sprzętem wielofunkcyjnym i łączy w sobie obie te funkcje. Zakres temperatury, jaką możemy ustawić w trybie grzania wynosi 13-27°C. Jeśli chodzi o prędkość wentylatora, to do wyboru mamy nawiew niski, średni, wysoki i automatyczny. Klimatyzator z funkcją ogrzewania stanowi tańszą alternatywę dla grzejników elektrycznych. Podczas pracy urządzenie zbiera jest wilgoć z otoczenia i skrapla ją wewnątrz, do pojemnika, który należy opróżniać na początku i końcu sezonu. Kiedy pojemnik na wodę jest pełny klimatyzator automatycznie wstrzymuje pracę i wyświetla odpowiedni komunikat, aż do momentu jego opróżnienia. Wykorzystując funkcję grzania w bardzo zimnych pomieszczeniach, urządzenie automatycznie się odszrania.

Wentylacja - VACO Arrifana VAC0909W

Wentylacja

W celu szybkiego wyrównania temperatury i wilgotności w pomieszczeniu, najlepiej skorzystać z intensywnej cyrkulacji powietrza w trybie wentylacji. Urządzenie może wtedy pracować w trzech prędkościach nawiewu: niskiej, średniej i maksymalnej. Korzystanie z tej funkcji nie wymaga zamontowanej rury odprowadzającej powietrze.

Osuszanie

Tryb osuszania jest idealny do skutecznego zmniejszania nawilżenia pomieszczenia. Ochroni to mieszkanie przed rozwojem pleśni i grzybów, które uwielbiają dużą wilgotność. Funkcja ta przydaje się szczególnie w deszczowe, pochmurne dni jesienią i wiosną. Prędkość wentylatora dobierana jest automatycznie i nie można jej zmienić.

Osuszanie - VACO Arrifana VAC0909W

Wygodne czyszczenie

Tak jak samo korzystanie z urządzenia, również jego czyszczenie jest dziecinnie proste. Obudowę wraz z panelem sterowania wystarczy przetrzeć wilgotną ścierką, bez używania dodatkowych środków. Raz w tygodniu należy wyjąć i odkurzyć filtry powietrza, a przy cięższych zabrudzeniach wyczyścić je w ciepłej wodzie i wysuszyć. Okresowo, na początek i koniec sezonu, należy opróżnić pojemnik na skropliny. W tym celu wystarczy wyjąć zatyczkę odpływu wody i kilka razy opróżnić tackę, w której zbiera się woda ze zbiornika.

EKOLOGICZNY CZYNNIK CHŁODNICZY R290 - VACO Arrifana VAC0909W

EKOLOGICZNY CZYNNIK CHŁODNICZY R290

W klimatyzatorze VACO Arrifana VAC0909W zastosowany został gazowy czynnik chłodniczy R290. Znajduje się on w szczelnie zamkniętym układzie i nie wymaga okresowego uzupełniania. Jednak przede wszystkim jest całkowicie bezpieczny dla środowiska i spełnia wszystkie dyrektywy unijne w zakresie ochrony środowiska.

AKCESORIA

W zestawie z klimatyzatorem dołączany jest zestaw akcesoriów, niezbędnych do prawidłowego zamontowania i pracy urządzenia.

 1. Rura odprowadzająca ciepłe powietrze
 2. Pilot zdalnego sterowania
 3. Dysza okienna wylotowa
 4. Dysza wlotowa
 5. Uchwyt okienny
 6. Wąż odpływowy
 7. Instrukcja w języku polskim
 8. Karta gwarancyjna
VACO Arrifana VAC0909W klimatyzator przenośny
Cena: 2199,00zł
Skontaktuj się z nami

+48 574 003 908