Najważniejsze informacje o produkcie
Funkcja jonizacji: nie
Obsługiwana powierzchnia: 25 m²
Poziom hałasu: 44 dB
Zakres temperatur chłodzenia: 18-32 °C
Szybka i darmowa wysyłka
Szybka i darmowa wysyłka
Gwarancja i darmowy zwrot
Gwarancja i darmowy zwrot
Bezpieczne i wygodne zakupy
Bezpieczne i wygodne zakupy
Pozycja niedostępna

Jeżeli chcesz dostać powiadomienie gdy pozycja będzie dostępna podaj swój e-mail.


Dostępność:
Gwarancja: 24 miesiące (Door-to-door)
Ostatnio dostępny: 12.06.2020

Opis

Klimatyzator przenośny VACO Arrifana VAC0909W cechuje się dużą mocą chłodzenia na poziomie 2,5 kW (dla grzania jest to 2,3 kW) oraz przepływem powietrza równym aż 280 m3/h. Poradzi sobie zarówno z największymi upałami, jak i nieprzyjemnym zimnem w pomieszczeniach do 25 m2. Sprawdzi się więc w większości pomieszczeń mieszkalnych. W trybie chłodzenia pozwala nam ustawić i utrzymać żądaną temperaturę w zakresie 18°C-32°C, z dokładnością do 1°C. W przypadku ogrzewania zakres ten obejmuje 13°C-27°C. Jest to też urządzenie bardzo ciche i energooszczędne (klasa A/A+) - w najniższym trybie poziom hałasu nie przekracza 26 dB, natomiast w upalne dni przeciętnie osiąga 44 dB. Zużycie energii elektrycznej 0,84 kWh. Koszt eksploatacyjny wynosi więc w przybliżeniu 56 gr/h. Ponadto model ten cechuje się dużą wygodą użytkowania. Poza zwykłym panelem kontrolnym, mamy do dyspozycji również pilot zdalnego sterowania oraz łącze WiFi, z możliwością połączenie z asystentem głosowym (Google Home, Amazon Echo).

TRYBY PRACY KLIMATYZATORA VACO Arrifana VAC0909W

Klimatyzator przenośny VACO Arrifana VAC0909W oprócz głównej funkcji chłodzenia pomieszczenia pełni również 3 inne: ogrzewania, wentylacji i osuszania powietrza. W kwestii wentylatora do wyboru mamy 4 rodzaje nawiewu: niski, średni, wysoki i automatyczny. W tym ostatnim prędkość dobierana jest samodzielnie przez urządzenie, w zależności od wybranych przez nas ustawień oraz żądanej temperatury pomieszczenia. Niezależnie od tego, jaką funkcję pełni akurat klimatyzator - chłodzenia, ogrzewania, a może wentylacji - możemy włączyć jedną z dwóch opcji dodatkowych SWING i SLEEP.

Funkcja SWING gwarantuje równomierne rozprowadzenie chłodnego powietrza w pomieszczeniu. Umożliwia ruch wahadłowy deflektora oraz regulowanie kierunku nawiewu chłodnego powietrza.

Funkcja SLEEP to inaczej tryb nocny (snu), który stopniowo zmniejsza działanie urządzenia. Jasność wyświetlacza zostaje zredukowana, wentylator emituje minimalny hałas, a nastawiona temperatura co dwie godziny zwiększa parametr o 1°C. Wszystko to dla jak największego komfortu snu.

Dodatkowym ułatwieniem, który zwiększa wygodę użytkowania klimatyzatora jest timer, czyli 24-godzinny programator czasowy. Pozwala on na zaprogramowanie momentu włączenia (lub wyłączenia) urządzenia i pracy na wybranych ustawieniach.

Klimatyzator VACO Arrifana VAC0909W przenośny

Klimatyzator VACO Arrifana VAC0909W przenośny

Sterowanie

Sterowanie klimatyzatorem może odbywać się na trzy sposoby: przy pomocy panelu kontrolnego w górnej części obudowy, pilota zdalnego sterowania lub łącza WiFi.

Panel kontrolny w górnej składa się z tylko z pięciu przycisków. Pozwala to na zachowanie maksymalnej prostoty obsługi. Za ich pomocą możemy korzystać z najpotrzebniejszych funkcji, takich jak włączenie/wyłączenie urządzenia, wybór podstawowego trybu pracy (chłodzenie, osuszanie, wentylacja) oraz zmiana prędkości wentylatora i jednostki temperatury (stopnie Celsjusza lub Fahrenheita).

Pilot zdalnego sterowania umożliwia nam większą kontrolę nad klimatyzatorem. Poza trzema, podstawowymi trybami, możemy wybrać funkcję SWING lub SLEEP lub skorzystać z programatora czasowego. To samo dotyczy aplikacji mobilnej. Dzięki łączu WiFi możliwe jest sterowanie klimatyzatorem przy pomocy telefonu z Androidem lub IOS lub połączyć się z asystentem głosowym.

Wszystkie wybrane ustawienia oraz poziom temperatury przedstawiane są na wyświetlaczu LED, wbudowanym w przednią część obudowy klimatyzatora. Pojawiają się na nim również automatycznie wykrywane błędy.

ŁĄCZE WIFI, GOOGLE HOME I AMAZON ECHO

Producent zadbał o to, żeby model VACO Arrifana VAC0909W był tak wygodny w użytkowaniu, jak to tylko możliwe. W związku z tym umożliwił połączenie urządzenia z siecią WiFi, a dzięki temu - sterowanie poprzez aplikację mobilną. Wystarczy pobrać na swojego smartfona jedną z dwóch aplikacji: “Tuya Smart” (dla Android oraz iOS) lub “Smart Life-Smart Living” (dla iOS i Android). Pozwala nam to na pełną kontrolę nad urządzeniem. Ponadto klimatyzator Arrifana VAC0909W jest kompatybilny z asystentami głosowymi, takimi jak Google Home oraz Amazon Echo. Idealnie sprawdzi się więc w budynkach inteligentnych i będzie doskonałym sprzętem dla osób, które lubią nowoczesne urządzenia elektroniczne. Co ważne, klimatyzator nie potrzebuje dodatkowego modułu WiFi - jest on już wbudowany w urządzenie, więc z opcji sterowania zdalnego możemy korzystać od razu po zakupie. 

Klimatyzator VACO Arrifana VAC0909W przenośny

WIELOFUNKCYJNOŚĆ MODELU VACO Arrifana VAC0909W

Klimatyzator przenośny VACO Arrifana VAC0909W nie tylko chłodzi powietrze, przynosząc ulgę domownikom w upalne dni, ale również ogrzewa, osusza i wentyluje pomieszczenie, przez cały rok dbając o zdrowy mikroklimat w domu lub biurze.

Chłodzenie

Chłodzenie to najważniejsza, główna funkcja każdego klimatyzatora, która pozwala na obniżenie temperatury do żądanego poziomu. W tym klimatyzatorze powinna mieścić się w zakresie 18°C-32°C. W trybie chłodzenia urządzenie może pracować automatycznie, dobierając samodzielnie prędkość do wybranej temperatury lub manualnie, w jednej z trzech prędkości nawiewu:

- maksymalnej, dla jak najszybszego osiągnięcia pożądanej temperatury,

- średniej, będącej kompromisem pomiędzy wysokim komfortem w pomieszczeniu a niższym poziomem hałasu,

- niskiej, dla jak najcichszej pracy.

Klimatyzator VACO Arrifana VAC0909W przenośny

Ogrzewanie

Przeważnie do chłodzenia i grzania powietrza potrzebne są dwa, oddzielne urządzenia. VACO Arrifana VAC0909W jest sprzętem wielofunkcyjnym i łączy w sobie obie te funkcje. Zakres temperatury, jaką możemy ustawić w trybie grzania wynosi 13-27°C. Jeśli chodzi o prędkość wentylatora, to do wyboru mamy nawiew niski, średni, wysoki i automatyczny. Klimatyzator z funkcją ogrzewania stanowi tańszą alternatywę dla grzejników elektrycznych. Podczas pracy urządzenie zbiera jest wilgoć z otoczenia i skrapla ją wewnątrz, do pojemnika, który należy opróżniać na początku i końcu sezonu. Kiedy pojemnik na wodę jest pełny klimatyzator automatycznie wstrzymuje pracę i wyświetla odpowiedni komunikat, aż do momentu jego opróżnienia. Wykorzystując funkcję grzania w bardzo zimnych pomieszczeniach, urządzenie automatycznie się odszrania.

Klimatyzator VACO Arrifana VAC0909W przenośny

Wentylacja

W celu szybkiego wyrównania temperatury i wilgotności w pomieszczeniu, najlepiej skorzystać z intensywnej cyrkulacji powietrza w trybie wentylacji. Urządzenie może wtedy pracować w trzech prędkościach nawiewu: niskiej, średniej i maksymalnej. Korzystanie z tej funkcji nie wymaga zamontowanej rury odprowadzającej powietrze.

Osuszanie

Tryb osuszania jest idealny do skutecznego zmniejszania nawilżenia pomieszczenia. Ochroni to mieszkanie przed rozwojem pleśni i grzybów, które uwielbiają dużą wilgotność. Funkcja ta przydaje się szczególnie w deszczowe, pochmurne dni jesienią i wiosną. Prędkość wentylatora dobierana jest automatycznie i nie można jej zmienić.

Klimatyzator VACO Arrifana VAC0909W przenośny

Wygodne czyszczenie

Tak jak samo korzystanie z urządzenia, również jego czyszczenie jest dziecinnie proste. Obudowę wraz z panelem sterowania wystarczy przetrzeć wilgotną ścierką, bez używania dodatkowych środków. Raz w tygodniu należy wyjąć i odkurzyć filtry powietrza, a przy cięższych zabrudzeniach wyczyścić je w ciepłej wodzie i wysuszyć. Okresowo, na początek i koniec sezonu, należy opróżnić pojemnik na skropliny. W tym celu wystarczy wyjąć zatyczkę odpływu wody i kilka razy opróżnić tackę, w której zbiera się woda ze zbiornika.

Klimatyzator VACO Arrifana VAC0909W przenośny

EKOLOGICZNY CZYNNIK CHŁODNICZY R290

W klimatyzatorze VACO Arrifana VAC0909W zastosowany został gazowy czynnik chłodniczy R290. Znajduje się on w szczelnie zamkniętym układzie i nie wymaga okresowego uzupełniania. Jednak przede wszystkim jest całkowicie bezpieczny dla środowiska i spełnia wszystkie dyrektywy unijne w zakresie ochrony środowiska.

AKCESORIA DO VACO ARRIFANA VAC0909W

W zestawie z klimatyzatorem dołączany jest zestaw akcesoriów, niezbędnych do prawidłowego zamontowania i pracy urządzenia.

 1. Rura odprowadzająca ciepłe powietrze
 2. Pilot zdalnego sterowania
 3. Dysza okienna wylotowa
 4. Dysza wlotowa
 5. Uchwyt okienny
 6. Wąż odpływowy
 7. Instrukcja w języku polskim
 8. Karta gwarancyjna
 9. Łącze WiFi
Zobacz pełny opis +

Filtry i akcesoria

 • Leasing

 • Opinie

  Dodaj opinię

  Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.
 • Dane techniczne

  Obsługiwana powierzchnia: 25 m²
  Moc chłodnicza: 2,5 kW
  Moc grzewcza: 2,3 kW
  Przepływ powietrza: 280 m³/h
  Poziom hałasu: 44 dB
  Tryby pracy:
  • chłodzenie
  • wentylacja
  • grzanie
  • osuszanie
  Wydajność osuszania: 1,15 l/h
  Pobór mocy (chłodzenie): 840 W
  Klasa energetyczna (chłodzenie): A/A+
  Pobór mocy (grzanie): 780 W
  Klasa energetyczna (grzanie): A/A+
  Zakres temperatur chłodzenia: 18-32 °C
  Zakres temperatur grzania: 13-27 °C
  Czynnik chłodniczy: R290
  Ilość czynnika chłodzącego: 265 g
  Długość rury: 150 cm
  Średnica rury: 13 cm
  Wyposażenie:
  • kółka
  • panel sterowania
  • pilot
  • timer
  • wyświetlacz
  • zestaw okienny
  • Wi-fi
  Waga urządzenia: 30 kg
  Wysokość: 71,5 cm
  Głębokość: 40,5 cm
  Szerokość: 43,5 cm
  Typ produktu: Klimatyzator przenośny
  Gwarancja 24 miesiące (Door-to-door)
Klimatyzator VACO Arrifana VAC0909W przenośny
Masz pytania?

+48 574 003 908

+48 574 003 908
Cena: 1869,00zł