Najważniejsze informacje o produkcie
Funkcja jonizacji: Nie
Poziom hałasu: 48 dB
Szybka i darmowa wysyłka
Szybka i darmowa wysyłka
Gwarancja i zwrot
Gwarancja i zwrot
Bezpieczne i wygodne zakupy
Bezpieczne i wygodne zakupy
Pozycja niedostępna

Jeżeli chcesz dostać powiadomienie gdy pozycja będzie dostępna podaj swój e-mail.


Dostępność:
Gwarancja: 36 miesięcy (B2C) / 24 miesiące (B2B)
Ostatnio dostępny: 23.07.2021

Opis

Fral SuperCool FSC14.2 Wi-Fi to ulepszony następca znanych i cenionych modeli Fral FSC14 i FSC14.1. Pojawiło się w nim kilka zmian, które czynią z niego urządzenie jeszcze wygodniejsze w obsłudze, m.in. dotykowy panel sterowania z wyświetlaczem LCD oraz automatyczna funkcja oscylacji zimnego powietrza. Klimatyzator zużywa mniej energii niż jego poprzednicy, a ponadto korzysta z ekologicznego czynnika chłodniczego R290. Dzięki temu model FSC14.2 jest jeszcze bardziej przyjazny dla środowiska! Zwiększona klasa ochrony IP z 23 do 24 sprawia, że jest jeszcze bardziej odporny na warunki pogodowe, co w połączeniu z wytrzymałością na wysokie temperatury (nawet do 45°C) czyni z niego klimatyzator idealny do pracy na balkonie czy tarasie. Fral 14.2 został też przystosowany do sterowania zdalnego, za pomocą pilota lub modułu Wi-Fi.

Wydajność chłodzenia oraz grzania wynosi w tym modelu 4 kW, a przepływ powietrza ok 480 m3/h. Z takimi parametrami poradzi sobie nawet w dużych pomieszczeniach mieszkalnych (do 45 m2) oraz przemysłowych, halach, restauracjach, serwerowniach, laboratoriach czy szpitalach. Pomimo dużej wydajności jest to urządzenie energooszczędne, zaliczane do klasy energetycznej A/A++. Na najniższym trybie emisja hałasu wynosi ok 48 dB. Jest to zbyt duża wartość do sypialni, jednak na balkonie lub w dużych pomieszczeniach, szczególnie biurowych, nie będzie uciążliwa.

Tryby pracy klimatyzatora Fral SuerCool FSC 14.2 Wi-Fi

Główną rolą klimatyzatora jest obniżanie temperatury w pomieszczeniu, jednak Fral SuperCool oferuje dużo więcej. Pełni trzy zasadnicze role: chłodzenia, ogrzewania i osuszania. Każdy z tych trybów może działać niezależnie od siebie, w wybranej prędkości wentylatora - niskiej, średniej lub wysokiej. W nocy korzystać możemy z trybu SLEEP, który automatycznie po godzinie pracy podnosi temperaturę o 2°C (max. o 4C po 2 godz.) i utrzymuje ten poziom aż do wyłączenia urządzenia.

Przydatnym rozwiązaniem jest też timer, czyli 24-godzinny programator czasowy, który umożliwia zaprogramowanie momentu automatycznego włączenia lub wyłączenia klimatyzatora.

Klimatyzator Fral SuperCool FSC 14.2 przenośny

Klimatyzator Fral SuperCool FSC 14.2 przenośny

Sterowanie

Tak jak przystało na urządzenie z XXI w. Fral FSC14.2 może być sterowany zarówno stacjonarnie, jak i zdalnie. Na urządzeniu znajduje się nowoczesny, dotykowy panel sterowania z wyświetlaczem LCD, który pozwala nam zmieniać wszystkie parametry pracy klimatyzatora oraz przekazuje nam informacje dotyczące temperatury, ustawień czy ewentualnych błędów. Jeśli chcemy zmienić żądaną temperaturę lub inne ustawienia bez wstawania z kanapy czy odchodzenia od biurka, możemy skorzystać z pilota oraz aplikacji mobilnej. Moduł Wi-Fi otrzymujemy w zestawie z klimatyzatorem. 

Urządzenie pozwala korzystać z wyposażenia opcjonalnego, jakim jest przyłącze do Air Comfort Kit, czyli panelu kontrolnego z wyświetlaczem, zewnętrznym czujnikiem temperatury i pilotem zdalnego sterowania. 

Wielofunkcyjność modelu Fral SuperCool FSC 14.2 Wi-Fi

Klimatyzator Fral FSC14.2 pełni jednocześnie funkcję zbliżoną do pompy ciepła, w związku z czym sprawdzi się przez cały rok - nie tylko latem. Dzięki swojej wielofunkcyjności oraz wzmocnionemu systemowi wentylacyjnemu, zapewnia zdrowe, komfortowe warunki w domu i pracy.

Chłodzenie

Fral FSC14.2 posiada moc chłodniczą na poziomie 4kW, dzięki której skutecznie schłodzi powietrze w pomieszczeniu o wielkości do 45 m2. Temperaturę docelową możemy regulować w zakresie 17-30°C. Jest to funkcja bardzo przydatna w upalne dni. Wyjątkowość tego klimatyzatora polega m.in. na możliwości pracy na zewnątrz, również w bardzo wysokich temperaturach sięgających do 45°C - to doskonały model na balkon lub taras! Klimatyzator może pracować również jako Spot Cooler. Polega to na miejscowym schładzaniu pomieszczenia poprzez ustawienie rury wylotu powietrza w wybrany obszar.

Ogrzewanie

W zimne, pochmurne dni, klimatyzator zamienia się w swoje przeciwieństwo - przenośną pompę ciepła. Korzystając z funkcji grzania możemy podnieść temperaturę pomieszczenia do 15-25°C. Dzięki mocy grzewczej na poziomie 4 kW poradzi sobie zarówno w mniejszych, jak i większych pomieszczeniach o wielkości do 45 m2.

Osuszanie

Nie tylko temperatura otoczenia jest ważna dla naszego zdrowia i komfortu - istotna jest również wilgotność. Za wysoka stwarza idealne środowisko do rozwoju pleśni i grzybów, dlatego warto korzystać z opcji osuszania powietrza. Wydajność w tym trybie jest niezwykle wysoka i wynosi nawet do 70 litrów na 24 godziny pracy!

INSTALACJA KLIMATYZATORA FRAL SUPERCOOL FSC 14.2

Fral FSC14.2 nazywany jest też modelem Tropik, ponieważ może pracować nawet w bardzo wysokich temperaturach (do 45°C). Daje to dużo większe możliwości montażu niż w przypadku zwykłego klimatyzatora. Urządzenie można zamontować nie tylko w pomieszczeniu, ale również na balkonie lub tarasie.

Unikalna konstrukcja klimatyzatora pozwala umieścić rurę odprowadzającą w miejscu kratki wylotowej, a sama rura może być przedłużona nawet do 4 metrów! Podczas montażu przeprowadza się ją przez okno lub drzwi, co zajmuje dosłownie kilka minut. Dzięki temu klimatyzator można wygodnie i szybko przenieść.

Klimatyzator FSC14.2 pozwala zarówno na montaż jedno jak i dwururowy. Ten drugi sposób wymaga zastosowania plenum, czyli adaptera wlotowego powietrza. Praca przy dwóch zamontowanych rurach jest nawet 30% bardziej efektywna niż przy tradycyjnej instalacji. Powietrze do schładzania jest pobierane z zewnątrz i wdmuchiwane do pomieszczenia, a powietrze procesowe jest zarówno pobierane jak i wydmuchiwane na zewnątrz. Umożliwia to uzyskanie niższych temperatur w pomieszczeniu przy mniejszej emisji hałasu.

Klimatyzator Fral fsc 14.2 instalacja

Klimatyzator Fral fsc 14.2 instalacja

Klimatyzator Fral fsc 14.2 instalacja

Klimatyzator Fral SuperCool FSC 14.2 przenośny

Wygodne czyszczenie

Czyszczenie klimatyzatora przenośnego Fral FSC14.2 nie różni się niczym od konserwacji innych tego typu urządzeń. Nie potrzebujemy w tym celu żadnych dodatkowych środków ani płynów. Wystarczy przetrzeć obudowę wilgotną ścierką i wyczyścić filtry. Robimy to wyjmując je z urządzenia i odkurzając, a w razie konieczności możemy umyć je pod ciepłą, bieżącą wodą. Czynność tą należy powtarzać mniej więcej co dwa tygodnie.

EKOLOGICZNY CZYNNIK CHŁODNICZY R290

W klimatyzatorze Fral SuperCool FSC14.2 zastosowano ekologiczny czynnik chłodniczy R290, który jest całkowicie bezpieczny dla środowiska i spełnia dyrektywy unijne w zakresie ochrony środowiska.

Akcesoria do klimatyzatora Fral SuperCool FSC 14.2 Wi-Fi

Klimatyzator przenośny Fral SuperCool FSC 14.2 Wi-Fi otrzymujemy wraz z pełnym, niezbędnym do działania wyposażeniem. W jego skład wchodzą:

 1. dotykowy panel sterowania z wyświetlaczem LCD,
 2. pilot zdalnego sterowania,
 3. kółka jezdne,
 4. przyłącze zewnętrznego czujnika temperatury oraz zewnętrznego panelu sterującego,
 5. moduł Wi-Fi,
 6. rura wylotowa powietrza 1,5 mb z płaską końcówką wylotową,
 7. rurka do wody 0,5 mb,
 8. 24 godzinny timer,
 9. 2 filtry powietrza.

Zobacz pełny opis +
 • Leasing

 • Opinie

  Dodaj opinię

  Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.
 • Dane techniczne

  Obsługiwana powierzchnia: 45 m²
  Moc chłodnicza: 4 kW
  Moc grzewcza: 4 kW
  Przepływ powietrza: 480 m³/h
  Poziom hałasu: 48-54 dB
  Tryby pracy:
  • chłodzenie
  • grzanie
  • osuszanie
  Wydajność osuszania: 2,9 l/h
  Pobór mocy (chłodzenie): 1530 W
  Klasa energetyczna (chłodzenie): A
  Pobór mocy (grzanie): 1290 W
  Klasa energetyczna (grzanie): A++
  Zakres temperatur chłodzenia: 17-30 °C
  Zakres temperatur grzania: 15-25 °C
  Czynnik chłodniczy: R290
  Długość rury: 150 cm
  Średnica rury: 15 cm
  Wyposażenie:
  • kółka
  • panel sterowania
  • pilot
  • timer
  • wyświetlacz
  • Wi-fi
  Waga urządzenia: 30.5 kg
  Wysokość: 76 cm
  Głębokość: 55 cm
  Szerokość: 30 cm
  Typ produktu: Klimatyzator przenośny
  Gwarancja 36 miesięcy (B2C) / 24 miesiące (B2B)
Klimatyzator Fral SuperCool FSC 14.2 Wi-Fi przenośny
Masz pytania?

+48 574 003 908

+48 574 003 908
Cena: 2950,00zł