Najważniejsze informacje o produkcie
Funkcja jonizacji: nie
Poziom hałasu: 48 dB
Szybka i darmowa wysyłka
Szybka i darmowa wysyłka
Gwarancja i zwrot
Gwarancja i zwrot
Bezpieczne i wygodne zakupy
Bezpieczne i wygodne zakupy
Klimatyzator przenośny
Pozycja niedostępna

Jeżeli chcesz dostać powiadomienie gdy pozycja będzie dostępna podaj swój e-mail.


Dostępność:
Gwarancja: 36 miesięcy (B2C) / 24 miesiące (B2B)
Ostatnio dostępny: 12.08.2019
 • Finansowanie B2B

 • Opinie

  Jesteś niezalogowany. Tylko osoby zalogowane mogą dodawać opinie o produkcie. Kliknij aby się zalogować.
 • Dane techniczne

  Obsługiwana powierzchnia: 40 m²
  Moc chłodnicza: 4 kW
  Przepływ powietrza: 480 m³/h
  Poziom hałasu: 48-54 dB
  Tryby pracy:
  • chłodzenie
  • grzanie
  • osuszanie
  Wydajność osuszania: 2,9 l/h
  Pobór mocy (chłodzenie): 1700 W
  Klasa energetyczna (chłodzenie): A
  Pobór mocy (grzanie): 1580 W
  Klasa energetyczna (grzanie): A++
  Zakres temperatur chłodzenia: 17-30 °C
  Zakres temperatur grzania: 15-25 °C
  Czynnik chłodniczy: R410A
  Długość rury: 150 cm
  Średnica rury: 15 cm
  Wyposażenie:
  • kółka
  • panel sterowania
  • pilot
  • timer
  • wyświetlacz
  Waga urządzenia: 30,5 kg
  Wysokość: 76 cm
  Szerokość: 30 cm
  Głębokość: 55 cm
  Gwarancja: 36 miesięcy (B2C) / 24 miesiące (B2B)
  Typ produktu: Klimatyzator przenośny

Sprawdź Zestaw: Fral SuperCool FSC 14 + Moduł Wifi za 2 799 zł oszczędzasz 59 zł

Sprawdź Zestaw: Fral SuperCool FSC 14 +  uszczelka okienna AirLock 1000 za 2 799 zł oszczędzasz 100 zł

Fral SuperCool FSC 14 to kompaktowy klimatyzator przenośny z pompą cieplną i funkcją osuszania powietrza. Może pełnić rolę profesjonalnego Spot Coolera, który ochładza pomieszczenie miejscowo, nie zmieniając przy tym wilgotności powietrza. Jako jeden z nielicznych klimatyzatorów na rynku przystosowany jest do pracy w bardzo wysokich temperaturach, sięgających nawet 45°C (wersja Tropik) oraz do pracy na zewnątrz, poza budynkiem. Został przystosowany do sterowania zdalnego, za pomocą pilota lub modułu WiFi. Wydajność chłodzenia oraz grzania wynosi w tym modelu 4 kW, a przepływ powietrza ok 480 m3/h. Z takimi parametrami poradzi sobie nawet w dużych pomieszczeniach mieszkalnych (do 40 m2) oraz przemysłowych, halach, restauracjach, serwerowniach, laboratoriach czy szpitalach. Pomimo dużej wydajności jest to urządzenie energooszczędne, zaliczane do klasy energetycznej A/A++. Na najniższym trybie emisja hałasu wynosi ok 48 dB. Jest to zbyt duża wartość do sypialni, jednak w dużych pomieszczeniach, szczególnie biurowych, nie będzie uciążliwa.

Tryby pracy klimatyzatora

Klimatyzator Fral SuperCool FSC 14 pełni trzy zasadnicze role: chłodzenia, ogrzewania i osuszania powietrza. Każdy z tych trybów może działać niezależnie od siebie, w wybranej prędkości wentylatora - niskiej, średniej lub wysokiej. W nocy korzystać możemy z trybu SLEEP, który automatycznie po godzinie pracy podnosi temperaturę o 2°C (max. o 4°C po 2 godz.) i utrzymuje ten poziom aż do wyłączenia urządzenia. Wygodnym rozwiązaniem jest też timer, czyli 24-godzinny programator czasowy, który umożliwia zaprogramowanie momentu automatycznego włączenia lub wyłączenia klimatyzatora.

Tryby pracy klimatyzatora - Fral FSC14.1

Sterowanie klimatyzatorem - Fral FSC14.1

Sterowanie

Urządzenie może być sterowane na wiele sposób, dlatego każdy użytkownik może wybrać ten najodpowiedniejszy dla siebie. W podstawowym wyposażeniu do dyspozycji mamy panel kontrolny z wyświetlaczem oraz pilot zdalnego sterowania. Oba rozwiązania dają nam pełną kontrolę nad pracą urządzenia.

Moduł Wifi opcjonalnie

Urządzenie zostało dostosowane do tego, aby móc skorzystać z wyposażenia opcjonalnego. Jest również przystosowany do sterowania poprzez sieć bezprzewodową. Do klimatyzatora można opcjonalnie dokupić moduł WiFi (wartość 159 zł) tak, abyś mógł się cieszyć kontrolą nad klimatyzatorem, nawet w trakcie przebywania poza domem. Klimatyzator w podstawowej wersji jest sprzedawany bez tego modułu jako urządzenie przygotowane do obsługi za pomocą sieci bezprzewodowych (tzw. WIFI READY).

Wielofunkcyjność modelu Fral SuperCool FSC 14

Klimatyzator Fral SuperCool FSC 14 sprawdzi się przez większą część roku, dbając o odpowiednie, komfortowe warunki w naszym domu lub miejscu pracy. Posiada wzmocniony system wentylacyjny oraz filtry powietrza, opcjonalnie dokupić można nawet filtr węglowy, który pozbywa się z otoczenia zanieczyszczeń gazowych, takich jak lotne związki organiczne.

Chłodzenie

Obniżanie temperatury pomieszczenia to najważniejsza umiejętność każdego klimatyzatora. W przypadku modelu Fral SuperCool FSC 14 moc chłodnicza wynosi 4 kW, a temperaturę możemy regulować w zakresie 17-30°C. Jest to funkcja bardzo przydatna w upalne dni. Wyjątkowość tego klimatyzatora polega m.in. na możliwości pracy na zewnątrz, również w bardzo wysokich temperaturach sięgających do 45°C.

Urządzenie to może pracować jako Spot Cooler. Polega to na miejscowym schładzaniu pomieszczenia poprzez ustawienie rury wylotu powietrza w wybrany obszar.

- maksymalnej, dla jak najszybszego osiągnięcia pożądanej temperatury,

- średniej, będącej kompromisem pomiędzy wysokim komfortem w pomieszczeniu a niższym poziomem hałasu,

- niskiej, dla jak najcichszej pracy.

Ogrzewanie

Klimatyzator Fral SuperCool FSC14 przydaje się przez cały rok, nie tylko latem. W zimne, pochmurne dni skorzystać możemy z funkcji grzania i podnieść temperaturę pomieszczenia do 15-25°C. Dzięki mocy grzewczej na poziomie 4 kW poradzi sobie również w dużych przestrzeniach.

Osuszanie

Poza temperaturą otoczenia bardzo ważna jest również wilgotność. Zbyt duża stwarza idealne środowisko do rozwoju pleśni i grzybów, dlatego w takich warunkach warto skorzystać z opcji osuszania powietrza. Wydajność w tym trybie jest niezwykle wysoka i wynosi nawet do 70 litrów na 24 godziny pracy!

INSTALACJA

Do poprawnego działania klimatyzatora potrzebne jest zamontowanie rury odprowadzającej powietrze. W przypadku modelu Fral SuperCool FSC 14 możemy zrobić to na dwa sposoby.

klimatyzator przenośny Fral SuperCool FSC 14.1T konfiguracja 1

Klimatyzator w pomieszczeniu. Instalacja tradycyjna z jedną rurą wylotową.

Przy zamontowaniu jednej rury powietrze do schładzania pobierane jest z pomieszczenia i w tym pomieszczeniu zostaje. Również powietrze procesowe jest pobierane z wewnątrz pomieszczenia, ale po ogrzaniu wydmuchiwane jest na zewnątrz.

Klimatyzator na zewnątrz pomieszczenia. Instalacja z jedną rurą wlotową.

Drugi sposób to pewna wariacja na temat tradycyjnej instalacji i polega na umieszczeniu klimatyzatora poza chłodzonym pomieszczeniem, na zewnątrz budynku. W ten sposób klimatyzator działa nawet 30% efektywniej! Ponadto zostaje znacznie obniżony poziom hałasu.

klimatyzator przenośny Fral SuperCool FSC 14.1T konfiguracja 2

EKOLOGICZNY CZYNNIK CHŁODNICZY R410A - Fral FSC14.1

Wygodne czyszczenie

Czyszczenie klimatyzatora przenośnego Fral SuperCool FSC 14 nie różni się niczym od konserwacji innych tego typu urządzeń. Nie potrzebujemy w tym celu żadnych dodatkowych środków ani płynów. Wystarczy przetrzeć obudowę wilgotną ścierką i wyczyścić filtry. Robimy to wyjmując je z urządzenia i odkurzając, a w razie konieczności możemy umyć je pod ciepłą, bieżącą wodą. Czynność tą należy powtarzać mniej więcej co dwa tygodnie.

EKOLOGICZNY CZYNNIK CHŁODNICZY R410A

Czynnik chłodniczy R410A należy do substancji ekologicznych, przyjaznych dla środowiska. Z tego powodu został wykorzystany w klimatyzatorze Fral SuperCool FSC 14.

Akcesoria

Klimatyzator przenośny Fral SuperCool FSC 14 otrzymujemy wraz z pełnym, niezbędnym do działania wyposażeniem. W jego skład wchodzą:

 1. wyświetlacz LCD,
 2. pilot zdalnego sterowania,
 3. kółka jezdne,
 4. rurka 0,5 mb odprowadzania wody,
 5. rura wylotowa gorącego powietrza 1,5 mb,
 6. dwie płaskie końcówki wylotowe (duża i mała),
 7. okrągła końcówka rury,
 8. wzmocniony system wentylacyjny i 2 filtry powietrza,
 9. przyłącze do modułu WiFi

Możemy zaopatrzyć się również w akcesoria opcjonalne, które dodatkowo ułatwią korzystanie z klimatyzatora. Są to:

 1. Moduł WIFI (WI-FI REMOTE CONTROL). Więcej o module przeczytasz tutaj.
 2. adaptor okienny,
 3. adaptor do otworu w ścianie,
 4. rura wylotowa 2, 3, 4 lub 6 mb,
 5. filtr węglowy,
 6. ramka wylotowa powietrza.
Fral SuperCool FSC 14
Cena: 2699,00zł 2999,00zł
Skontaktuj się z nami

+48 574 003 908