Najważniejsze informacje o produkcie
Funkcja jonizacji: Nie
Poziom hałasu: 48 dB
Szybka i darmowa wysyłka
Szybka i darmowa wysyłka
Gwarancja i zwrot
Gwarancja i zwrot
Bezpieczne i wygodne zakupy
Bezpieczne i wygodne zakupy
Pozycja niedostępna

Jeżeli chcesz dostać powiadomienie gdy pozycja będzie dostępna podaj swój e-mail.


Dostępność:
Gwarancja: 36 miesięcy (B2C) / 24 miesiące (B2B)
Ostatnio dostępny: 17.06.2021

Opis

Klimatyzator przenośny Fral SuperCool FSC 09.1 to nowoczesne urządzenie wielofunkcyjne, które nie tylko schładza powietrze, ale również osusza je i działa na zasadzie pompy ciepła. Pomimo niewielkich rozmiarów mieści w sobie zarówno skraplacz i parownik. Temperaturę chłodzenia można regulować w zakresie 17-30°C, a temperaturę grzania w przedziale 15-25°C. Odprowadzanie skroplin powstałych podczas pracy klimatyzatora może odbywać na dwa sposoby: skropliny usuwane są na zewnątrz automatycznie przez rurę z gorącym powietrzem lub w są w całości odprowadzane rurką spustową do zbiornika zewnętrznego. Klimatyzator ten cechuje moc chłodzenia na poziomie 2,6 kW oraz 400 m³/h przepływu powietrza. Doskonale sprawdzi się więc w większości pomieszczeń domowych i biurowych o wielkości do 26 m².

Model ten wyróżnia się możliwością pracy na zewnątrz budynku - można umieścić go np. na balkonie i doprowadzić rurę do wnętrza pomieszczenia. Jest to równocześnie urządzenie energooszczędne, zaliczane do klasy A/A++ ale jak każdy klimatyzator przenośny nieco głośne. Emisja hałasu na najniższym trybie wynosi 48 dB, więc nie sprawdzi się w sypialni osób o wrażliwym słuchu. Niewielkie zużycie prądu w trybie chłodzenia (1,1 kWh) przedkłada się na niskie koszty eksploatacyjne (74 gr/godz.).

Klimatyzator Fral FSC09.1 przenośny

Klimatyzator Fral FSC09.1 przenośny

TRYBY PRACY KLIMATYZATORA FRAL SUPERCOOL FSC 09.1

Klimatyzator przenośny Fral SuperCool FSC 09.1 pełni trzy, zasadnicze role: chłodzenia, grzania i osuszania powietrza. Urządzenie może pracować z wybraną manualnie prędkością niską, średnią, wysoką lub w trybie automatycznym, w którym nawiew dostosowywany jest do aktualnych warunków samodzielnie przez klimatyzator.

Ponadto skorzystać możemy z funkcji SLEEP, czyli trybu nocnego. Podnosi on temperaturę zadaną o 2°C na godzinę, maksymalnie do 4°C po 2 godzinach i utrzymuje tę temperaturę do momentu wyłączenia urządzenia.

Ciekawą i wygodną funkcją jest też 24-godzinny programator czasowy. Służy ona do zaprogramowania godziny automatycznego wyłączenia lub włączenia urządzenia, w wybranych przez siebie parametrach.

Sterowanie

Sterowanie klimatyzatorem może odbywać się na dwa sposoby: przy pomocy panelu kontrolnego z wyświetlaczem, w górnej części obudowy lub pilotem zdalnego sterowania. Zarówno pierwsza, jak i druga opcja daje nam możliwość pełnej kontroli nad urządzeniem. Jest możliwość dokupienia modułu Wi-Fi, dzięki któremu możemy z dowolnego miejsca sterować urządzeniem poprzez aplikację mobilną.

Klimatyzator Fral FSC09.1 przenośny

WIELOFUNKCYJNOŚĆ MODELU Fral SuperCool FSC 09.1

Klimatyzator Fral FSC09.1 przenośny

Chłodzenie

Tryb klimatyzacji pozwala nam ochłodzić pomieszczenie o kilka stopni, w zakresie 17-30°C. Jest to funkcja szczególnie przydatna w upalne, letnie dni. Urządzenie automatycznie odparowuje wodę kondensacyjną, jeśli jednak pracuje przez długi okres czasu przy wysokiej wilgotności, może pojawić się konieczność opróżnienia zbiornika z wodą. Klimatyzator może działać na całe pomieszczenie lub jako Spot Cooler, schładzający miejscowo. Wystarczy podłączyć rurę wylotową i skierować ją w wybrany obszar.

Ogrzewanie

W chłodniejsze dni warto skorzystać z funkcji ogrzewania. Możemy podnieść temperaturę powietrza w pomieszczeniu do dowolnego poziomu w zakresie 15-25°C. Zimne powietrze musi być wywiewane za pomocą rury poza ogrzewane pomieszczenie. Jeśli temperatura nie jest niższa niż 7°C, urządzenie może stać na zewnątrz budynku.

Osuszanie

W pomieszczeniach o zbyt dużej wilgotności może rozwijać się pleśń, grzyby i różne drobnoustroje, dlatego ważne jest, żeby utrzymywać ją na odpowiednim poziomie. W tym celu przyda się tryb osuszania. Wilgoć jest pobierana z powietrza, gromadzi się w zbiorniku wody, a następnie odprowadzana jest przez wylot wody kondensacyjnej. Wysoka wydajność osuszania w tym modelu sięga nawet 50 l/24 godz!

INSTALACJA FRAL SUPERCOOL FSC 09.1

Do poprawnego działania klimatyzatora potrzebne jest odpowiednie zamontowanie rury odprowadzającej powietrze. W przypadku modelu Fral SuperCool FSC 09.1 są to dwa różne sposoby.

Klimatyzator w pomieszczeniu. Instalacja tradycyjna z jedną rurą wylotową.

Pierwszy sposób, klasyczny, polega na zamontowaniu jednej rury. W tym przypadku powietrze do schładzania pobierane jest z pomieszczenia i w tym pomieszczeniu zostaje. Powietrze procesowe również jest pobierane z wewnątrz pomieszczenia, ale po ogrzaniu wydmuchiwane jest na zewnątrz.

Klimatyzator Fral FSC09.1 przenośny

Klimatyzator Fral FSC09.1 przenośny

Klimatyzator na zewnątrz pomieszczenia. Instalacja z jedną rurą wlotową.

Drugi sposób to pewna wariacja na temat tradycyjnej instalacji i polega na umieszczeniu klimatyzatora poza chłodzonym pomieszczeniem, na zewnątrz budynku. W ten sposób klimatyzator działa nawet 30% efektywniej! Ponadto zostaje znacznie obniżony poziom hałasu.

Wygodne czyszczenie

Tak jak wszystkie urządzenia codziennego użytku, również klimatyzator Fral SuperCool FSC 09.1 wymaga odpowiedniego czyszczenia. Nie używamy w tym celu żadnych środków, wyłącznie wody. Obudowę przecieramy delikatnie wilgotną ścierką, a filtry zdejmujemy i odkurzamy. W razie potrzeby można umyć je w ciepłej wodzie. Należy robić to mniej więcej co dwa tygodnie.

CZYNNIK CHŁODNICZY R410A

Jednym z ekologicznych środków chłodniczych jest czynnik R410A. Spełnia wszelkie dyrektywy unijne w zakresie ochrony środowiska i to właśnie on został wykorzystany w przenośnym, wielofunkcyjnym klimatyzatorze Fral SuperCool FSC 09.1.

Akcesoria do Fral SuperCool FSC 09.1

Klimatyzator przenośny Fral SuperCool FSC 09.1 został wyposażony we wszystkie, niezbędne akcesoria:

 1. wyświetlacz LCD,
 2. pilot zdalnego sterowania,
 3. kółka jezdne,
 4. rurka 0,5 mb odprowadzania wody,
 5. rura wylotowa gorącego powietrza 1,5 mb,
 6. mała, płaska końcówka wylotowa,
 7. wzmocniony system wentylacyjny z filtrami powietrza,
 8. przyłącze do Air Comfort Kit oraz zewnętrznego czujnika temperatury,
 9. przyłącze do modułu WiFi.

Możemy zaopatrzyć się również w akcesoria opcjonalne, które dodatkowo ułatwią korzystanie z klimatyzatora. Są to:

 1. Air Comfort Kit – zewnętrzna kratka do rury zimnego powietrza ze zdalnym sterowaniem i zewnętrzny czujnik temperatury powietrza,
 2. Air Sensor Kit – moduł pomiarowo-sterujący wyposażony w czujnik temperatury i 3 metrowy kabel z wtyczką (Umożliwia sterowanie klimatyzatorem ustawionym na zewnątrz schładzanego pomieszczenia z wewnątrz) (wymagany pilot z wyświetlaczem),
 3. adaptor okienny,
 4. adaptor do otworu w ścianie,
 5. rura wylotowa 2, 3, 4 lub 6 mb,
 6. filtr węglowy,
 7. ramka wylotowa powietrza,
 8. moduł WiFi.
Zobacz pełny opis +
 • Leasing

 • Opinie

  • -
   Maciej,
   05.07.2019 napisał:
   Użytkuję w wariancie z klimatyzatorem Fral SuperCool FSC 09.1 przenośnym ustawionym na balkonie i rurą wdmuchującą zimne powietrze do pomieszczenia (ok. 20m2) przez otwór zrobiony w szybie z pleksi zamocowanej na ramce z moskitiery. Przy 28-30 stopniach na dworze temperatura powietrza zmierzona na wlocie rury do pomieszczenia wahała się między 7 a 12 stopni (zależnie od tego czy w danym momencie pracuje sprężarka czy nie), także na prawdę daje radę. Szum powietrza wpadającego do pomieszczenia jest dość głośny, ale to już kwestia akustyki karbowanej rury przy silnym strumieniu powietrza (a wieje solidnie). Planuję wymienić rurę na izolowaną, żeby ją nieco wytłumić.
   Zalety:
   Skutecznie chłodzi
   Solidnie wykonany
   Wady:
   Spory poziom głośności urządzenia (ale jak stoi na balkonie, to przy zamkniętych oknach nie przeszkadza)
   Dość akustyczna rura
   Ocena opinii: 0

  Dodaj opinię

  Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.
 • Dane techniczne

  Obsługiwana powierzchnia: 26 m²
  Moc chłodnicza: 2,6 kW
  Moc grzewcza: 2,6 kW
  Przepływ powietrza: 400 m³/h
  Poziom hałasu: 48-51 dB
  Tryby pracy:
  • chłodzenie
  • grzanie
  • osuszanie
  Wydajność osuszania: 2,1 l/h
  Pobór mocy (chłodzenie): 1100 W
  Klasa energetyczna (chłodzenie): A
  Pobór mocy (grzanie): 950 W
  Klasa energetyczna (grzanie): A++
  Zakres temperatur chłodzenia: 17-30 °C
  Zakres temperatur grzania: 15-25 °C
  Czynnik chłodniczy: R410A
  Długość rury: 150 cm
  Średnica rury: 15 cm
  Wyposażenie:
  • kółka
  • panel sterowania
  • pilot
  • timer
  • wyświetlacz
  Waga urządzenia: 25 kg
  Wysokość: 62,4 cm
  Głębokość: 52,6 cm
  Szerokość: 30 cm
  Typ produktu: Klimatyzator przenośny
  Gwarancja 36 miesięcy (B2C) / 24 miesiące (B2B)
Klimatyzator Fral SuperCool FSC 09.1 przenośny
Ocena klientów:
Masz pytania?

+48 574 003 908

+48 574 003 908
Cena: 1999,00zł 2299,00zł