Najważniejsze informacje o produkcie
Funkcja jonizacji: Nie
Poziom hałasu: 43 dB
Szybka i darmowa wysyłka
Szybka i darmowa wysyłka
Gwarancja i zwrot
Gwarancja i zwrot
Bezpieczne i wygodne zakupy
Bezpieczne i wygodne zakupy
Pozycja niedostępna

Jeżeli chcesz dostać powiadomienie gdy pozycja będzie dostępna podaj swój e-mail.


Dostępność:
Gwarancja: 24 miesiące (Door-to-door)
Ostatnio dostępny: 12.08.2020

Opis

Klimatyzator przenośny Moby Blue S 09E to urządzenie, które doskonale poradzi sobie z największymi upałami. Przeznaczony jest do pracy w pomieszczeniach mieszkalnych i biurowych, o powierzchni do 28 m². Cechuje go 2800 W mocy oraz przepływ powietrza na poziomie 290 m3/h, które umożliwiają szybkie i skuteczne schłodzenie pomieszczenia. Z klimatyzatorem przenośnym Moby Blue S 09E precyzyjnie ustawisz preferowaną temperaturę powietrza w zakresie od 18°C do 32°C, z dokładnością do 1°C. Klimatyzatory firmy Blaupunkt należą do urządzeń energooszczędnych. Model Moby Blue S 09E posiada zużycie prądu równe 1,2 kWh co daje nam koszt eksploatacji urządzenia równy 80 gr za godzinę pracy. Przeciętny poziom głośności klimatyzatora w upalne dni to 45 db.

Tryby pracy klimatyzatora Blaupunkt Moby Blue S 09E

Klimatyzator przenośny Moby Blue S 09E pracuje w 3 podstawowych trybach: chłodzenia, wentylacji i osuszania. Prędkość wentylatora możemy regulować według własnych preferencji. Dostępne są 4 tryby nawiewu: maksymalny, średni, niski i automatyczny. W trybie automatycznym urządzenie samodzielnie dobiera prędkość pracy w zależności od ustawionej temperatury. Poza trybami podstawowymi mamy do dyspozycji dwie funkcje dodatkowe - SWING i SLEEP.

Funkcja SWING umożliwia regulowanie kierunku nawiewu chłodnego powietrza oraz ruch wahadłowy deflektora, który gwarantuje równomierne chłodzenie całego pomieszczenia.

Funkcja SLEEP czyli tryb snu, stopniowo zmniejsza działanie urządzenia. Wyświetlacz redukuje wtedy jasność, wentylator emituje jeszcze mniejszy hałas, a nastawiona temperatura zwiększa parametr o 1°C co dwie godziny, w celu zapewnienia maksymalnie komfortowego snu.

Timer, czyli 24-godzinny programator czasowy, pozwala nam na zaprogramowanie momentu włączenia (lub wyłączenia) urządzenia i pracy na wybranych ustawieniach, np. chłodzenie, 24°C.

Sterowanie

Sterowanie klimatyzatorem może odbywać się przy pomocy panelu na urządzeniu lub pilotem zdalnego sterowania.

Panel kontrolny na górze obudowy składa się z pięciu przycisków, dzięki czemu zachowana została maksymalna prostota obsługi. Pozwalają one na korzystanie z najpotrzebniejszych funkcji, takich jak włączenie/wyłączenie urządzenia, wybór podstawowego trybu pracy (chłodzenie, osuszanie, wentylacja) oraz prędkości wentylatora.

Pilot zdalnego umożliwia nam większą kontrolę nad klimatyzatorem. Poza trzema, podstawowymi trybami, możemy wybrać funkcję SWING lub SLEEP, skorzystać z programatora czasowego lub zmienić jednostkę temperatury pomiędzy stopniami Celsjusza a Fahrenheita.

Wszystkie wybrane ustawienia oraz poziom temperatury przedstawiane są na wyświetlaczu LED, wbudowanym w przednią część obudowy klimatyzatora. Wyświetla on również automatycznie wykrywane błędy urządzenia.

Wielofunkcyjność modelu Moby Blue S 09E

Główną rolą klimatyzatora przenośnego jest chłodzenie powietrza, jednak dzięki wyposażeniu w funkcje dodatkowe, takie jak osuszanie i wentylacja, może być wykorzystywany przez większą część roku. Każdy z tych trzech trybów może pracować z włączoną funkcją SWING, w której żaluzje powietrze poruszają się raz w górę a raz w dół.

Chłodzenie

Najważniejsza funkcja każdego klimatyzatora, idealna do gorących i parnych dni. Pozwala na obniżenie temperatury do poziomu mieszczącego się w zakresie 18°C-32°C (z dokładnością do 1°C) oraz osuszenie powietrza w pomieszczeniu, zapewniając komfortowe warunki w okresie letnim. W trybie chłodzenia urządzenie może pracować w czterech prędkościach nawiewu:

- maksymalnej, dla jak najszybszego osiągnięcia pożądanej temperatury,

- średniej, będącej kompromisem pomiędzy wysokim komfortem w pomieszczeniu a niższym poziomem hałasu,

- niskiej, dla jak najcichszej pracy,

- automatycznej, w której urządzenie samodzielnie dobiera prędkość według ustawionej temperatury.

Wentylacja

Tryb wentylacji nie wymaga zamontowanej rury odprowadzającej powietrze. Pozwala na odpowiednią cyrkulację powietrza w pomieszczeniu oraz szybkie wyrównanie temperatury i wilgotności. Pracować może w trzech prędkościach nawiewu: niskiej, średniej i maksymalnej.

Osuszanie

Funkcja osuszania pozwala na skuteczne zmniejszenie wilgotności powietrza w pomieszczeniu oraz utrzymanie jej na optymalnym poziomie. Funkcja ta przydaje się szczególnie jesienią i wiosną w deszczowe, pochmurne dni. Korzystanie z trybu osuszania zapobiega rozwojowi pleśni, grzybów i innych szkodliwych drobnoustrojów. Tak jak podczas chłodzenia, tryb ten wymaga podłączenia rury odprowadzającej powietrze. Prędkość wentylatora dobierana jest automatycznie i nie można jej zmienić.

Wygodne czyszczenie klimatyzatora Blaupunkt Moby Blue S 09E

Tak jak każde urządzenie, klimatyzator Moby Blue S 09E wymaga odpowiedniej konserwacji. Czynności te są równie proste jak codzienna obsługa.

Panel i obudowę należy przetrzeć za pomocą lekko wilgotnej ścierki, a następnie wytrzeć do sucha. Filtry powietrza dobrze jest czyścić po każdym tygodniu pracy. W tym celu zdejmuje wystarczy pozbyć się zanieczyszczeń odkurzaczem lub zanurzyć filtry w ciepłej wodzie.

Okresowo, na początek i koniec sezonu, należy opróżnić pojemnik na skropliny. Nie jest to skomplikowany proces, wystarczy wyjąć zatyczkę odpływu wody i kilka razy opróżnić tackę, w której zbiera się woda ze zbiornika.

EKOLOGICZNY CZYNNIK CHŁODNICZY R290

W klimatyzatorze Moby Blue S 09E zastosowano ekologiczny czynnik chłodniczy R290 w postaci gazowej, który jest całkowicie bezpieczny dla środowiska i spełnia dyrektywy unijne w zakresie ochrony środowiska. Znajduje się w szczelnie zamkniętym układzie i nie wymaga okresowego uzupełniania.

Akcesoria do klimatyzatora Blaupunkt Moby Blue S 09E

W zestawie z klimatyzatorem dołączany jest zestaw akcesoriów, niezbędnych do prawidłowego zamontowania i pracy urządzenia:

 1. uszczelnienie okna (przydatne okna przesuwanych w górę i w dół). W celu uszczelnienia okna, które można rozszczelnić rekomendujemy zakup uszczelki okienne do klimatyzatorów.
 2. rura odprowadzająca ciepłe powietrze
 3. pilot zdalnego sterowania
 4. dysza okienna wylotowa
 5. dysza wlotowa
 6. uchwyt okienny
 7. wąż odpływowy
 8. instrukcja w języku polskim
 9. karta gwarancyjna

Zobacz pełny opis +

Filtry i akcesoria

 • Leasing

 • Opinie

  • -
   Asia,
   29.06.2019 napisał:
   Świetny sprzęt.Klimatyzator Blaupunkt Moby Blue S 09E jest przede wszystkim cichy, co jest ogromną jego zaletą, można przy nim spokojnie pracować. Pomieszczenie zostaje szybko schłodzone, dużym atutem tego klimatyzatora jest niski pobór energii oraz sterowanie pilotem, co dla naszej firmy ma to duże znaczenie. Polecam sklep - szybka dostawa.
   Ocena opinii: 0

  Dodaj opinię

  Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.
 • Dane techniczne

  Obsługiwana powierzchnia: 28 m²
  Moc chłodnicza: 2,6 kW
  Przepływ powietrza: 290 m³/h
  Poziom hałasu: 43 dB
  Tryby pracy:
  • chłodzenie
  • wentylacja
  • osuszanie
  Wydajność osuszania: 1,2 l/h
  Pobór mocy (chłodzenie): 1000 W
  Klasa energetyczna (chłodzenie): A
  Zakres temperatur chłodzenia: 18-32 °C
  Czynnik chłodniczy: R290
  Ilość czynnika chłodzącego: 205 g
  Długość rury: 150 cm
  Średnica rury: 13 cm
  Wyposażenie:
  • kółka
  • panel sterowania
  • pilot
  • timer
  • wyświetlacz
  • zestaw okienny
  Funkcja jonizacji: nie
  Waga urządzenia: 29 kg
  Wysokość: 70 cm
  Głębokość: 32 cm
  Szerokość: 42 cm
  Typ produktu: Klimatyzator przenośny
  Gwarancja 24 miesiące (Door-to-door)
Klimatyzator Blaupunkt Moby Blue S 09E przenośny
Ocena klientów:
Masz pytania?

+48 574 003 908

+48 574 003 908
Cena: 1799,00zł 1899,00zł