Najważniejsze informacje o produkcie
Funkcja jonizacji: Nie
Poziom hałasu: 29 dB
Szybka i darmowa wysyłka
Szybka i darmowa wysyłka
Gwarancja i zwrot
Gwarancja i zwrot
Bezpieczne i wygodne zakupy
Bezpieczne i wygodne zakupy
Pozycja niedostępna

Jeżeli chcesz dostać powiadomienie gdy pozycja będzie dostępna podaj swój e-mail.


Dostępność:
Gwarancja: 24 miesiące (Door-to-door)
Ostatnio dostępny: 20.06.2021

Opis

Klimatyzator przenośny Arrifana A12C przeznaczony jest zarówno do pracy w domu, jak i w biurze. Z wydajnością na poziomie 3,5 kW oraz przepływem powietrza równym 390 m3/h bez problemu poradzi sobie nawet na powierzchni 34 m2. Pełni rolę urządzenia 3w1: klimatyzatora, osuszacza i wentylatora. Spośród innych klimatyzatorów, model A12C wyróżnia się dużo cichszą pracą - w trybie niskim emituje tylko 29 dB. W przeciwieństwie do klimatyzatorów typu split, klimatyzator przenośny Blaupunkt Arrifana A12C nie wymaga ingerowania w istniejącą strukturę budynku. Wystarczy przeprowadzić rurę odprowadzającą powietrze przez drzwi lub okno i zabezpieczyć specjalną uszczelką.

Tryby pracy klimatyzatora Blaupunkt Arrifana A12C

Blaupunkt Arrifana A12C nie jest zwyczajnym klimatyzatorem. To urządzenie 3w1, które pełni jednocześnie trzy funkcje: chłodzi, osusza i wentyluje. Prędkość wentylatora możemy regulować według własnych preferencji i ustawić jedną z 3 prędkości nawiewu: maksymalny, średni, niski. Ponadto A12C oferuje nam kilka funkcji dodatkowych.

Funkcja SWING gwarantuje równomierne rozprowadzenie chłodnego powietrza w pomieszczeniu. Umożliwia regulowanie kierunku nawiewu chłodnego powietrza.

Funkcja SLEEP to inaczej tryb nocny (snu), który stopniowo zmniejsza działanie urządzenia. Jasność wyświetlacza zostaje zredukowana, wentylator emituje minimalny hałas na poziomie 29 dB(A), a nastawiona temperatura co dwie godziny zwiększa parametr o 1°C. Wszystko to w celu osiągnięcia jak najbardziej komfortowych warunków do snu.

Timer, czyli programator czasowy pozwala na zaprogramowanie czasu pracy urządzenia w zakresie od 1 do 24 godzin.

Tryby pracy klimatyzatora - BLAUPUNKT ARRIFANA A12C

Sterowanie klimatyzatorem - Blaupunkt Arrifana A12C

Sterowanie

Sterowanie klimatyzatorem Blaupunkt Arrifana A12C może odbywać się przy pomocy panelu kontrolnego na urządzeniu oraz pilota zdalnego sterowania. Na panelu w górnej części obudowy znajduje się przejrzysty wyświetlacz i kilka przycisków z piktogramami, dzięki którym obsługa klimatyzatora jest prosta i intuicyjna. Wszystkie wybrane ustawienia oraz poziom temperatury przedstawiane są na wyświetlaczu, wbudowanym w przednią część obudowy klimatyzatora. Przedstawia on również kody automatycznie wykrywanych błędów.

Jeszcze większe możliwości kontroli urządzenia daje nam pilot zdalnego sterowania - pozwala zmienić dowolny tryb pracy modelu A12C bez konieczności wstawania z kanapy.

WIELOFUNKCYJNOŚĆ BLAUPUNKT ARRIFANA A12C

Klimatyzator przenośny Arrifana A12C jest urządzeniem uniwersalnym, które zadba o zdrowy mikroklimat w domu przez większą część roku. Model ten nie tylko chłodzi powietrze, przynosząc ulgę domownikom w upalne dni, ale również osusza i wentyluje pomieszczenie, co przyda się w deszczowym okresie wiosny i jesieni.

Chłodzenie

Podstawową funkcją modelu A12C jest chłodzenie powietrza w wybranym przez nas pomieszczeniu. Temperaturę możemy obniżyć do żądanego przez nas poziomu w zakresie 16-30°C (z dokładnością do 1°C). Urządzenie może pracować w jednej z trzech prędkości nawiewu:

 • niskiej, dla jak najcichszej pracy,

 • średniej, będącej kompromisem pomiędzy szybkim chłodzeniem a niskim poziomem hałasu,

 • maksymalnej, dla jak najszybszego osiągnięcia pożądanej temperatury.

W trybie chłodzenia działa samoczynne odprowadzanie skroplin wraz z gorącym powietrzem.

Skuteczne schładzanie - Blaupunkt Arrifana A12C

Tryb wentylacji - Blaupunkt Arrifana A12C

Wentylacja

Tryb samodzielnej wentylacji wprawia powietrze w ruch, tworząc przyjemny powiew i wyrównując temperaturę oraz wilgotność w całej kubaturze pomieszczenia. Urządzenie w trakcie wentylacji pracować może w trzech prędkościach nawiewu: niskiej, średniej i maksymalnej.

Osuszanie

Właściwy poziom wilgotności w pomieszczeniu jest kluczowy dla naszego zdrowia i samopoczucia. Jej nadmiar tworzy warunki idealne do rozwoju pleśni i grzybów, a ponadto utrudnia oddychanie. Klimatyzator Arrifana A12C posiada funkcję osuszania, idealną do skutecznego zmniejszania wilgotności pomieszczenia. W tym trybie wentylator może pracować w jednej z trzech, dostępnych prędkości.

Tryb osuszania - Blaupunkt Arrifana A12C

Zmywalny filtr - Blaupunkt Arrifana A12C

Wygodne czyszczenie klimatyzatora Blaupunkt Arrifana A12C

Czyszczenie klimatyzatora jest konieczne dla jego poprawnego funkcjonowania, jest to jednak dziecinnie proste i sprowadza się do kilku, nieskomplikowanych czynności.

W zależności od potrzeby panel i obudowę klimatyzatora przecieramy wilgotną ścierką, a następnie wycieramy do sucha. Nie używamy do tego żadnych dodatkowych środków czy płynów. Po każdym tygodniu powinno się wyjąć i odkurzyć filtr powietrza. Przy cięższych zabrudzeniach można użyć do tego ciepłej wody. Okresowo, na początek i koniec sezonu, należy opróżnić pojemnik na skropliny. W tym celu wystarczy wyjąć zatyczkę odpływu wody i kilka razy opróżnić tackę, w której zbiera się woda ze zbiornika.

EKOLOGICZNY CZYNNIK CHŁODNICZY R290

Klimatyzator Arrifana A12C stosuje czynnik chłodniczy R290, uważany za jeden z najbardziej ekologicznych. Czynnik znajduje się w szczelnie zamkniętym układzie i nie wymaga okresowego uzupełniania, co sprawia, że jest przyjazny dla środowiska.

AKCESORIA DO BLAUPUNKT ARRIFANA A12C

W zestawie z klimatyzatorem A12C dołączany jest zestaw akcesoriów, niezbędnych do prawidłowego zamontowania i pracy urządzenia.

 • Pilot zdalnego sterowania

 • Końcówka rury wylotowej do zamontowania w listwie okiennej

 • Końcówka rury wylotowej do zamontowania w klimatyzatorze

 • Listwa okienna

 • Instrukcja obsługi

 • Rura wyrzutowa gorącego powietrza średnicy 15 cm oraz długości 150 cm

 • Dowód zakupu (paragon lub faktura)

Zobacz pełny opis +
 • Leasing

 • Opinie

  Dodaj opinię

  Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.
 • Dane techniczne

  Obsługiwana powierzchnia: 34 m²
  Moc chłodnicza: 3,5 kW
  Przepływ powietrza: 390 m³/h
  Poziom hałasu: 29-48 dB
  Tryby pracy:
  • chłodzenie
  • wentylacja
  • osuszanie
  Wydajność osuszania: 1,5 l/h
  Pobór mocy (chłodzenie): 1350 W
  Klasa energetyczna (chłodzenie): A
  Zakres temperatur chłodzenia: 16-30 °C
  Czynnik chłodniczy: R290
  Długość rury: 150 cm
  Średnica rury: 15 cm
  Wyposażenie:
  • panel sterowania
  • pilot
  • timer
  • wyświetlacz
  • zestaw okienny
  Funkcja jonizacji: nie
  Waga urządzenia: 29,5 kg
  Wysokość: 72,5 cm
  Głębokość: 37 cm
  Szerokość: 43,1 cm
  Typ produktu: Klimatyzator przenośny
  Gwarancja 24 miesiące (Door-to-door)
Klimatyzator Blaupunkt Arrifana A12C przenośny
Masz pytania?

+48 574 003 908

+48 574 003 908
Cena: 2089,00zł