Najważniejsze informacje o produkcie
Funkcja jonizacji: Nie
Poziom hałasu: 44 dB
Szybka i darmowa wysyłka
Szybka i darmowa wysyłka
Gwarancja i zwrot
Gwarancja i zwrot
Bezpieczne i wygodne zakupy
Bezpieczne i wygodne zakupy
Pozycja niedostępna

Jeżeli chcesz dostać powiadomienie gdy pozycja będzie dostępna podaj swój e-mail.


Dostępność:
Gwarancja: 24 miesiące (Door-to-door)

Opis

Klimatyzator przenośny Blaupunkt Arrifana 12 przeznaczony jest zarówno do pracy w domu, jak i w biurze. Z wydajnością na poziomie 3,2 kW oraz przepływem powietrza równym 300 m³/h bez problemu poradzi sobie nawet z tak dużą powierzchnią jak 34 m². Pomimo dużej mocy chłodzącej wciąż jest to model bardzo cichy (24 dB w trybie niskim) i energooszczędny, zaliczany do klasy energetycznej A. Zużycie energii elektrycznej wynosi 1,2 kWh, co powoduje koszty eksploatacyjne równe 80 gr za godzinę pracy. Zakres temperatury, do jakiej może zostać schłodzone pomieszczenie jest szeroki i wynosi 18°C-32°C. Natomiast przeciętna głośność pracy klimatyzatora w upalne dni to 45 dB.

Tryby pracy klimatyzatora Blaupunkt Arrifana 12

Klimatyzator przenośny Blaupunkt Arrifana 12 pełni trzy zasadnicze role: chłodzenia, wentylacji i osuszania. Ponadto każdy z tych trybów może jednocześnie korzystać z dwóch funkcji dodatkowych - SWING i SLEEP.

Funkcja SWING gwarantuje równomierne rozprowadzenie chłodnego powietrza w pomieszczeniu. Umożliwia regulowanie kierunku nawiewu chłodnego powietrza oraz ruch wahadłowy deflektora.

Funkcja SLEEP to inaczej tryb nocny (snu), który stopniowo zmniejsza działanie urządzenia. Jasność wyświetlacza zostaje zredukowana, wentylator emituje minimalny hałas na poziomie 24 dB(A), a nastawiona temperatura co dwie godziny zwiększa parametr o 1°C. Wszystko to w celu osiągnięcia jak najbardziej komfortowych warunków do snu.

Prędkość wentylatora możemy regulować według własnych preferencji i ustawić jedną z 3 prędkości nawiewu: maksymalny, średni, niski.

Dodatkowym ułatwieniem, który zwiększa wygodę użytkowania klimatyzatora jest timer, czyli 24-godzinny programator czasowy. Pozwala on na zaprogramowanie momentu włączenia (lub wyłączenia) urządzenia i pracy na wybranym trybie, temperaturze i prędkości.

Tryby pracy klimatyzatora - BLAUPUNKT ARRIFANA 12

Sterowanie klimatyzatorem - Blaupunkt Arrifana 12

Sterowanie

Sterowanie klimatyzatorem może odbywać się przy pomocy panelu kontrolnego na urządzeniu, pilota zdalnego sterowania.

Panel kontrolny w górnej części obudowy składa się z tylko z pięciu przycisków. Pozwala to na zachowanie maksymalnej prostoty obsługi. Za ich pomocą możemy korzystać z najpotrzebniejszych funkcji, takich jak włączenie/wyłączenie urządzenia, wybór podstawowego trybu pracy (chłodzenie, osuszanie, wentylacja), zmiana prędkości wentylatora czy jednostkę temperatury (stopnie Celsjusza i Fahrenheita).

Pilot zdalnego sterowania umożliwia nam nie tylko na wygodne sterowania urządzeniem z pewnej odległości, ale również większą kontrolę nad klimatyzatorem. Poza trzema, podstawowymi trybami, możemy wybrać funkcję SWING lub SLEEP, czy skorzystać z programatora czasowego.

Wszystkie wybrane ustawienia oraz poziom temperatury przedstawiane są na wyświetlaczu, wbudowanym w przednią część obudowy klimatyzatora. Przedstawia on również kody automatycznie wykrywanych błędów.

WIELOFUNKCYJNOŚĆ BLAUPUNKT ARRIFANA 12

Klimatyzator przenośny Arrifana VAC12W jest urządzeniem uniwersalnym, które zadba o zdrowy mikroklimat w domu przez większą część roku. Model ten nie tylko chłodzi powietrze, przynosząc ulgę domownikom w upalne dni, ale również osusza i wentyluje pomieszczenie, co przyda się w deszczowym okresie wiosny i jesieni.

Chłodzenie

Najważniejsza funkcja każdego klimatyzatora, pozwala na obniżenie temperatury do poziomu mieszczącego się w zakresie 18°C-32°C (z dokładnością do 1°C) oraz osuszenie powietrza w pomieszczeniu. W trybie chłodzenia urządzenie może pracować w jednej z trzech prędkości nawiewu:

 • niskiej, dla jak najcichszej pracy,

 • średniej, będącej kompromisem pomiędzy szybkim chłodzeniem a niskim poziomem hałasu,

 • maksymalnej, dla jak najszybszego osiągnięcia pożądanej temperatury.

Skuteczne schładzanie - Blaupunkt Arrifana 12

Tryb wentylacji - Blaupunkt Arrifana 12

Wentylacja

Z trybu wentylacji (nadmuchu) korzysta się w celu szybkiego wyrównania temperatury i wilgotności w pomieszczeniu. Nie wymaga to zamontowania rury odprowadzającej powietrze. Urządzenie w trakcie wentylacji pracować może w trzech prędkościach nawiewu: niskiej, średniej i maksymalnej.

Osuszanie

W deszczowe, pochmurne dni wilgotność w budynkach potrafi znacząco wzrosnąć. Tworzy to idealne warunki do rozwoju pleśni, grzybów i innych drobnoustrojów, które negatywnie wpływają na nasze zdrowie. Klimatyzator Blaupunkt Arrifana 12 posiada funkcję osuszania, idealną do skutecznego zmniejszania wilgotności pomieszczenia na poziomie 1,5 l/h. W tym trybie wentylator może pracować w jednej z trzech, dostępnych prędkości.

Tryb osuszania - Blaupunkt Arrifana 12

Zmywalny filtr - Blaupunkt Arrifana 12

Wygodne czyszczenie klimatyzatora Blaupunkt Arrifana 12

Czyszczenie klimatyzatora jest konieczne dla jego poprawnego funkcjonowania, jest to jednak dziecinnie proste i sprowadza się do kilku, nieskomplikowanych czynności.

W zależności od potrzeby panel i obudowę klimatyzatora przecieramy wilgotną ścierką, a następnie wycieramy do sucha. Nie używamy do tego żadnych dodatkowych środków czy płynów. Po każdym tygodniu powinno się wyjąć i odkurzyć filtry powietrza. Przy cięższych zabrudzeniach można użyć do tego ciepłej wody. Okresowo, na początek i koniec sezonu, należy opróżnić pojemnik na skropliny. W tym celu wystarczy wyjąć zatyczkę odpływu wody i kilka razy opróżnić tackę, w której zbiera się woda ze zbiornika.

EKOLOGICZNY CZYNNIK CHŁODNICZY R290

W klimatyzatorze Blaupunkt Arrifana 12 zastosowano ekologiczny czynnik chłodniczy R290 w postaci gazowej. Znajduje się on w szczelnie zamkniętym układzie, nie wymaga okresowego uzupełniania i przede wszystkim - jest całkowicie bezpieczny dla środowiska.

AKCESORIA DO BLAUPUNKT ARRIFANA 12

W zestawie z klimatyzatorem dołączany jest zestaw akcesoriów, niezbędnych do prawidłowego zamontowania i pracy urządzenia.

 • Uszczelnienie okna (do okien typu angielskiego)

 • Rura odprowadzająca ciepłe powietrze

 • Pilot zdalnego sterowania

 • Dysza okienna wylotowa

 • Dysza wlotowa

 • Uchwyt okienny

 • Blokada kółek

 • Przyssawka

 • Wąż odpływowy

 • Instrukcja w języku polskim

 • Karta gwarancyjna wentsystem

Zobacz pełny opis +

Filtry i akcesoria

 • Leasing

 • Opinie

  • -
   Wiktoria,
   02.07.2019 napisał:
   Klimatyzator Blaupunkt Arrifana 12 przenośny godny polecenia. Dużą zaletą jest jego cicha praca i niski pobór energii. Idealnie sprawdza się w domu dając duży komfort w cieplejsze dni. Funkcja Sleep bardzo przydatna w nocy.
   Zalety:
   doskonale chłodzi, posiada funkcje Sleep
   Wady:
   w upalne dni trochę głosno pracuje
   Ocena opinii: 0

  Dodaj opinię

  Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.
 • Dane techniczne

  Obsługiwana powierzchnia: 34 m²
  Moc chłodnicza: 3,2 kW
  Przepływ powietrza: 300 m³/h
  Poziom hałasu: 44 dB
  Tryby pracy:
  • chłodzenie
  • wentylacja
  • osuszanie
  Wydajność osuszania: 1,5 l/h
  Pobór mocy (chłodzenie): 1200 W
  Klasa energetyczna (chłodzenie): A
  Zakres temperatur chłodzenia: 18-32 °C
  Czynnik chłodniczy: R290
  Ilość czynnika chłodzącego: 235 g
  Długość rury: 150 cm
  Średnica rury: 13 cm
  Wyposażenie:
  • panel sterowania
  • pilot
  • timer
  • wyświetlacz
  • zestaw okienny
  Funkcja jonizacji: nie
  Waga urządzenia: 31 kg
  Wysokość: 71,5 cm
  Głębokość: 35 cm
  Szerokość: 43,5 cm
  Typ produktu: Klimatyzator przenośny
  Gwarancja 24 miesiące (Door-to-door)
Klimatyzator Blaupunkt Arrifana 12 przenośny
Ocena klientów:
Masz pytania?

+48 574 003 908

+48 574 003 908
Cena: 2199,00zł