Najważniejsze informacje o produkcie
Szybka i darmowa wysyłka
Szybka i darmowa wysyłka
Gwarancja i darmowy zwrot
Gwarancja i darmowy zwrot
Bezpieczne i wygodne zakupy
Bezpieczne i wygodne zakupy
Pozycja niedostępna

Jeżeli chcesz dostać powiadomienie gdy pozycja będzie dostępna podaj swój e-mail.


Dostępność:
Gwarancja: 5 lat
Ostatnio dostępny: 28.12.2022

Opis

Grohe Blue Pure prosty i kompaktowy system filtrowania wody bezpośrednio z sieci

Czysta, zdrowa woda o przyjemnym smaku - prosto z kranu w Twojej kuchni! Grohe Blue Pure to wygodny i kompaktowy system filtrowania wody. Filtr z węglem aktywnym na bieżąco usuwa z wody zanieczyszczenia, poprawia jej walory smakowe i dostarcza do eleganckiej baterii. To Ty decydujesz, jaka wylewka odpowiada Ci najbardziej. Dostępne warianty sprawdzisz tutaj.

Grohe Blue Pure system filtrowania wody


KOMPAKTOWY UZDATNIACZ WODY

Grohe Blue Pure wyróżnia się niewielkim rozmiarem i niewielką ilością elementów potrzebnych do działania systemu. Filtr z głowicą zajmuje bardzo mało miejsca i zmieści się pod każdym zlewem kuchennym, nawet w bardzo małej szafce. Na każdy zestaw Grohe Blue Pure składa się:

Grohe Blue Pure wylewka

Grohe Blue Pure czasomierz

Grohe Blue Pure głowica

Grohe Blue Pure filtr węglowy


FILTRACJA WIELOSTOPNIOWA

Filtr do wody Grohe Blue Pure podłącza się bezpośrednio do sieci wodociągowej. Woda przepływa przez wkład z filtrem węglowym, który usuwa z niej zanieczyszczenia i poprawia jej walory smakowe, pozostawiając wszystkie ważne minerały. Z wody usuwane są najdrobniejsze cząstki stałe, chlor oraz substancję odpowiedzialne za nieprzyjemny zapach czy kolor.

Standardowo w zestawie otrzymuje się:

 • filtr 3-stopniowy węglowy z warstwą wstępną, drobną i węglem aktywnym.

Przy wymianie możliwy jest jednak zakup:

 • filtra 5-stopniowego, który poza węglem aktywnym posiada jeszcze warstwę odpowiedzialną za wymianę jonową, która usuwa osady wapienne i metale ciężkie,
 • filtra 5-stopniowego magnez+cynk, który ponadto wzbogaca wodę w magnez do 3 5mg/l oraz cynk do 3 mg/l.

Jeden wkład filtrujący do Grohe Blue Pure może przefiltrować aż do 3000 litrów wody, a jego wymiana odbywa się w kilku łatwych krokach. Przypomina o niej specjalny czasomierz będący częścią systemu. Dzięki Blue Pure krystalicznie czysta woda jest na zawsze na wyciągnięcie ręki - 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Grohe Blue Pure wielostopniowa filtracja


WYGODNA BATERIA

Ważnym elementem system kuchennego Grohe Blue Pure jest wygodny kran z dwoma kanałami wodnymi - jednym do wody filtrowanej i drugim do zwykłej wody wodociągowej. Kanały zostały odseparowane i dwa strumienie nigdy się ze sobą nie mieszają, co w połączeniu z nowoczesnym perlatorem daje Ci pewność, że zawsze pijesz wodę krystalicznie czystą.

Bateria jest nie tylko praktyczna, ale też świetnie się prezentuje. Osiągnięto to poprzez minimalistyczny kształt wylewki oraz chromowaną powłokę.

Grohe Blue Pure Mono

MONO

 • wylewka C
 • kąt obrotu 150°
 • GROHE StarLight wykończenie chromowane

Grohe Blue Pure Eurosmart Duo

EUROSMART DUO

 • wylewka C
 • kąt obrotu 150°
 • GROHE StarLight wykończenie chromowane
 • GROHE SilkMove głowica ceramiczna 28 mm
 • oddzielne kanały dla wody przefiltrowanej i nieprzefiltrowanej

Grohe Blue Pure Minta Duo

MINTA DUO CHROM/STAL

 • wylewka L
 • kąt obrotu 90°
 • GROHE StarLight wykończenie chromowane
 • GROHE SilkMove głowica ceramiczna 46 mm
 • oddzielne kanały dla wody przefiltrowanej i nieprzefiltrowanej
 • wyciągana wylewka z perlatorem

Pożegnaj plastik - bądź EKO

Kupowanie wody w plastikowych butelkach przyczynia się do wzrostu produkcji i zużycia plastiku, co z kolei zwiększa ilość mikroplastiku w środowisku. Po spożyciu wody z takiej butelki, plastik może ulec degradacji, tworząc mikroplastik, który następnie może przedostać się do wód środowiskowych i ostatecznie do łańcucha pokarmowego.

4000 1,5L butelek generuje aż 200kg plastiku rocznie! Przekłada się to na rosnące zanieczyszczenie środowiska jak i przyjmowanie do swojego organizmu dużych ilości mikroplastiku.

Osoby, które spożywają wodę z plastikowych butelek, mogą być narażone na szkodliwe substancje chemiczne obecne w plastiku, co może prowadzić do różnych problemów zdrowotnych. Wybierz filtr do wody i już nigdy nie martw się plastikiem. Nie tylko jest to opłacalne i oszczędne ale też przyczynisz się do #walkizplastikiem.

infografika z zużyciem plastiku


POŁĄCZONE SIŁY DWÓCH LIDERÓW

Tworząc system Blue Pure, marka Grohe współpracowała z firmą BWT - europejskim liderem w branży uzdatniania wody. Połączenie ich wiedzy zaowocowało powstaniem wyjątkowego systemu filtracji, który łączy w sobie wysoką skuteczność z kompaktowym rozmiarem i niskim kosztem eksploatacji. Wielostopniowy filtr pozbywa się z wody zanieczyszczeń pozostawiając w niej wszystkie cenny minerały, tak aby woda z kranu była smaczna, zdrowa i orzeźwiająca.

Grohe Blue Pure firma BWT


GROHE BLUE PURE - DO KAŻDEJ KUCHNI, NA KAŻDĄ KIESZEŃ

Grohe Blue Pure to doskonałe rozwiązanie dla osób, którym zależy na uzdatnieniu wody z kranu przy zachowaniu miejsca pod zlewem i estetycznego wyglądu kuchni. Wielowarstwowy filtr usuwa chlor i inne zanieczyszczenia, pozostawiając wodę krystalicznie czystą. System Blue Pure można modyfikować odpowiednio do własnych potrzeb i upodobań, wybierając odpowiednią baterię i jeden z trzech rodzajów filtra.

Grohe Blue Pure woda z kranu

Zobacz pełny opis +

Filtry i akcesoria

 • Leasing

 • Opinie

  Dodaj opinię

  Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.
 • Dane techniczne

  Waga urządzenia: 1 kg
  Szacowany roczny koszt filtrów: 500-960 zł
  Gwarancja 5 lat
  Pojemność zbiornika na wodę: Bez zbiornika
  Typ produktu: Filtr do wody
  Rodzaj kranika: Podwójny
  Ilość stopni filtracji: 3
  Zbiornik na wodę: nie
  Podłączenie do sieci wodnej: tak
Grohe Blue Pure system filtrowania wody
Masz pytania?

+48 574 003 908

+48 574 003 908
Cena: 1500,00zł