Najważniejsze informacje o produkcie
Szybka i darmowa wysyłka
Szybka i darmowa wysyłka
Gwarancja i zwrot
Gwarancja i zwrot
Bezpieczne i wygodne zakupy
Bezpieczne i wygodne zakupy
Pozycja niedostępna

Jeżeli chcesz dostać powiadomienie gdy pozycja będzie dostępna podaj swój e-mail.


Dostępność:

Opis

Aquaphor Morion jest efektem prawdziwej rewolucji w dziedzinie uzdatniania wody pitnej. Wyposażony został w ulepszony system odwróconej osmozy, wspomagany za pomocą dodatkowych filtrów oraz mineralizatora. Na tle innych urządzeń wyróżnia go kompaktowy rozmiar oraz praca przy bardzo niskim ciśnieniu. Obie te cechy możliwe są dzięki wbudowanemu zbiornikowi na wodę. W wersji RO-102S filtr Morion posiada jeszcze większą wydajność - wynosi ona aż 15,6 litra na godzinę!

Wbudowany zbiornik na wodę w Aquaphor Morion RO-102S Black Edition

Jako jeden z nielicznych filtrów do wody na rynku, Aquaphor Morion RO-102S posiada wbudowany zbiornik kumulacyjny na wodę. Niesie to ze sobą kilka korzyści. Najbardziej widoczną z nich jest kompaktowy rozmiar urządzenia, dzięki czemu możemy zamontować filtr w praktycznie każdej szafce kuchennej (pod warunkiem doprowadzenia wężyków podłączających do kranu). Model RO-102S świetnie nadaje się więc do niewielkich kuchni i ciasnych przestrzeni.

Drugą, mniej oczywistą zaletą wbudowanego zbiornika na wodę jest możliwość pracy przy bardzo niskim ciśnieniu. Aquaphor Morion RO-102S do prawidłowego działania potrzebuje zaledwie 2 atmosfer. Ponadto budowa zbiornika pomaga zaoszczędzić nawet 50% zużywanej wody.

Filtr do wody Aquaphor RO-102S Morion Black Edition

Oszczędność 50% wody

Filtr do wody Aquaphor RO-102S Morion Black Edition

Zbiornik kumulacyjny na wodę w modelu Morion RO-102S Black Edition został wyposażony w specjalną membranę. Dzięki niej stosunek wody drenażowej do przefiltrowanej wynosi zaledwie 4:1. Pozwala to zaoszczędzić nawet 9000 litrów (9 ton) wody rocznie!

Uzdatnianie wody w filtrze Aquaphor Morion RO-102S

Działanie filtra do wody Aquaphor Morion opiera się przede wszystkim na przenikaniu cząstek wody przez membranę osmotyczną, co odbywa się pod ciśnieniem przewyższającym ciśnienie atmosferyczne. Membrana wspomagana jest przez filtry wstępne oraz mineralizator. Cały proces odbywa się następująco:

  • Filtracja sedymentacyjna (wkład K5) - pierwszy filtr ma za zadanie oczyścić wstępnie wodę z brudu i wszelkich cząstek stałych o wielkości 5 mikrometrów lub większych. Wymiana wkładu sedymentacyjnego konieczna jest co 3-4 miesiące.
  • Wstępne oczyszczanie wody (wkład K2) - następny wkład usuwa mikroskopijne zanieczyszczeń o wielkości do 3 mikrometrów. Wkład należy wymienić po 3-4 miesiącach pracy.
  • Membrana osmotyczna (membrana RO-50S) - trzeci etap należy do najważniejszych i odbywa się przy udziale membrany osmotycznej. Jest to serce urządzenia i właśnie dzięki niej możliwe jest przeprowadzenie procesu odwróconej osmozy. Membrana nie przepuści nic poza czystą wodą, która przepływa dalej na wkład mineralizujący. Brudna zaś trafia do kanalizacji. Żywotność membrany wynosi nawet 18 do 24 miesięcy.

Filtr do wody Aquaphor RO-102S Morion Black Edition

  • Mineralizacja (wkład K7M) - na koniec woda wzbogacana jest o cenne składniki mineralne (wapń i magnez). W filtrze Aquaphor Morion zastosowano technologię Double Way, która zapewnia dwukrotny kontakt wody z wkładem mineralizującym K7M. Kontakt następuje pomiędzy membraną osmotyczną a zbiornikiem oraz pomiędzy zbiornikiem i wylewką. Mineralizator należy wymieniać co 12 miesięcy.

Materiały, z których został wyprodukowany filtr, są przyjazne środowisku i nie wydzielają do wody niebezpiecznych dla organizmu człowieka substancji.

Filtr do wody Aquaphor RO-102S Morion Black Edition

Montaż filtra do wody Aquaphor RO-102S Black Edition

Filtr Aquaphor Morion RO-102S uzdatnia wodę za pomocą zaawansowanej technologii odwróconej osmozy, jednak jego montaż i użytkowanie należą do niesamowicie prostych. Wystarczą podstawowe umiejętności hydrauliczne, a wszystkie niezbędne elementy znajdują się w zestawie z filtrem. Można też poprosić o pomoc specjalistę, który zainstaluje filtr w zaledwie 30-90 min. Filtr Morion posiada w zestawie kran do wody pitnej, ale istnieje możliwość dokupienia osobno baterii trójdrożnej.

Filtr do wody Aquaphor RO-102S Morion Black Edition

Czym Aquaphor RO-102S Black Edition wyróżnia się na tle konkurencyjnych produktów?

Filtr do wody Aquaphor Morion RO-102S Black Edition to urządzenie jest wygodne, kompaktowe i niesamowicie skuteczne. Łączy najwyższą jakość uzdatniania wody przy niskim odrzucie wody brudnej, a ponadto może pracować przy ciśnieniu dużo niższym niż w przypadku klasycznych systemów odwróconej osmozy. Ponadto dostępny jest w przystępnej cenie, a koszty eksploatacji są przyjazne dla domowego budżetu.

Zobacz pełny opis +

Filtry i akcesoria

Aquaphor Morion RO-102S Black Edition filtr do wody
Masz pytania?

+48 574 003 908

+48 574 003 908
Cena: 1599,00zł 1999,00zł