Filtry do oczyszczaczy powietrza Toshiba > Coway
Filtry do oczyszczaczy powietrza Toshiba cechują się wysoką skutecznością połączoną z niewielkimi kosztami eksploatacyjnymi. Wykorzystują one przede wszystkim węgiel aktywny i HEPA, jednak filtry te wzbogacone zostały dodatkowymi warstwami PET, a cały proces oczyszczania wspomagany jest przez plazmowy generator jonów.
- Filtry do oczyszczaczy Toshiba
- Filtry do oczyszczaczy Toshiba - Filtr wstępny
- Filtry do oczyszczaczy Toshiba - Filtr węgla aktywnego
- Filtry do oczyszczaczy Toshiba - Filtr HEPA H13
- Filtry do oczyszczaczy Toshiba - Filtr PET
- Filtry do oczyszczaczy Toshiba - Jonizator plazmowy
- Filtry do oczyszczaczy Toshiba - Mechanizmy filtracji
Filtry do oczyszczaczy powietrza Toshiba
Filtry do oczyszczaczy Toshiba - Filtr wstępny
Filtr wstępny w oczyszczaczach Toshiba stanowi jednocześnie część obudowy i posiada formę panelu z otworami. Wyjątek stanowi tu model CAF-X116XPL, który posiada właściwie aż dwa filtry wstępne. Jednym z nich jest ażurowa obudowa przy wlotach powietrza, a drugim specjalna ramka z siateczką zaraz przed filtrem złożonym. W każdym przypadku przeznaczeniem tego filtra jest - jak wskazuje nazwa - wstępne oczyszczenie powietrza i zatrzymanie największych cząstek zanieczyszczeń, takich jak kurz, sierść czy włosy. W ten sposób odciąża on pracę kolejnych, właściwych filtrów i wydłuża tym ich żywotność.
Filtry do oczyszczaczy Toshiba - Filtr węgla aktywnego
Ważną częścią wszystkich filtrów w oczyszczaczach Toshiba stanowi węgiel aktywny. Jest on substancją o bardzo dużej, porowatej powierzchni właściwej, która umożliwia mu przechwytywanie zanieczyszczeń gazowych. Jego głównym zadaniem jest eliminacja z otoczenia lotnych związków organicznych, ale usuwa również nieprzyjemne zapachy i związki obecne w dymie papierosowym. W oczyszczaczach Toshiba węgiel aktywny połączony jest w jeden filtr razem z warstwami HEPA.
Filtry do oczyszczaczy Toshiba - Filtr HEPA H13
Filtr HEPA stanowi najważniejszą część każdego oczyszczacza powietrza. To on odpowiada za usuwanie najbardziej szkodliwych dla zdrowia zanieczyszczeń - pyłów zawieszonych PM10 i PM2.5, czyli składników smogu. Jednocześnie pozbywa się z otoczenia różnego rodzaju alergenów (pyłki, roztocza, zarodniki pleśni), niektórych bakterii i innych cząstek stałych. Wykorzystany w oczyszczaczach Toshiby filtr HEPA posiada skuteczność na poziomie 99,9% i połączony jest razem z węglem aktywnym w jedną kasetę (w przypadku modelu CAF-X83XPL w jeden filtr cylindryczny).
Filtry do oczyszczaczy Toshiba - Filtr PET
Filtr HPEA i węglowy w oczyszczaczach powietrza Toshiba wzbogacony został o warstwy PET, które usuwają aerozole o średnicy nie większej niż 2,5 μm. Stanowi to dodatkowe wsparcie dla właściwych filtrów, zwiększając ich skuteczność i wydłużając żywotność.
Filtry do oczyszczaczy Toshiba - Jonizator plazmowy
Skuteczne filtry w oczyszczaczach Toshiba to nie wszystko. Cały proces usuwania zanieczyszczeń wspierany jest tu przez jonizator plazmowy, który generuje ujemnie naładowane jony i uwalnia je do pomieszczenia. Jony te unieszkodliwiają obecne w powietrzu patogeny, takie jak wirusy, bakterie i zarodniki pleśni. Nie pozostają również obojętne dla alergenów - niszczą ich strukturę i sprawiają, że żaden pyłek nie wywoła już nieprzyjemnych reakcji alergicznych u domowników. Wykorzystany w oczyszczaczu CAF-X116XPL jonizator różni się nieco od tych zamontowanych w pozostałych modelach Toshiby. Poza jonami ujemnymi produkuje on również jony naładowane dodatnio, więc nie tylko oczyszcza powietrze ze szkodliwych substancji, ale również utrzymuje równowagę kationowo-anionową, poprawiając nasze samopoczucie i koncentrację.
Filtry do oczyszczaczy Toshiba - Mechanizmy filtracji
Ogólny mechanizm filtracji powietrza w oczyszczaczach Toshiba jest praktycznie taki sam - powietrze zaciągane jest wentylatorem do urządzenia, po czym przechodzi przez zestaw filtrów i wraca znów do otoczenia. Jednak zależnie od modelu możemy spodziewać się nieco innej formy filtra (zwykły lub cylindryczny w modelu CAF-X83XPL) oraz innego sposobu cyrkulacji powietrza. W dwóch najmniejszych modelach powietrze zaciągane jest w tylnej części obudowy, a w dwóch większych wloty znajdują się po bokach (po obu stronach). Jest to spowodowane przeznaczeniem konkretnego modelu do danej powierzchni, i tak CAF-X116XPL oraz CAF-X83XPL wymagają intensywniejszego ruchu powietrza, aby dotrzeć do wszystkich zakamarków pomieszczenia.