Najważniejsze informacje o produkcie
Szybka i darmowa wysyłka
Szybka i darmowa wysyłka
Gwarancja i darmowy zwrot
Gwarancja i darmowy zwrot
Bezpieczne i wygodne zakupy
Bezpieczne i wygodne zakupy
Pozycja niedostępna

Jeżeli chcesz dostać powiadomienie gdy pozycja będzie dostępna podaj swój e-mail.


Dostępność:

Opis

Filtr nawilżacza FZ-A61MFR został wyprodukowany tak, aby pasował do oczyszczaczy SHARP serii KC-A oraz KC-D. Filtr nawilżacza to ostatni etap oczyszczania, przez który przechodzi powietrze. Żywotność filtra według wskazań producent to aż 10 lat, natomiast różni się w zależności od panującego w pomieszczeniu środowiska, stopnia wykorzystywania i lokalizacji urządzenia. Rekomendujemy częstsze wymienianie filtrów jeśli produkt jest używany w warunkach znacznie cięższych niż normalne użytkowanie domowe. Pamiętaj, jednak że urządzenie poinformuje Ciebie o konieczności czyszczenia lub wymiany filtra. Zużyty filtr należy zutylizować zgodnie z miejscowymi przepisami i regulacjami.

Filtr przeznaczony do następujących modeli: Sharp KC A40EUW Sharp KC-A40EUB Sharp KC A50EUW Sharp KC-A50EUB Sharp KC A60EUW Sharp KC D40EUW Sharp KC D40EUB Sharp KC D50EUW Sharp KC D60EUW

Filtr z węglem aktywnym FZA41DFR jest odpowiedni do oczyszczacza Sharp KC-A40EUW oraz KC-A40EUB.

Usuwa nieprzyjemne zapachy z pomieszczenia i tkanin oraz eliminuje mikroskopijne bakterie i wirusy. Filtr według informacji producenta, potrafi działać bez wymiany do 10 lat. Natomiast czas może się skrócić w zależności od panującego w pomieszczeniu stężenia brudnego powietrza, częstotliwości korzystania z oczyszczacza i lokacji urządzenia. Twoje urządzenie poinformuje Cię o konieczności wymiany filtra wyświetlając odpowiedni komunikat na wskaźniku. W pierwszej kolejności umyj filtr wstępny oraz filtr węgla aktywnego, jeżeli kontrolka nadal będzie świeciła to jest to znak o konieczności wymiany filtra HEPA. Rekomendujemy wymieniać filtr częściej niż co 10 lat, przede wszystkim podczas sezonu smogowego (jesienią i zimą). Zużyty filtr należy zutylizować zgodnie z przepisami i wytycznymi podanymi w instrukcji.  

Filtr HEPA FZA41HFR przeznaczony jest do oczyszczacza Sharp KC-A40EUW oraz Sharp KC-A40EUB.

Produkt zawiera filtr HEPA H13, czyli filtr o największej gęstości stosowanej w filtrach HEPA do użytku domowego. HEPA 13 charakteryzuje wysoka skuteczność bo eliminuje aż do 99,97% zanieczyszczeń z powietrza w Twoim domu. Usuwa takie cząstki jak bakterie, pierwotniaki, komórki grzybów, pleśń czy wirusy. Według producenta filtr wytrzymuje do 10 lat, ale warto zauważyć, że w miastach o dużym zanieczyszczeniu okres żywotność może zmaleć. Twoje urządzenie poinformuje Cie o konieczności wymiany filtra na odpowiednim wskaźniku. Jeśli zaświeci się kontrolka wymiany filtra zacznij od oczyszczenia filtra wstępnego oraz filtra węgla aktywnego. W przypadku gdy kontrolka nadal będzie świeciła jest to informacja o konieczności wymiany filtra HEPA. Proponujemy zużyty filtr zutylizować zgodnie z przepisami oraz wytycznymi podanymi w instrukcji.  

Parametry


Sharp KC-A40EUW to najmniejsze urządzenie z rodziny oczyszczaczy 3w1 KC-A (oczyszczanie, nawilżanie, jonizacja). Oczyszczacz został zaprojektowany, aby działać praktycznie bezobsługowo. Oczyszczacz został wyposażony w technologię Plasmacluster, która usuwa chorobotwórcze patogeny, takie jak wirus grypy. Ten model został wyposażony, tak samo jak jego więksi bracia, w filtr HEPA H13, który usuwa 99,97% frakcji pyłów PM 2.5. Doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach do 26 m2 i dodatkowo nie zakłóci snu najmniejszych domowników, ponieważ w najcichszym trybie emituje tylko 16 dB, czyli tyle co szum liści na łagodnym wietrze.

Sharp KC-A40EUW


ODETCHNIJ CZYSTYM POWIETRZEM

 • Filtr wstępny - rozpoczyna filtrację, eliminując większe zanieczyszczenia: włosy, kurz, alergeny. Odciąża w ten sposób kolejne filtry. Nie podlega wymianie.
 • Filtr węglowy - węgiel aktywny przechwytuje nieprzyjemną woń z pomieszczenia i tkanin oraz eliminuje LZO (lotne związki organiczne). Żywotność 5-10 lat.
 • Filtr HEPA H13 - niweluje z powietrza alergeny, kurz i pyły zawieszone PM 2.5 i PM 10, które są głównymi składnikami smogu. Żywotność 5-10 lat.
 • Filtr nawilżacza - oczyszczone powietrze zostaje przepuszczone przez matę ewaporacyjną, przez co staje się wilgotne i wolne od osadu i kamienia. Żywotność 5-10 lat.
 • Jonizator Plasmacluster - unieszkodliwia obecne w otoczeniu wirusy, bakterie, zarodniki pleśni i grzybów. Nie podlega wymianie.

Sharp KC-A40EUW filtry


Sharp KC-A40EUW nawilżanie

POWIETRZE OPTYMALNIE NAWILŻONE

Wydajny nawilżacz powietrza z dużym zbiornikiem na wodę zapewni w mieszkaniu optymalny poziom nawilżenia, nawet jeżeli jesteśmy posiadaczami centralnego ogrzewania. Urządzenie dostosowuje optymalny poziom wilgotności dostosowany do panującej temperatury w pomieszczeniu. Kiedy woda w zbiorniku się skończy, oczyszczacz poinformuje nas o tym sygnałem dźwiękowym i kolorystycznym.


PLASMACLUSTER - KONIEC Z BAKTERIAMI

Technologia Plasmacluster to nowoczesny jonizator firmy Sharp, wykorzystywany w oczyszczaczach powietrza tej marki. Ujemnie naładowane jony zostają wypuszczone do otoczenia, gdzie po zetknięciu z drobnoustrojami (wirusy, bakterie, zarodniki pleśni i grzybów) doprowadzają do ich unieszkodliwienia. Jony ujemne pomagają również utrzymać równowagę kationowo-anionową w pomieszczeniu, co bardzo pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie.

Klasa
generatora jonów
Oczyszczanie powietrza
Pleśń Wirusy Mikroby Alergeny
High Density 7000 jonów/cm3 49 min. 18 min. 51 min. 51 min.
Testowane w pomieszczeniu 25 m3 25 m3 25 m3 25 m3

źródło: http://global.sharp/pci/en/effect/

Sharp KC-A40EUW - jonizacja Plasmaclaster


Sharp KC-A40EUW usuwa zapach i dym papierosowy

ZAPOMNIJ O NIEPRZYJEMNYM ZAPACHU

Jony Plasmacluster tworzą przyjemne, komfortowe warunki do pracy i odpoczynku. Bez trudu usuwają nieprzyjemne zapachy i dym papierosowy oraz utrzymują równowagę kationowo-anionową, którą zaburzają sprzęty elektryczne. Poprawia to naszą koncentrację i pomaga w dolegliwościach takich jak bóle głowy.

Klasa
generatora
jonów
Usuwanie zapachów
Zapach dymu
papierosowego
Miejscowe usuwanie
zapachów
Zapach
potu
Zapach
wilgoci
High Density 7000 jonów/cm3 90 min. 6 godz. 3 godz.
Testowane w pomieszczeniu 41 m3 --

MNIEJ KURZU I MNIEJ SPRZĄTANIA

Jonizator w bardzo szybkim tempie redukuje elektryczność statyczną w pomieszczeniu. Dzięki temu drobinki kurzu nie przylegają silnie do mebli, tylko unoszą się i mogą zostać z łatwością usunięte z powietrza przez oczyszczacz. Podczas badań w komorze 42 m3 wystarczyło zaledwie 13 min pracy jonizatora, żeby uzyskać pożądany efekt.

Sharp KC-A40EUW - jonizator Plasmaclaster


PRODUKT PRZYJAZNY ALERGIKOM

Ten model oczyszczacza otrzymał atest higieniczny przyznawany przez Państwowy Zakład Higieny Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego.

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-A40EUW otrzymał certyfikat Seal of Approval od The British Allergy Foundation, co potwierdza jego skuteczność w walce z pyłkami, roztoczami i innymi alergenami.


WŁĄCZ I ZAPOMNIJ

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-A40EUW został stworzony w myśl zasady “włącz i zapomnij”. Po włączeniu w tryb auto, urządzenie samodzielnie dostosuje prędkość pracy w zależności od poziomu zanieczyszczenia i wilgotności w pomieszczeniu. Jednocześnie informuje nas o aktualnej jakości powietrza za pomocą zestawu wskaźników. Po przeniesieniu oczyszczacza na noc do sypialni (co ułatwią kółka transportowe i uchwyty), wystarczy włączyć ręcznie tryb niski i wyłączyć podświetlenie. Aby zapisać wybrane ustawienia i uniemożliwić ich zmianę dzieciom, możemy skorzystać z przycisku blokady rodzicielskiej.

CZUJNIKI

 • czujnik kurzu
 • czujnik wilgotności
 • czujnik temperatury

WSKAŹNIKI

 • wskaźnik jakości powietrza
 • wskaźnik czyszczenia filtrów
 • wskaźnik prędkości wentylatora
 • wskaźnik wilgotności

TRYBY PRACY

 • tryb manualny
 • tryb auto
 • tryb pyłki
 • tryb Clean Ion Shower

TYLKO TO, CO NAJLEPSZE

Sharp KC-A40EUW filtracja powietrza

DŁUGA ŻYWOTNOŚĆ FILTRÓW

Sharp KC-A40EUW zapewnia nawet do 10 lat pracy bez wymiany filtrów. Tak długa żywotność wynika z ich wysokiej pojemności i przystosowaniu do czyszczenia. Należy jednak pamiętać, że w miastach o dużym zanieczyszczeniu powietrza żywotność filtrów będzie mniejsza.

Sharp KC-A40EUW panel kontrolny

DOSKONAŁE PARAMETRY

Oczyszczacz i nawilżacz powietrza Sharp KC-A40EUW jest zaprojektowany dla rodziny, alergika oraz walki ze smogiem. Świetnie nadaje się do pokoju dziecięcego, ponieważ pracuje niemalże bezgłośnie (16 dB) i energooszczędnie (4W). Ciągła praca urządzenia w najcichszym trybie przez rok zużyje energii za ok 24 zł.

Sharp KC-A40EUW ponadczasowy design

UNIWERSALNY WYGLĄD

Oczyszczacz Sharp posiada minimalistyczną formę i jednolity kolor. Jego ponadczasowy design sprawdzi się w każdym wnętrzu - tym nowoczesnym, jak i bardziej klasycznym.


SHARP KC-A40EUW - PONADCZASOWY KLASYK

Marka Sharp słynie z wysokiej jakości produkowanych oczyszczaczy powietrza. Model Sharp KC-A40EUW pełni trzy, najbardziej pożądane wśród urządzeń tego typu, role: oczyszczacza, nawilżacza i jonizatora. Dzięki wykorzystaniu filtra HEPA H13 oraz węgla aktywnego, jakość oczyszczania przebiega na najwyższym poziomie (skuteczność HEPA - 99,97%). Urządzenie to zostało zaprojektowane w myśl zasady "włącz i zapomnij". Wysoce samodzielny tryb automatyczny pozwala włączyć oczyszczacz i zapomnieć o nim na resztę dnia. Ze względu na wydajność model Sharp KC-A40EUW sprawdzi się w większości domowych pomieszczeń, zachowując jednocześnie optymalny stosunek jakości do ceny.

W linii oczyszczaczy Sharp KC-A znajduje się 5 modeli, różniących się od siebie kolorem obudowy i dedykowaną powierzchnią pracy:

 • Sharp KC-A40EUW w kolorze białym do 26 m2
 • Sharp KC-A40EUB w kolorze czarnym do 26 m2
 • Sharp KC-A50EUW w kolorze białym do 38 m2
 • Sharp KC-A50EUB w kolorze czarnym do 38 m2
 • Sharp KC-A60EUW w kolorze białym do 48 m2


Najważniejsze cechy Sharp KC-A40EUW

 • 3 SZYBKOŚCI PRACY WENTYLATORA

Silent (niski), Med (średni), Max (wysoki)

 • INTELIGENTNY TRYB AUTOMATYCZNY

urządzenie samodzielnie dostosuje prędkość pracy w zależności od poziomu zanieczyszczenia i wilgotności

 • ION SHOWER

program 60 minutowy, który emituje wysokiej gęstości jony Plasmacluster

 • WSKAŹNIK KONSERWACJI FILTRÓW

przypomina o konieczności wyczyszczenia filtrów, aby wydłużyć żywotność

 • CZUJNIKI

kurzu, temperatury i wilgoci, z możliwością zmiany czułości

 • BLOKADA RODZICIELSKA

możliwość zablokowania sterowania urządzeniem

 • STEROWANIE OŚWIETLENIEM

3 tryby jasności oświetlenia - jasny, ciemny i wyłączony

 • WSKAŹNIK CZYSTOŚCI POWIETRZA

informuje o aktualnym stanie powietrza w pomieszczeniu

 • TRYB PYŁKI

szybsze oczyszczanie z kurzu podczas sprzątania

 • WSKAŹNIK WILGOTNOŚCI POWIETRZA

informuje o pracy nawilżacza i aktualnym poziomie nawilżenia

 • KÓŁKA TRANSPORTOWE

ułatwiają przenoszenie

 • SYGNAŁ DŹWIĘKOWY

informuje o braku wody w zbiorniku

 • AUTO RESTART

po odłączeniu prądu urządzenie uruchamia się ponownie

Zobacz pełny opis +
 • Leasing

 • Opinie

  • -
   Bogna,
   20.01.2024 napisał:
   Wspaniały, cichy, intuicyjna obsługa. Bardzo szybka i sprawna dostawa.
   Zalety:
   Cicha praca. Nawilżacz powietrza i pokazany stan nawilżenia powietrza. Bardzo prosta obsługa.
   Ocena opinii: 0
  • -
   Natalia,
   02.12.2022 napisał:
   Od kiedy dostałam oczyszczacz powietrza moje mieszkanie jest wolne od wirusów, przykrych zapachów itd. Urządzenie jest ciche, bardzo dobrze się obsługuje, jest proste w obsłudze. Ładny design. Duży wyświetlacz. Goraco polecam.
   Zalety:
   -cichy w nocy
   -mozna połączyć się przez WiFi
   -prosta obsługa
   -ładny design
   -tryb automatyczny
   -kabel można schować do środka
   -duży wyświetlacz
   -pochłania wilgoć, wirusy, zapachy itd
   -Dobrze działa bez zarzutu
   Ocena opinii: 0
  • -
   Marzena Ogrodnik,
   16.03.2022 napisał:
   Szybka dostawa! Oczyszczacz super pracuje. Świetnie nawilża powietrze, dzieki temu lepiej się pracuje :)
   Ocena opinii: 0
  • -
   Paloma,
   23.12.2021 napisał:
   Jest niezastąpiony zwłaszcza w okresie zimowym kiedy kaloryfery zaczynają pracować pełną parą. Świetnie oczyszcza powietrze, ale również i nawilża.
   Ocena opinii: 0
  • -
   Ola,
   22.12.2021 napisał:
   Urządzenie bardzo intuicyjne, używane przeze mnie od 2017 roku. Działa po dzień dzisiejszy, Nie wymieniałam jeszcze filtrów ;) Powietrze jest dobrze oczyszczone oraz nawilżone.
   Ocena opinii: 0
  • -
   Anna,
   23.11.2021 napisał:
   Oczyszczone powietrze jest rzeźkie. W dodatku bez problemu usuwa przykre zapachy takie jak dym papierosowy.
   Ocena opinii: 0
  • -
   Rysiek,
   01.05.2020 napisał:
   Super oczyszczacz polecam chodź wyszły już ulepszenia tego urządzenia
   Ocena opinii: 0
  • -
   Ola,
   29.06.2019 napisał:
   Sharp KC-A40EUW działa rewelacyjnie, jego praca jest bardzo cicha, uruchamiany jest zazwyczaj na godzinę przed snem w celu oczyszczenia powietrza, tutaj potwierdzenie jego działania daje nam obraz brudny i zakurzony filtr na pewno wyłapuje sporą ilość pyłów i kurzu. Utrzymuje nawilżenie powietrza na poziomie 60 procent, co daje komfort oddychania bez wysuszania śluzówki. Polecam ten klimatyzator, za tą cenę naprawdę porządne urządzenie, dostępne od ręki.
   Ocena opinii: 0

  Dodaj opinię

  Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.
 • Dane techniczne

  Aby zobaczyć dane techniczne produktu wchodzącego w zestaw kliknij w nazwę

  Sharp KC-A40EUW oczyszczacz z nawilżaczem powietrza
  Powierzchnia oczyszczania: 26 m²
  Wydajność oczyszczania do: 216 m³/h
  Wydajność nawilżania do: 450 ml/h
  Poziom hałasu: 16-46 dB
  Szacunkowy koszt energii 5 zł/mc
  Funkcja jonizacji: tak
  Funkcja nawilżania: Tak
  Lampa UV-C: nie
  Pojemność zbiornika: 3 l
  Waga urządzenia: 8.1 kg
  Wysokość: 57 cm
  Głębokość: 24.2 cm
  Szerokość: 38.2 cm
  Zużycie energii: 4-25 W
  Filtr HEPA H13
  Szacowana żywotność filtrów: 48 m-cy
  Szacowany roczny koszt filtrów: 155 zł
  Typ produktu: Oczyszczacz i nawilżacz powietrza
  Zasilanie: 220-240 V / 50/60 Hz
  Gwarancja 2 lata (Door-to-door)
  SKU: 4974019764696
  Sharp FZ-A41HFR filtr HEPA H13 do oczyszczaczy Sharp
  Typ produktu: Filtr do oczyszczaczy powietrza
  Gwarancja 24 miesiące (Door-to-door)
  SKU: 4974019764719
  Szacowana żywotność: 48 m-cy
  Sharp FZ-A41DFR filtr węgla aktywnego do oczyszczaczy Sharp
  Typ produktu: Filtr do oczyszczaczy powietrza
  Gwarancja 24 miesiące (Door-to-door)
  SKU: 4974019764740
  Szacowana żywotność: 48 m-cy
  Sharp FZ-A61MFR filtr nawilżacza do oczyszczaczy Sharp
  Typ produktu: Filtr do oczyszczaczy powietrza
  Gwarancja 24 miesiące (Door-to-door)
  SKU: 4974019764757
Sharp KC-A40EUW oczyszczacz powietrza + komplet oryginalnych filtrów
Ocena klientów:
Masz pytania?

+48 574 003 908

+48 574 003 908
Cena: 2314,42zł