-
Sharp KC-A50EUW oczyszczacz z nawilżaczem powietrza
Urządzenie to zostało zaprojektowane zgodnie z myślą “włącz i zapomnij”. Dzięki 4 różnym czujnikom samodzielnie dobiera parametry oczyszczania i nawilżania, a przejście w tryb automatyczny zapewnia całkowicie bezobsługowe użytkowanie. Oczyszczacz i nawilżacz powietrza Sharp KC-A50EUW bezsprzecznie można nazwać urządzeniem inteligentnym.
Cena:- Ocena klientów:
- Dostępność:
-
Sharp KC-A60EUW oczyszczacz z nawilżaczem powietrza
Oczyszczacz i nawilżacz powietrza Sharp KC-A60EUW posiada największą wydajność ze wszystkich urządzeń filtrujących w linii KC-A, a przy okazji jest urządzeniem bardzo energooszczędnym i tanim w utrzymaniu. Roczny koszt energii przy pracy w trybie SILENT to zaledwie 30 zł, a żywotność filtrów - w tym filtra HEPA H13 - wynosi nawet do 10 lat!
Cena:- Ocena klientów:
- Dostępność:
-
Sharp KC-G60EUW oczyszczacz z nawilżaczem powietrza
Urządzenie o najwyższych parametrach oczyszczania ze wszystkich oczyszczaczy marki Sharp. Jego wydajność wynosi nawet do 408 m3/h, filtry zapewniają 99,97% skuteczności oczyszczania powietrza i mają żywotność nawet 5 lat, dodatkowy czujnik uwrażliwił go na pyły PM2.5 a przy tym wszystkim oczyszczacz i nawilżacz powietrza Sharp KC-G60EUW jest niezwykle energooszczędny.
Cena:- Ocena klientów:
- Dostępność:
Domowy oczyszczacz powietrza
Domowy oczyszczacz powietrza to doskonałe urządzenie, które niesie ze sobą wiele korzyści zarówno dla alergików, osób walczących ze smogiem oraz najmniejszych domowników. Oczyszczacze powietrza zatrzymują, pochłaniają i neutralizują alergeny, kurz, roztocza, pleśń, grzyby, wirusy, bakterie i smog. Dodatkowo za sprawę jonizacji urządzenie przeciwdziała elektrostatyczności, co powoduje, że kurz nie osiada na meblach i jest jego mniej. Jeżeli jesteś dumny właścicielem czworonoga, na pewno docenisz fakt, że rzadziej będziesz musiał biegać po domu sprzątając zwierzęcą sierść. Sierść, włosy i naskórek zostaną przechwycone przez filtr wstępny.
Jakim powietrzem oddychamy?
Powietrze wewnątrz budynków bywa czasem nawet o 60% bardziej zanieczyszczone niż powietrze na zewnątrz. Poza składnikami smogu, które przedostają się do naszego domu przez otwarte okna i drzwi, nierzadko jest on również pełen dymu papierosowego i lotnych związków organicznych. Źródłem wspomnianych LZO są różnego rodzaju produkty: środki czystości, kosmetyki, farby, kleje, tapety czy rozpuszczalniki. Bywa, że do tej listy dochodzi jeszcze pleśń i grzyb na ścianach. W powietrzu wewnątrz naszego mieszkania, znajdują się m.in. takie szkodliwe substancje, jak:
- pyły zawieszone,
- amoniak,
- benzo[a]piren,
- formaldehyd.
Również obecne w naszym domu urządzenia elektroniczne nie są bez wpływu na jakość powietrza. Produkują one dodatnio naładowane jony i zaburzają równowagę kationowo-anionową, co negatywnie wpływa zarówno na nasze zdrowie, jak i samopoczucie.
Skutki zanieczyszczenia powietrza
Zanieczyszczenia obecne w powietrzu, również - a może szczególnie - tym domowym, mają niebagatelny wpływ na nasze zdrowie. Kurz, pyłki i alergeny podrażniają nasze drogi oddechowe, a najmniejsza cząstki, takie jak pyły zawieszone PM10 i PM2,5 nie tylko osiadają w naszych płucach, ale przedostają się również do krwioobiegu. Mogą być przyczyną astmy, reakcji alergicznych, zapalenia spojówek, a nawet nowotworu krtani i zawał serca. W połączeniu z innymi, szkodliwymi związkami bardzo niekorzystnie wpływają na naszą skórę, włosy i cały organizm, wpływają negatywnie na jakość naszego snu oraz samopoczucie. Szczególnie narażone na negatywne skutki smogu są osoby starsze, dzieci i kobiety w ciąży.
Oczyszczacz powietrza do domu
Jakość powietrza w domu możemy poprawić na wiele sposobów. Jednym z nich są rośliny, które filtrują powietrze z zanieczyszczeń i dwutlenku węgla CO2, w zamian produkując tlen. Wszystkie “domowe” metody są jednak mało efektywne. Najlepszym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w oczyszczacz powietrza, który usuwa z powietrza nawet do 99,97% zanieczyszczeń, dodatkowo jonizując je i nawilżając.
Na co zwrócić uwagę?
Wybierając oczyszczacz powietrza musimy wziąć pod uwagę dwa czynniki - jego cenę i parametry. Pierwszy dobierany jest indywidualnie według oczekiwań i możliwości kupującego, musimy mieć jednak na uwadze, że niższa cena przeważnie - choć oczywiście nie zawsze - wiąże się też z niższą jakością lub wydajnością. Musimy również wziąć pod uwagę koszty eksploatacyjne, aby po roku użytkowania nie wydać więcej pieniędzy na filtry i prąd niż na samo urządzenie. W kwestii parametrów najważniejsze to: wydajność, skuteczność, głośność. Wydajność dobieramy pod kątem powierzchni, w której oczyszczacz będzie pracować.
Możemy zrobić to samodzielnie licząc Współczynnik Oczyszczania (WO) lub kierując się zaleceniami producenta. Skuteczność uzależniona jest od wykorzystywanych filtrów. Aktualnie standardowo wykorzystuje się filtry HEPA H13 lub EPA 12 oraz węgiel aktywny, jednak w zależności od rodzaju usuwanych zanieczyszczeń stosuje się też inne metody. Oczyszczacze powietrza przeznaczone są do ciągłej pracy, zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy. Jeśli nie chcemy, żeby było to dla nas uciążliwie, musimy zadbać o odpowiedni poziom emisji hałasu. W salonie lub biurze sprawdzi się nawet 30-32 dB, jednak w sypialni, aby nie zakłócić snu domowników, hałas nie powinien przekraczać 25-26 dB.
Najczęstsze pytania
Czy oczyszczacz powietrza usuwa kurz?
Tak, za sprawą odpowiednich filtrów w oczyszczaczu. Filtr wstępny pochłonie największe cząsteczki np. sierść, kurz, a filtr HEPA zajmie się najdrobniejszymi, niedostrzegalnymi przez ludzkie oko np. zarodniki roztocza.
Czy oczyszczacz powietrza oczyści powietrze w całym domu?
Każde urządzenie oczyszcza skutecznie kiedy cyrkulacja powietrza jest swobodna. Zatem ustalone jest, że jedno urządzenie - jedno pomieszczenie. Oczywiście można je swobodnie przenosić do sypialni lub salonu i oczyszczać parę pomieszczeń tylko nie w tym samym czasie.
Z jaką skutecznością działają oczyszczacze powietrza?
Aby oczyszczacz powietrza był skuteczny należy dobrać sobie urządzenie w zależności od indywidualnych potrzeb. Skuteczny oczyszczacz musi mieć odpowiednie parametry np. musi być dostosowany do powierzchni, na której będzie pracował. Oprócz tego, odpowiednie filtry są kluczowe - filtr węglowy usunie zanieczyszczenie gazowe natomiast filtr HEPA wyeliminuje składniki smogu, bakterie i alergeny. Za sprawą filtrów skuteczność oczyszczacza wynosi do 99,97%.
Szukasz oczyszczacza powietrza do domu?
- Sharp - pełniące funkcję oczyszczacza, nawilżacza i jonizatora do różnych powierzchni,
- Ideal - serię z jonizatorem lub do zadań specjalnych, sterowane aplikacją,
- Daikin - polecane dla alergików, z nawilżaczem lub bez,
- Boneco - z dedykowanymi filtrami (BABY, SMOG, ALLERGY) lub nawilżaczem o dużej wydajności.