Woda do biura - dystrybutory wody

Coraz więcej firm decyduje się na wybór dystrybutora wody do miejsc pracy. Stanowią one ważny element w zapewnieniu pracownikom odpowiedniej ilości wody pitnej. Dlaczego warto postawić na dystrybutor wody do firm?

Kupno dystrybutora wody dla swojej firmy to krok w kierunku zapewnienia zdrowia i wygody dla swoich pracowników. Dostęp do świeżej i zdrowej wody może wpłynąć pozytywnie na produktywność i zwiększyć ich zadowolenie z pracy. Kupno dystrybutora wody to również oszczędność finansowa w porównaniu z dystrybutorami butlowymi czy z częstym zakupem wody butelkowanej. Co więcej, korzystanie z dystrybutora wody to ekologiczne rozwiązanie, które pomaga zmniejszyć ilość odpadów i chroni środowisko.

Użyj kodu rabatowego i odbierz 3% rabatu

Woda dla pracowników - jak istotna jest woda w firmie?


Woda w biurze to kluczowy element, który nie tylko zaspokaja codzienną potrzebę picia, ale również ma pozytywny wpływ na zdrowie i dobre samopoczucie pracowników.

Zgodnie z zaleceniami specjalistów, powinniśmy pić co najmniej 2 litry wody dziennie, aby zapewnić właściwe nawodnienie organizmu. Jednak często pracownicy zapominają o tej potrzebie, skupieni na swojej pracy i zadaniach, co może prowadzić do odwodnienia i pogorszenia zdrowia.

Woda w biurze jest kluczowym elementem, który wpływa na zdrowie i samopoczucie pracowników. Spożywanie wody ma wiele korzyści, takich jak poprawa zdolności poznawczych, redukcja stresu i zmęczenia oraz wsparcie układu trawiennego. Posiadanie dystrybutora wody w biurze może przyczynić się do lepszej atmosfery pracy i zachęcić pracowników do interakcji ze sobą, co może prowadzić do poprawy współpracy i komunikacji w zespole.

Woda dla biura - woda butelkowana czy woda z dystrybutora


Dystrybutor wody to bardziej ekonomiczne rozwiązanie. Zakupienie butelek wody w dużej ilości może być kosztowne, a regularne zamawianie nowych dostaw może wiązać się z dodatkowymi kosztami. Dystrybutor wody eliminuje potrzebę kupowania butelek i redukuje ilość odpadów.

Dystrybutory wody z przyłączem do sieci pozwalają na zaoszczędzenie pieniędzy, które byłyby wydawane na zakup wody butelkowanej czy dystrybutorów butlowych.

Załóżmy, że firma posiada 10 pracowników i każdy z nich pije 2 litry wody dziennie. 

- Dziennie wszyscy pracownicy wypijają 20 litrów wody.

- W miesiącu pracujemy około 22 dni, czyli miesięcznie wypijanych jest 440 litrów wody.

- Jeśli jedna butelka litrowej wody kosztuje 2 zł to w ciągu miesiąca firma wydaje około 880 zł na wodę butelkowaną dla pracowników.

- W skali rocznej wydatek wzrasta do kwoty 10 560 zł. Do tego należy naliczyć spore koszty wywozu śmieci, które potrafią wynieść nawet powyżej kilkuset złotych miesięcznie.

Paragvfcdvgbmetry

Wybierając dystrybutor bezbutlowy decydujemy się na inwestycję, która zwraca się do roku. Dla przykładu dystrybutor wolnostojący Borg&Ovestrom B6, który należy do liderów sprzętów dostarczających wodę do biur kosztuje 9790 zł. Jak wspomnieliśmy wyżej - roczny koszt za plastikowe butelki wynosi do 10 560 zł. W przypadku inwestycji w dystrybutor wody wydatek zwraca się po niecałym roku, a my zyskujemy stały dostęp do wody na wiele lat. Wybór dystrybutora  jest znacznie bardziej oszczędny, komfortowy i ekologiczny.

Wybierz dystrybutor bezbutlowy i oszczędzaj


Inwestycja w bezbutlowy dystrybutor wody w firmie może przynieść wiele oszczędności. Kupowanie dystrybutorów butlowych może okazać się nieopłacalne z powodu wysokich kosztów czynszu, utrzymania i wymiany butli.

Zakup dystrybutora butlowego wiąże się ze stałymi miesięcznymi kosztami czynszu za dystrybutor, za butle z wodą, często za wymianę oraz dodatkowe dostawy wody.

Zakładając, że firma posiada 10 pracowników pijących 2 litry wody dziennie i pracujących około 22 dni w tygodniu. 

- miesięczny czynsz za dzierżawę dystrybutora butlowego wynosi około 30 zł 

- cena jednej butli 20-litrowej wiąże się z kosztem około 32 zł

- 10 pracowników wypijając 2 litry wody dziennie zużywa 440 litrów miesięcznie co oznacza potrzebę zakupu 22 butli z wodą na każdy miesiąc

- w skali miesiąca firma wydaje na same dostawy wody w butlach 704 zł, razem z czynszem 734 zł

- Zatem firma wydaje około 8 808 zł rocznie na czynsz za dystrybutor butlowy i koszt butli z wodą dla 10 pracowników. Do tego dochodzą opłaty za dodatkowe dostawy poza limitem jak i wywóz butli.

Paragvfcdvgbmetry

Dla przykładu dystrybutor bezbutlowy Coway Thermal Spring o wydajności 132 litry na dzień wyniesie nas 4399 zł i zapewni stały dostęp do czystej wody. Inwestycja zwróci się po pół roku , a my będziemy posiadać wydajny dystrybutor, który jest naszą własnością. Jest to oszczędniejsze i bardziej komfortowe wyjście. Będziemy mogli zapomnieć o co miesięcznym płaceniu czynszu za dystrybutor butlowy, nie wspominając o opłatach za butle z wodą i dodatkowe dostawy.


PODSUMOWANIE

Paragvfcdvgbmetry


Przewagi dystrybutorów bezbutlowych


Dystrybutory bezbutlowe, czyli takie, które korzystają z sieci wodociągowej, mają wiele przewag w porównaniu do tradycyjnych dystrybutorów z butlami.

 • Po pierwsze, dystrybutory bezbutlowe są bardziej ekologiczne. Nie ma potrzeby transportowania butli z wodą, co zmniejsza emisję dwutlenku węgla i obniża koszty związane z ich utylizacją. Ponadto, zmniejsza się ryzyko wycieku wody z butli, co może prowadzić do zanieczyszczenia środowiska.

 • Po drugie, dystrybutory bezbutlowe są bardziej higieniczne i zapewniają stałą jakość wody. Woda z sieci wodociągowej jest stale kontrolowana, co daje pewność, że woda dostarczana do dystrybutora jest bezpieczna do spożycia. Dystrybutory zazwyczaj są wyposażone w odpowiednie filtry oczyszczające. Nie ma również ryzyka zanieczyszczenia wody podczas wymiany butli.

 • Po trzecie, dystrybutory bezbutlowe są bardziej wygodne i oszczędne w użytkowaniu. Nie trzeba zmieniać ciężkich butli, co ułatwia codzienne korzystanie z dystrybutora. Ponadto, koszty związane z zakupem butli i ich wymianą są znacznie niższe, co oznacza oszczędność dla firmy.

 • Wreszcie, dystrybutory bezbutlowe oferują szerszy wachlarz funkcjonalności i opcji dostosowania do potrzeb firmy. Mogą mieć wbudowane filtry, gaz, a nawet funkcję podgrzewania wody, co zwiększa ich atrakcyjność dla pracowników i poprawia ich komfort użytkowania.

Dostarczanie wody pitnej w sposób zrównoważony


W dzisiejszych czasach, gdy coraz większą uwagę poświęcamy ekologii i zrównoważonemu rozwojowi, warto wziąć pod uwagę dostarczanie wody pitnej w sposób przyjazny dla środowiska. W zastępstwie tradycyjnych butelek z tworzyw sztucznych, coraz więcej dystrybutorów wody oferuje nam dostęp do wody z sieci wodociągowej. Przez to, nie tylko eliminujemy potrzebę produkcji i transportu butelek, ale również ograniczamy ilość odpadów tworzących się w wyniku ich zużycia.

Systemy z przyłączem do sieci wodociągowej emitują aż do 1000 razy mniej zanieczyszczeń niż butelkowana woda mineralna, co czyni wodę z dystrybutora jednym z najbardziej zrównoważonych źródeł nawadniania. W takim kontekście, inwestycja w dystrybutor wody dla swojej firmy staje się nie tylko korzystnym rozwiązaniem dla zdrowia i wygody pracowników, ale również dla środowiska. Odpowiedzialne i zrównoważone wykorzystanie zasobów wodnych z sieci wodociągowej to rozwiązanie, które pozwoli nam ograniczyć ilość odpadów powstających w wyniku zużycia plastikowych butelek. 

Podniesienie wydajności w firmie za pomocą wody


czym jet woda lakalicseswzna

Dystrybutor wody może zwiększyć wydajność w firmie na kilka sposobów. Po pierwsze, regularne picie wody zapobiega odwodnieniu organizmu i poprawia funkcjonowanie mózgu. Zwiększone nawodnienie organizmu sprzyja koncentracji, poprawia pamięć, a także wpływa pozytywnie na nastrój pracowników. Dzięki temu, pracownicy są bardziej skoncentrowani i produktywni, co przekłada się na wyższą wydajność w pracy.

Dystrybutor wody może zastąpić butelki wody, które zajmują miejsce na biurkach i w szafkach, a także tworzą dodatkową pracę związaną z ich przenoszeniem, otwieraniem i wyrzucaniem. Dzięki temu, pracownicy mają więcej miejsca na biurkach i w szafkach, co wpływa pozytywnie na organizację pracy i poprawia komfort pracy.

Dystrybutor wody może działać również jako punkt spotkań pracowników, gdzie można odbyć krótkie rozmowy lub przerwy na kawę czy herbatę. Dzięki temu, dystrybutor wody staje się miejscem integracji, co przyczynia się do budowania relacji między pracownikami i zwiększa zaangażowanie w pracę.

Technologiczne i innowacyjne rozwiązania w dystrybutorach wody


W dzisiejszych czasach wiele dystrybutorów wody jest wyposażonych w różne technologiczne i cyfrowe elementy, które umożliwiają łatwiejsze i bardziej wygodne korzystanie z urządzenia. Oto niektóre z najczęściej spotykanych elementów w dystrybutorach wody:

 1. Czujniki - niektóre dystrybutory wody wyposażone są w czujniki, które monitorują jakość wody i jej poziom w zbiorniku. Dzięki temu można uniknąć sytuacji, w której woda kończy się w środku dnia pracy, a także upewnić się, że woda jest zawsze czysta i bezpieczna do picia.
 2. Wyświetlacze cyfrowe - niektóre dystrybutory wody posiadają wyświetlacze LCD, które umożliwiają łatwe sterowanie urządzeniem i wyświetlają informacje o jego pracy, takie jak temperatura wody, stan filtra czy poziom wody.
 3. Systemy automatycznego dozowania - niektóre dystrybutory wody są wyposażone w systemy automatycznego dozowania, które pozwalają na precyzyjne ustawienie poziomu wody czy temperatury.
 4. Funkcje oszczędzania energii - wiele dystrybutorów wody posiada funkcje oszczędzania energii, które pozwalają na zmniejszenie zużycia prądu i wody, co przekłada się na niższe koszty eksploatacji.
 5. Bezprzewodowe sterowanie - niektóre dystrybutory wody są wyposażone w systemy bezprzewodowego sterowania, które umożliwiają kontrolowanie urządzenia za pomocą smartfona lub innych urządzeń mobilnych.
 6. Systemy samoczyszczące - niektóre dystrybutory wody wyposażone są w systemy samoczyszczące, które zapewniają utrzymanie czystości i higieny urządzenia bez konieczności ręcznego czyszczenia.
 7. Systemy monitorowania zużycia wody - niektóre dystrybutory wody są wyposażone w systemy monitorowania zużycia wody, które pozwalają na kontrolowanie ilości wody pobieranej przez poszczególnych użytkowników oraz na monitorowanie kosztów eksploatacji.

tech dystyrb

Na co zwrócić uwagę przy doborze dystrybutora wody dla firm?


Odpowiednia wydajność dystrybutora wody to jeden z kluczowych czynników, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego sprzętu dla firmy. Oto kilka aspektów, które należy rozważyć:

 1. Liczba pracowników - podstawowym czynnikiem wpływającym na wydajność dystrybutora jest liczba pracowników w firmie. Warto wybrać dystrybutor, który będzie w stanie zapewnić odpowiednią ilość wody dla wszystkich pracowników.
 2. Ilość użytkowana wody - oprócz liczby pracowników, należy wziąć pod uwagę również ilość zużywanej wody przez każdego z nich. W zależności od tego, czy pracownicy piją tylko wodę, czy też korzystają z niej do innych celów, takich jak przygotowywanie kawy czy herbaty, może się okazać, że potrzebna jest wyższa wydajność dystrybutora.
 3. Pojemność zbiornika - jeśli  dystrybutor nie jest  podłączony do sieci wodociągowej, warto zwrócić uwagę na pojemność zbiornika na wodę. Im większa pojemność, tym rzadziej trzeba będzie go uzupełniać.
 4. Częstotliwość wymiany filtra - skuteczność filtracji wody wpływa bezpośrednio na wydajność dystrybutora. Należy zwrócić uwagę na to, jak często należy wymieniać filtr, aby zapewnić odpowiednią jakość wody i maksymalną wydajność dystrybutora.
 5. Czas oczekiwania - dystrybutor powinien zapewnić odpowiednią szybkość podawania wody. Długi czas oczekiwania na napełnienie kubka lub butelki może wpłynąć na wydajność pracowników i spowodować stratę czasu.

Dodatkowo warto pamiętać o dostępnych rodzajach wody. Dystrybutor powinien oferować różne rodzaje wody, takie jak woda zimna, gorąca czy gazowana, aby każdy mógł wybrać wariant, który mu odpowiada.

Innym ważnym aspektem jest odpowiednia filtracja. Im bardziej zaawansowana technologia, tym bardziej skutecznie usuwa z wody różnego rodzaju zanieczyszczenia i substancje chemiczne.

Dystrybutory wody dla firm


BORG & OVERSTROM T3 DYSTRYBUTOR WODY

Borg & Overstrom T3 to jedyny w swoim rodzaju kran do wody pitnej, który nie tylko oferuje schłodzoną i gorącą wodę, ale również gazowaną i w temperaturze pokojowej. Jest to produkt najnowszej generacji, zaprojektowany z myślą o spełnieniu najwyższych standardów estetycznych i wykorzystaniu najnowszych technologii w dziedzinie precyzyjnego dozowania wody.

T3 to połączenie funkcjonalności i stylowego designu, który pozwala na łatwe i wygodne korzystanie z różnych rodzajów wody, bez potrzeby korzystania z kilku różnych urządzeń. Co więcej, produkt jest przyjazny dla środowiska i ekonomiczny, dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologii oszczędzania energii, takich jak Dry Chill®. Wraz z inteligentnym modułem rozwiązywania problemów i bezdotykową obsługą Bluetooth®, Borg & Overstrom T3 to idealne rozwiązanie dla nowoczesnych miejsc pracy, w których łączność cyfrowa jest kluczowa.

BORG & OVERSTROM B6 DYSTRYBUTOR NABLATOWY

Jeśli szukasz innowacyjnego rozwiązania, które przewyższy dotychczasowe systemy dystrybucji wody, to Borg & Overstrom B6 jest idealnym wyborem dla Ciebie! Ten unikalny system dostarczania wody został zaprojektowany od podstaw, z naciskiem na najwyższą jakość, wydajność i higienę. Oprócz swojego eleganckiego wyglądu, B6 oferuje również innowacyjne rozwiązania technologiczne, które są przyjazne dla środowiska naturalnego.

Jest to bez wątpienia najbardziej zaawansowany dystrybutor wody na rynku, który wprowadza nową jakość w dziedzinie systemów dozowania wody. Borg & Overstrom B6 to nie tylko zwykły dystrybutor wody - to prawdziwe arcydzieło technologiczne. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej ochrony Biomaster®, która chroni przed rozwojem bakterii i pleśni, możesz być pewien, że Twoja woda zawsze będzie bezpieczna do picia.

To rozwiązanie zapewnia długotrwałą ochronę przed zanieczyszczeniem krzyżowym, co gwarantuje czysty i smaczny napój każdorazowo. Borg & Overstrom B6 umożliwia łatwe i szybkie przygotowanie różnorodnych napojów, które są idealne dla Twoich potrzeb. Możesz wybierać między schłodzoną, gazowaną, w temperaturze pokojowej lub gorącą wodą.

BORG & OVERSTROM B4 DYSTRYBUTOR NABLATOWY

Borg&Overstrom B4 to fantastyczny dystrybutor nablatowy, który zachwyca swoim nowoczesnym designem. Daje on możliwość ciągłego dostępu do świeżej wody bez potrzeby używania niepraktycznych butli z wodą, a dla tych, którzy lubią bąbelki, produkuje również wodę gazowaną. Dzięki unikalnemu systemowi sprężania gazu, bąbelki w napojach utrzymują się znacznie dłużej niż przy użyciu klasycznych saturatorów.

Borg&Overstrom B4 występuje w dwóch wariantach - jeden oferuje wodę zimną, gorącą i w temperaturze pokojowej, a drugi wodę zimną, gorącą i gazowaną. Oba warianty są dostępne w kolorze czarnym i srebrnym, a do tego wyposażone są w filtr marki Brita, który jest w cenie.

Co ważne, Borg&Overstrom B4 jest bardzo kompaktowy i nie wymaga dużo miejsca - wystarczy mała szafka lub stolik. Mimo swoich niewielkich rozmiarów, model B4 jest bardzo wydajny - może dostarczyć 35 litrów zimnej wody na godzinę, 6 litrów gorącej wody na godzinę (92°C) i 100 litrów wody w temperaturze otoczenia na godzinę.

Podsumowanie


Można powiedzieć, że dystrybutory wody stanowią ważny element wyposażenia biur i firm. Dzięki nim pracownicy mają stały dostęp do świeżej i czystej wody, co przyczynia się do lepszego samopoczucia i zdrowia. Istnieje wiele różnych modeli dystrybutorów, które oferują różne funkcje i możliwości, takie jak chłodzenie, ogrzewanie, gazowanie czy filtrację. Warto zaznaczyć, że dostarczenie pracownikom wody pitnej może pozytywnie wpłynąć na ich produktywność i ogólne samopoczucie. Badania wykazują, że nawet niewielkie odwodnienie może prowadzić do spadku koncentracji i zmniejszenia efektywności pracy.


Najczęstsze pytania

Czy warto zainwestować w dystrybutor wody do firmy?

Tak, warto. Dystrybutor wody zapewnia stały dostęp do świeżej, czystej i zdrowej wody, co przyczynia się do poprawy zdrowia pracowników oraz ich produktywności. Ponadto, dystrybutor wody eliminuje potrzebę kupowania butelek wody i generuje mniejsze ilości odpadów, co przyczynia się do ochrony środowiska.

Jakie są koszty związane z korzystaniem z dystrybutora wody w firmie?

Koszty związane z korzystaniem z dystrybutora wody w firmie zależą od wielu czynników, takich jak rodzaj dystrybutora, ilość pracowników oraz sposób użytkowania. W skali rocznej koszty są niższe niż koszty zakupu i dostarczenia wody butelkowanej czy dzierżawy dystrybutorów butlowych.

Dlaczego lepiej wybrać bezbutlowy rodzaj dystrybutora?

Dystrybutor bezbutlowy zapewnia wygodę użytkowania, ponieważ nie trzeba już wymieniać ciężkich butli z wodą, co może być uciążliwe, szczególnie dla osób starszych lub z problemami zdrowotnymi.  W dłuższej perspektywie, dystrybutor bezbutlowy jest tańszy w użytkowaniu niż dystrybutor butlowy, ponieważ nie trzeba regularnie kupować butli z wodą, co jest kosztowne na dłuższą metę.

Dodaj komentarz

Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.

Czytaj także

Oczyszczacze powietrza Vestfrost vs Dyson

Oczyszczacze powietrza Vestfrost vs Dyson

27.02.2024

Odkryj różnice między oczyszczaczami powietrza Dyson i Vestfrost! Zobacz, który z nich oferuje najwyższą wydajność, długotrwałą filtrację i wygodę użytkowania, spełniając Twoje oczekiwania na każdym kroku

Czytaj dalej >
Ranking odkurzaczy pionowych do 1500 zł - bezprzewodowe odkurzacze pionowe ranking 2024

Ranking odkurzaczy pionowych do 1500 zł - bezprzewodowe odkurzacze pionowe ranking 2024

26.01.2024

W tym rankingu odkurzaczy pionowych przenikniesz w świat nowoczesnych sprzętów dostępnych w przystępnej cenie do 1500 zł. Odkryj, jakie modele wyróżniają się w tej kategorii cenowej, jakie innowacyjne funkcje oferują oraz jak sprawdzić, który odkurzacz spełni Twoje oczekiwania.

Czytaj dalej >