Nawilżacz powietrza ranking 2024 - jaki nawilżacz powietrza wybrać?

Nawilżacze powietrza utrzymują odpowiedni mikroklimat wnętrza, wpływając pozytywnie na nasze zdrowie. Jednak czy korzystanie z nawilżacza może mieć też negatywne skutki dla alergika? Na co zwrócić uwagę? W niniejszym artykule odpowiemy na te pytania, rozwiejemy wątpliwości i przedstawimy ranking nawilżaczy powietrza najpopularniejszych na rynku w 2023/2024 roku.

Nawilżacze powietrza utrzymują odpowiedni mikroklimat wnętrza, wpływając pozytywnie na nasze zdrowie. Jednak czy korzystanie z nawilżacza może mieć też negatywne skutki? Czy jest to sprzęt odpowiedni dla alergika? Na co zwrócić uwagę? W niniejszym artykule odpowiemy na te pytania, rozwiejemy wątpliwości i opiszemy najpopularniejsze modele na rynku.W niniejszym artykule odpowiemy na te pytania, rozwiejemy wątpliwości i opiszemy najpopularniejsze modele na rynku.

Nawilżacze powietrza to urządzenia, które cieszą się w polskich domach coraz większą popularnością. Sięgamy po nie zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym, kiedy powietrze w naszych mieszkaniach jest przegrzane i przesuszone w wyniku działalności centralnego ogrzewania. Jednak wybór nawilżaczy na rynku jest dość spory. Żeby dobrze wybrać, musimy wiedzieć, na jakie parametry zwrócić uwagę i jakie dodatkowe cechy urządzenia wziąć pod uwagę. Dlatego w tym artykule przeprowadzimy ranking nawilżaczy powietrza na rok 2023/2024.

Użyj kodu rabatowego i odbierz 3% rabatu

Ranking nawilżaczy powietrza 2023/2024


Miejsce Model Cena Powierzchnia nawilżania Wydajność nawilżania Pojemność zbiornika na wodę Dodatkowe funkcje
1

Vestfrost VPH2I60WH

1199 zł 60 m² 350 ml/h 6 litrów jonizacja + miejsce na olejki eteryczne + aplikacja mobilna + lampa UV-C + higrostat i higrometr
2

Vestfrost VPH2I40WH

999 zł 40 m² 300 ml/h 4 litry jonizacja + miejsce na olejki eteryczne + aplikacja mobilna + lampa UV-C + higrostat i higrometr
3

Vestfrost VPH2I0WH

899 zł 32 m² 240 ml/h 2 litry jonizacja + miejsce na olejki eteryczne + aplikacja mobilna +  lampa UV-C + higrostat i higrometr
4

Philips HU2716/10

669 zł 32 m² 200 ml/h 2 litry higrostat i higrometr
5

Philips HU2510/10

339 zł 31 m² 190 ml/h 2 litry higrostat i higrometr

Vestfrost VPH2I60WH

Nawilżacz powietrza z systemem antywapiennym

Zapewnij swojemu domowi zdrowe nawilżenie powietrza dzięki nawilżaczowi powietrza Vestfrost VPH2I60WH. Ten inteligentny urządzenie o powierzchni oczyszczania wynoszącej 60 m2 i wydajności nawilżania 350 ml/h zapewni Ci optymalnie nawilżone powietrze, tworząc środowisko sprzyjające Twojemu zdrowiu.

Nawilżacz Vestfrost VPH2I60WH został wyposażony w wiele funkcji, które przyczyniają się do zdrowszego otoczenia. Posiada tryb pracy nocnej, 5 poziomów pracy wentylatora oraz zaawansowaną technologię Plasma ION, usuwającą nieprzyjemne zapachy.

Dodatkowo, emisja światła UV-C LED unieszkodliwia bakterie na poziomie biologicznym, zapewniając czyste i świeże powietrze. Sterowanie nawilżaczem jest niezwykle łatwe dzięki intuicyjnej aplikacji, która umożliwia zdalne dostosowanie ustawień.


Vestfrost VPH2I40WH

Nawilżanie z jonizacją PlasmaION

Zapewnij sobie i swojej rodzinie zdrowe nawilżenie powietrza dzięki inteligentnemu nawilżaczowi powietrza Vestfrost VPH2I40WH. Ten nowoczesny urządzenie oferuje szereg innowacyjnych funkcji, które zapewniają optymalne warunki dla Twojego zdrowia i komfortu.

Dzięki naturalnemu, ewaporacyjnemu nawilżaniu, nawilżacz Vestfrost gwarantuje zdrowsze i optymalnie nawilżone powietrze w Twoim domu. Ponadto, posiada miejsce na olejki eteryczne, które pozwalają stworzyć przyjemne aromatyczne otoczenie, sprawiając, że Twój dom pachnie ulubionymi zapachami.

Nawilżacz powietrza Vestfrost VPH2I40WH został wyposażony w zaawansowane technologie, takie jak Plasma ION, usuwająca nieprzyjemne zapachy, oraz emisję światła UV-C LED, która skutecznie eliminuje bakterie na poziomie biologicznym. Dodatkowo, nawilżacz oferuje 5 poziomów pracy wentylatora, co pozwala dostosować nawilżanie do Twoich indywidualnych preferencji. Sterowanie nawilżaczem jest niezwykle proste dzięki opcji smart, która umożliwia zdalne sterowanie za pomocą aplikacji.


Vestfrost VPH2I0WH

Nawilżanie ewaporacyjne z lampą UV-C

Zapraszamy do odkrycia nawilżacza powietrza Vestfrost VPH2I20WH, który zadba o zdrowe nawilżenie powietrza w Twoim domu. Ten inteligentny nawilżacz posiada liczne funkcje, które sprawią, że Twoje środowisko będzie optymalnie nawilżone i przyjemne. Dzięki naturalnemu nawilżaniu, nawilżacz Vestfrost gwarantuje zdrowsze i optymalnie nawilżone powietrze, mając powierzchnię nawilżania wynoszącą 20 m2 oraz wydajność 240 ml/h, co efektywnie nawilża pomieszczenie.

Model Vestfrost VPH2I20WH został wyposażony w wiele przydatnych funkcji, w tym tryb nocny, który zapewni cichą pracę podczas snu. Ponadto, nawilżacz posiada miejsce na olejki eteryczne, dzięki czemu możesz cieszyć się przyjemnym aromatem w pomieszczeniu. Dzięki promieniowaniu UV-C, nawilżacz niszczy bakterie i wirusy, zapewniając czyste i higieniczne powietrze.

Technologia Plasma ION usuwa nieprzyjemne zapachy, tworząc świeże otoczenie.


Philips HU2716/10

Inteligentny nawilżacz z redukcją 99% bakterii

Poznaj innowacyjny nawilżacz powietrza Philips HU2716/10, który może zredukować ilość bakterii w powietrzu o imponujące 99%. Ten urządzenie jest zaprojektowane do pracy na powierzchniach o rozmiarze do 32m2, zapewniając optymalne nawilżenie powietrza w pomieszczeniu. Zaletą tego nawilżacza jest jego pojemny, 2-litrowy zbiornik na wodę, który gwarantuje długi okres nawilżania.

Dzięki wbudowanemu czujnikowi, nawilżacz automatycznie utrzymuje zalecany poziom nawilżenia, tworząc komfortowe warunki w pomieszczeniu, bez konieczności ciągłego nadzoru. Dodatkowo, nawilżacz Philips zapobiega powstawaniu mokrych plam i białych śladów na meblach oraz innych powierzchniach, co sprawia, że Twoje wnętrze pozostaje czyste i estetyczne.

Urządzenie jest również wyposażone w funkcję automatycznego wyłączania po wyczerpaniu się wody, co nie tylko zapewnia bezpieczne użytkowanie, ale także oszczędza energię, będąc ekonomicznym rozwiązaniem dla Twojego domu.


Philips HU2510/10

Kompaktowy nawilżacz z technologią NanoCloud

Poznaj nawilżacz powietrza Philips HU2510/10, który zapewnia czyste i zdrowe powietrze, korzystając z innowacyjnej technologii NanoCloud do nawilżania bez emitowania białego pyłu i zapobiegania powstawaniu mokrych plam.

Ten skuteczny nawilżacz usuwa nawet do 99% więcej bakterii niż standardowe nawilżacze ultradźwiękowe, co sprawia, że powietrze w Twoim domu jest nie tylko nawilżone, ale również oczyszczone. Nawilżacz Philips działa w pomieszczeniach o powierzchni do 31 m², oferując tryb nocny dla cichej pracy podczas snu.

Informuje Cię o poziomie napełnienia zbiornika w czasie rzeczywistym, co pozwala na łatwą obsługę i kontrolę nawilżania. To nie tylko gwarancja czystego powietrza, ale także oszczędność energii, dzięki inteligentnemu zarządzaniu nawilżaniem, oraz wytrzymałość na długie lata dzięki solidnej konstrukcji.


Co to jest wilgotność względna?


Wiglotność względna

Zadaniem nawilżacza jest utrzymanie odpowiedniej dla zdrowia wilgotności powietrza. Optymalna wilgotność wewnątrz budynku mieści się w przedziale 40-60%. Trzeba jednak pamiętać, że chodzi tu o wilgotność względną, a nie bezwzględną. Czym się różnią te pojęcia? Wilgotność bezwzględna określa dokładną ilość wody rozpuszczonej w 1 m3 powietrza, np. 10 g/m3. Ilość wody, która może zostać rozpuszczona w powietrzu nie jest jednak nieograniczona - przy pewnej zawartości powietrze pary osiąga stan nasycenia. Co ważne, ilość wody potrzebnej do osiągnięcia stanu nasycenia różni się w zależności od temperatury otoczenia, np. przy 20°C rozpuści się max. 17,6 g wody w 1 m3, a przy 25°C max. 22,9 g/m3. Stosunek wody rozpuszczonej w powietrzu do ilości maksymalnej, jaka może zostać rozpuszczona nazywamy właśnie wilgotnością względną i wyrażamy ją w procentach.

Pamiętaj! Wilgotność bezwzględna określa dokładną ilość wody rozpuszczonej w powietrzu w g/m3. Wilgotność względna określa stosunek wody rozpuszczonej w powietrzu do ilości maksymalnej, jaka może zostać rozpuszczona. Podawana jest w procentach.

Negatywne następstwa nadmiernej wilgotności powietrza


Negatywne następstwa

Tak jak suche, również i zbyt wilgotne powietrze nie jest wskazane dla osób pragnących zachować dobry stan zdrowia. Wilgoć w mieszkaniu bardzo szybko prowadzi do rozwoju pleśni. Osoby, które przez dłuższy czas przebywają w pomieszczeniach o zbyt wysokiej (od 65% wzwyż) wilgotności powietrza cierpią na alergie, stany zapalne zatok, problemy z oddychaniem, dolegliwości skórne, złe samopoczucie i chroniczne zmęczenie. Pamiętajmy, że nadmierna wilgoć szkodzi również naszym meblom, książkom czy ubraniom. Musimy liczyć się z tym, że po pewnym czasie ulegną one zniszczeniu. Więcej o negatywnych następstwach nadmiernej wilgotności w domu przeczytasz w artykule na naszym blogu tutaj.

Optymalna wilgotność powietrza w domu to 40% do 60%!


Optymalna wilgotność powietrza w zamkniętych pomieszczeniach w dużej mierze zależy od temperatury. Choć prawidłowy wskaźnik nawilżenia powietrza waha się w granicach od 40% do 60%, to jeżeli w pomieszczeniu jest bardzo ciepło – wilgotność powinna być raczej bliższa 40% niż 60%. Analogicznie w przypadku niższych temperatur odpowiedni będzie wyższy wskaźnik wilgotności. Jeżeli chodzi o temperaturę – nasze samopoczucie jest najlepsze, kiedy waha się ona w granicach od 20 do 22 stopni Celsjusza. W sypialni może być ona nieco niższa i wynosić nawet 18 stopni. Optymalna temperatura i wilgotność powietrza (którą osiągniemy dzięki dobrej jakości nawilżaczom powietrza) sprawi, że odporność naszego organizmu się zwiększy, poprawi się również jakość naszego snu i samopoczucie. Takie warunki są korzystne również dla urody – dobry nawilżacz to inwestycja w młodą i jędrną skórę, a także zdrowe, błyszczące włosy.

Uwaga! Utrzymanie odpowiedniego poziomu wilgotności w domu wspomaga poprawna wentylacja pomieszczeń.

Nawilżacz powietrza – czy jest potrzebny?


Parowy nawilżacz powietrza

Nie ma wątpliwości, że dobrej jakości nawilżacz jest zakupem uzasadnionym. Przesuszone powietrze to nie tylko chwilowy dyskomfort, ale realne negatywne konsekwencje zdrowotne. W sezonie grzewczym wilgotność powietrza w wielu polskich domach spada nawet do poziomu 10%. Długotrwałe przebywanie w pomieszczeniach o małej wilgotności powietrza owocuje wysuszeniem błon śluzowych. Wysuszenie śluzówki powoduje, że znikają bariery, które do tej pory chroniły nas przed infekcjami. W takiej sytuacji bakterie i wirusy z łatwością przedostają się do naszego organizmu. Zbyt suche powietrze powoduje przesuszanie się skóry, a w efekcie jej szybsze starzenie się.

Najczęściej zdarza się, że nie tylko skóra, ale też nasze włosy stają się suche i łamliwe. Co więcej, ciepłe i suche powietrze to doskonałe środowisko dla rozwoju mikroorganizmów, które wywołują alergie. Przebywanie w suchych pomieszczeniach nie jest więc wskazane również osobom mającym skłonności do alergii. W Polsce każdego roku mamy ponad dwieście chłodnych dni, podczas których dogrzewamy nasze mieszkania. Pamiętajmy, że negatywne skutki centralnego ogrzewania jest szczególnie dotkliwe dla niemowląt, małych dzieci, a także osób starszych i chorych.

Czy nawilżacz powietrza może być szkodliwy?


Wiele osób obawia się, że korzystanie z nawilżacza może być niebezpieczne dla zdrowia. Czy słusznie? I tak, i nie. Nawilżacz powietrza, tak samo jak każde urządzenie, może być szkodliwy, gdy nie używamy go z rozwagą.

 1. Przede wszystkim optymalny poziom wilgotności powietrza powinien wynosić 40-60%. Jeśli przedobrzymy i będziemy utrzymywać go np. na poziomie 80%, możemy spodziewać się nieprzyjemnego wpływu na organizm.
 2. Zbyt duży poziom wilgotności wpływa negatywnie nie tylko na nasze zdrowie, ale również niszczy znajdujące się w pomieszczeniu meble, ubrania i sprzęt elektroniczny. Dlatego ważne jest, żeby nie przekraczać zalecanych 60%. Na urządzeniach elektronicznych może też zbierać się biały nalot w przypadku korzystania z nawilżaczy niższej klasy, szczególnie ultradźwiękowych.
 3. Woda w nawilżaczu powinna być zawsze świeża, a zbiornik regularnie czyszczony. Jeśli nie korzystamy kilka dni z nawilżacza powinniśmy najlepiej nie trzymać w nim wody lub przynajmniej wymienić na świeżą. Inaczej tworzymy idealne warunki do rozwoju bakterii i innych mikroorganizmów.
 4. Nawilżacze ultradźwiękowe rozbijają nie tylko cząsteczki wody, ale również wszystko to, co się w niej znajduje. W związku z tym do naszych płuc mogą przedostać się niepożądane substancje. Aby tego uniknąć, powinniśmy korzystać wyłącznie z wody destylowanej i dbać o czystość nawilżacza. Niektóre modele posiadają odpowiednie filtry lub kostki z jonami srebra, które dbają o to, żeby woda w zbiorniku była zawsze czysta i higieniczna.
 5. Często powtarzanym mitem jest to, że nawilżacze nie są zalecane dla alergików. Jest w tym ziarno prawdy, ponieważ zbyt duża wilgotność powietrza w połączeniu z kiepską wentylacją prowadzi do rozwoju pleśni, grzybów i innych patogenów. Jednak zbyt suche powietrza podrażnia drogi oddechowe, narażając je na infekcje i gorszą filtrację powietrza przez nos. W suchym powietrzu unosi się też więcej pyłków i zanieczyszczeń. Dlatego odpowiednio stosowany nawilżacz nie tylko nie zaszkodzi, ale wręcz ulży w dolegliwościach alergicznych.

Rodzaje nawilżaczy powietrza


Osoby zainteresowane zakupem profesjonalnego nawilżacza powietrza mogą obecnie wybierać pomiędzy trzema rodzajami nawilżaczy:

- parowymi,

- ultradźwiękowymi,

- ewaporacyjnymi.

Nawilżacz parowy

Nawilżacz parowy to urządzenie, które posiada grzałkę do gotowania wody. Dzięki podgrzaniu wody, z nawilżacza wydobywa się para, która nawilża powietrze. Zwolennicy nawilżaczy parowych podkreślają, że podczas podgrzewania wody niszczone są niebezpieczne dla zdrowia drobnoustroje. Z kolei ich przeciwnicy zwracają uwagę na fakt, że podgrzewanie wody powoduje wysokie zużycie energii elektrycznej, a także stosunkowo głośną pracę. Obecnie nawilżacz parowy kupimy za mniej niż dwieście złotych. Musimy jednak pamiętać, że wysoki pobór prądu zwiększa koszty utrzymania tego urządzenia, ponadto nie powinniśmy zostawiać takiego nawilżacza w pokoju dziecka bez nadzoru rodzica - gorąca para może doprowadzić do poparzenia.

Zalety

- bakterie niszczone podczas podgrzewania,

- duża wydajność,

- niska cena,

- możliwość aromaterapii,

- brak dodatkowych akcesoriów.

Wady

- stosunkowo głośna praca,

- wysoki pobór prądu,

- wymagają częstego czyszczenia,

- mogą doprowadzić do poparzeń,

- możliwy wpływ na temperaturę pomieszczenia.

Nawilżacz ultradźwiękowy

Innym rozwiązaniem jest nawilżacz ultradźwiękowy, który wykorzystuje ultradźwięki rozbijające cząsteczki wody. Powstała w wyniku tego procesu mgiełka doskonale nawilża powietrze. W tych urządzeniach woda nie jest mocno podgrzewana, dlatego nawilżacz ultradźwiękowy nie eliminuje bakterii i alergenów. Ze względu na cichą pracę jest on rekomendowany rodzinom posiadającym małe dzieci. Niestety jest słabo tolerowany przez domowe zwierzęta, poza tym poza cząsteczkami wody rozbijane jest też wszystko, co się w niej znajduje - bakterie, chemikalia, minerały i pleśń. Wszystkie te substancje również dostają się do naszych płuc, dlatego bardzo ważne jest, żeby taki nawilżacz regularnie czyścić. W przypadku nawilżacza ultradźwiękowego konieczna jest też regularna wymiana filtrów. Do zalet sprzętu należy zaliczyć niską cenę – taki nawilżacz kupimy nawet za niecałe sto złotych.

Zalety

- bardzo cicha praca,

- niskie zużycie energii,

- niska cena,

- wbudowany higrostat (przeważnie).

Wady

- do powietrza przedostają się zanieczyszczenia z wody,

- źle tolerowany przez zwierzęta,

- wymagają częstego czyszczenia,

- konieczność wymiany wkładu odwapniającego,

- konieczne korzystanie z wody destylowanej - większe koszty użytkowania.

Nawilżacz ewaporacyjny

Kolejną propozycją są nawilżacze ewaporacyjne, które nawilżają powietrze dzięki zastosowaniu tak zwanej maty ewaporacyjnej. Urządzenie najpierw zasysa suche powietrze, które przechodzi przez nawilżającą matę, a następnie jest wypuszczane. Wybierając taki nawilżacz nie musimy obawiać się o zbyt wysoki poziom wilgotności. Co ważne - oczyszcza ono powietrze z alergenów. Koszt jego użytkowania w porównaniu do innych nawilżaczy jest niski. Jest uważany za najzdrowszą formę nawilżania powietrza. Jego mankamenty to natomiast mała wydajność i stosunkowo wysoki poziom hałasu (choć niektóre urządzenia posiadają tryb nocny, w którym pracują ciszej). Ceny nawilżaczy ewaporacyjnych zaczynają się już od trzystu złotych.

Zalety

- najzdrowsza forma nawilżania,

- oczyszcza powietrze z alergenów,

- brak ryzyka nadmiernego nawilżenia,

- niskie zużycie energii,

- możliwość aromaterapii.

Wady

- stosunkowo głośna praca,

- konieczność regularnej wymiany filtrów.

Jak widać wszystkie urządzenia mają swoje wady i zalety, a także zwolenników i przeciwników. Przed zakupem warto zapoznać się z zasadami ich działania, a także cenami, żeby łatwiej wybrać model, który spełni nasze oczekiwania.

Niektóre nawilżacze posiadają również funkcję jonizacji powietrza. Jonizator produkuje aniony (jony ujemne), które eliminują znajdujące się w powietrzu wirusy, zarodniki pleśni i grzybów oraz utrzymują równowagę kationowo-anionową w powietrzu. Nawilżacz z jonizatorem stanowią świetny, zdrowy duet.

Najważniejsze parametry nawilżacza powietrza


Gdy już zdecydujemy się, z jakiego typu nawilżacza chcemy korzystać (parowy, ultradźwiękowy, ewaporacyjny) musimy zwrócić uwagę na kilka istotnych cech urządzenia.

 1. Wydajność - zdecydowanie najważniejszy parametr nawilżacza. Producenci podają ją na dwa sposoby - przeważnie określana jest powierzchnia, w jakiej sprawdzi się dany model, np. do 10 m2. W nawilżaczu parowym podaje się często wydajność parowania w ml/h lub w l/dobę. W pomieszczeniach do 40 m2 w zupełności wystarczą nawilżacze z wydajnością 5-6 litrów na dobę.
 2. Pojemność zbiornika - im więcej wody zmieści się w zbiorniku tym rzadziej trzeba pamiętać o jego uzupełnianiu. Ten parametr wpływa głównie na wygodę użytkowania. Wiele modeli posiada ok 3-4 l pojemności, ale są takie, które mieszczą nawet 7 l.
 3. Zużycie energii - wpływa na koszty eksploatacji. Niskie zużycie energii posiadają nawilżacze ewaporacyjne oraz ultradźwiękowe.
 4. Poziom hałasu - nawilżacze przeznaczone są raczej do ciągłej pracy, dlatego ważne jest, żeby jego działanie nie było dla nas uciążliwe. W pokoju dziennym optymalny poziom hałasu utrzymuje się w granicach 30 dB, w sypialni nie powinien przekraczać 26 dB.
 5. Funkcje i akcesoria - nawilżacze mogą posiadać wiele funkcji dodatkowych. Najbardziej przydatnym jest higrometr, który mierzy wilgotność powietrza i reguluje pracę nawilżacza. W przypadku nawilżaczy bez higrometru może pojawić się problemem nadmiernego nawilżania powietrza. Inną ciekawą opcją jest aromaterapia, inhalacja czy lampka nocna (ta ostatnia będzie przydatna w pokoju dziecka).

Podsumowanie


Decydując się na zakup nawilżacza powietrza ważne jest, żeby dobrze to przemyśleć. Wybrany model powinien posiadać higrostat, który umożliwi wybranie żądanego poziomu wilgotności lub odpowiedni czujnik, który będzie automatycznie regulować pracę urządzenia. W innym razie łatwo przedobrzyć z poziomem nawilżenia, a to może prowadzić do nieprzyjemnych skutków zdrowotnych. Jeśli interesujący nas model nie ma wbudowanego jonizatora, dobrze jest, żeby wykorzystywał filtry lub inny sposób usuwania bakterii. Jeśli chcemy, żeby pracował nieprzerwanie - również w nocy - koniecznie musimy sprawdzić pojemność zbiornika na wodę (min. 2 l) oraz poziom emisji hałasu (do 26 dB). Na szczęście rynek nawilżaczy jest bardzo duży, więc każdy znajdzie w nim coś dla siebie.

Drugim sposobem na utrzymanie odpowiedniej wilgotności w domu jest inwestycja w oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania. Jest to równie efektywny i wygodny sposób, a powietrze nie tylko zyska odpowiednią wilgotność, ale przede wszystkim zostanie pozbawione składników smogu, alergenów i innych zanieczyszczeń. Polecane nawilżacze powietrza na pewno się sprawdzą.


Najczęstsze pytania

Jakie jest najbezpieczniejsze nawilżanie?

Najbardziej bezpieczną metodą nawilżania powietrza jest metoda ewaporacyjna. Jest ona najbardziej zbliżona do metod naturalnych i jest całkowicie bezpieczna. Ten rodzaj oprócz nawilżania usunie również z powietrza alergeny. Urządzenie najpierw zasysa suche powietrze, które przechodzi przez nawilżającą matę, a następnie jest wypuszczane

Oczyszczacz powietrza z nawilżaniem czy sam nawilżacz?

My polecamy zakup oczyszczacza powietrza z funkcją nawilżania. Urządzenie pełniące dwie funkcje jest wiele bardziej opłacalną inwestycją. Oprócz odpowiedniego poziomu wilgoci w domu,  użytkownik również zyska skuteczną filtracje powietrza ze wszelkich szkodliwych zanieczyszczeń.

Bibliografia

1. zestawienie.pl. Dostęp online [https://zestawienie.pl/nawilzacz-ewaporacyjny-ranking/] 05.05.2018 r.

2. Nawilżacz powietrza 2018. Dostęp online [https://www.maski-antysmogowe.net/nawilzacz-powietrza-ranking-opinie/] 05.05.2018 r.

3. Blaupunkt. Dostęp online [https://www.blaupunkt.com/pl/nc/produkty/dom/nawilzacze/products/single/18680/] 05.05.2018 r.

Chcesz zobaczyć więcej?

Cykl artykułów "Sprzęty Domowe Technologie"

Artykuły publikowane w ramach cyklu "Sprzęty domowe Technologie" można czytać niezależnie, ale najlepszy efekt osiągniesz, jeśli zapoznasz się z nimi po kolei. Cały cykl składa się z następujących wpisów:

Powiązane strony


Coway Classic eksploatacja, filtry do uzdatniania wody, filtry do wody wroclaw, jak obniżyć wilgotność powietrza w domu, jonizacja w oczyszczaczu powietrza, maseczki antywirusowe czarne, na owady, oczyszczacz coway classic, oczyszczacz vestfrost, pm2 5, sharp fp-j30, sharp ki-g75, toshiba caf-x83xpl opinie, winix zero opinie

Komentarze

 • GoodAir napisał:
  Witam Panie Damianie,

  artykuł dotyczy rankingu wszystkich nawilżaczy. Jak mniemam, zarówno Pan jak i My znamy zalety i wady każdego z rodzajów nawilżaczy. Nawilżacze ewaporacyjne pod wieloma względami są bardzo dobre, natomiast ich cena jest często wyższa od nawilżaczy parowych czy ultradźwiękowych. Celem artykułu jest przekazanie merytorycznej wiedzy i pomoc użytkownikom w dokonaniu wyboru.
  04.07.2019
 • Damian napisał:
  Serio zestawiacie w rankingu nawilżacze ultradźwiękowe i ewaporacyjne? Bzdura.
  03.07.2019

Dodaj komentarz

Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.

Czytaj także

Ranking odkurzaczy pionowych z funkcją mycia

Ranking odkurzaczy pionowych z funkcją mycia

15.04.2024

Wybierając odkurzacz pionowy z funkcją mycia, stawiasz na efektywne i wygodne rozwiązanie do utrzymania czystości w swoim domu. Dzięki innowacyjnym technologiom, sprzątanie podłóg staje się szybsze, łatwiejsze i bardziej higieniczne niż kiedykolwiek wcześniej. Sprawdź ranking odkurzaczy pionowych z funkcją mycia.

Czytaj dalej >
Woda wodorowa, woda redox - co to jest?

Woda wodorowa, woda redox - co to jest?

26.03.2024

Czy wiesz, że woda wodorowa może być kluczem do lepszego zdrowia i samopoczucia? Dzięki swoim właściwościom antyoksydacyjnym i zdolności do neutralizacji wolnych rodników, woda redox może wspierać układ odpornościowy oraz przyczynić się do lepszego samopoczucia. 

Czytaj dalej >