Porównanie serii oczyszczaczy powietrza Sharp

Odkryj rewolucyjne oczyszczacze powietrza Sharp, oferujące filtrację na poziomie 99,97%, nowoczesny generator jonów Plasmacluster High-Density i inteligentne czujniki. Te zaawansowane urządzenia nie tylko podnoszą standardy oczyszczania powietrza, ale również tworzą środowisko pełne świeżości i komfortu. Przekonaj się, dlaczego oczyszczacze Sharp są kluczowym elementem zdrowego i czystego otoczenia domowego!

W dzisiejszych czasach, troska o jakość powietrza w naszym otoczeniu staje się coraz bardziej priorytetowa. W poszukiwaniu rozwiązań, które łączą innowacyjne technologie, wydajność i funkcjonalność, warto przyjrzeć się bliżej ofercie marki Sharp. W tym wpisie blogowym odkryjemy, dlaczego oczyszczacze powietrza Sharp stanowią wyjątkowe rozwiązanie dla tych, którzy pragną stworzyć w swoim domu czy biurze środowisko pełne świeżości, wolne od zanieczyszczeń. Gotowi na podróż po świecie innowacyjnych technologii, które sprawią, że codzienne oddychanie stanie się przyjemnością!

Poznaj również inne marki najlepszych oczyszczaczy powietrza:

Sharp

Vestfrost

Coway

Ideal

Użyj kodu rabatowego i odbierz 3% rabatu

Spis treści
  1. Oczyszczacze powietrza Sharp
  2. Przegląd serii oczyszczaczy powietrza Sharp
  3. Porównanie serii oczyszczaczy Sharp KC-A, KC-D, KC-G
  4. Skuteczność oczyszczania Sharp do 99,97%
  5. Filtracja w oczyszczaczach powietrza Sharp
  6. Technologia jonizacji Plasmacluster w oczyszczaczach powietrza Sharp
  7. Nawilżanie ewaporacyjne w oczyszczaczach powietrza Sharp
  8. Atesty i certyfikaty oczyszczaczy powietrza Sharp
  9. Podsumowanie
  10. Najczęstsze pytania

  Oczyszczacze powietrza Sharp


  OCZYSZCZACZ POWIETRZA Sharp KC-A50EUW

  Sharp KC-A50EUW to zaawansowany oczyszczacz powietrza, który automatycznie dostosowuje się do warunków pomieszczenia dzięki inteligentnym czujnikom. Zastosowany filtr HEPA H13 usuwa 99,97% pyłów i pleśni, a Technologia Plasmacluster neutralizuje roztocza, wirusy i bakterie. Oczyszczacz sprawdzi się w pomieszczeniach do 38 m², oferując nie tylko czyste, ale także nawilżone powietrze.

  Posiada atest PZH i certyfikat British Allergy Foundation Seal of Approval, potwierdzające jego skuteczność i bezpieczeństwo. Z niskim poziomem hałasu, 24/7 gotowością do pracy i prostą konserwacją, Sharp KC-A50EUW to nie tylko sprzęt, ale także styl życia, który poprawia jakość powietrza w domu. Dodatkowo, oczyszczacz Sharp KC-A50EUW wyposażono w zaawansowane czujniki, takie jak czujnik kurzu, wilgotności, temperatury i zapachu. Dzięki nim urządzenie precyzyjnie monitoruje warunki otoczenia, umożliwiając jeszcze bardziej skuteczne dostosowanie pracy do aktualnych potrzeb pomieszczenia. 


  OCZYSZCZACZ POWIETRZA Sharp KI-G75EUW

  Najnowszy oczyszczacz powietrza marki Sharp, model KI-G75EUW, wyróżnia się rekordową wydajnością do 450 m3/h, co sprawia, że idealnie nadaje się do dużych pomieszczeń o powierzchni do 56 m2. Za doskonałą filtrację odpowiadają wysokiej jakości filtry powietrza oraz potężny generator jonów Plasmacluster High-Density 25000.

  Oczyszczacz KI-G75EUW charakteryzuje się kompleksowym podejściem do czystości powietrza. Wyposażony w filtry wstępny, węglowy, HEPA H13, nawilżacz oraz zaawansowany jonizator Plasmacluster, eliminuje większość zanieczyszczeń, alergenów i bakterii. Funkcja nawilżania regulowana jest automatycznie w trybie auto, a duża pojemność zbiornika na wodę umożliwia długotrwałe działanie nawilżacza. Najnowszy generator jonów High-Density 25000 skutecznie eliminuje patogeny, a także nieprzyjemne zapachy, a jego wymiana jest potrzebna średnio co dwa lata. Dodatkowo, oczyszczacz KI-G75EUW pomaga utrzymać równowagę kationowo-anionową, co wpływa pozytywnie na samopoczucie i koncentrację. Otrzymał atesty PZH i British Allergy Foundation Seal of Approval, potwierdzające jego skuteczność i bezpieczeństwo dla alergików.


  OCZYSZCZACZ POWIETRZA Sharp KC-G50EUW

  Oczyszczacz powietrza Sharp KC-G50EUW to zaawansowany model stworzony z myślą o wymagających użytkownikach, dedykowany do zastosowań domowych na powierzchni do 38 m2. Jego cicha praca (19 dB) sprawia, że idealnie nadaje się do sypialni czy pokoju dziecięcego. Trzy filtry, jonizator i nawilżacz gwarantują doskonałe oczyszczenie i nawilżenie powietrza. Znakomita efektywność filtracji obejmuje eliminację większych zanieczyszczeń, alergenów, nieprzyjemnych zapachów oraz pyłów zawieszonych PM 2.5 i PM 10.

  Oczyszczacz jest także wyposażony w 6 czujników, co umożliwia automatyczne dostosowanie pracy urządzenia do poziomu zanieczyszczenia i wilgotności powietrza. Dla osób z obniżoną odpornością, jonizacja Plasmacluster High Density 7000 stanowi skuteczną ochronę przed wirusami, bakteriami i alergenami. Warto podkreślić, że oczyszczacz Sharp KC-G50EUW posiada atesty potwierdzające jego jakość, takie jak atest higieniczny od Państwowego Zakładu Higieny oraz certyfikat Seal of Approval of The British Allergy Foundation. 


  OCZYSZCZACZ POWIETRZA Sharp FP-J80EUW

  Sharp FP-J80EU-W to nowoczesny oczyszczacz powietrza, oferujący wydajną pracę na powierzchni do 62 m2. Jego elegancki design w kolorze czarnym doskonale pasuje zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrz. Urządzenie utrzymuje wydajność na poziomie 480 m3/h, przy niskim poziomie hałasu (15 dB w trybie niskim). Zastosowany filtr HEPA H13, filtr węglowy o długiej żywotności i jonizator Plasmacluster High-Density 25000 gwarantują skuteczne usuwanie zanieczyszczeń. Nowatorski design obejmuje dotykowy panel sterowania, metaliczną obudowę oraz lepszą jakość plastiku dla wyższej trwałości. Oczyszczacz wykorzystuje najnowszy jonizator Plasmacluster 25 000, eliminując patogeny szybko i efektywnie.

  Dodatkowe czujniki pyłów PM 2.5, temperatury i wilgotności podnoszą skuteczność działania urządzenia. Oczyszczacz posiada certyfikaty PZH oraz Brytyjskiej Fundacji Antyalergicznej, potwierdzające spełnianie norm higienicznych i przyjazność dla alergików. 


  OCZYSZCZACZ POWIETRZA Sharp KC-D50EUW

  Sharp KC-D50EUW to zaawansowany oczyszczacz powietrza i nawilżacz, zaprojektowany z myślą o efektywnym działaniu w pomieszczeniach optymalnie do 38 m2. Wykorzystuje inteligentne czujniki czystości, nawilżenia i temperatury, dostosowując swój tryb pracy do bieżących warunków otoczenia. Technologia Plasmacluster, generująca dodatnio i ujemnie naładowane jony, skutecznie eliminuje patogeny, bakterie, pleśń i alergeny, zapewniając świeże i czyste powietrze. Oczyszczacz wyposażono w zaawansowane filtry, w tym filtr węglowy, który zatrzymuje lotne związki organiczne i nieprzyjemne zapachy, oraz filtr HEPA H13, który skutecznie zatrzymuje ponad 99,97% cząstek stałych, takich jak roztocza, alergeny, drobnoustroje i pyły zawieszone PM 2.5 i PM 10. 

  Jonizator Plasmacluster dodatkowo wspiera proces oczyszczania powietrza. Funkcja nawilżania jest szczególnie istotna, eliminując problemy z suchym powietrzem, które mogą powodować podrażnienia dróg oddechowych. Oczyszczacz automatycznie monitoruje poziom wilgotności i temperatury, regulując intensywność nawilżania, aby utrzymać wilgotność w przedziale 40-60%. Wbudowany higrometr i termometr dbają o komfortowe warunki życia. Dodatkowe funkcje, takie jak Advanced Auto, pozwalają na inteligentną pracę urządzenia, zwłaszcza w przypadku, gdy poziom wilgotności jest już wystarczająco wysoki. 

  Więcej oczyszczaczy powietrza Sharp

  Przegląd serii oczyszczaczy powietrza Sharp


  Seria KC-A - klasyka oczyszczania i nawilżania

  zanieczyszczenia usuwane przez oczyszczacz philips

  Profesjonalne oczyszczacze powietrza Sharp z serii KC-A to gwarancja bezproblemowej troski o świeże powietrze w domu. Dzięki trybowi automatycznemu, urządzenia te skutecznie reagują na zmiany jakości powietrza, korzystając z precyzyjnych czujników. W warunkach dużej zanieczyszczenia, oczyszczacz pracuje z pełną mocą, by następnie automatycznie przełączyć się na tryb oszczędny po uzyskaniu czystego powietrza. W serii KC-A dostępne są modele, które efektywnie oczyszczają powietrze w pomieszczeniach o różnej powierzchni, obejmującej od 26 m2 do aż 48 m2. Do modeli z serii KC-A można zaliczyć:

  1. KC-A50EUW

  2. KC-A60EUW

  3. KC-A40EUW

  4. KC-A40EUB

  5. KC-A50EUB

  Więcej niż oczyszczacz powietrza

  Seria KC-A nie ogranicza się jedynie do roli oczyszczacza powietrza. Zastosowanie wysokiej jakości jonizatora i nawilżacza powietrza sprawia, że te urządzenia marki Sharp wyróżniają się na tle innych, zapewniając kompleksowe podejście do poprawy jakości otaczającego nas powietrza.

  Innowacyjne filtry dla czystszego powietrza

  Oczyszczacze z serii KC-A to nie tylko skuteczne, ale i zaawansowane technologicznie rozwiązania. Zastosowanie filtrów wstępnych, węglowych oraz HEPA H13, z których każdy ma swoje unikalne zadanie, pozwala na skuteczne zatrzymywanie zarówno większych zanieczyszczeń, jak kurz czy sierść, jak i mikroskopijnych cząstek, takich jak pyły PM2.5 i PM10.

  zanieczyszczenia usuwane przez oczyszczacz philips

  Jonizator Plasmacluster dla bezpiecznego mikroklimatu

  W przypadku najmniejszych cząsteczek, jak wirusy czy zarodniki pleśni, jonizator Plasmacluster staje na wysokości zadania. Wykorzystując technologię Plasmacluster, oczyszcza powietrze za pomocą dodatnio i ujemnie naładowanych jonów. Ponadto, utrzymuje równowagę kationowo-anionową, wspierając nasze samopoczucie i koncentrację.

  Zdrowy mikroklimat wnętrza

  Seria KC-A to nie tylko oczyszczacze powietrza, ale również nawilżacze, które w sezonie grzewczym czy upalne dni pełnią kluczową rolę. Dzięki monitorowaniu wilgotności i funkcji nawilżania, urządzenia te dbają o odpowiedni poziom wilgotności, chroniąc przed nadmiernym wysuszeniem czy nadmierną wilgocią w pomieszczeniu.

  Cicha praca i niesamowita żywotność filtrów

  Wbrew obawom co do hałasu i zużycia energii, oczyszczacze z serii KC-A są nie tylko energooszczędne, ale także pracują niesłyszalnie. Żywotność filtrów jest imponująca, co sprawia, że korzystanie z nich jest ekonomiczne i bezproblemowe.

  Prosty design, wysoka jakość

  Oprócz zaawansowanej technologii, seria KC-A zachwyca także prostym i eleganckim designem. Wykonane z najwyższej jakości materiałów, oczyszczacze marki Sharp to nie tylko efektywne urządzenia, ale także estetyczne elementy wyposażenia wnętrza.


  Seria KC-D - kompaktowość, innowacyjność i nawilżanie

  zanieczyszczenia usuwane przez oczyszczacz philips

  Firma Sharp w pełni angażuje się w proces doskonalenia swoich urządzeń, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów. W serii KC-D oczyszczacze powietrza Sharp nie rywalizują z już cenionymi modelami KC-A, lecz stanowią uzupełnienie zróżnicowanej oferty. Zauważalną różnicą jest przede wszystkim nowy wymiar estetyki. Modele KC-D prezentują się mniejsze, smuklejsze i lżejsze, co staje się kluczowe, zwłaszcza w niewielkich przestrzeniach mieszkalnych. Do modeli z serii KC-D możemy zaliczyć:

  1. KC-D50EUW

  2. KC-D60EUW

  3. KC-D40EUW

  4. KC-D40EUH

  5. KC-D40EUB

  Filtry łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej

  System filtracji powietrza nie uległ znaczącym zmianom. Nowe oczyszczacze KC-D, podobnie jak ich poprzednicy, wyposażone są w filtr wstępny, filtr węgla aktywnego i filtr HEPA H13. Wprowadzono nowoczesny jonizator i nawilżacz powietrza, przy jednoczesnej modyfikacji filtra węgla aktywnego, który teraz nie wymaga żmudnego mycia, co znacznie ułatwia codzienne użytkowanie.

  Innowacyjny design z myślą o użytkowniku

  Zauważalnym ulepszeniem jest również nowy kształt otworu zbiornika na wodę. W modelu KC-D jest on większy i posiada ergonomiczny design, co upraszcza proces uzupełniania wody w porównaniu do poprzedniej serii. Dodatkowo, zbiornik został wyposażony w praktyczną rączkę ułatwiającą przenoszenie.

  zanieczyszczenia usuwane przez oczyszczacz philips

  Programowalny czas i funkcje dla wygody użytkowania

  Nowością jest wprowadzenie programatora czasowego, pozwalającego użytkownikowi na ustawienie momentu włączania i wyłączania urządzenia. Dodatkowo, funkcja Advanced Auto reaguje na wilgotność powietrza, intensyfikując produkcję jonów, gdy ta przekroczy 70%, co stanowi efektywną ochronę przed rozwojem pleśni.

  Bezpieczny i praktyczny design

  Praktycznym udogodnieniem jest zabezpieczenie wylotu powietrza. Gdy oczyszczacz z serii KC-D jest wyłączony, żaluzje zamykają się, chroniąc przed osadzaniem kurzu i zanieczyszczeń. Podczas uruchamiania, automatycznie otwierają się, co dodatkowo zabezpiecza urządzenie przed przypadkowym wrzuceniem małych przedmiotów przez dzieci. To innowacyjne podejście Sharp do projektowania urządzeń, które łączy bezpieczeństwo, funkcjonalność i elegancję.


  Seria KC-G - skuteczne oczyszczanie i nawilżanie

  zanieczyszczenia usuwane przez oczyszczacz philips

  W lutym 2018 roku na krajowym rynku zadebiutowały oczyszczacze powietrza z nowej serii Sharp KC-G, stanowiącej ewolucję wcześniejszych modeli. Pomimo pewnych korzeni, wprowadzono znaczące modyfikacje, rewolucyjnie odmieniające doświadczenie korzystania z tych urządzeń. Estetyka oczyszczaczy KC-G przeszła metamorfozę, a kształt wyświetlacza został ozdobiony eleganckimi, matowymi wstawkami srebrnymi. Do modeli z serii KC-G możemy zaliczyć:

  1. KC-G50EUW

  2. KC-G60EUW

  3. KC-G40EUW

  4. KC-G40EUH

  5. KC-G50EUH

  Nowoczesny design, nowe funkcje

  Wylot powietrza w modelach KC-G, analogicznie do linii Sharp KC-D, automatycznie się zamyka, jednak został dodatkowo podświetlony, stanowiąc nie tylko element funkcjonalny, ale także estetyczny. Unikatową innowacją jest możliwość wyjęcia tylnej szuflady, co ułatwia gruntowne jej czyszczenie. Klientów ucieszy także automatyczne włączanie się oczyszczaczy KC-G po przerwie w dostawie prądu.

  Filtry w nowej odsłonie

  Wprowadzono subtelne ulepszenia w filtrach linii Sharp KC-G. Filtr wstępny został zoptymalizowany poprzez zastosowanie gęstszej siateczki, efektywnie przechwytującej zanieczyszczenia o rozmiarze poniżej 240 mikronów. Dodatkowo, filtr węgla aktywnego został wzbogacony warstwą krzemionki, poprawiając sorpcję węgla, eliminację zapachów oraz zdolność do zatrzymywania tlenków siarki i azotu. Filtr HEPA H13 utrzymał swoją niezmienną skuteczność na poziomie 99,97%.

  zanieczyszczenia usuwane przez oczyszczacz philips

  Inteligentne oczyszczanie

  W najnowszych oczyszczaczach KC-G wykorzystano aż siedem zaawansowanych czujników monitorujących pyły PM 2.5, kurz, wilgoć, temperaturę, światło, ruch i zapach. Dzięki nim urządzenia oferują wydajną pracę w trybie automatycznym. Funkcja Intelligent Mode pozwala urządzeniom na analizę danych z czujników, ustalanie stopnia zanieczyszczenia na skali od 1 do 7 oraz automatyczne dostosowywanie prędkości filtracji i nawilżania. Czujnik światła powoduje przejście urządzenia w tryb sleep, utrzymując niskie obroty i dezaktywując ekran przedni, monitor czystości oraz lampę wylotu powietrza.

  Plasmacluster Spot i ulepszone Auto Advanced

  Unikatową funkcją w serii KC-G jest Plasmacluster Spot. Urządzenie generuje intensywny strumień powietrza z jonami, skierowany w określone miejsce za pomocą ruchomej żaluzji. To skuteczne narzędzie do usuwania nieprzyjemnych zapachów z tkanin, mebli czy dywanów. Funkcja Auto Advanced przeszła pewne modyfikacje, stając się integralną częścią trybu automatycznego. Uruchamiana jest jedynie w jasno oświetlonych pomieszczeniach, aby uniknąć dodatkowego hałasu w nocy.

  Cisza i energooszczędność

  Jak zawsze, Sharp zapewnia, że oczyszczacze pracują cicho i ekonomicznie. Na najniższych obrotach generują jedynie 19 dB hałasu, co oznacza jeszcze niższy poziom dźwięku niż w poprzedniej linii. To nowoczesne podejście do komfortowego i energooszczędnego użytkowania.


  Seria FP-J: zaawansowana technologia i design

  zanieczyszczenia usuwane przez oczyszczacz philips

  Na pierwszy rzut oka rzuca się w oczy nie tylko odświeżony i nowoczesny design, ale także zauważalna nowość – brak funkcji nawilżania, co stanowi pewne zaskoczenie w przypadku marki Sharp. W rezultacie osoby, które nie korzystają z nawilżacza, są zwolnione z troski o matę ewaporacyjną i ewentualne nieprzyjemne zapachy. Należy również wspomnieć o niespotykanej ciszy. Mimo że wszystkie modele Sharpa były zawsze cenione za niezwykle cichą pracę, linia FP-J pod tym względem ustanawia nowe standardy. Nawet największy z modeli, FP-J80EU-W, emituje jedynie 15 dB w trybie niskim, stając się dosłownie niesłyszalnym nawet w nocy. Innymi znanymi modelami z serii FP-J są: 

  1. FP-J80EUH

  2. FP-J80EUW

  3. FP-J60EUW

  4. FP-J60EUH

  5. FP-J40EUW

  Do serii FP-J można również zaliczyć kompaktowe modele FP-J30, są niezwykle lekkie, ważąc niewiele ponad 4 kg, co sprawia, że są łatwe do przenoszenia i umieszczania w różnych pomieszczeniach. Można je znaleźć w 3 wariantach kolorystycznych: różowym, czarnym, turkusowym. Ich przepływ powietrza wynoszący 180 m3/h czyni je idealnymi do oczyszczania powietrza w niewielkich przestrzeniach o powierzchni do 22 m2. Urządzenia posiadają 2 wskaźniki - jonizacji i czyszczenia filtrów oraz 3 tryby pracy - manualny, Sleep, Clean Ion Shower.

  Rewolucja jonizatorów

  Największym atutem nowej serii Sharpa jest zastosowanie jonizatora powietrza. Dwa najbardziej zaawansowane modele (J60 i J80) korzystają z najnowszego i najmocniejszego generatora jonów High-Density 25000, który przewyższa skuteczność generatorów z poprzednich oczyszczaczy Sharp.

  zanieczyszczenia usuwane przez oczyszczacz philips

  Zestawienie oczyszczaczy Sharp FP-J – nowy kierunek designu

  Seria oczyszczaczy powietrza Sharp FP-J prezentuje najnowocześniejszy design we wszystkich modelach tej marki. Chociaż ogólny kształt nawiązuje do serii KC-G, nowe modele charakteryzują się bardziej opływowymi formami i zaokrąglonymi krawędziami. Panel sterowania w modelu FP-J60EU-W prezentuje się elegancko w srebrnym kolorze, podczas gdy FP-J80EU-W w złotym. Najmniejszy FP-J30EU dostępny jest w trzech intensywnych kolorach: różowym, turkusowym i czarnym, co stanowi prawdziwą nowość. Model FP-J30 jest zarazem niewielki i lekki, idealny do pokoju dziecięcego. Choć żaden z modeli FP-J nie posiada kółek, wszystkie wyposażono w praktyczne uchwyty do łatwego przenoszenia.

  Która seria oczyszczaczy Sharp jest nejlepsza dla Ciebie?


  Porównaj urządzenia Sharp i wybierz swój idealny oczyszczacz powietrza. Przy wyborze oczyszczacza powietrza istotne jest uwzględnienie kilku kluczowych czynników, takich jak wielkość pomieszczenia, aby zapewnić odpowiednią efektywność filtra. Dodatkowo, warto zwrócić uwagę na głośność pracy, pobór prądu, funkcję jonizacji, wydajność nawilżacza, a także cenę oraz ewentualne dodatkowe funkcje, aby dostosować urządzenie do indywidualnych potrzeb i preferencji użytkownika.

  Należy zwrócić uwagę, że każda linia produktów posiada swoje równorzędne warianty, jak np. KC-A40EUW i KC-D40EUW. Mimo podobnej efektywności, odróżniają się one pod względem designu oraz ulepszeń.

  Model Powierzchnia Wydajność Cena Hałas Nawilżanie Jonizacja Zużycie energii Czujniki Wskaźniki
  SHARP KC-A60EUW 48 m² 396 m³/h 2099,00zł 19-49 dB Tak Tak 5,3-60 W Zapachu, kurzu, temperatury, wilgotności Jakości powietrza, konserwacji filtra, wilgotności powietrza, zapachu, braku wody
  SHARP KC-D60EUW 48 m² 396 m³/h 2299,00zł 25-55 dB Tak Tak 5,5-80 W Zapachu, kurzu, temperatury, wilgotności Jakości powietrza, konserwacji filtra, wilgotności powietrza, braku wody
  SHARP KC-G60EUW 50 m² 408 m³/h 2999,00zł 24-53 dB Tak Tak 6,5-55 W Zapachu, kurzu, temperatury, wilgotności, światła, ruchu, pyłów PM 2.5 Jakości powietrza, konserwacji filtra, wilgotności powietrza, zapachu, braku wody, temperatury, kurzu, PM 2.5, kontrolny, zużycia energii
  SHARP FP-J80EU-W 62 m² 480 m³/h 2199,00zł 15-47 dB Nie Tak 4-48 W Zapachu, kurzu, temperatury, wilgotności, światła, pyłów PM 2.5, jakosci powietrza Jakości powietrza, wilgotności powietrza, temperatury, zapachu, kurzu, PM 2.5, zużycia energii
  SHARP KI-G75EUW 56 m² 450 m³/h 3599,00zł 18-52 dB Tak Tak 7-80 W Zapachu, kurzu, temperatury, wilgotności, światła, pyłów PM 2.5 Jakości powietrza, konserwacji filtra, wilgotności powietrza, temperatury, kurzu, PM 2.5, braku wody, zużycia energii, wymiany modułu

  Skuteczność oczyszczania do 99,97%


  Skuteczność oczyszczania w oczyszczaczach powietrza Sharp sięga imponujących 99,97%. To wyjątkowo wysoki poziom filtracji, który oznacza, że urządzenia te są zdolne przechwycić i zatrzymać niemal wszystkie mikroskopijne cząstki zanieczyszczeń unoszące się w powietrzu.

  To efektywne osiągnięcie możliwe dzięki zastosowaniu zaawansowanych filtrów, w tym filtra HEPA H13, który stanowi integralną część procesu oczyszczania powietrza. Dla użytkowników oznacza to, że oczyszczacze powietrza Sharp są niezwykle skuteczne w eliminowaniu alergenów, pyłków, bakterii i innych drobnoustrojów, przyczyniając się do stworzenia środowiska o wyjątkowo czystym i zdrowym powietrzu w pomieszczeniach.

  zanieczyszczenia usuwane przez oczyszczacz philips

  Filtracja w oczyszczaczach powietrza Sharp


  Filtracja w oczyszczaczach powietrza marki Sharp opiera się na zaawansowanych technologiach, obejmując filtr wstępny, filtr HEPA H13 oraz filtr węglowy. Każdy z tych filtrów spełnia konkretne funkcje, przyczyniając się do skutecznej eliminacji różnorodnych zanieczyszczeń z powietrza.

  Filtr Wstępny:

  Funkcja: Filtr wstępny pełni rolę pierwszej linii obrony, zatrzymując większe zanieczyszczenia, takie jak sierść, kurz, włosy czy większe drobiny.

  Filtr Węglowy:

  Funkcja: Filtr węglowy, wzbogacony powłoką krzemionkową, skutecznie absorbuje i neutralizuje zanieczyszczenia gazowe, takie jak nieprzyjemne zapachy, dym papierosowy, lotne związki organiczne (LZO/VOC), a także tlenki azotu i siarki.

  Udoskonalenia: Dzięki powłoce krzemionkowej, filtr węglowy staje się bardziej wszechstronny, poprawiając zdolność do usuwania szkodliwych substancji gazowych.

  Filtr HEPA H13:

  Funkcja: Filtr HEPA H13, o skuteczności filtracji sięgającej aż 99,97%, jest specjalnie zaprojektowany do przechwytywania mikroskopijnych cząstek stałych, takich jak pyły zawieszone PM10 i PM2.5, alergeny, bakterie, roztocza czy zarodniki pleśni.

  Udoskonalenia: Wysoka skuteczność filtra HEPA H13 zapewnia, że oczyszczacze Sharp efektywnie redukują ilość mikroorganizmów i drobin powietrznych, co przyczynia się do poprawy jakości powietrza w pomieszczeniach.

  zanieczyszczenia usuwane przez oczyszczacz philips

  Technologia jonizacji Plasmacluster w oczyszczaczach Sharp


  Innowacyjna technologia Plasmacluster stanowi rewolucyjne rozwiązanie jeśli chodzi o oczyszczacze powietrza Sharp, wprowadzając zaawansowane metody poprawy jakości powietrza w pomieszczeniach. System ten opiera się na generowaniu zarówno jonów dodatnich (H⁺), jak i ujemnych (OH⁻), tworząc specyficzny koktajl jonowy, który skutecznie neutralizuje szereg zanieczyszczeń powietrza. Plasmacluster, jako zaawansowana technologia jonizacji, odgrywa kluczową rolę w redukcji patogenów.

  Zdolność do eliminacji groźnych czynników, takich jak wirusy i bakterie, sprawia, że oczyszczacze wyposażone w tę technologię są niezwykle efektywne w zapewnianiu świeżego i bezpiecznego powietrza w pomieszczeniach. Ponadto, Plasmacluster wyróżnia się zdolnością usuwania nieprzyjemnych zapachów. Działa nie tylko na poziomie eliminacji drobnoustrojów, ale także skutecznie neutralizuje wonie, co czyni ją doskonałym rozwiązaniem dla osób poszukujących oczyszczacza, który nie tylko usuwa zanieczyszczenia, ale także odświeża otoczenie.

  W oczyszczaczach powietrza Sharp, Plasmacluster pełni istotną rolę w utrzymaniu równowagi elektrostatycznej powietrza, co przekłada się na redukcję ilości kurzu osiadającego na meblach. Dzięki tej technologii możliwe jest także zmniejszenie elektryczności statycznej, co korzystnie wpływa na komfort użytkowników. Należy także podkreślić, że Plasmacluster w oczyszczaczach Sharp jest skonstruowana w różnych klasach generatorów jonów, a najnowszy model High-Density 25000 charakteryzuje się jeszcze wyższą wydajnością w produkcji jonów, co przekłada się na szybsze i skuteczniejsze usuwanie patogenów z otoczenia.

  zanieczyszczenia usuwane przez oczyszczacz philips

  Nawilżanie ewaporacyjne w oczyszczaczach Sharp


  Nawilżanie ewaporacyjne w oczyszczaczach powietrza marki Sharp stanowi kluczowy element, który pozytywnie wpływa na jakość powietrza. Ta innowacyjna funkcja, dostępna w wybranych modelach, opiera się na zastosowaniu maty ewaporacyjnej, która efektywnie zwiększa wilgotność powietrza w pomieszczeniu. Maty ewaporacyjne w oczyszczaczach Sharp absorbują wodę z wbudowanego zbiornika i pozwalają na stopniowe uwalnianie jej w formie cząsteczek wody do otoczenia.

  Dzięki temu procesowi, oczyszczacz nie tylko eliminuje zanieczyszczenia powietrza, ale również dba o utrzymanie optymalnego poziomu wilgotności. Warto zaznaczyć, że nawilżanie ewaporacyjne jest szczególnie korzystne dla osób przebywających w suchych klimatach, w sezonie grzewczym lub dla tych, którzy doświadczają problemów z nadmiernym wysuszeniem śluzówek nosa i gardła. Działa to także jako wsparcie dla osób cierpiących na alergie, ponieważ odpowiedni poziom wilgotności może łagodzić objawy związane z suchym powietrzem.

  Dodatkowym atutem tej funkcji w oczyszczaczach Sharp jest możliwość regulacji poziomu nawilżania w trybie automatycznym, dostosowując się do aktualnych warunków pomieszczenia. Duże zbiorniki na wodę pozwalają na długotrwałe nawilżanie bez konieczności częstego uzupełniania wody. W skrócie, nawilżanie ewaporacyjne w oczyszczaczach powietrza Sharp nie tylko wspomaga proces oczyszczania, ale także tworzy komfortowe warunki dla użytkowników poprzez utrzymanie odpowiedniego poziomu wilgotności w pomieszczeniu.

  zanieczyszczenia usuwane przez oczyszczacz philips

  Atesty i certyfikaty oczyszczaczy powietrza Sharp


  Oczyszczacze powietrza marki Sharp, posiadają różnorodne certyfikaty i atesty potwierdzające ich wysoką jakość oraz skuteczność w oczyszczaniu powietrza. Należy jednak pamiętać, że poszczególne modele mogą mieć różne certyfikacje.

  1. Atest Higieniczny PZH: Oczyszczacze powietrza Sharp posiadają atest higieniczny Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny (PZH). Ten atest potwierdza, że urządzenia są bezpieczne w użytkowaniu i nie stanowią zagrożenia dla zdrowia.

  2. Certyfikat British Allergy Foundation Seal of Approval:  Sharp może się również pochwalić certyfikatem British Allergy Foundation Seal of Approval, co świadczy o ich przyjazności dla alergików i zdolności do skutecznego usuwania alergenów z powietrza.

  zanieczyszczenia usuwane przez oczyszczacz philips


  Podsumowanie


  Seria oczyszczaczy powietrza marki Sharp obejmuje 4 kluczowe linie: KC-A, KC-D, KC-G i FP-J. Każda z nich prezentuje unikalne cechy i innowacyjne technologie, spełniając różnorodne potrzeby użytkowników.

  Seria KC-A wyróżnia się zaawansowanymi funkcjami, takimi jak czujniki kurzu, wilgotności, temperatury i zapachu, a także wskaźniki jakości powietrza, czyszczenia filtrów i prędkości wentylatora. Tryby pracy, w tym manualny, auto, pyłki i Clean Ion Shower, dostarczają spersonalizowanej kontroli.

  Linia KC-D, podobnie jak KC-A, oferuje zaawansowane czujniki i wskaźniki, jednak dodatkowo posiada tryby Advanced Auto i Clean Ion Shower, podnosząc komfort i efektywność oczyszczania powietrza.

  KC-G, trzecia seria, wprowadza innowacje w postaci czujnika światła, ruchu i PM2.5, idealnie integrując się z najnowocześniejszymi wnętrzami. Wskaźnik numeryczny i różnorodne tryby, takie jak nocny, Clean Ion Shower czy Plasmacluster Spot, podkreślają jej zaawansowane możliwości.

  Dodatkowo, seria FP-J zasługuje na uwagę dzięki nowoczesnemu designowi, efektywnej filtracji, numerycznemu wskaźnikowi PM2.5 i zaawansowanemu jonizatorowi Plasmacluster High-Density 25000.

  W skrócie, linie KC-A, KC-D, KC-G i FP-J oferują różnorodność, dopasowując się do indywidualnych potrzeb użytkowników, zapewniając wysoką jakość oczyszczania powietrza i nowoczesne rozwiązania. Warto zauważyć, że każda seria ma swoje odpowiedniki, na przykład KC-A40EUW i KC-D40EUW, które, choć oferują podobną wydajność, różnią się nieco wyglądem i drobnymi udoskonaleniami. 


  Najczęstsze pytania


  Jakie są główne funkcje oczyszczaczy powietrza Sharp?

  Oczyszczacze powietrza marki Sharp charakteryzują się zaawansowanymi funkcjami, które składają się na kompleksowe podejście do poprawy jakości powietrza w pomieszczeniach. Warto wymienić funkcje takie jak wieloetapowa filtracja, nawilżanie, jonizacja Plasmacluster, czy różnorodne tryby pracy, co sprawia, że są one wszechstronnym rozwiązaniem dla osób dbających o zdrowe środowisko wewnętrzne.

  Jakie są innowacyjne rozwiązania zastosowane w oczyszczaczach powietrza Sharp?

  Oczyszczacze marki Sharp wykorzystują najnowsze technologie, takie jak jonizacja Plasmacluster, która skutecznie eliminuje szkodliwe patogeny, czy zaawansowane filtry, w tym HEPA i węglowy, usuwające mikroskopijne cząstki i nieprzyjemne zapachy. Te innowacyjne rozwiązania sprawiają, że oczyszczacze Sharp są liderem na rynku.

  Jakie korzyści przynoszą funkcje nawilżania w oczyszczaczach powietrza Sharp?

  Oczyszczacze powietrza Sharp wyposażone w funkcję nawilżania zapewniają utrzymanie odpowiedniego poziomu wilgotności w pomieszczeniach, co jest kluczowe dla zdrowia skóry, błon śluzowych i ogólnego komfortu. Duże zbiorniki na wodę pozwalają na długotrwałe nawilżanie, co jest szczególnie istotne w sezonie grzewczym czy w suchych klimatach.

  Jakie czujniki i wskaźniki są dostępne w oczyszczaczach powietrza Sharp?

  Oczyszczacze Sharp wyposażone są w zaawansowane czujniki, takie jak czujnik kurzu, wilgotności, temperatury i zapachu. Wskaźniki jakości powietrza, prędkości wentylatora czy numeryczne wskaźniki są kluczowe dla monitorowania warunków środowiska i dostarczają użytkownikom istotnych informacji na temat pracy urządzenia.

  Jakie tryby pracy oferują oczyszczacze powietrza Sharp?

  Oczyszczacze Sharp zapewniają różnorodne tryby pracy, takie jak tryb manualny, auto, pyłki, nocny czy Clean Ion Shower. Każdy z trybów został zaprojektowany z myślą o różnych potrzebach użytkowników, umożliwiając dostosowanie pracy oczyszczacza do konkretnych sytuacji czy preferencji.

  Jakie certyfikaty i atesty posiadają oczyszczacze powietrza Sharp?

  Oczyszczacze powietrza Sharp mogą poszczycić się atestami Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego oraz certyfikatem British Allergy Foundation Seal of Approval, co potwierdza ich bezpieczeństwo dla alergików i skuteczność w usuwaniu alergenów z powietrza.

  W jakich sytuacjach szczególnie przydają się oczyszczacze powietrza Sharp?

  Oczyszczacze powietrza Sharp są niezastąpione w sytuacjach, gdy zależy nam na utrzymaniu czystego i zdrowego środowiska wewnętrznego. Szczególnie korzystne są w przypadku alergików, osób z problemami z drogami oddechowymi, a także w sezonie alergii czy w okresie grzewczym, kiedy zanieczyszczenia powietrza mogą być intensywne.

  Jakie tryby pracy oferują oczyszczacze powietrza Sharp?

  Oczyszczacze Sharp zapewniają różnorodne tryby pracy, takie jak tryb manualny, auto, pyłki, nocny czy Clean Ion Shower. Każdy z trybów został zaprojektowany z myślą o różnych potrzebach użytkowników, umożliwiając dostosowanie pracy oczyszczacza do konkretnych sytuacji czy preferencji.

  Jakie są koszty eksploatacji oczyszczaczy powietrza Sharp?

  Oczyszczacze powietrza Sharp charakteryzują się długą żywotnością filtrów, co przekłada się na niskie koszty eksploatacji w dłuższej perspektywie czasowej. Dodatkowo, energooszczędność urządzeń sprawia, że są one ekonomiczne w użytkowaniu.

  Dlaczego warto inwestować w oczyszczacz powietrza marki Sharp?

  Inwestycja w oczyszczacz powietrza Sharp to gwarancja uzyskania najwyższej jakości produktu, który nie tylko skutecznie eliminuje zanieczyszczenia powietrza, ale również wprowadza innowacyjne rozwiązania, poprawiające komfort życia i zdrowie użytkowników. Sharp to marka, której produkty cechuje niezawodność i zaawansowana technologia.

  Dodaj komentarz

  Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.

  Czytaj także

  Porównanie oczyszczaczy powietrza Vestfrost i Dyson

  Porównanie oczyszczaczy powietrza Vestfrost i Dyson

  27.02.2024

  Odkryj różnice między oczyszczaczami powietrza z funkcją ogrzewania i wentylacji Dyson i Vestfrost! Zobacz, który z nich oferuje najwyższą wydajność, żywotność filtrów i wygodę użytkowania, spełniając Twoje oczekiwania na każdym kroku.

  Czytaj dalej >
  Ranking odkurzaczy pionowych do 1500 zł - bezprzewodowe odkurzacze pionowe ranking 2024

  Ranking odkurzaczy pionowych do 1500 zł - bezprzewodowe odkurzacze pionowe ranking 2024

  26.01.2024

  W tym rankingu odkurzaczy pionowych przenikniesz w świat nowoczesnych sprzętów dostępnych w przystępnej cenie do 1500 zł. Odkryj, jakie modele wyróżniają się w tej kategorii cenowej, jakie innowacyjne funkcje oferują oraz jak sprawdzić, który odkurzacz spełni Twoje oczekiwania.

  Czytaj dalej >