Porównanie oczyszczaczy Samsung

We wrześniu swoją premierę w Polsce miały oczyszczacze powietrza Samsung. Te nowe produkty bardzo szybko zyskują na popularności. Na czym polega ich innowacyjność? W niniejszym artykule opisaliśmy mocne strony oczyszczaczy Samsung i krótko scharakteryzowaliśmy każdy z modeli.

We wrześniu swoją premierę w Polsce miały oczyszczacze powietrza Samsung. Te nowe produkty bardzo szybko zyskują na popularności. Na czym polega ich innowacyjność? W niniejszym artykule opisaliśmy mocne strony oczyszczaczy Samsung i krótko scharakteryzowaliśmy każdy z modeli.

Marka Samsung produkuje oczyszczacze na rynek Azjatycki już od kilku lat, ale w Europie musieliśmy na nie poczekać. Polska jest pierwszy krajem europejskim, w którym pojawiły się oczyszczacze tej koreańskiej firmy, a ich premiera miała miejsce w tym roku, 19 września podczas konferencji prasowej w Cook Story by Samsung.

Oczyszczacze powietrza Samsung to produkty zdecydowanie godne uwagi. Są to klasyczne urządzenia filtrujące powietrze o wysokiej skuteczności, bez nawilżacza czy jonizatora. Każdy z modeli jest stosunkowo tani w eksploatacji, wszystkie są też niezwykle ciche i przede wszystkim świetnie się prezentują, a sterowanie nimi może odbywać się m.in. przy pomocy aplikacji mobilnej, która oferuje wiele interesujących i rzadko spotykanych funkcji. Poniżej opisujemy sposób działania i charakterystyczne cechy każdego z modeli.

Użyj kodu rabatowego i odbierz 3% rabatu

Filtracja powietrza w oczyszczaczach Samsung


Wszystkie oczyszczacze powietrza Samsung wykorzystują ten sam, klasyczny sposób filtracji - powietrze przepuszczane jest przez zestaw filtrów, które wyłapują zanieczyszczenia, a następnie wraca do pomieszczenia. Każdy model został zaopatrzony w następujące elementy:

 1. filtr wstępny - stanowi jednocześnie część obudowy i wyłapuje z powietrza większe zanieczyszczenia (sierść, kurz, włosy itp.), odciążając tym kolejne filtry;
 2. filtr dezodoryzujący - zawiera węgiel aktywny, który nie tylko oczyszczacza powietrze z nieprzyjemnych zapachów, ale przede wszystkim ze szkodliwych substancji gazowych, takich jak lotne związki organiczne czy dym tytoniowy;
 3. filtr HEPA - najważniejszy w całym zestawie, wychwytuje mikroskopijne cząstki stałe o wielkości >3 mikrometrów, czyli wszelkie alergeny, pyłki, kurz, roztocza, bakterie i składniki smogu (pyły zawieszone PM10 i PM2.5); klasa H13 filtra zapewnia skuteczność na poziomie 99,97%.

Filtr HEPA oraz węgiel aktywny zostały połączone w jedną kasetę, której żywotność wynosi ok. roku. O konieczności zamontowania nowej kasety informuje nas wskaźnik wymiany filtra na urządzeniu (w którego zaopatrzone zostały wszystkie modele oczyszczaczy Samsung) oraz w aplikacji. Jest to wbrew pozorom duże udogodnienie, ponieważ w oczyszczaczach bez takiego wskaźnika musimy zaprzątać sobie głowę zapamiętywaniem dat wymiany, a jeśli nie zrobimy tego na czas - jakość oczyszczania spada.

Oczyszczacze powietrza Samsung - filtry

Powyższe filtry znajdują się w każdym oczyszczaczu Samsung, różnią się tylko kształtem. Wyjątek stanowi największy model AX90, który posiada ich aż dwa komplety (dwa HEPA i dwa węglowe). Nie wpływa to jednak na jego skuteczność, ponieważ są umieszczone jeden nad drugim, a nie szeregowo.

Poszczególne modele oczyszczaczy posiadają też odmienne sposoby cyrkulacji powietrza, która wpływa na skuteczność i przydaje się w pomieszczeniach różnego typu. Każdy z oczyszczaczy posiada wlot powietrza z przodu obudowy, a wylot z boku lub/i góry, dzięki czemu nie musimy przejmować się tym, że urządzenie powinno stać w konkretnej odległości od ściany - możemy umieścić je praktycznie wszędzie.

 • Najmniejszy (z dostępnych w naszej ofercie) model AX40R3030WM posiada wyłącznie górny wylot powietrza, który zapewnia odpowiednią cyrkulację w pomieszczeniach do 40 m2. Jest on łagodnie podświetlony i stanowi jednocześnie wskaźnik jakości powietrza. Tworzy to przyjemny klimat w pomieszczeniu i sprawdza się jako lampka nocna dla dziecka; podświetlenie można oczywiście wyłączyć.
 • Wszystkie wyższe modele posiadają trzykierunkowy przepływ powietrza, jednak i tu pojawiają się pewne różnice. Oczyszczacz AX47R9080SS Cube (Kostka) przeznaczony do nieco większych powierzchni (47 m2) został wyposażony w technologię Wind Free, dzięki której może w delikatny i równomierny sposób rozprowadzać czyste powietrze w całym pomieszczeniu, bez wytwarzania mocniejszych podmuchów. Umożliwia to trwały i cichy silnik bezszczotkowy, napędzający wentylator. Wystarczy z trybu standardowego przełączyć się w tryb Wind Free.
 • Pozostałe 2 modele - Samsung AX60R5080WD oraz AX90R7080WD, posiadają taki sam system cyrkulacji powietrza. Powietrze zaciągane jest dużym wentylatorem przez filtr wstępny z przodu obudowy, a wyrzucane przez górny oraz dwa boczne wyloty powietrza. Zapewnia to intensywny przepływ powietrza i wyłapywanie najbardziej oddalonych cząstek zanieczyszczeń, dlatego te oczyszczacze przeznaczone są do pracy w dużych pomieszczeniach.

Oczyszczacz powietrza Samsung AX90

Aplikacja SmartThings


Praktycznie wszystkie oczyszczacze marki Samsung posiadają dwie opcje sterowania - panelem dotykowym na urządzeniu oraz aplikacją mobilną. Wyjątek stanowi najmniejszy model AX40R3030WM, który nie ma funkcji sterowania zdalnego.

Oczyszczacze Samsung - aplikacja mobilna SmartThings

Aplikacja SmartThings na urządzenia mobilne to bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala kontrolować zarówno jakość powietrza w pomieszczeniu jak i samą pracę oczyszczacza nawet wtedy, gdy znajdujemy się daleko poza domem. Jeśli wracając z pracy chcesz oczyścić powietrze w salonie na swój powrót, możesz zdalnie uruchomić lub zmienić tryb pracy urządzenia. Wystarczy kilka kliknięć w telefonie albo… znajomość angielskiego (lub innego z 8 języków), ponieważ oczyszczacz reaguje również na komendy głosowe.* Ponadto z poziomu jednej aplikacji możemy kontrolować kilka urządzeń, więc jeśli mamy jeden oczyszczacz w salonie, drugi w sypialni, a trzeci w pokoju dziecka, to możemy zarządzać nimi wszystkimi siedząc na kanapie przed telewizorem.

SmartThings posiada wiele interesujących funkcji, które ciężko znaleźć w innych aplikacjach. Pozwala m.in. ustalić harmonogram pracy oczyszczacza. Możemy wybrać, o jakiej godzinie w dany dzień (lub dni) tygodnia urządzenie ma rozpocząć lub zakończyć pracę, zmienić tryb (np. na nocny) oraz czy chcemy, aby powtarzał to co tydzień, czy wykonał tylko jednorazowo.

Informacje w aplikacji przed i po wykryciu zanieczyszczenia gazem.

Aplikacja pozwala na bardzo zaawansowaną automatyzację i tworzenie tzw. scenerii, dzięki którym oczyszczacz będzie automatycznie wykonywać ciąg zadanych mu poleceń o określonej porze, lub gdy spełniony zostanie określony warunek (np. ktoś wyłączy wyświetlacz lub wyjdzie z pomieszczenia). Przykłady:

Oczyszczacze Samsung - aplikacja mobilna SmartThings

 1. Oczyszczacz Samsung reaguje na lokalizację w telefonie użytkownika. Jeśli korzystamy z niego w domu, możemy podpiąć telefony wszystkich domowników pod aplikację mobilną SmartThings i ustawić, żeby oczyszczacz samodzielnie się wyłączał, kiedy wszyscy członkowie rodziny wyjdą do szkoły lub pracy. Jeśli wracając z pracy będziemy np. 2 lub 3 ulice od domu, oczyszczacz samodzielnie włączy się w wysokie obroty, aby szybko przygotować salon na nasz powrót.
 2. W aplikacji znajduje się możliwość tworzenia całych scenerii, które będą odbywać się w wybrane dni, o konkretnych godzinach. Korzystając z oczyszczacza w miejscu pracy możemy ustawić, żeby oczyszczacz włączył się na wysokich obrotach 30 min przed przyjściem pierwszego pracownika i szybko oczyścił powietrze w biurze, a następnie samodzielnie przełączył się w tryb automatyczny.
 3. Jeśli chodzimy spać o mniej więcej stałej porze a w sypialni mamy oczyszczacz, możemy ustawić, żeby przed planowaną godziną snu oczyszczacz intensywnie filtrował powietrze przez np. 30 min, po czym przełączać się w tryb nocny (wyłączony wyświetlacz i najcichszy tryb pracy).

*Tylko przez aplikację, przy połączeniu z WiFi.

Czujniki i wyświetlacz jakości powietrza


Wszystkie oczyszczacze Samsung wyposażone zostały w bardzo czuły laserowy czujnik pyłów i sensor gazów, które na bieżąco monitorują jakość powietrza (wyłapuje nawet cząstki mniejsze niż 1 mikrometr) i informują nas o poziomie zanieczyszczeń w otoczeniu za pomocą przejrzystego wyświetlacza. Poziomy zanieczyszczeń i odpowiadające im określenia jakości powietrza wyglądają następująco:

Poziom zanieczyszczenia Poziom PM10 [μg/m3] Poziom PM2.5/PM1.0 [μg/m3] Poziom zanieczyszczenia gazowego
Bardzo wysoki Czerwony 151 i więcej 76 i więcej 4
Wysoki Żółty 81-150 36-75 3
Średni Zielony 31-80 16-35 2
Niski Niebieski 30 i mniej 15 i mniej 1
 • Najmniejszy w naszej ofercie Samsunga model AX40 informuje nas o zanieczyszczeniach za pomocą 4 kolorów na niewielkiej diodzie oraz wskaźniku Air Sensing Light. Ten drugi delikatnie oświetla pomieszczenie, już z daleka informując nas o tym, czy powietrze w naszym domu jest czyste.
 • Model Cube ze względu na swój wyjątkowy wygląd wyróżnia się też wskaźnikiem jakości powietrza - jest on bardzo minimalistyczny i znajduje się na przednim panelu urządzenia. Prosty wyświetlacz numeryczny przedstawia dokładną ilość pyłów zawieszonych PM1/2.5/10, a znajdujący się nad nim niewielki wskaźnik kolorystyczny wskazuje ogólną jakość powietrza za pomocą 4 barw.
 • Najdokładniejsze informacje otrzymujemy od większych modeli -Samsung AX60 i AX90. Na panelach sterowania obu tych urządzeń znajdują się aż cztery wskaźniki dotyczące poziomu zanieczyszczeń. Wskaźnik ogólnej jakości powietrza, wskaźnik pyłów oraz wskaźnik gazów zmieniają swój kolor zależnie od ilości wykrytych zanieczyszczeń, a umieszczony centralnie wskaźnik numeryczny wyświetla dokładny poziom zanieczyszczenia cząstkami pyłów zawieszonych PM1/2.5/10.

Ponadto każdy model z łączem WiFi (AX47, AX60 i AX90) informuje nas również o jakości powietrza poprzez aplikację mobilną SmartThings.

Oczyszczacze powietrza Samsung - czujniki jakości powietrza

Przemyślany design


Oczyszczacze powietrza Samsung zostały zaprojektowane w sposób przemyślany, z troską o szczegóły i w myśl minimalizmu. Ich forma to wynik dbałości o estetykę (nikt przecież nie chce trzymać w domu brzydkiego urządzenia) oraz funkcjonalność, która wyraża się w każdym detalu.

Na przykład, umieszczenie wlotu powietrza w przedniej części obudowy nie było przypadkowe - pozwala to ustawić urządzenie w dowolnym miejscu, bez przejmowania się odległością od ściany oraz ułatwia wymianę filtrów (nie trzeba przemieszczać oczyszczacza), które nota bene zostały połączone w jedną kasetę HEPA+węgiel aktywny, również dla wygody użytkownika.

Panel sterowania każdego modelu jest maksymalnie prosty i intuicyjny w obsłudze, a system wskaźników został zaprojektowany w taki sposób, aby już z daleka było widoczne, jaki jest aktualny poziom zanieczyszczenia w pomieszczeniu.

Oczyszczacze są też bezproblemowe podczas przemieszczania dzięki niewielkim kółeczkom, schowanym pod obudową, aby nie wpływały na wygląd urządzenia. Najwygodniejszy w tej kwestii jest jednak model AX40, który wyposażony został w wygodną, składaną rączkę do przenoszenia. Funkcjonalność i estetyka tego modelu została wyróżniona nagrodą IF Design Award.

Najbardziej wyjątkowym designem, nie tylko wśród modeli Samsunga, ale oczyszczaczy na rynku ogółem, może pochwalić się model Cube (Kostka), czyli AX47R9080SS. Jest to stylowe urządzenie z metalową obudową, które zachwyca nowoczesnym i eleganckim wyglądem. Całkowitą nowością jest możliwość połączenia dwóch modeli Cube w moduł przeznaczony do większych pomieszczeń, ponadto bez skomplikowanej konfiguracji - wystarczy łącze Bluetooth. Tak połączone Kostki obsługuje się jak jedno urządzenie, które potem można w łatwy sposób znów rozdzielić.

Oczyszczacz powietrza Samsung Cube - Kostka

Oczyszczacze Samsung - porównanie


AX40R3030WM

Model AX40R3030WM to najmniejszy z rodziny oczyszczaczy Samsung, ale poradzi sobie z pomieszczeniem nawet do 40 m2. W 2017 r. zdobył nagrodę IF Design Award za praktyczny i funkcjonalny design. Oczyszczacz jest wygodny w obsłudze i lekki, a przenosi się go przy pomocy składanej rączki. Kolorystyczny wskaźnik jakości powietrza Air Sensing Light łagodnie oświetla pomieszczenie, więc w połączeniu z bardzo cichą pracą świetnie sprawdzi się jako oczyszczacz do pokoju dziecięcego lub sypialni.

 • 4 kolorowy wskaźnik jakości powietrza
 • Alarm wymiany filtra
 • Czujnik gazów
 • Tryb nocny - tylko 20 dB
 • Wygodne przemieszczanie - specjalny uchwyt

AX47R9080SS

Kostka od Samsunga z metalową obudową sprawdzi się w pomieszczeniu do 47 m2, ale połączona z drugim modułem poradzi sobie z powierzchnią blisko 100 m2. Choć wydajność takiego połączenia jest ogromna, dzięki technologii Wind Free podwójny moduł pracuje tak cicho, że nie zakłóci snu śpiącej w pobliżu osoby. Oczyszczacz powietrza AX47R9080SS może być sterowany w wygodny sposób, przy pomocy aplikacji mobilnej SmartThings.

 • Nowoczesny design
 • Możliwość połączenia 2 oczyszczaczy w jedną całość
 • 4 kolorowy wskaźnik jakości powietrza
 • Numeryczny, inteligentny wyświetlacz stężenia cząsteczek
 • Technologia Wind-Free™
 • Alarm wymiany filtra
 • Tryb nocny - tylko 18 dB
 • Sterowanie WiFi | SmartThings

AX60R5080WD i AX90R7080WD

Dwa największe modele, AX60 i AX90 są do siebie bardzo podobne. W rzeczywistości wszystkie różnice między nimi wynikają wyłącznie z różnej wydajności. Model AX60 przeznaczony jest do powierzchni 60 m2, a Samsung AX90 poradzi sobie w pomieszczeniach do 90 m2. Z tego powodu ten drugi model jest znacząco wyższy i wykorzystuje aż dwa zestawy filtrów, umieszczone jeden nad drugim. Oba jednak posiadają 3-kierunkowy przepływ powietrza, są sterowane aplikacją mobilną i mogą pochwalić się niezwykle cichą pracą na poziomie 20 dB (tryb nocny).

 • 4 kolorowy wskaźnik jakości powietrza
 • Numeryczny wyświetlacz stężenia cząstek PM 1,0; PM 2,5; PM 10
 • Sterowanie WiFi | SmartThings
 • Czujnik gazów
 • Alarm wymiany filtra
 • Tryb nocny - tylko 20 dB
 • 3 kierunkowy przepływ powietrza
Model AX40R3030WM AX47R9080SS AX60R5080WD AX90R7080WD
Wydajność (CADR) 311 m3/h 366 m3/h 467 m3/h 701 m3/h
Pomieszczenie 40 m2/h 47 m2/h 60 m2/h 90 m2/h
Hałas 20-48 dB 18-50 dB 20-50 dB 20-54 dB
Moc 40 W 35 W 60 W 90 W
Wymiary 35x64x35 cm 36,7x43,6x38 cm 36x78,3x29,3 cm 36x105,4x28,4 cm
Waga 9,2 kg 12,2 kg 11,2 kg 15 kg
Aplikacja Nie Tak Tak Tak
Kolorowy wyświetlacz Tak Tak Tak Tak
Wskaźnik numeryczny Nie Tak Tak Tak
Blokada rodzicielska Tak Tak Tak Tak
Timer Tak Tak Tak Tak
Czujnik pyłu i gazu Tak Tak Tak Tak

Cena i koszt eksploatacji


Jednym z najważniejszych parametrów, którymi kierujemy się podczas wyboru oczyszczacza, jest jego cena oraz koszty użytkowania. Urządzenia Samsung wypadają w tej kwestii całkiem dobrze.

Model AX40 został stworzony z myślą o użytku typowo domowym, w niewielkich salonach, sypialniach i pokojach dziecięcych. Jest to widoczne w jego funkcjach, wyglądzie, wydajności, elementach ułatwiających przenoszenie oraz właśnie w cenie, która wynosi tylko 1399 zł. Jest zdecydowanie tańszy niż większość innych oczyszczaczy na rynku, które posiadają podobną wydajność i klasę filtrów. Ponadto łączny koszt węgla aktywnego i HEPA H13 to tylko 199 zł, a wymiana następuje dopiero po roku.

Oczyszczacz Samsung AX60 sprawdzi się zarówno w domu, dużym mieszkaniu jak i w biurze typu open space. Zastosowanie 3-kierunkowego przepływu powietrza zapewnia wydajność na poziomie 467 m3/h (CADR), więc w połączeniu z aplikacją mobilną i przy cenie 1899 zł stanowi bardzo mocną konkurencję dla innych oczyszczaczy o podobnych parametrach. Korzystna jest też cena filtrów wymienianych raz w roku, która wynosi łącznie tylko 249 zł.

Oczyszczacz powietrza Samsung AX60

Największy model AX90 jest w stanie skutecznie przefiltrować powietrze na powierzchni nawet 90 m2. Jest dedykowany do dużych pomieszczeń biurowych, sal konferencyjnych i lekcyjnych, ale ponieważ pracuje bardzo cicho, równie dobrze sprawdzi się we wnętrzach bardziej domowych. Model ten może pochwalić się 3-kierunkowym przepływem powietrza na poziomie 701 m3/h (CADR) oraz możliwością sterowania przez aplikację przy cenie 2899 zł, jest więc urządzeniem praktycznie bezkonkurencyjnym w swojej kategorii. Również cena filtrów jest zaskakująco niska jak na oczyszczacz o takich parametrach - filtr HEPA i węgiel aktywny połączone w jednej kasecie kosztują 199 zł, ale Samsung AX90 wykorzystuje aż dwa takie zestawy na raz, dlatego roczny koszt jego eksploatacji wyniesie ok. 400 zł.

Najbardziej wyjątkowym modelem Samsunga jest jego Kostka, czyli AX47 Cube. Spośród pozostałych wyróżnia się nie tylko wyglądem, ale też ceną, która wynosi 3499 zł. Wynika ona z dużych możliwości tego urządzenia, niezwykle cichej pracy oraz najwyższej jakości wykonania. Wystarczy pierwszy rzut okiem na ten oczyszczacz aby zauważyć, że to produkt luksusowy i zupełnie wyjątkowy. Metalowa obudowa (dostępna w kilku kolorach) nie tylko prezentuje się elegancko i nowocześnie, ale też zapewnia trwałość urządzenia i odporność na ewentualne uszkodzenia. Możliwość łączenia Kostek w moduły i sterowania nimi za pomocą wygodnej i wielofunkcyjnej aplikacji sprawiają, że model AX47 wart jest swojej ceny. Szczególnie, że jest to wydatek jednorazowy - koszty późniejszej eksploatacji są bardzo niskie, a ceny filtrów nie odbiegają znacząco od tych w standardowych modelach.

W poniższej tabeli znajduje się szacunkowy koszt eksploatacji oczyszczaczy powietrza Samsung. Miesięczny koszt energii za prąd policzono przy założeniu bardzo intensywnego użytkowania, tj. zakładając, że urządzenie będzie pracować przez 8 godzin dziennie na najwyższych obrotach. W rzeczywistości wygląda to jednak inaczej - oczyszczacz przełącza się w ten tryb bardzo rzadko i przeważnie 90% czasu wentylator porusza się z możliwie najniższą prędkością. Z tego powodu rzeczywisty koszt prądu będzie dużo niższy od tego z tabeli.

Model AX40R3030WM AX47R9080SS AX60R5080WD AX90R7080WD
Cena urządzenia 1399 zł 3499 zł 1899 zł 2899 zł
Cena filtrów 199 zł 299 zł 249 zł 199 zł x 2
Miesięczny koszt energii (szacunkowo) 6.50 zł 5.70 zł 9.70 zł 14.50 zł
Roczny koszt eksploatacji (prąd + filtry) 277 zł 367 zł 365 zł 572 zł

Podsumowanie


Oczyszczacze powietrza Samsung szybko zdobywają popularność. Nie bez powodu - są to urządzenia skuteczne, estetyczne i innowacyjne. Mogą pochwalić się nowymi rozwiązaniami, które nie są spotykane (lub spotykane są rzadko) w modelach innych marek. Szczególnie warta uwagi jest aplikacja mobilna, która pozwala zaprogramować urządzenie w taki sposób, aby nie tylko odpowiadało wszystkim naszym potrzebom, ale też nie wymagało specjalnej uwagi podczas obsługi. Każdy model Samsunga został stworzony z myślą o różnych warunkach pracy, co jest widoczne w ich rozmiarach, funkcjach i cenie. Zarówno sam zakup jak i późniejsze koszty związane z eksploatacją są na tyle niskie, że urządzenia te, w połączeniu z wygodną obsługą, dużą skutecznością filtracji i gustownym designem, stanowią dużą konkurencję dla innych oczyszczaczy na rynku.


Najczęstsze pytania

Jak można sterować oczyszczaczami Samsung?

Jeśli chodzi o oczyszczacze powietrza marki Samsung to mamy dwa sposoby sterowania urządzeniem. Można to robić za pomocą panelu sterowania na urządzeniu lub za pomocą aplikacji mobilnej - Smart Things działająca w systemach Android i iOS.

Do jakich pomieszczeń oczyszczacze Samsung?

Oczyszczacze Sharp są dość uniwersalnymi urządzeniami pod względem wydajności - znajdziemy oczyszczacze dostosowane do pracy na powierzchni od 40m2 aż do 90m2. Dzięki temu oczyszczacze Samsung świetnie się sprawdzą na takich powierzchniach jak duże salony, sypialnie, gabinety lekarskie czy nawet przestrzenie biurowe.

Bibliografia


1. M. Szutiak. Samsung AX60R5080WD - oczyszczacz powietrza, który utrzyma w ryzach poziom PM2,5 oraz innych zanieczyszczeń w naszym domu. Dostęp online [https://www.telepolis.pl/artykuly/testy-sprzetu/samsung-ax60r5080wd-oczyszczacz-powietrza-pm25-test-recenzja] 18.11.2019 r.

2. K. Pieczonka. Nawet Samsung robi już oczyszczacze powietrza, jeden z nich przetestowałem. Dostęp online [https://antyweb.pl/samsung-ax40-r3030wm-oczyszacza-powietrza-recenzja-test/] 18.11.2019 r.

3. Oczyszczacze powietrza Samsung. Dostęp online [https://www.samsung.com/pl/campaign/oczyszczacze-powietrza/#/] 17.11.2019 r.

4. H. Taler. Myślisz, że nie potrzebujesz filtra do powietrza? Ja też tak uważałem. Dostęp online [https://spidersweb.pl/2019/11/filtr-powietrza-oczyszczacz-samsung.html] 17.11.2019 r.

Chcesz zobaczyć więcej?

Cykl artykułów "Porównanie oczyszczaczy"

Artykuły publikowane w ramach cyklu "Porównanie oczyszczaczy" można czytać niezależnie, ale najlepszy efekt osiągniesz, jeśli zapoznasz się z nimi po kolei. Cały cykl składa się z następujących wpisów:

Powiązane strony

Coway Airmega 300S czy warto, filtry do oczyszczaczy, filtry do wody przy kranie, jak nawilżyć powietrze w pokoju, jonizacja co to, maseczka z filtrem n99, morion, oczyszcza powietrza, oczyszczacz sharp kc-d50euw, pm 2.5 w domu, sharp filtry, sharp kca60euw, Toshiba CAF-X50XPL czujnik, Winix Zero Compact Filtr

Komentarze

 • GoodAir napisał:
  Jeżeli chodzi o oczyszczacze powietrza w wifi to zdecydowania aplikacja bardzo intuicyjna. Natomiast skuteczność oczyszczania na dobry poziomie.
  14.09.2020
 • michal napisał:
  Chyba jedne z lepszych na rynku dla użytku domowego
  14.09.2020

Dodaj komentarz

Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.

Czytaj także

Oczyszczacze powietrza Vestfrost vs Dyson

Oczyszczacze powietrza Vestfrost vs Dyson

27.02.2024

Odkryj różnice między oczyszczaczami powietrza Dyson i Vestfrost! Zobacz, który z nich oferuje najwyższą wydajność, długotrwałą filtrację i wygodę użytkowania, spełniając Twoje oczekiwania na każdym kroku

Czytaj dalej >
Ranking odkurzaczy pionowych do 1500 zł - bezprzewodowe odkurzacze pionowe ranking 2024

Ranking odkurzaczy pionowych do 1500 zł - bezprzewodowe odkurzacze pionowe ranking 2024

26.01.2024

W tym rankingu odkurzaczy pionowych przenikniesz w świat nowoczesnych sprzętów dostępnych w przystępnej cenie do 1500 zł. Odkryj, jakie modele wyróżniają się w tej kategorii cenowej, jakie innowacyjne funkcje oferują oraz jak sprawdzić, który odkurzacz spełni Twoje oczekiwania.

Czytaj dalej >