Porównanie oczyszczaczy powietrza Sharp KC-A, KC-D i KC-G

W lutym 2018 roku na polskim rynku pojawiły się oczyszczacze powietrza Sharp KC-G. Nowa seria tej marki w dużej mierze bazuje na poprzednich.. Na czym polegają różnice pomiędzy nimi? Czy któraś z nich może być uznana za “najlepszą”? Porównanie oczyszczaczy powietrza Sharp KC-A, KC-D i KC-G odpowiada na wszystkie te pytania.

W lutym 2018 roku na polskim rynku pojawiły się oczyszczacze powietrza Sharp KC-G. Nowa seria tej marki w dużej mierze bazuje na poprzednich. Na czym polegają różnice pomiędzy nimi? Czy któraś z nich może być uznana za “najlepszą”? Porównanie oczyszczaczy powietrza Sharp KC-A, KC-D i KC-G odpowiada na wszystkie te pytania.Porównanie oczyszczaczy powietrza Sharp KC-A, KC-D i KC-G odpowiada na wszystkie te pytania.

Użyj kodu rabatowego i odbierz 3% rabatu

Zanieczyszczenie powietrza to jeden z poważniejszych problemów współczesnego społeczeństwa. Szczególnie dotyka on mieszkańców wielkich miast, choć obecnie nawet mieszkanie na wsi nie daje gwarancji bezpiecznego oddychania pełną piersią. Odpowiedzialność za ten stan rzeczy ponosi błyskawiczny rozwój technologiczny. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z zagrożeń jakie niesie ze sobą smog, nie są oni jednak świadomi, że stan powietrza w ich domach jest równie zły, jeżeli nie gorszy.

Za fatalną kondycję domowego powietrza tylko po części odpowiada smog, który przedostaje się przez uchylone okna. Poważniejszym źródłem zanieczyszczeń są elektroniczne sprzęty, meble i podłogi wykonane z syntetycznych materiałów, a także farby czy tapety, które kładziemy na naszych ścianach. Zagrożeniem dla zdrowia domowników są nawet popularne detergenty, których używamy do sprzątania, a nawet kosmetyki, które stanowią źródło lotnych związków organicznych (LZO/VOC). Jak temu zaradzić?

Oczyszczacz najlepszym sposobem na czyste powietrze w domu


Okazuje się, że oddychanie domowym powietrzem jest groźniejsze nawet niż długotrwałe przebywanie na ulicach miast w sezonie grzewczym. Takie informacje w pierwszej chwili mogą wywoływać przerażenie, jednak dzięki odpowiedniej wiedzy możemy podjąć działania, które pomogą chronić nasze zdrowie, a także zdrowie najbliższych nam osób. Jak dotąd najskuteczniejszym sposobem na oczyszczenie powietrza w mieszkaniach i budynkach użyteczności publicznej jest zastosowanie profesjonalnego oczyszczacza powietrza.

Dobry oczyszczacz daje pewność, że powietrze zostało pozbawione większości niebezpiecznych toksyn. Należy zdawać sobie sprawę, że cel ten osiągniemy jedynie przy użyciu sprzętu najwyższej klasy – do takich urządzeń należą niewątpliwie modele marki Sharp z bestsellerowych linii KC-A, KC-D i KC-G. Poniżej przedstawiamy porównanie oczyszczaczy z tych linii i wyjaśniamy różnice między nimi.

Porównanie oczyszczaczy powietrza Sharp KC-A, KC-D i KC-G - oczyszczacz najlepszym sposobem na czyste powietrze w domu

Oczyszczacze powietrza Sharp serii KC-A


Profesjonalne oczyszczacze powietrza z serii KC-A zadbają o kondycję domowego powietrza nie angażując nadmiernie swoich właścicieli. Urządzenia bardzo sprawnie działają w trybie automatycznym. Zostały wyposażone w precyzyjne czujniki, które badają jakość powietrza w danym pomieszczeniu. Jeżeli jest ona bardzo zła, oczyszczacz pracuje na pełnych obrotach. W momencie, kiedy uda się mu przefiltrować powietrze, samodzielnie przełącza się na tryb oszczędny.

W serii KC-A znajdziemy modele, które są w stanie szybko i sprawnie przefiltrować powietrze w pomieszczeniu o powierzchni od 26 m2 do nawet 48 m2.

Więcej niż oczyszczacz powietrza

Co niezwykle istotne – modele Sharp KC-A to nie tylko oczyszczacze powietrza. Producent wyposażył je w znakomitej jakości jonizatory i nawilżacze powietrza, dzięki czemu stają się one praktycznie bezkonkurencyjne wśród dostępnych na rynku urządzeń zaprojektowanych do oczyszczania powietrza.

Marka Sharp wyróżnia się zastosowaniem najnowocześniejszych, wysokiej jakości filtrów. Powietrze zasysane przez oczyszczacz prezentowany poniżej Sharp KC-A50EUW przechodzi przez:

 • filtr wstępny,
 • filtr węgla aktywnego,
 • filtr HEPA H13.

Filtr wstępny jest w stanie zatrzymać największe zanieczyszczenia takie jak, kurz, włosy, sierść zwierząt i różnego rodzaju alergeny. Tak oczyszczone powietrze trafia do filtra węgla aktywnego. To tu usuwane są zanieczyszczenia gazowe, takie jak lotne związki organiczne, dym papierosowy i wszelkie nieprzyjemne zapachy. Następnie przychodzi czas na niezwykle precyzyjny filtr HEPA H13 o skuteczności 99,97%, który wychwytuje mikroskopijne cząstki - w tym niewidoczne gołym okiem pyły PM2.5 i PM10, które stanowią najgroźniejszy składnik smogu oraz alergeny, pyłki, roztocza i bakterie.

Jonizator Plasmacluster

Jeżeli najmniejszym wirusom czy zarodnikom pleśni udało się przedostać przez wszystkie filtry, z pewnością zostaną one unieszkodliwione przez jonizator. Wykorzystuje on technologię Plasmacluster, która oczyszcza powietrze dodatnio i ujemnie naładowanymi jonami, usuwając z otoczenia szkodliwe patogeny. Ponadto jonizator utrzymuje korzystną dla zdrowia równowagę kationowo-anionową, wpływając pozytywnie na nasze samopoczucie i poprawiając koncentrację.

Zdrowy mikroklimat wnętrza

Wyjątkowo skuteczne oczyszczanie i jonizacja powietrza to nie jedyna zaleta urządzeń z serii KC-A. Producent zdecydował się wyposażyć je w nawilżacz powietrza, który jest niezastąpiony zarówno w sezonie grzewczym, jak i latem. Podczas najbardziej upalnych, letnich dni nawilżacz z powodzeniem może pełnić funkcje klimatyzera. Wystarczy, że do zbiornika z wodą wrzucimy kilka kostek lodu, żeby cieszyć się chłodnym powiewem, który zdecydowanie korzystniej wpływa na nasze zdrowie niż typowe, suche powietrze z klimatyzatora. Inteligentne urządzenie chroni nas jednocześnie przed nadmierną wilgocią, która może sprzyjać rozwojowi pleśni. Poziom nawilżenia jest na bieżąco monitorowany, a para wodna jest produkowana tylko do momentu uzyskania odpowiedniego poziomu wilgotności.

Cichy jak szelest liści

Osoby, którym wydaje się, że zaawansowane technologicznie oczyszczacze powietrza Sharp z serii KC-A pobierają duże ilości energii i generują wiele hałasu, są w błędzie. Ich producent znakomicie zdawał sobie sprawę z oczekiwań konsumentów i dołożył wszelkich starań, żeby jego oczyszczacze były ciche i tanie w utrzymaniu. Przykładowo urządzenie Sharp KC-A50EUW pobiera jedynie 4,3 W prądu w trybie niskim, co sprawia, że koszty jego utrzymania są niemal nieodczuwalne dla domowego budżetu. Jego wielką zaletą jest także cicha praca. Na najniższych obrotach jego głośność to jedynie 16 dB, co można porównać do szelestu liści na delikatnym wietrze.

Niespotykana żywotność filtrów

Choć początkowa cena urządzenia może zniechęcać niektóre osoby, należy zdawać sobie sprawę, że ważnym czynnikiem wpływającym na całkowite koszty eksploatacji jest żywotność filtrów. Te, które zastosowano w urządzeniach marki Sharp są niezwykle wydajne. Producent deklaruje, że wystarczą one na dziesięć lat ciągłej eksploatacji. My powinniśmy wziąć poprawkę na bardzo zły stan polskiego powietrza, który sprawia, że realnie filtry posłużą nam przez ok. 5 lat. Jednak nawet a taką żywotnością, filtry wykorzystywane w urządzeniach marki Sharp należą do najbardziej ekonomicznych na rynku. Jedynym warunkiem długiego korzystania z filtrów jest ich regularne czyszczenie - filtr HEPA należy odkurzyć, a filtr węglowy oraz matę nawilżacza myje się pod bieżącą wodą.

Prosty design

W porównaniu do imponujących parametrów technicznych kwestie estetyczne schodzą na dalszy plan, jednak producent zadbał o wysokiej jakości wykonanie sprzętu. Do produkcji oczyszczaczy wykorzystano najwyższej jakości materiały. Uznanie konsumentów budzi również elegancka, minimalistyczna forma sprzętu.

Dlaczego warto wybrać oczyszczacz powietrza z serii KC-A?

Porównanie oczyszczaczy - Sharp KC-A

Oczyszczacze Sharp z linii KC-A stały się pierwszymi flagowymi urządzeniami w segmencie urządzeń oczyszczających, nawilżających i jonizujących powietrze.

Skuteczną ochronę przed różnej wielkości zanieczyszczeniami, zapewnia wieloetapowość filtracji, w tym filtr HEPA wysokiej klasy H13. Za sprawą trybu automatycznego urządzenia dostosowują swoją pracę do warunków panujących w pomieszczeniu, korzystając przy tym z czujnika zabrudzeń, wilgotności i temperatury. Te urządzenia to dużo więcej niż zwykłe oczyszczacze powietrza, ponieważ za sprawą nawilżacza i jonizatora dbają o cały mikroklimat pomieszczenia.

Linia KC-A jest dostępna na polskim rynku od 4-5 lat i może pochwalić się dużą ilością pozytywnych opinii. Stała się równocześnie punktem wyjścia dla następującej po niej linii KC-D i KC-G.

Poniżej przedstawiamy mocne i słabe strony linii KC-A w porównaniu do innych serii marki Sharp.

Zalety

- najcichsza seria Sharpa,

- najbardziej energooszczędna seria Sharpa,

- sygnał dźwiękowy informujący o braku wody w zbiorniku,

- największe zbiorniki na wodę.

Wady

- zmywalny filtr węglowy,

- brak timera,

- mały otwór w zbiorniku na wodę,

- brak funkcji Auto Advanced,

- brak funkcji Plasmacluster Spot.

Udoskonalone oczyszczacze powietrza z serii KC-D


Firma Sharp uważnie słucha informacji zwrotnych od swoich Klientów i stara się na bieżąco udoskonalać urządzenia, które wypuszcza na rynek. Oczyszczacze powietrza Sharp KC-D nie mają za zadanie wyparcia cieszących się dużym uznaniem modeli KC-A. Producentowi zależało raczej na tym, żeby stanowiły uzupełnienie bogatej oferty. Pierwszą, od razu rzucającą się w oczy różnicą są zmiany w estetyce. Modele Sharp KC-D są mniejsze, smuklejsze i lżejsze, co ma znaczenie zwłaszcza w mniejszych mieszkaniach. Nowością jest również produkowanie ich nowym, czarnym wariancie kolorystycznym. Pewnym zmianom uległ również wyświetlacz. W tej serii zawiera on nowe informacje – dowiemy się z niego o stopniu zanieczyszczenia powietrza oraz poziomie wilgotności.

Wygodniejsze w czyszczeniu filtry

Znacznie nie zmienił się natomiast system filtracji powietrza. Nowe oczyszczacze podobnie jak ich poprzednicy wyposażone są w filtr wstępny, filtr węgla aktywnego i filtr HEPA H13. One również posiadają nowoczesny jonizator i nawilżacz powietrza. Jedynie filtr węgla aktywnego uległ pewnym modyfikacjom. W poprzedniej serii wymagał on mycia i dokładnego osuszenia. Zaniedbania w tej kwestii mogły doprowadzić do uszkodzenia oczyszczacza. Nowoczesny filtr Sharp KC-D nie wymaga mycia, co zdecydowanie ułatwia jego użytkowanie.

Kolejną nowinką jest kształt otworu zbiornika na wodę. W Sharp KC-D jest on większy i posiada ergonomiczny kształt, dzięki czemu jego uzupełnianie jest znacznie prostsze niż w poprzedniej serii. Dodatkowo posiada on rączkę, dzięki której może być przenoszony.

Praktyczny programator czasowy

Do istotnych zmian należy wprowadzenie timera – w modelach serii KC-D użytkownik może samodzielnie zaprogramować moment włączenia i wyłączenia się urządzenia. Ciekawym rozwiązaniem jest również funkcja Advanced Auto. W trybie tym oczyszczacz zacznie intensywnie produkować jony, kiedy wilgotność powietrza przekroczy 70%. Funkcja ta chroni powietrze w mieszkaniu przed rozwojem pleśni.

Zamykany wylot powietrza

Bardzo praktyczną zmianą jest wprowadzenie zabezpieczenia wylotu powietrza. Kiedy urządzenie z serii KC-D nie pracuje, żaluzje są zamykane. Podczas jego uruchamiania natomiast automatycznie otwierają się. Chroni to urządzenie przed osadzaniem się kurzu i innych zanieczyszczeń. Funkcję tą docenią również rodziny z małymi dziećmi, ponieważ żaluzja chroni oczyszczacz przed wrzuceniem do środka małych przedmiotów przez ciekawskiego malucha.

Dlaczego warto wybrać oczyszczacz powietrza z serii KC-D?

Porównanie oczyszczaczy - Sharp KC-D

Linia KC-D to lift serii KC-A. Największa zmiana dotyczy wyglądu i wymiarów. Ich konsekwencją jest nieco wyższy (choć w dalszym ciągu niski) zakres emitowanych dźwięków oraz mniejszy zbiornik na wodę. Wygląd jest nowoczesny i wpisuje się w trendy wprowadzanych na rynek urządzeń w 2017 roku; chodzi tutaj o minimalistyczny design oraz srebrne dodatki. Nowa kolorystyka na pewno łatwiej niż poprzednia wersja wpasuje się w różnego rodzaju wnętrza. Nowe modele to mniej klikania i lepsza komunikacja z użytkownikiem dzięki nowemu wyświetlaczowi. Z racji niedawnej premiery producent jeszcze przez długi czas zapewni dostępność filtrów i części zamiennych.

Poniżej przedstawiamy mocne i słabe strony Sharp KC-D w porównaniu do innych serii marki Sharp.

Zalety

- więcej węgla aktywnego niż w linii KC-A,

- filtr węglowy tylko do odkurzania,

- szerszy otwór w zbiorniku na wodę (łatwiejsze czyszczenie),

- żaluzja przy wylocie powietrza,

- timer we wszystkich modelach,

- nowa funkcja Auto Advanced.

Wady

- brak funkcji Plasmacluster spot,

- nieco głośniejsza i mniej energooszczędna niż pozostałe serie,

- mniejsza pojemność zbiornika na wodę niż w linii KC-A.

Oczyszczacze powietrza z serii KC-G - nowa generacja oczyszczaczy Sharp


W lutym 2018 roku na polskim rynku pojawiły się oczyszczacze powietrza Sharp KC-G. Nowa seria w dużej mierze bazuje na poprzednich. Wprowadzono w niej jednak znaczące zmiany. Modyfikacji uległ między innymi wygląd oczyszczaczy wraz z kształtem wyświetlacza, który został dodatkowo ozdobiony srebrnymi, matowymi wstawkami.

Wylot powietrza podobnie jak w modelach Sharp KC-D jest automatycznie zamykany, ale dodatkowo zdecydowano się go podświetlić. W nowych oczyszczaczach mamy również możliwość wyjęcia tylnej szuflady w celu dokładnego jej umycia. Użytkownicy z pewnością docenią fakt, że urządzenia linii KC-G automatycznie włączą się po awarii prądu.

Ulepszony filtr wstępny i węglowy

Filtr wstępny w linii Sharp KC-G uległ drobnej modyfikacji - posiada gęstszą siateczkę, która wyłapuje zanieczyszczenia o wielkości mniejszej niż 240 mikronów. Ponadto na filtrze węgla aktywnego, który odpowiada za usuwanie zanieczyszczeń gazowych, pojawiła się dodatkowa powłoka z krzemionki. Zwiększa ona właściwości sorpcyjne węgla, poprawia zdolność usuwania zapachów oraz umożliwia przechwytywanie tlenków siarki i azotu, czego nie potrafi zwykły węgiel aktywny. Filtr HEPA H13 pozostał bez zmian - w dalszym ciągu oferuje wysoką skuteczność oczyszczania na poziomie 99,97%.

Oczyszczacz w pełni samodzielny

W najbardziej zaawansowanych oczyszczaczach Sharp KC-G zastosowano aż siedem czujników - pyłów PM 2.5, kurzu, wilgoci, temperatury, światła, a także ruchu i zapachu. Dzięki nim możliwa jest wysoka jakość pracy w trybie automatycznym. Za sprawą funkcji Intelligent Mode urządzenia na podstawie danych zebranych ze wszystkich czujników ustalają stopień zanieczyszczenia powietrza w skali od 1 do 7, a następnie dostosowują prędkość filtracji oraz intensywność nawilżania. Dzięki czujnikowi światła urządzenie samodzielnie przełącza się w tryb sleep, utrzymując najniższe obroty. Wyłącza również ekran przedni, monitor czystości i lampę wylotu powietrza.

Plasmacluster spot i ulepszone Auto Advanced

Funkcją dostępną jedynie w serii KC-G jest Plasmacluster spot. Po jej uruchomieniu urządzenie wytwarza ogromną ilość jonów w formie intensywnego strumienia powietrza, który możemy ukierunkować w wybrane przez siebie miejsce za pomocą ruchomej żaluzji. W ten sposób ujemnie i dodatnio naładowane jony usuwają przykre zapachy z tkanin, mebli, czy dywanów.

Pewnym modyfikacjom uległa funkcja Auto Advanced. W Sharp KC-D należało ją uruchomić, żeby urządzenie zaczęło produkować duże ilości jonów gdy poziom nawilżenia powietrza przekroczył 70%. W najnowszych modelach jest ona zaliczana do trybu automatycznego. Co istotne funkcja ta zostanie uruchomiona tylko wówczas, kiedy w pomieszczeniu jest jasno. Intensywne produkowanie jonów generuje bowiem dodatkowy hałas, czego nie życzylibyśmy sobie w nocy.

Równie ciche i energooszczędne

Podobnie jak w poprzednich seriach producent dba, żeby oczyszczacze pobierały niewiele energii i pracowały bardzo cicho. Na najniższych obrotach ich głośność wynosi jedynie 19 dB, czyli jeszcze mniej niż w poprzedniej linii.

Dlaczego warto wybrać oczyszczacz powietrza z serii KC-G?

Porównanie oczyszczaczy - Sharp KC-G

Zapowiadana jako 2 generacja urządzeń oczyszczających ze stajni Sharpa zyskała wiele, od wyglądu przez nowe filtry, aż po nowe funkcjonalności. Linia KC-G czerpie najlepsze właściwości z linii KC-A i KC-D. Jest cicha, emituje tylko 20 db w trybie oczyszczania i nawilżania, co powoduje, że jest bardziej cicha od Sharp KC-A. Natomiast z linii Sharp KC-D przejęła timer, Auto Advanced oraz automatycznie otwierany i zamykany wylot powietrza. Nowa linia to również nowa funkcjonalność, takie jak Plasmacluster Spot (intensywny strumień jonów), ulepszony filtry wstępny i filtr węglowy z powłoką krzemionkową.

Innowacji nie zabrakło również w automatyce. Dzięki zainstalowaniu 3 nowych czujników (światła, ruchu i PM2.5) urządzenie jest bardziej samodzielne i samo reguluje jasność wyświetlacza, zmniejsza bieg wentylatora jeżeli nie wykryje nikogo w pomieszczeniu lub zwiększa, jeżeli odnotuje cząsteczkę PM2.5. Dopełnieniem jest możliwość decydowania o tym, co wyświetla się na ekranie naszego urządzenia (wilgotność, temperatura, bieżący pobór prądu).

Poniżej przedstawiamy mocne i słabe strony linii KC-G w porównaniu do innych serii marki Sharp.

Zalety

- powłoka krzemionkowa na filtrze węglowym,

- dioda informująca o PM2.5,

- więcej czujników (światło i ruch),

- podświetlany wylot powietrza,

- nowa funkcja - Plasmacluster Spot,

- funkcja Auto Advanced włączona do trybu auto,

- ulepszony filtr wstępny,

- więcej informacji na wyświetlaczu,

- cichsza i bardziej energooszczędna od linii KC-D.

Wady

- mniejsza pojemność zbiornika na wodę niż w linii KC-A,

- minimalnie głośniejsza niż seria KC-A,

- najwyższa cena urządzenia oraz filtrów.

Który oczyszczacz powietrza jest najlepszy?


Nie istnieje jednoznaczna odpowiedź na pytanie jaki oczyszczacz powietrza jest najlepszy. Wszystko zależy od miejsca, w którym ma on pracować, a także od indywidualnych preferencji użytkowników. W końcu dla każdego istotne są inne kwestie - jedni szukają urządzenia jak najprostszego w obsłudze, inni lubują się w technologicznych nowinkach i gadżetach. Czynniki, które szczególnie warto wziąć pod uwagę to:

 • wielkość pomieszczenia,w którym chcemy filtrować powietrze,
 • głośność pracy,
 • pobór prądu,
 • funkcja jonizacji,
 • wydajność nawilżacza,
 • jakość i ilość filtrów,
 • cena
 • i dodatkowe funkcje.

Wszystkie oczyszczacze powietrza marki Sharp, niezależnie od tego, czy należą do serii KC-A, KC-D i KC-G są niespotykanie ciche, skuteczne i energooszczędne.

Porównanie trzech serii

Poniżej porównanie trzech flagowych modeli oczyszczaczy z każdej serii Sharp. Tabela stworzona została w naszej porównywarce, z której może skorzystać każdy - wystarczy kliknąć kursorem w przycisk "Porównaj" po prawej stronie wybranego produktu.

Porównanie oczyszczaczy powietrza Sharp KC-A, KC-D i KC-G


Najczęstsze pytania

Jaka jest różnica pomiędzy Sharp KC-A i KC-D?

Obie te serie posiadają taki sam zestaw filtracyjny - warstwa wstępna, węglowa, HEPA oraz jonizacja. Również obie serie korzystają z nawilżania za pomocą maty ewaporacyjnej. Największą różnicą pomiędzy tymi seriami jest to, że oczyszczacze KC-D posiadają o wiele więcej funkcji dodatkowych. Z pewnością linia KC-D jest bardziej zaawansowana od linii KC-A ale jeśli zależy nam na nawilżaniu to KC-A ma większą wydajność nawilżania.

Bibliografia

1. M. Nowak. To był świetny wybór. Oczyszczacz powietrza Sharp KC-A50EUW - recenzja Spider’s Web. Dostęp online [https://spidersweb.pl/2017/03/sharp-kc-a50euw-opinie-recenzja.html] 27.02.2018 r.

2. B. Breczko. "Włącz i zapomnij". Test wielozadaniowego oczyszczacza powietrza Sharp KC-G. Dostęp online [https://tech.wp.pl/wlacz-i-zapomnij-test-wielozadaniowego-oczyszczacza-powietrza-sharp-kc-g-6343745709893249a] 27.02.2018 r.

3. M. Kowalski. Sharp KC-A50EUW - bez powietrza żyjemy 3 minuty. Warto o nie dbać.. Dostęp online [https://agdlab.pl/testy/Sharp.KC-A50EUW-bez.powietrza.zyjemy.3.minuty.Warto.o.nie.dbac,8370] 27.02.2018 r.

Cykl artykułów "Porównanie oczyszczaczy"

Artykuły publikowane w ramach cyklu "Porównanie oczyszczaczy" można czytać niezależnie, ale najlepszy efekt osiągniesz, jeśli zapoznasz się z nimi po kolei. Cały cykl składa się z następujących wpisów:

Powiązane strony


Coway Classic zestaw filtrów, filtry do wody aquaphor, filtry do wody z odwrocona osmoza, jak ochłodzić powietrze w domu, jonizator cena, maseczki antywirusowe sklep, najcichszy nawilżacz powietrza, oczyszczacz daikin, oczyszczacz xiaomi, pm2,5 co to, Sharp FP-J30EU-A czujnik, Sharp KI-G75EUW cena, toshiba oczyszczacz powietrza, Winix Zero Pro czy warto

Komentarze

 • GoodAIR napisał:
  @Izabela Sharpy KC-D mają czujnik temperatury, w KC-G jest czujnik i wskaźnik temperatury. Wskazywanie temperatury na wyświetlaczu było nowością w tej linii. Czujnik temperatury przede wszystkim wykorzystywany jest do dostosowywania odpowiedniego nawilżenia. Czyli w linii KC-D i KC-A determinuje pracę nawilżacza , a w linii KC-G dodatkowo wskazuje aktualną temperaturę.
  26.04.2020
 • Izabela napisał:
  Mam oba oczyszczacze, tj. serię d i g. Pierwszy zakupiony był Xiaomi, ale brakowało mi nawilżania i jonizacji, następny zakupiony z Sharp G.... I okazał się strzałem w 10. Skończyły się problemy z nosem, gardłem, poza tym plasmacluster działa, zwłaszcza podczas pylenia, kichanie, kaszel zmniejszaja się... Dlatego też do sypialni dzieci zamiast Xiaomi kupiliśmy Sharpa D i ogólnie ok, ale w instrukcji jest, że posiada czujnik temperatury, ale na wyświetlaczu jej nie pokazuje? To jest naprawdę dziwne i dość denerwujące... A może ja nie potrafię czegoś włączyć?
  Aha Xiaomi jest ok, tylko brak nawilżacza w naszym przypadku był przeszkodą...ale jeśli komuś nie potrzebny nawilżacz oraz kanonizacja, to Xiaomi też działa...tylko filtry trzeba wymieniać co 3 miesiące...
  26.04.2020
 • GoodAir napisał:
  Dzień Dobry Pani Magdo,

  jeżeli chodzi o oczyszczacz, nawilżacz i jonizator od Sharp, to większość urządzeń mieści się w przyjętym przez Panią budżecie. Przykładem takiego urządzenia jest Sharp KC-G40EUW dostępny w naszym sklepie za 1999 zł z darmową dostawą. Dodatkowo kupując go do 31.03.2020 zyskuje Pani dodatkowe 3 lata (sumarycznie 5 lat).

  Wszystko jednak zależy od powierzchni, na której urządzenie ma pracować.
  W razie pytań zapraszamy do kontaktu: 574 003 908.
  18.03.2020
 • Magda napisał:
  Witam

  Mam pytanie jaki jest najnowszy model nawilżacz tak do 3000.
  Dziękuję Magda
  17.03.2020
 • GoodAIR napisał:
  Pablo, trudno określić jednoznacznie czy jest to problem z urządzeniem. Prawidłowo oczyszczacze Sharp w temperaturze pokojowej (18 ºC - 24ºC) dążą do 60% procent wilgotności. Poniżej 18ºC dążą do 65% wilgotności. Czy mierzyłeś temperaturę w pobliżu oczyszczacza? Jest możliwość, że na wysokości oczyszczacza jest ona zbliżona do 18ºC, dlatego oczyszczacz przekracza 60% wilgotności. Zalecam sprawdzenie działania urządzenia w wyższej temperaturze ok 22ºC, jeśli wilgotność zatrzyma się na 60% będzie to oznaczało, że oczyszczacz pracuje prawidłowo.
  Druga możliwość jest taka, że korzystasz z urządzenia w bardzo małym pomieszczeniu i urządzenie dochodzi do 60% poziomu wilgotności i wyłącza nawilżacz, jednak mata ewaporacyjna jest jeszcze mokra i urządzenie nadal nawilża. Zazwyczaj ta wilgotna mata ewaporacyjna nieznacznie podnosi poziom wilgotności, jednak w małych pomieszczeniach może nawilżyć nawet do 64%. Jeśli założymy, że temperatura jest pokojowa to drugą możliwość możemy zweryfikować w prostu sposób. Czy przy 64% na urządzeniu świecą się na zielono kropelki wody? Jeśli tak to faktycznie może być problem i warto sprawdzić urządzenie w serwisie. Jeśli nie prawdopodobnie korzystasz z urządzenia w małym pomieszczeniu. W takich sytuacjach zalecamy częstsze wietrzenie pomieszczenia lub niezamykanie szczelnie okien i zostawianie tzw. mikro szczelin.
  08.01.2020
 • Pablo napisał:
  Cześć
  Kupiłem oczyszczacz KC-D 50euw. Nie jestem pewien ale wydaje mi się, że coś jest nie tak z funkcją nawilżania i chciałbym prosić o radę lub opinie. Uważam, że automatyczna funkcja nawilżania ustawia mi za dużą wilgotność w pokoju. Przy temp. 20 C oczyszczacz ustawia mi wilgotność na poziomie 64 % wydaje mi się i odczuwam, że to za dużo. Dodatkowo dodam, że woda skrapla mi się na oknach :/ co o tym myślicie?
  08.01.2020
 • kiki napisał:
  w odpowiedzi na Państwa zapytanie-tutaj:
  https://sharpconsumer.eu/pl/sda-category/oczyszczacze-powietrza-pl-2/
  czy to jest jakaś fake strona?
  wygląda na oryginalną-globalną
  proszę o odpowiedż bo już nie wiem co się tu zaczyna dziać-są w Polsce dwa sharpy? i który jest bardziej oryginalny? :D
  26.11.2019
 • GoodAir napisał:
  Dzień Dobry,
  nie posiadamy tych urządzeń w sprzedaży. Pod jakim adresem znalazł Pan wspomniane urządzenia? Ten adres http://www.sharphomeappliances.com/pl/products/air-purifiers/air-purifiers?p=2 oraz ten https://sharphome.eu/pl/product-category/oczyszczacze-powietrza-klimatyzery/oczyszczacze-powietrza/ są oficjalnymi adresami oczyszczaczy Sharp.
  26.11.2019
 • kiki napisał:
  Witam
  a co z "najnowszą" serią na 2019 rok czyli UA "Ultimate Air" w której pojawiły się bardzo ciekawe modele bez nawilżaczy.
  czy są one poprawine względem modeli z 2018 ? czemu nawet w najnowszych zestawieniach nikt ich nie uwzględnia. podczas gdy na oficjalnej stronie sharpa już tylko one są proponowane?
  co tu się wyrabia???
  26.11.2019
 • GoodAir napisał:
  Dzień Dobry Panie Sebastianie,

  dziękujemy za miłe słowa. W temacie rankingów to jest kilka racjonalnych powodów. Po pierwsze nie ma jednego ogólnoświatowego rankingu oczyszczaczy. Druga sprawa rankingi są też przez kogoś tworzone a parametry mają różne wagi w zależności od specyfiki rynku oczyszczaczy w danym kraju, jak również faktu, że nie są to rankingi bezpłatne dla producentów. Kolejna sprawa, że na różnych rynkach dostępne są różne marki. Jest kilka marek na świecie, które są na co najmniej 4-5 rynkach, m.in jest to Sharp, Coway. Przyczyną również jest to, że w Polsce często wielu użytkowników potrzebuje nawilżania, ponieważ w zimie często doświadczamy problemu suchego powietrza. Przykładowo w Malezji, problem suchego powietrza nie występuje, ale popularne są tam urządzenia z filtrem drobnego pyłu.
  25.11.2019
 • Sebastian napisał:
  Witam, na wstępie chciałbym zaznaczyć iż świetny artykuł. Mam jedno pytanie odnośnie oczyszczaczy Sharp-a a komuż go nie zadać jak nie specjalistom w tej dziedzinie :). Wśród 20-tu najpopularniejszych oczyszczaczy w Polsce 12 jest marki Sharp. Dlaczego zatem oczyszczacze Sharp nie są brane w żadnych rankingach na świecie, dosłownie żadnych. Na próżno szukać recenzji, testów na zagranicznych serwisach lub też Youtube. Już nawet nie mówię o konkretnych modelach lecz o jakimkolwiek. Philips w pierwszej 20-ce ma "tylko" 6 swoich produktów lecz pojawia się w co poniektórych rankingach, testach itp. Dodam iż prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu sam kupię Sharpa kc-g50euw, gdyż żadne inne marki nie posiadają tych funkcji które posiada ta seria a na których mi zależy. Natomiast brak wzmianek o ich oczyszczaczach na rynku światowym jest nurtująca. Pozdrawiam
  25.11.2019
 • GoodAir napisał:
  Dzień Dobry,
  dokładnie zgadza się, że ta funkcja jest dostępna tylko w linii KC-G. Dokładnie napisaliśmy to w punkcie Plasmacluster spot i ulepszone Auto Advanced: "Funkcją dostępną jedynie w serii KC-G jest Plasmacluster spot..."
  24.11.2019
 • Seba napisał:
  O ile dobrze się orientuję, Plasmacluster spot jest dostępny tylko w najwyższej wersji KC-G a nie we wszystkich. Jeśli się mylę, proszę wyprowadzić mnie z błędu. Jeśli się nie mylę, proszę nie wprowadzać innych w błąd i przeredagować :). Pozdrawiam
  23.11.2019
 • GoodAir napisał:
  W temacie automatycznego restartowania to z naszych informacji wynika, że wszystkie linie posiadają funkcje automatycznego restartu. Natomiast w linii KC-D i KC-G zostało to wspomniane w instrukcjach.

  Natomiast co do modelu KC-F32EUW to posiada on kilka różnic w stosunku do najtańszych modelu z linii KC-D i KC-G.
  1) Nie posiada możliwości wyłączenia nawilżania. Żeby nie nawilżać należy opróżnić zbiornik
  2) Ma mniejszą żywotność filtrów 1-2 lata.
  3) Nie posiada blokady rodzicielskiej
  4) Nie posiada kółeczek oraz zamykanego wlotu powietrza
  5) Nie posiada kilku funkcjonalności, które posiada KC-G

  Polecamy to porównanie: https://goodair.pl/porownywarka-produktow?product_id=151%2C129%2C147
  18.11.2019
 • Stilo napisał:
  Witam.
  W treści artykułu jest opisane iż seria KC-G posiada funkcję automatycznego ponownego uruchomienia po awarii prądu. Jednocześnie w tabeli jest podane iż każda seria posiada automatyczny restart... to jak to jest w efekcie, czy serie KC-A oraz KC-D również uruchomią się po przerwie w dostępie do prądu?
  03.01.2019
 • erteen napisał:
  Dzień dobry,
  A co z modelem KC-F32EUW? Na pierwszy rzut oka wydaje się ciekawym (i atrakcyjnym cenowo) kompromisem między najmniejszymi modelami z serii KC-D i KC-G? Czy wyraźnie niższa cena wynika z niższej jakości lub mniejszej ilości funkcji, czy też jedynie z braku nakładów na marketing tego modelu?
  26.11.2018

Dodaj komentarz

Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.

Czytaj także

Najlepsze odkurzacze pionowe do 1500 zł – Ranking 2024

Najlepsze odkurzacze pionowe do 1500 zł – Ranking 2024

26.01.2024

W tym rankingu odkurzaczy pionowych przenikniesz w świat nowoczesnych sprzętów dostępnych w przystępnej cenie do 1500 zł. Odkryj, jakie modele wyróżniają się w tej kategorii cenowej, jakie innowacyjne funkcje oferują oraz jak sprawdzić, który odkurzacz spełni Twoje oczekiwania.

Czytaj dalej >
Przegląd oczyszczaczy powietrza Vestfrost

Przegląd oczyszczaczy powietrza Vestfrost

10.01.2024

Oczyszczacze powietrza Vestfrost to nie tylko urządzenia do usuwania zanieczyszczeń, to krok w przyszłość zdrowego oddychania. Wykorzystując zaawansowane technologie, takie jak jonizacja Plasma ION, dioda UV-C LED czy funkcje nawilżania, ogrzewania i wentylacji, te urządzenia zapewniają kompleksowe i inteligentne rozwiązania dla doskonałej jakości powietrza w Twoim otoczeniu.

Czytaj dalej >