Porównanie oczyszczaczy powietrza Coway

Oczyszczacze powietrza Coway cieszą się rosnącą popularnością. Z tego powodu stworzyliśmy porównanie, w którym wyjaśniamy różnice między poszczególnymi modelami tej marki i podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas wyboru.

Oczyszczacze powietrza Coway cieszą się rosnącą popularnością. Z tego powodu stworzyliśmy porównanie, w którym wyjaśniamy różnice między poszczególnymi modelami tej marki i podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas wyboru.

Koreańska marka Coway działa już ponad 30 lat, a niedawno pojawiła się również w Europie. Na czym polega jej fenomen i skąd tak duża popularność oczyszczaczy powietrza Coway na rynku azjatyckim? Na jakie cechy warto zwrócić uwagę? W poniższym artykule porównujemy ze sobą trzy oczyszczacze tej marki i wyjaśniamy, w jakich warunkach sprawdzą się poszczególne modele.

Użyj kodu rabatowego i odbierz 3% rabatu

Coway - azjatycki lider


Początki działalności firmy Coway sięgają 1989 roku. Jest to przodująca marka oczyszczaczy powietrza na rynku koreańskim, a jej celem jest poprawa jakości powietrza i warunków życia swoich klientów. Do Polski produkty Coway trafiły w roku 2019, a następnie zaczęły pojawiać się również w innych krajach europejskich i skandynawskich. Oczyszczacze od razu zaczęły cieszyć się dużym zainteresowaniem, ponieważ wyróżnia je wysoka jakość i niespotykany design, połączone z bardzo przystępną ceną. Mogą też pochwalić się certyfikatami ECARF, PZH i Asthma Allergy Nordic, które potwierdzają skuteczność w walce z alergenami.

Aktualnie w ofercie marki Coway znajdują się trzy oczyszczacze powietrza: Classic, Storm i Airmega 300S. Każdy z nich posiada własne, charakterystyczne cechy, które odróżniają go od pozostałych modeli i pozwalają klientom wybrać urządzenie, które najlepiej spełni ich oczekiwania.

Porównanie oczyszczaczy Coway - Coway azjatycki lider

Nowoczesny wygląd oczyszczaczy Coway


Każdy z modeli oczyszczaczy powietrza Coway posiada zupełnie wyjątkowy design, wszystkie jednak można określić jako nowoczesne, minimalistyczne i dopracowane. Wykonane zostały z wysokiej jakości komponentów i trwałego plastiku, posiadają też wygodne uchwyty do przenoszenia.

  • Najmniejszy ze wszystkich, czyli Coway Classic, jest bardzo wąski, smukły i lekki. Sprawdzi się w pomieszczeniach, w których nie ma zbyt dużo wolnego miejsca oraz wtedy, gdy planujemy przenosić oczyszczacz między pokojami (np. na dzień do salonu i na noc do sypialni).
  • Drugi model - Coway Storm - jest od niego znacznie większy. Ponieważ przeznaczony jest do pracy w dużych pomieszczeniach, posiada spore gabaryty i aż dwa wyloty powietrza: prostokątny w górnej części urządzenia oraz okrągły z przodu.
  • Swoim wyglądem całkowicie wyróżnia się Coway Airmega 300S. Jest niski, sześcienny i posiada widoczne “nóżki”. Jego obudowa posiada setki maleńkich otworków, przez które pobierane jest powietrze oraz które nadają mu specyficznego charakteru. Jego design został doceniony przez ekspertów i wyróżniony wieloma nagrodami, takimi jak The Good Design Awards oraz Pin Up Design Awards.

Wszystkie trzy oczyszczacze powietrza Coway posiadają okrągłe wskaźniki jakości powietrza, które kolorystycznie informują o poziomie zanieczyszczeń. Okrągły wyświetlacz jest rzadkością, która nadaje urządzeniom futurystycznego charakteru.

Porównanie oczyszczaczy Coway - wygląd

Oczyszczacze Coway - filtracja powietrza


Marka Coway postawiła na klasyczne oczyszczacze powietrza bez funkcji nawilżania czy jonizacji. Każdy z nich wykorzystuje trzy typy filtrów: wstępny, HEPA i węglowy. Istnieją jednak pewne niuanse pomiędzy poszczególnymi modelami. 

Porównanie oczyszczaczy Coway - filtracja Coway Classic

Coway Classic, jak sama nazwa wskazuje, jest modelem najbardziej podstawowym. Wciągane powietrze przechodzi w pierwszej kolejności przez filtr wstępny, który zatrzymuje największe zanieczyszczenia, takie jak sierść, kurz czy włosy. Następnie działa węgiel aktywny, który przechwytuje nieprzyjemne zapachy i szkodliwe zanieczyszczenia gazowe - lotne związki organiczne oraz dym papierosowy. Na koniec filtr HEPA klasy H12 (skuteczność 99,5%) usuwa obecne w powietrzu drobinki zanieczyszczeń stałych, takich jak alergeny, bakterie, pyłki, roztocza i składniki smogu (pyły zawieszone PM2.5 i PM10).

Porównanie oczyszczaczy Coway - filtracja Coway Storm

Coway Storm działa w sposób zbliżony do modelu Classic. Również korzysta z filtra wstępnego, HEPA H12 oraz węglowy, jednak posiada jeden dodatkowy filtr drobnego pyłu. Filtr drobnego pyłu stanowi coś pomiędzy filtrem wstępnym a filtrem HEPA - wyłapuje drobinki kurzu, pyłki i pleśnie, odciążając w ten sposób pracę filtra HEPA oraz stanowiąc dodatkowy oręż w walce z alergenami.

Porównanie oczyszczaczy Coway - filtracja Coway Airmega 300S

Coway Airmega 300S wyróżnia się najmocniej. Ten model wykorzystuje aż dwa zestawy filtrów, ponieważ powietrze zaciągane jest przez wentylator po obu stronach obudowy. Gwarantuje to wysoką skuteczność i wydajność oczyszczania przy niewielkich rozmiarach urządzenia. Każdy zestaw składa się z jednego filtra wstępnego oraz jednej kasety Max2. Kaseta filtracyjna MAX2 to połączenie węgla aktywnego oraz HEPA klasy H13. Takie połączenie usuwa 99,97% obecnych w powietrzu zanieczyszczeń.

Filtry do oczyszczaczy Coway powinno się wymieniać po mniej więcej 1 roku użytkowania. Sprawa jest bardziej skomplikowana w przypadku modelu Storm, ponieważ każdy z filtrów posiada inną żywotność - kupując zestaw otrzymujemy po kilka filtrów konkretnego rodzaju, tak, aby całość wystarczyła na 2 lata użytkowania.

Średni roczny koszt filtrów Coway wynosi 150-200 zł, można więc powiedzieć, że są to urządzenia tanie w eksploatacji.

Porównanie oczyszczaczy Coway - filtracja powietrza

Oczyszczacze powietrza Coway


Classic

Coway Classic to najmniejszy, najbardziej podstawowy model tej marki. Pomimo niewielkich rozmiarów przeznaczony jest do pomieszczeń o powierzchni nawet 40 m2. Jest lekki, cichy i zajmuje niewiele miejsca. Posiada wbudowany tryb ECO - oczyszczacz samodzielnie wyłącza się, gdy jakość powietrza jest dobra przez co najmniej 10 min. Dzięki blokadzie rodzicielskiej i bardzo prostej obsłudze doskonale sprawdzi się jako oczyszczacz do pokoju dziecięcego lub dla osoby starszej.

Storm

Coway Storm już na pierwszy rzut oka wyróżniają duże gabaryty i okrągły wylot powietrza połączony z wyświetlaczem. Model ten przeznaczony jest do bardzo dużych pomieszczeń (70 m2), w związku z czym posiada aż dwa wyloty powietrza - jeden górny i jeden przedni. Zależnie od własnych preferencji możemy samodzielnie dobierać nie tylko prędkość wentylatora, ale przede wszystkim sposób cyrkulacji powietrza. Posiada dodatkowy filtr drobnego pyłu.

Airmega 300S

Coway Airmega 300S, podobnie jak model Storm, przeznaczony jest do powierzchni 70 m2. Jest jednak zdecydowanie mniejszy, bardziej kompaktowy. Umożliwia to system Dual Power, czyli dwa wentylatory oraz dwa zestawy filtrów, które gwarantują intensywny przepływ powietrza przy niewielkich gabarytach urządzenia. Kolejną cechą wyróżniającą model Airmega 300S jest możliwość zdalnego sterowania przez aplikację mobilną Coway IOCare. Dzięki niej możemy sterować urządzeniem oraz kontrolować jakość powietrza w swoim domu nawet będąc poza nim.

Porównanie oczyszczaczy Coway


Poniżej znajduje się porównanie najważniejszych cech oczyszczaczy powietrza Coway. Jeśli ktoś z Twoich znajomych zastanawia się nad kupnem oczyszczacza, możesz udostępnić mu tę tabelę korzystając z porównywarki TUTAJ. Do porównywarki możesz dodać również inne oczyszczacze z naszej oferty i sprawdzić cechy podobnych modeli różnych producentów.

Model Classic Storm Airmega 300S
Wydajność (CADR) 300 m3/h 492 m3/h 490 m3/h
Pomieszczenie 40 m2/h 70 m2/h 70 m2/h
Hałas 22-44 dB 21-44 dB 22-50 dB
Moc 4 W 5 W 6,2 W
Wymiary 64,1x37,6x18,3 cm 76,5x41x24 cm 53,2x34,5x34,5 cm
Waga 7,2 kg 12 kg 9,7 kg
Filtry węglowy, HEPA H12 węglowy, HEPA H12, drobnego pyłu 2xMAX2 (HEPA H13+węglowy)
Wskaźnik kolorystyczny Tak Tak Tak
Czujniki jakości powietrza, światła jakości powietrza, światła jakości powietrza
Wskaźnik wymiany filtra Tak Nie Tak
Tryby cyrkulacji powietrza 1 4 1
Aplikacja mobilna Nie Nie Tak

Porównanie cech oczyszczaczy Coway

Podsumowanie


Marka Coway posiada w swojej ofercie oczyszczacze zauważalnie różniące się między sobą pod wieloma względami - wielkością, wyglądem, sposobem filtracji oraz sterowania. Dzięki temu mamy możliwość wyboru dokładnie takiego modelu, który najlepiej spełni nasze oczekiwania:

  • kompaktowy i prosty w obsłudze Classic,
  • wydajny i mocny Storm w przystępnej cenie,
  • maksymalnie skuteczny Airmega 300S z opcją sterowania zdalnego.

Wszystkie posiadają jednak pewne cechy wspólne, takie jak wysoka jakość wykonania, cicha praca, energooszczędność oraz nowoczesny design. Nie bez powodu marka Coway stała się wiodącym producentem oczyszczaczy powietrza na rynku azjatyckim i słusznie zdobywa swoich miłośników w Europie.


Najczęstsze pytania

Który oczyszczacz Coway do dużych powierzchni?

Idealnym wyborem do większych powierzchni będzie Coway Airmega. Urządzenie jest dostosowane do pracy na powierzchni aż do 70m2. Z pewnością sprawdzi się w dużym salonie lub sypialni. Dodatkowym atutem jest to, że Airmega posiada dwa wentylatory i aż dwa zestawy filtracyjne. Jest to z pewnością odpowiedni produkt na większe powierzchnie wymagające zaawansowanej filtracji powietrza.

Czym wyróżniają się oczyszczacze Coway?

Oczyszczacze Coway z pewnością wyróżniają się swoim nowoczesnym wyglądem, dużą wydajnością oraz zaawansowaną filtracją powietrza. Jakość urządzeń potwierdzają liczne certyfikaty - ECARF, PZH i Asthma Allergy Nordic. 

Bibliografia


1. https://coway.pl/ [https://coway.pl/] Dostęp 30.12.2020 r.

2. Karty katalogowe producenta Coway, 30.12.2020 r.

3. Danielak Maciej, Oczyszczacze powietrza - działanie, skuteczność. Dostęp online [http://yadda.icm.edu.pl/baztech/element/bwmeta1.element.baztech-6acb3ab8-0446-4196-9436-c14111bbbdaf] 30.12.2020 r.

Chcesz zobaczyć więcej?

Cykl artykułów "Porównanie oczyszczaczy"

Artykuły publikowane w ramach cyklu "Porównanie oczyszczaczy" można czytać niezależnie, ale najlepszy efekt osiągniesz, jeśli zapoznasz się z nimi po kolei. Cały cykl składa się z następujących wpisów:

Powiązane strony

co zrobic na suche powietrze w domu, filtry do masek respro, filtry do wody pod zlew aquaphor, jak nawilżyć pokój noworodka, Jakim powietrzem oddychamy?, maseczka z filtrem, modne maski antysmogowe, ochotki zwalczanie, oczyszczacz sharp cv-p10pr, pm 2,5 norma w domu, sensor jakości powietrza, Sharp KC-G60EUW filtr węglem aktywnego, Toshiba CAF-X33XPL cena, winix oczyszczacz

Dodaj komentarz

Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.

Czytaj także

Woda wodorowa, woda redox - co to jest?

Woda wodorowa, woda redox - co to jest?

26.03.2024

Czy wiesz, że woda wodorowa może być kluczem do lepszego zdrowia i samopoczucia? Dzięki swoim właściwościom antyoksydacyjnym i zdolności do neutralizacji wolnych rodników, woda redox może wspierać układ odpornościowy oraz przyczynić się do lepszego samopoczucia. 

Czytaj dalej >
Dofinansowanie do oczyszczacza powietrza do biura 2024/2025

Dofinansowanie do oczyszczacza powietrza do biura 2024/2025

14.03.2024

Wprowadź oddech świeżości do swojego biura! Dzięki dofinansowaniu oferowanemu przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych na rok 2024/2025, możesz zaoszczędzić na zakupie oczyszczaczy powietrza. Popraw jakość pracy i samopoczucie pracowników, dbając jednocześnie o ich zdrowie i bezpieczeństwo. Nie przegap szansy - złóż wniosek i otrzymaj dofinansowanie!

Czytaj dalej >