Oczyszczacze powietrza do 60 m2

W najnowszym artykule z cyklu “Dobór oczyszczacza” bierzemy pod lupę oczyszczacze powietrza do 60m2 i 70 m2. Wyjaśniamy, na jakie cechy zwrócić uwagę oraz porównujemy 5 najpopularniejszych modeli.

W najnowszym artykule z cyklu “Dobór oczyszczacza” bierzemy pod lupę oczyszczacze powietrza do 60m2 i 70 m2. Wyjaśniamy, na jakie cechy zwrócić uwagę oraz porównujemy 5 najpopularniejszych modeli.

Oczyszczacze powietrza powoli stają się jednym z podstawowych elementów wyposażenia każdego domu. Na takie urządzenie coraz częściej też decydują się pracownicy biurowi, którzy chcą przebywać w zdrowym otoczeniu. Z tego powodu obok standardowych modeli do 20-30 m2 powstają też oczyszczacze o dużo większej wydajności. Oczyszczacz powietrza do 60 m2 sprawdzi się zarówno w otwartym salonie połączonym z kuchnią, jak i w biurze typu open-space.

W niniejszym rankingu porównaliśmy ze sobą nie tylko oczyszczacze powietrza do 60 m2, ale również te, które dzięki większej wydajności mogą pracować nawet na powierzchniach do 70 m2.

Wynika to z tego, że w takich oczyszczaczach jedyna różnica polega na nieco większej wydajności. Pozostałe parametry i wykorzystane filtry są przeważnie takie same i jeśli poszczególne modele różnią się od siebie, to wynika to z pochodzenia od różnych producentów, a nie od tego, że jeden przeznaczony jest do 60 m2 a drugi do 70 m2. Ponadto oczyszczacz powietrza do 70 m2 bez żadnych problemów może pracować również w mniejszych pomieszczeniach. Sprawdź nasz ranking oczyszczaczy powietrza do 60mna rok 2023/2024.

Użyj kodu rabatowego i odbierz 3% rabatu

Oczyszczacz powietrza do 60 m2


Sharp KI-G75EUW

Model KI-G75EUW to najnowszy model oczyszczaczy Sharp. Posiada największą wydajność ze wszystkich i udoskonalone filtry. Tak jak pozostałe jest to oczyszczacz powietrza 3w1 - oczyszcza, nawilżacza i jonizuje powietrze. KI-G75EUW jest połączeniem wszystkich najlepszych cech z poprzednich serii tej marki, a ponadto wyposażony został w rozwiązania, które znajdziemy wyłącznie u niego. Przepływ powietrza na poziomie 450 m3/h umożliwia mu pracę w pomieszczeniach o powierzchni 60 m2. Dzięki tak dużej wydajności oczyszczacz salon jest w stanie bez problemu przefiltrować. Pomimo dużej wydajności jest niezwykle energooszczędny i cichy - 7W mocy i 18dB dźwięku na najniższych obrotach to wartości, których nie poczujemy ani my, ani nasz portfel. Idealnie sprawdzi się jako oczyszczacz powietrza do mieszkania czy biura.

Oczyszczacz powietrza 3w1

Filtracja powietrza przebiega w tym urządzeniu wieloetapowo. Najpierw powietrze przechodzi przez szereg filtrów (wstępny, HEPA H13, węglowy, nawilżacza), które usuwają z niego zanieczyszczenia stałe i gazowe. Skuteczność filtra HEPA, odpowiedzialnego za przechwytywanie składników smogu i alergenów wynosi 99,97%. Filtr węglowy tak jak w oczyszczaczach z linii KC-G posiada dodatkową powłokę z krzemionki, która pozwala usunąć jeszcze więcej zanieczyszczeń - nie tylko LZO, dym papierosowy i zapachy, ale również tlenki siarki i azotu. Całkowitą nowością i niespotykanym w innych oczyszczaczach na rynku elementem są dwie ruchome rolki, które automatycznie co 48 godzin czyszczą filtr wstępny, ściągając z niego zanieczyszczenia. Oczyszczone z zanieczyszczeń powietrze przechodzi przez filtr nawilżacza, czyli zanurzoną w wodzie matę ewaporacyjną, i nabiera odpowiedniej wilgotności.

Jonizator Plasmacluster 3 generacji

W modelu KI-G75EUW wykorzystano najmocniejszy generator jonów 3 generacji. Jonizator High Density 25 000 produkuje 3,5 razy więcej jonów niż jonizatory w innych oczyszczaczach powietrza. Dzięki temu jeszcze skuteczniej pozbywa się z pomieszczenia wszelkich patogenów - wirusów, bakterii, zarodników pleśni i grzybów. Utrzymuje też równowagę kationowo-anionową w powietrzu, którą zaburzają urządzenia elektryczne.

Pełen komfort użytkowania

Oczyszczacz powietrza Sharp KI-G75EUW posiada długą listę udogodnień, które sprawiają, że korzystanie z niego jest niezwykle wygodne: blokada rodzicielska, timer, ulepszona funkcja Plasmacluster spot, kilka trybów pracy manualnej i automatycznej (w tym całkiem nowy tryb Clean Assist Mode) czy obrotowe kółka. Wygodna jest też długa żywotność filtrów - przy regularnym odkurzaniu raz na ok. 1,5 miesiąca mogą posłużyć nam nawet przez 5 lat.

Zalety

- inteligentne nawilżanie,

- mocny generator jonów,

- ulepszony filtr węglowy,

- długa żywotność filtrów,

- bardzo cicha praca,

- energooszczędność,

- timer,

- blokada rodzicielska,

- obrotowe kółka.

Wady

- wysoka cena (4299 zł),

- konieczność czyszczenia filtrów,

- konieczność wymiany generatora jonów co 2 lata,

- brak sterowania zdalnego,

- brak wskaźnika wymiany filtrów.

Model Sharp KI-G75EUW
Cena 4299 zł
Powierzchnia [m2] 56
Wydajność [m3/h] 450
Hałas [dB] 18-52
Moc [W] 7-80
Skuteczność HEPA 99,97%
Żywotnosć filtrów 10 lat
Jonizator tak
Nawilżanie tak
Aplikacja nie

Fellowes AeraMax Pro AM3

Fellowes AeraMax Pro AM3 to profesjonalny oczyszczacz powietrza, dedykowany do biura, szkoły, przychodni lekarskiej i każdej placówki publicznej. Filtruje 374 m3/h, co czyni go modelem odpowiednim do powierzchni 65 m2. W trybie niskim zużywa tylko 5 W mocy, jest więc urządzeniem bardzo energooszczędnym. Ponieważ emituje dźwięk o natężeniu 28 dB, nie jest to sprzęt odpowiedni do pracy w nocy - będzie po prostu słyszalny. W dalszym ciągu możemy jednak zaliczyć go do urządzeń cichych, które nie przeszkadzają nam w trakcie pracy i odpoczynku. Fellowes cechuje się wysoką precyzją wykonania, nowoczesnym designem i wieloma rozwiązaniami, które czynią z niego oczyszczacz bezpieczny w obsłudze nawet w zatłoczonych placówkach. Model AM3 został stworzony z myślą o montażu na ścianie, jednak posiada też swój nieco droższy, wolnostojący odpowiednik. Zaletą montażu ściennego jest większe bezpieczeństwo użytkowania - nikt niepowołany nie będzie mieć dostępu do oczyszczacza. Bezpieczeństwo zwiększa dodatkowo zamykany panel kontrolny, co doceni każdy opiekun w przedszkolu.

Skuteczny w walce z COVID-19

W odpowiedzi na oczekiwania klientów związane z aktualną sytuacją pandemiczną, producent zlecił badania, które potwierdziły skuteczność oczyszczacza Fellowes w usuwaniu koronawirusa. Niezależne badania laboratoryjne w zamkniętej komorze testowej wykazały, że już po godzinie pracy oczyszczacz osiągnął redukcję koronawirsua na poziomie 99,99%. Jako surogat SARS-CoV-2 wykorzystano stężony aerozol ludzkiego koronawirsua 229E. Fellowes AeraMax Pro AM3 doskonale radzi sobie również z wirusem grypy H1N1, co potwierdza certyfikat Airmid Healthgroup.

Spersonalizowany zestaw filtrów

Zakupiony oczyszczacz otrzymujemy wraz z następującym zestawem filtrów: wstępnym, węglowym, True HEPA z powłoką AeraSafe™. Takie połączenie, wspierane przez jonizator powietrza PlasmaTrue, doskonale radzi sobie z każdym rodzajem zanieczyszczeń. Możemy jednak dostosować metodę oczyszczania do własnych potrzeb i podczas zakupu nowych filtrów, zdecydować się na wariant alternatywny. Zamiast oddzielnych filtrów, możemy wybrać hybrydową kasetę HEPA+węgiel. W lokalach gastronomicznych sprawdzi się zaś podwójny filtr węglowy, który jeszcze lepiej pochłania zapachy z otoczenia.

Działanie zupełnie bezobsługowe

Dzięki technologii EnviroSmart™, oczyszczacz powietrza Fellowes AeraMax Pro AM3 działa praktycznie bezobsługowo. Urządzenie korzysta ze wskazań trzech czujników (zanieczyszczenia, ruchu i dźwięku) i reaguje na warunki otoczenia, dopasowując prędkość wentylatora. Pozwala to łączyć wysoką jakość filtracji z niskim poborem energii. Jest to możliwe w trybie automatycznym, który w modelu Pro AM3 posiada aż dwa warianty: normalny i cichy. W trybie auto normalnym po wykryciu zanieczyszczenia, zapachu lub obecności ludzi, AeraMax Pro AM3 włączy szybką filtrację. W trybie auto cichym wysokie obroty zostaną włączone tylko wtedy, gdy w pomieszczeniu nikogo nie będzie. Wspomniane wcześniej sensory nie tylko regulują pracę w trybie auto, ale też określają aktualną jakość powietrza i informują nas o niej przy pomocy kolorystycznego wskaźnika na oczyszczaczu.

Zalety

- potwierdzona skuteczność na koronawirusa,

- montaż ścienny,

- zamykany panel kontrolny,

- kilka wariantów filtrów,

- jonizator,

- wskaźnik kolorystyczny,

- trzy czujniki,

- dwa tryby auto,

- powłoka antybakteryjna,

- duża wydajność,

- energooszczędność,

- cicha praca,

- możliwość zawieszenia na ścianie.

Wady

- wysoka cena,

- brak nawilżania,

- może być za głośny w nocy.

Model Fellowes AeraMax Pro AM3
Cena 2919 zł
Powierzchnia [m2] 65
Wydajność [m3/h] 374
Hałas [dB] 28-67
Moc [W] 5-100
Skuteczność HEPA 99,97%
Żywotnosć filtrów 6-12 miesięcy
Jonizator tak
Nawilżanie nie
Aplikacja nie

Oczyszczacz powietrza do 70 m2

Coway Storm

Oczyszczacze Coway to prawdziwe bestsellery na rynku azjatyckim, które niedawno stały się silną konkurencją dla produktów europejskich. Coway Storm to jednocześnie największy i najmocniejszy model tej firmy. Z wydajnością na poziomie 492 m3/h oraz ulepszoną techniką cyrkulacji powietrza doskonale poradzi sobie w pomieszczeniach do 65 m2, a nawet 70 m2, dzięki czemu sprawdzi się jako oczyszczacz do salonu. Duża moc łączy się tu z energooszczędnością (5W) i bardzo cichą pracą - 21dB w trybie niskim pozwala na korzystanie z urządzenia w sypialni i pokoju dziecięcym.

Dodatkowy filtr przeciwpyłowy

Oczyszczacz wykorzystuje klasyczny zestaw filtrów (wstępny, HEPA i węglowy) wzbogacony o dodatkowy filtr drobnego pyłu. HEPA klasy H12 przechwytuje 99,5% zanieczyszczeń stałych (pyły zawieszone, alergeny i inne). To wprawdzie mniej niż w innych urządzeniach z tego porównania, ale model Storm nadrabia to bardzo intensywną cyrkulacją, która wyłapuje nawet bardzo oddalone cząstki zanieczyszczeń oraz wspomnianym już filtrem drobnego pyłu, który wspomaga filtr HEPA wyłapując alergeny, pyłki i pleśń.

Kilka trybów cyrkulacji powietrza

Cechą wyróżniającą model Storm są aż dwa wyloty powietrza oraz możliwość kontrolowania sposobu cyrkulacji. Do wyboru mamy aż 3 różne tryby obiegu powietrza: standardowy (normalny przepływ), intensywny (przepływ skupiony), zróżnicowany (przepływ wielokierunkowy). W celu szybkiego oczyszczenia powietrza możemy skorzystać z 10 minutowego programu, który łączy w sobie wszystkie 3 tryby cyrkulacji powietrza. Dzięki tym wszystkim funkcjom możemy dostosować sposób filtracji do naszych aktualnych potrzeb.

Wygodne tryby pracy

W oczyszczaczu powietrza ważna jest nie tylko jego skuteczność, ale również wygoda użytkowania. W modelu Storm możemy korzystać nie tylko z trybu manualnego, ale również automatycznego, który jest tu niezwykle inteligentny. Oczyszczacz dostosowuje swoją pracę nie tylko do jakości powietrza, ale również panujących wokół warunków - jeśli w pomieszczeniu, w którym się znajduje będzie ciemno przez kilka minut, urządzenie wejdzie w tryb sleep, czyli zgasi wyświetlacz i zmniejszy obroty do minimum. Komfort użytkowania niezaprzeczalnie zwiększa też programator czasowy (timer) oraz blokada rodzicielska.

Zalety

- dodatkowy filtr drobnego pyłu,

- dwa wyloty powietrza,

- 3 tryby cyrkulacji powietrza,

- sensor światła,

- cicha praca,

- energooszczędność,

- timer,

- blokada rodzicielska.

Wady

- brak nawilżacza,

- brak jonizatora,

- brak sterowania zdalnego.

Model Coway Storm
Cena 1899 zł
Powierzchnia [m2] 70
Wydajność [m3/h] 492
Hałas [dB] 21-44
Moc [W] 5-65
Skuteczność HEPA 99,5%
Żywotnosć filtrów 1 rok
Jonizator nie
Nawilżanie nie
Aplikacja nie

Coway Airmega 300S

Oczyszczacz powietrza Coway Airmega 300S łączy niewielki rozmiar obudowy z dużą wydajnością filtracji. Oczyszczacz wykorzystuje dwa wentylatory, które gwarantują przepływ powietrza na poziomie 490 m3/h i skuteczne oczyszczanie pomieszczeń nawet do 70 m2. Jednocześnie urządzenie jest znacząco mniejsze niż większość dostępnych na rynku modeli do takiej powierzchni. Model Airmega 300S może też pochwalić się bardzo niskim poziomem emitowanego hałasu - 22dB pozwalają na pracę nawet w nocy.

System Dual Power

Model Airmega 300S wykorzystuje system Dual Power, czyli system oczyszczania powietrza oparty na dwóch wentylatorach i dwóch zestawach filtrów. Powietrze zaciągane jest po bokach, z dwóch stron obudowy, po czym przechodzi przez zestaw filtrów (wstępny, HEPA i węglowy), a na koniec jest wyrzucane przez wylot w górnej części oczyszczacza. Filtr Green True HEPA klasy H13 usuwa 99,97% zanieczyszczeń stałych (cząstki smogu, alergeny), a filtr węgla aktywnego eliminuje zanieczyszczenia gazowe (LZO, zapachy, dym papierosowy). Filtr HEPA i węgiel aktywny tworzą wspólnie filtr MAX2, których w oczyszczaczu są aż 2. Takie połączenie daje nam prawie stuprocentową skuteczność oczyszczania powietrza za stosunkowo niewielką cenę - za komplet 4 filtrów zapłacimy tyle, co za dwa filtry w innym oczyszczaczu dobrej klasy.

Inteligentny tryb SMART

Oczyszczacz obsługuje się w bardzo prosty i intuicyjny sposób. Jeśli chcemy jak najmniej przejmować się jego pracą, możemy skorzystać z trybu SMART, czyli pracy automatycznej. Urządzenie będzie samodzielnie dostosowywać prędkość wentylatorów do ilości zanieczyszczeń w pomieszczeniu. Tryb SMART działa w dwóch wariantach - auto oraz eco. Ten drugi pozwala na zaoszczędzenie energii; gdy jakość powietrza jest dobra przez co najmniej 10 min, urządzenie wyłącza się i wznawia pracę dopiero w momencie, gdy wychwyci zanieczyszczenia.

Aplikacja IOCare

Sterowanie oczyszczam odbywa się nie tylko przy pomocy klasycznego panelu na urządzeniu, ale również za pomocą aplikacji mobilnej IOCare. Aplikacja umożliwia nam kontrolę nad jakością powietrza w domu oraz pracą oczyszczacza, pozwalając nawet na stworzenie harmonogramu pracy urządzenia. Docenią to szczególnie wszystkie zabiegane osoby. Przydatny może okazać się też wskaźnik, który informuje o konieczności wymiany filtrów na nowe. Kolejną ciekawą cechą oczyszczacza Coway jest emitowanie tzw. białego szumu, który posiada właściwości relaksujące.

Zalety

- dwa komplety filtrów,

- dwa wentylatory,

- mały rozmiar,

- aplikacja mobilna,

- tryb eco,

- niska cena filtrów,

- cicha praca,

- wskaźnik wymiany filtrów,

- energooszczędność (6.2 W).

Wady

- brak nawilżania,

- brak jonizacji.

Model Coway Airmega 300S
Cena 2499 zł
Powierzchnia [m2] 70
Wydajność [m3/h] 490
Hałas [dB] 22-50
Moc [W] 6.2-57
Skuteczność HEPA 99,97%
Żywotnosć filtrów 1 rok
Jonizator nie
Nawilżanie nie
Aplikacja tak

Ideal AP 45

Niemiecka marka Ideal słynie z oczyszczaczy powietrza wysokiej jakości. W swojej ofercie posiadają urządzenia przeznaczone zarówno do 20 m2 jak i 100 m2. Model Ideal AP 45 posiada największą wydajnością ze wszystkich oczyszczaczy z niniejszego porównania - przepływ powietrza na poziomie 500 m3/h sprawia, będzie to idealny oczyszczacz powietrza do 70 m2 powierzchni. Drobnym mankamentem jest poziom głośności - na niskich obrotach poziom hałasu wynosi 27 dB. To wciąż tak naprawdę bardzo mało i pracując w salonie lub biurze oczyszczacz będzie praktycznie niesłyszalny, ale nocą w sypialni może zakłócić sen bardziej wrażliwym osobom. Zaletą Ideal AP 45 jest za to niezwykła energooszczędność. Na niskich obrotach jego moc wynosi zaledwie 4W - to nie tylko mniej od żarówki, ale również od większości oczyszczaczy na rynku!

Ulepszony system filtracji

Model Ideal AP 45 dba o zdrowe powietrze w domu nie tylko za pomocą filtrów, ale również jonizatora. Składniki smogu, alergeny i inne cząstki stałe usuwane są ze skutecznością 99,97% przez filtr HEPA klasy H13. Zanieczyszczenia gazowe, takie jak dym papierosowy, LZO i nieprzyjemne zapachy eliminowane są przez filtr węgla aktywnego. Ostatnim etapem jest jonizator PlasmaWave, który generuje jony ujemne i dodatnie, po czym wypuszcza je do otoczenia, usuwając z powietrza patogeny. Cały proces filtracji wspomaga powłoka antybakteria CleanCel na filtrach, która zatrzymuje rozwój grzybów i bakterii oraz system OptiFlow, który wychwytuje nawet najbardziej oddalone cząstki dymów i pyłów, po czym rozprowadza świeże powietrze w całym pomieszczeniu. Taki wieloetapowy sposób filtracji powietrza zapewnia skuteczność na najwyższym poziomie.

Jonizator PlasmaWave

Generator Jonów PlasmaWave w oczyszczaczu Ideal AP 45 produkuje dodatnio i ujemnie naładowane jony wodorotlenowe OH, a następnie wypuszcza je do pomieszczenia. Po spotkaniu z patogenem niszczy jego ścianę komórkową wyciągając z niej wodór. W ten sposób wirusy (w tym również wirus grypy), bakterie, zarodniki pleśni i inne mikroorganizmy zostają unieszkodliwione, a jedynym produktem ubocznym całego procesu są cząsteczki wody.

Przydatne akcesoria

Producent zadbał o to, żeby korzystanie z oczyszczacza było jak najbardziej komfortowe. Z tego względu ustawienia można zmieniać zarówno poprzez panel na obudowie, jak i pilotem zdalnego sterowania. Komplet czujników (w tym również sensor światła) umożliwia korzystanie z urządzenia w trybie automatycznym, który dostosowuje prędkość wentylatora do panujących w pomieszczeniu warunków. Ponadto istnieje możliwość dokupienia specjalnej podstawy, służącej do zawieszenia oczyszczacza na ścianie.

Zalety

- jonizator,

- powłoka antybakteryjna,

- pilot zdalnego sterowania,

- duża wydajność,

- energooszczędność,

- cicha praca,

- możliwość zawieszenia na ścianie.

Wady

- brak nawilżania,

- może być nieco za głośny do sypialni.

Model Ideal AP 45
Cena 1999 zł
Powierzchnia [m2] 70
Wydajność [m3/h] 500
Hałas [dB] 27-60
Moc [W] 11-110
Skuteczność HEPA 99,97%
Żywotnosć filtrów 1 rok
Jonizator tak
Nawilżanie nie
Aplikacja nie

Porównanie

Polska w cieniu smogu - niska emisja

Powyższa tabela została stworzona przy użyciu naszej porównywarki produktów. Możesz z niej skorzystać klikając TUTAJ i porównać ze sobą dowolne modele oczyszczaczy powietrza.

Najważniejsze parametry oczyszczacza powietrza do 60 m2


 1. cena - dobrej jakości oczyszczacze powietrza do 60 m2 oraz 70 m2 kosztują w granicach 2000 zł, mogą jednak znacząco różnić się kosztami eksploatacji; należy zwrócić uwagę na cenę i żywotność filtrów oraz pobór prądu,
 2. wydajność - oczyszczacz powietrza do 60 m2 powierzchni powinien cechować się przepływem powietrza w okolicach 450 m3/h lub więcej w przypadku modeli do 70 m2 (525 m3/h) powierzchni; wydajność powinna być taka, aby w ciągu godziny oczyszczacz przefiltrował powietrze w danym pomieszczeniu trzykrotnie na najwyższych obrotach,
 3. filtry - rodzaj filtrów wykorzystanych w oczyszczaczu różni się w zależności od jego przeznaczenia; do usuwania składników smogu oraz alergenów konieczne są filtry HEPA klasy H12 lub H13; przed zakupem urządzenia koniecznie należy sprawdzić cenę i żywotność filtrów (średnio wytrzymują ok 1-2 lat i kosztują w granicach 200-300 zł),
 4. głośność - urządzenia dobrej klasy w najniższym trybie nie emitują więcej niż 25-26 dB, dlatego można z nich korzystać w sypialni; trzeba jednak przygotować się na to, że modele do dużych powierzchni na wysokich obrotach mogą mieć nawet więcej niż 50 dB (nie korzysta się jednak z tego zbyt często),
 5. opcje dodatkowe - duże modele posiadają zwykle szereg udogodnień, które mają na celu zwiększyć komfort użytkowania; oczyszczacz powietrza do 60 m2 bardzo często wyposażony jest w komplet czujników, aplikację mobilną, blokadę rodzicielską i inne; warto też zwrócić uwagę na to, czy poza filtracją powietrza dodatkowo je nawilża lub jonizuje.

coway airmega 300s w pokoju baner

Podsumowanie


Wraz ze wzrostem wydajności rośnie również cena urządzenia. Wśród oczyszczaczy przeznaczonych do 40 - 50 m2 nie znajdziemy raczej modelu poniżej 1000 zł, jeśli liczymy na dobrą jakość filtracji. Zwykle kosztują w okolicach 2000 zł.

Przeważnie im wyższa cena tym lepsza skuteczność, jednak nie jest to regułą. Istotne jest, aby sprawdzić dokładnie parametry urządzenia, szczególnie jakość filtracji i przepływ powietrza. Część modeli przeznaczonych według producenta do niewielkich powierzchni sprawdzi się również w dużych pomieszczeniach (i w drugą stronę), dlatego najlepiej samodzielnie wyliczyć współczynnik oczyszczania danego modelu.

Oczyszczacze powietrza o dużej wydajności nie muszą być głośne - spora część z nich sprawdzi się nawet w sypialni, a dzięki dodatkowym funkcjom i zabezpieczeniom będą odpowiednie dla dzieci. Zdecydowana większość dużych oczyszczaczy pełni również funkcję nawilżacza i jonizatora, bez większego problemu znajdziemy też modele sterowane przy pomocy pilota lub aplikacji mobilnej.


Najczęstsze pytania

Jakie filtry powinien mieć oczyszczacz powietrza do dużych powierzchni?

Jeśli chodzi o rodzaj filtracji do bardzo wydajnych oczyszczaczy pracujących na dużych powierzchniach to zdecydowanie polecamy 2 filtry. Jednym z nich jest HEPA usuwający nawet najmniejsze zanieczyszczenia ze skutecznością nawet do 99,99%. Drugim filtrem jest filtr węglowy eliminujący zanieczyszczenia gazowe takie jak LZO czy dym papierosowy.

Czy jest sens kupować oczyszczacz powietrza?

Obecne czasy charakteryzują się dużo zawartością różnych szkodliwych zanieczyszczeń w powietrzu takich jak smog, alergeny, bakterie czy spaliny samochodowe. Wymienione zanieczyszczenia dostają się również do domów. Zatem naszym zdaniem warto zakupić oczyszczacz powietrza, który usunie wszelkie szkodliwe dla naszego zdrowia zanieczyszczenia i patogeny znajdujące się w pomieszczeniu.

Bibliografia


1. Guru AGD. Najlepsze oczyszczacze powietrza w 2019 roku. Dostęp online [https://guruagd.pl/najlepsze-oczyszczacze-powietrza/] 20.10.2019 r.

2. JAKI OCZYSZCZACZ POWIETRZA WYBRAĆ? RANKING OCZYSZCZACZY. Dostęp online [https://homelook.pl/jaki-oczyszczacz-powietrza-wybrac/] 20.10.2019 r.

3. Oczyszczacze powietrza. Dostęp online [https://www.samsung.com/pl/campaign/oczyszczacze-powietrza/#/] 20.10.2019 r.

Chcesz zobaczyć więcej?

Cykl artykułów "Dobór oczyszczaczy"

Artykuły publikowane w ramach cyklu "Dobór oczyszczaczy" można czytać niezależnie, ale najlepszy efekt osiągniesz, jeśli zapoznasz się z nimi po kolei. Cały cykl składa się z następujących wpisów:

Powiązane strony

coway, filtry do oczyszczacza powietrza samsung, filtry do wody podlaczane do kranu, jak nawilżyć powietrze latem, Jakość wody Wrocław, maseczka z filtrem ffp3, montaż klimatyzatora okiennego, oczyszcacz powietrza, oczyszczacz sharp fp-j60euw, pm 2.5 co to jest, sharp filtr, sharp kc-g60euw promocja, Toshiba CAF-X33XPL Filtr, Winix Zero Compact cena

Komentarze

 • GoodAir napisał:
  Dzień Dobry Panie Michale,

  faktycznie model KI-G75EUW jest obecnie najmocniejszy z posiadanych w ofercie oczyszczaczy, nawilżaczy i jonizatorów marki Sharp. Jest wyposażony w najnowszej generacji jonizator Plasmalcuster, który przyspiesza usuwanie wirusów i bakterii.
  15.05.2020
 • Michał napisał:
  Bardzo ciekawy artykuł. Jeśli chodzi o wyżej przedstawione modele, trzeba zwrócić uwagę na fakt, że model Sharpa jako jedyny posiada wydajny nawilżacz oraz generator jonów Plasmacluster, dzięki czemu jest to kompletne urządzenie jeśli chodzi o uzdatnianie powietrza. Fakt, cena w porównaniu do konkurencji jest prawie dwa razy większa, aczkolwiek jeśli ktoś poszukuje urządzenia na lata, gdzie nie będzie wymieniał filtrów co sezon, a samo urządzenie może działać cały rok, jest to bardzo dobre rozwiązanie. W porównaniu do poprzednich oczyszczaczy od Japończyków na pewno na plus jest możliwość samodzielnej wymiany generatora jonów, gdzie wcześniej musieliśmy robić to przez serwis.
  13.05.2020

Dodaj komentarz

Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.

Czytaj także

Woda wodorowa, woda redox - co to jest?

Woda wodorowa, woda redox - co to jest?

26.03.2024

Czy wiesz, że woda wodorowa może być kluczem do lepszego zdrowia i samopoczucia? Dzięki swoim właściwościom antyoksydacyjnym i zdolności do neutralizacji wolnych rodników, woda redox może wspierać układ odpornościowy oraz przyczynić się do lepszego samopoczucia. 

Czytaj dalej >
Dofinansowanie do oczyszczacza powietrza do biura 2024/2025

Dofinansowanie do oczyszczacza powietrza do biura 2024/2025

14.03.2024

Wprowadź oddech świeżości do swojego biura! Dzięki dofinansowaniu oferowanemu przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych na rok 2024/2025, możesz zaoszczędzić na zakupie oczyszczaczy powietrza. Popraw jakość pracy i samopoczucie pracowników, dbając jednocześnie o ich zdrowie i bezpieczeństwo. Nie przegap szansy - złóż wniosek i otrzymaj dofinansowanie!

Czytaj dalej >