Oczyszczacze powietrza do 1000 zł

Czy tani oczyszczacz powietrza rzeczywiście jest w stanie chronić przed smogiem? W pierwszym artykule z cyklu "Dobór oczyszczacza" porównujemy najpopularniejsze modele oczyszczaczy, których cena nie przekracza 1000 zł. Odpowiadamy na pytanie: czy wysoka jakość zawsze idzie w parze z wysokimi kosztami? Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy wyborze tańszego oczyszczacza. 

Czy tani oczyszczacz powietrza rzeczywiście jest w stanie chronić przed smogiem? W pierwszym artykule z cyklu “Dobór oczyszczacza” porównujemy najpopularniejsze modele oczyszczaczy, których cena nie przekracza 1000 zł. Odpowiadamy na pytanie: czy wysoka jakość zawsze idzie w parze z wysokimi kosztami? Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy wyborze tańszego oczyszczacza.Czy tani oczyszczacz powietrza rzeczywiście jest w stanie chronić przed smogiem?

Oczyszczacz powietrza jest jednym z podstawowych narzędzi w walce o zdrowe powietrze w domu. Jednak wybór odpowiedniego modelu nie jest prosty. Należy wziąć pod uwagę wiele parametrów, a rynek tych urządzeń stale się powiększa. Aby ułatwić podjęcie decyzji, stworzyliśmy cykl pod nazwą “Dobór oczyszczacza”, w którym przedstawiamy i oceniamy najpopularniejsze modele oczyszczaczy powietrza do 1000 zł, dobierając je według określonego kryterium. W tym artykule prezentujemy urządzenia, których cena nie przekracza 1000 zł. Jeśli chcesz zapoznać się z innymi artykułami z serii, sprawdź naszą listę tutaj.

Najważniejsze parametry oczyszczacza powietrza do 1000 zł


  1. cena - główne kryterium niniejszego porównania; poza stosunkiem ceny do jakości urządzenia, bardzo ważne jest, aby wziąć pod uwagę koszty eksploatacyjne (filtry, pobór mocy),
  2. wydajność - większość modeli w tym przedziale cenowym przeznaczona jest do powierzchni 20 m2, maksymalnie 30 m2,
  3. filtry- w zależności od rodzaju filtrów, różne będzie przeznaczenie oczyszczacza (smog, alergie); ważna jest ich cena i żywotność, żeby po kilku latach użytkowania nie wydać na oczyszczacz więcej, niż przy większych modelach,
  4. głośność - poziom dźwięku, który nie przeszkadza w zasypianiu utrzymuje się na ok. 25 dB; większość tanich oczyszczaczy na najniższych obrotach emituje 30 dB, dlatego nie sprawdzi się w sypialni,
  5. moc - wpływa na koszty eksploatacji; najbardziej energooszczędne oczyszczacze mają moc na poziomie 5 W.

Oczyszczacze powietrza do 1000 zł


Winix Zero

Oczyszczacz powietrza Winix Zero to jeden z nielicznych (poza Sharpem) oczyszczaczy powietrza na rynku, który przy cenie niższej od 1000 zł posiada funkcję jonizacji PlasmaWave. Przemyślany design tego modelu został wyróżniony nagrodą Pin Up oraz Red dot Design. Pomimo niewielkich rozmiarów posiada największą wydajność ze wszystkich modeli w niniejszym zestawieniu. Przepływ powietrza na poziomie 462 m3/h pozwala na skuteczną filtrację pomieszczenia nawet do 60 m2. Równocześnie jest stosunkowo cichy - w najniższych obrotach emituje 28 dB dźwięku, więc w salonie i biurze będzie praktycznie niesłyszalny. W sypialni, ustawiony blisko łóżka, może jednak przeszkadzać osobom z wrażliwym słuchem.

Model Zero filtruje powietrze za pomocą filtra wstępnego, węgla aktywnego oraz HEPA H13 o skuteczności 99,97%. Usuwają one kurz, sierść, pyły zawieszone, alergeny, roztocza, lotne związki organiczne, dym papierosowy i nieprzyjemne zapachy. Ponadto urządzenie wykorzystuje też generator jonów, który pozbywa się z otoczenia alergenów i szkodliwych patogenów - wirusów, bakterii oraz zarodników pleśni i grzybów. Połączenie takiego zestawu filtrów (węglowy + HEPA H13) z jonizatorem jest bardzo rzadkie w oczyszczaczach do 1000 zł. Ich skuteczność w modelu Winix Zero potwierdza certyfikat ECARF oraz atest AHAM. Urządzenie zostało wyposażone we wskaźnik wymiany filtra - niewielka dioda podświetla się, informując o konieczności zamontowania nowego zestawu filtrów. Przeważnie następuje to raz w roku.

Oczyszczacz jest bardzo prosty w obsłudze. Posiada 4 tryby pracy manualnej oraz tryb automatyczny, w którym obroty dostosowywane są przez urządzenie na podstawie wskazań czujnika jakości powietrza. Co ciekawe, model Zero posiada też czujnik, który mierzy natężenie światła w otoczeniu i dostosowuje jasność wyświetlacza do panujących warunków. Dodatkowo możemy skorzystać z trybu sleep, który redukuje obroty do minimum i wyłącza wyświetlacz (nie zmienia to jednak faktu, że 28 dB w sypialni to nieco za dużo). Wprawdzie oczyszczacz przystosowany jest do ciągłej pracy, niezależnie od pory dnia, jednak jeśli chcemy wyłączyć go na kilka godzin (np. na czas pracy) wystarczy, że użyjemy programatora czasowego - pozwala on ustawić czas ponownego, automatycznego rozpoczęcia pracy przez oczyszczacz po 1, 4 lub 8 godzinach.

Zalety

- funkcja jonizacji,

- wysoka skuteczność,

- niewielki rozmiar,

- niska cena,

- energooszczędność,

- wysoka wydajność.

Wady

- stosunkowo głośna praca,

- brak możliwości zdalnego sterowania.

Marka Winix
Model Zero
Cena 999 zł
Powierzchnia [m2] 60
Wydajność [m3/h] 462
Hałas [dB] 28-60
Moc [W] 3-70
Skuteczność HEPA 99,97%
Żywotnosć filtrów 12 miesięcy
Jonizator tak
Nawilżanie nie
Aplikacja nie

Winix Zero N

Winix Zero N to mniejszy brat modelu Winix Zero, który przepływem powietrza na poziomie 168 m3/h sprawdzi się w pomieszczeniach o powierzchni 22 m2. Jego dużą zaletą są bardzo małe wymiary i waga nieprzekraczająca 5 kg. Jest więc wygodny w przenoszeniu między pokojami. Ponieważ na niskich obrotach emituje tylko 26 dB dźwięku sprawdzi się nie tylko w małym salonie, ale również w sypialni i pokoju dziecka.

Oczyszczacz Zero N wyróżnia się eleganckim wyglądem w stylu retro, który sprawdzi się zarówno w nowoczesnych, jak i ciepłych, przytulnych wnętrzach. Ciekawym i niespotykanym w innych modelach rozwiązaniem jest wymienny front urządzenia. W zestawie z oczyszczaczem dostajemy dwa panele przednie - jeden w kolorze beżowym i jeden szary. Dzięki nim możemy lepiej dostosować wygląd oczyszczacza do wystroju pomieszczenia, w którym się aktualnie znajduje.

Pomimo małych rozmiarów i niskiej ceny oczyszczacz usuwa zanieczyszczenia z wykorzystaniem filtra węglowego oraz HEPA klasy H13, którego skuteczność osiąga 99,97%. Z tego powodu w niewielkich pomieszczeniach do 22 m2 pozbędzie się praktycznie wszystkich alergenów, kurzu, roztoczy, pyłów zawieszonych i niektórych bakterii. Z łatwością usunie też lotne związki organiczne i nieprzyjemne zapachy. Aby filtry gwarantowały najwyższy stopień oczyszczania, na urządzeniu znajduje się wskaźnik, który informuje o konieczności ich wymiany na nowe. Zwykle następuje to co 12 miesięcy w przypadku filtra HEPA oraz co 3 miesiące dla węgla aktywnego. Skuteczność i bezpieczeństwo użytkowania modelu Zero N potwierdza wiele certyfikatów, m.in. ECARF, ROHS czy CE.

Oczyszczacz powietrza Winix Zero N jest prosty i wygodny w obsłudze. Poza trybem manualnym z 3 prędkościami wentylatora posiada również tryb nocny (sleep), który zmniejsza obroty i wyłącza wyświetlacz oraz tryb automatyczny, który sposób pracy dostosowuje do wskazań czujnika jakości powietrza. Jasność wskaźnika oraz ikonek na panelu regulowana jest w zależności od natężenia światła, zmierzonego przez odpowiedni czujnik. Poza wysoką skutecznością i wygodą obsługi model Zero N gwarantuje też niską cenę zakupu oraz późniejsze koszty eksploatacji.

Zalety

- wymienny front,

- wysoka skuteczność,

- cicha praca,

- niska cena,

- niewielki rozmiar i mała waga,

- energooszczędność.

Wady

- brak możliwości zdalnego sterowania.

Marka Winix
Model Zero N
Cena 799 zł
Powierzchnia [m2] 22
Wydajność [m3/h] 168
Hałas [dB] 26-52
Moc [W] 3-40
Skuteczność HEPA 99,97%
Żywotnosć filtrów 3-12 miesięcy
Jonizator nie
Nawilżanie nie
Aplikacja nie

Sharp FP-F30EUH

Oczyszczacz powietrza Sharp FP-F30EUH jest jednym z najmniejszych modeli tego producenta. Przeznaczony jest do pomieszczeń o powierzchni ok. 21 m2. Do filtracji wykorzystuje filtr wstępny, zatrzymujący większe zanieczyszczenia (kurz, sierść, włosy) oraz filtr HEPA H13 o skuteczności 99,97%. Usuwa nie tylko składniki smogu, takie jak pyły zawieszone PM10 i PM2.5, ale również wirusy i bakterie. Jego żywotność wynosi maksymalnie 2 lata. Tak jak we wszystkich urządzeniach marki Sharp, również tutaj pojawił się jonizator Plasmacluster, który produkuje jony ujemne i wypuszcza je do atmosfery, zapewniając nam powietrze wolne od zarodników pleśni i grzybów oraz wszelkich drobnoustrojów. Technologia ta została sprawdzona w odpowiednich ośrodkach badawczych, które potwierdziły, że usuwa nawet 27 różnych gatunków mikroorganizmów chorobotwórczych. Czyni to z niego model idealny dla alergików oraz do mieszkań w zanieczyszczonych miastach. Nie znajdziemy tu jednak filtra węglowego, odpowiedzialnego za eliminację dymu papierosowego, lotnych związków organicznych i nieprzyjemnych zapachów.

Największą przewagą tego urządzenia nad innymi modelami jest bardzo niska cena w stosunku do wysokiej skuteczności oczyszczania. Do zalet należy też bardzo cicha praca na poziomie 26 dB w trybie nocnym, dzięki której świetnie sprawdzi się w sypialni. Z drugiej strony oczyszczacz ten nie należy do energooszczędnych. Jego minimalna moc wynosi 13 W, co przy innych modelach, posiadających w najniższym trybie średnio 5 W, jest wynikiem dość niekorzystnym. W kwestii designu wypada raczej dość przeciętnie, jednak nadrabia to prostotą i niewielkim rozmiarem, dzięki którym umieścić można go w każdym wnętrzu.

Zalety

- wysoka skutecznośc oczyszczania,

- jonizator,

- niska cena,

- wysoka skuteczność oczyszczania,

- niewielki rozmiar.

Wady

- brak nawilżacza,

- brak filtra węglowego,

- wysoki pobór prądu

- brak zdalnego sterowania

Marka Sharp
Model FP-F30EUH
Cena 699 zł
Powieszchnia [m2] 21
Wydajność [m3/h] 180
Hasła [dB] 26-47
Moc [W] 13-51
Skuteczność HEPA 99,97%
Żywotnosć filtrów 2 lata
Jonizator tak
Nawilżanie nie
Aplikacja nie

Xiaomi Mi Air Purifier 2S

Oczyszczacz powietrza Mi Air Purifier 2S firmy Xiaomi to ulepszona wersja modelu Mi Air Purifier 2. Od swojej poprzedniczki różni się przede wszystkim sposobem pomiaru pyłów PM2.5 (wykorzystany został czujnik laserowy) oraz wyświetlaczem, który informuje nas o poziomie temperatury, wilgotności i stężeniu pyłów. Nowością jest również czujnik światła, który automatycznie dobierze intensywność filtracji do pory dnia. Model posiada wydajność równą 310 m3/h więc sprawdzi się w pomieszczeniach do 40 m2.

Oczyszczacz firmy Xiaomi wyróżnia się od innych marek wyglądem - jest bardzo minimalistyczny, wąski i smukły, a wylot powietrza z widocznym wiatrakiem znajduje się w górnej części urządzenia. Wykorzystany w tym modelu system został zainspirowany silnikami samolotów. Powietrze wciągane jest do środka w dolnej części oczyszczacza, a po przefiltrowaniu jest wyrzucane w górę z dużą siłą. Dzięki temu dociera nawet do najdalszych zakamarków pomieszczenia. Niewielkie rozmiary urządzenia pozwalają na umieszczenie go w każdej przestrzeni.

Wykorzystany filtr z aktywnym węglem kokosowym usuwa formaldehyd i nieprzyjemne zapachy, a składniki smogu zatrzymywane są przez filtr EPA11. Filtry EPA (Efficiency Particulate Air) należą do tej samej kategorii filtrów co HEPA, są jednak niższą klasą i posiadają mniejszą skuteczność. Litera “H” w słowie HEPA odnosi się do słowa “high” i oznacza, że ta klasa posiada wyższą jakość oczyszczania. W przypadku filtra EPA11 wykorzystanego w Xiaomi Mi Air Purifier 2S jest to 95%. To dobry wynik, chociaż na rynku dostępne są już filtry o wyższej skuteczności i przede wszystkim zdecydowanie dłuższej żywotności - w tym modelu należy wymieniać je co 3-6 miesięcy, co przekłada się na wysokie koszty eksploatacyjne (cena filtra waha się od 150 do 250 zł).

Urządzenie łączy się z WiFi, pozwalając nam na sterowanie przy pomocy aplikacji mobilnej Mi Home. Dzięki niej nawet przebywając poza domem możemy urządzenie włączyć (lub wyłączyć) i wybrać odpowiedni tryb. Aplikacja przedstawia nam również aktualny stan zanieczyszczenia powietrza. Ciekawą opcją jest możliwość ustalenia harmonogramu pracy oczyszczacza. Dużą zaletą modelu Mi Air Purifier 2S jest jego energooszczędność - moc w najniższym trybie wynosi 4,8 W. Nieco gorzej jest z hałasem. Głośność pracy w trybie Sleep wynosi 31 dB, co sprawia, że urządzenie nadaje się do pokoju dziennego, jednak może być problematyczne w sypialni.

Zalety

- niewielki rozmiar,

- sterowanie aplikacją,

- energooszczędność,

- wysoka wydajność,

Wady

- krótka żywotność filtrów,

- wysokie koszty eksploatacyjne,

- głośna praca.

Marka Xiaomi
Model Mi Air Purifier 2S
Cena 799 zł
Powierzchnia [m2] 40
Wydajność [m3/h] 310
Hałas [dB] 31-62
Moc [W] 4,8-31
Skuteczność EPA 95%
Żywotnosć filtrów 3-6 miesięcy
Jonizator nie
Nawilżanie nie
Aplikacja tak

Toshiba CAF-X33XPL

Oczyszczacz powietrza Toshiba CAF-X33XPL to najmniejszy ze wszystkich modeli tej marki. Ze względu na wydajność na poziomie 200 m3/h sprawdzi się w pomieszczeniach do 26 m2. Jest to bardzo minimalistyczne urządzenie, o prostej budowie, obsłudze oraz intuicyjnym wyświetlaczu. Jedną z największych zalet tego modelu jest bardzo mały rozmiar przy stosunkowo dużym przepływie powietrza oraz niska, nie obciążająca budżetu cena.

Model X33XPL wykorzystuje bardzo klasyczny, ale skuteczny sposób filtracji. Powietrze przechodzi przez system trzech filtrów: wstępny, który przechwytuje największe cząstki zanieczyszczeń (kurz, sierść, włosy), węgiel aktywny o dużej powierzchni właściwej, adsorbujący zanieczyszczenia gazowe (LZO/VOC) oraz HEPA, czyli główny środek w walce ze smogiem i alergenami. Takie połączenie zapewnia skuteczność w usuwaniu zanieczyszczeń na poziomie 99,9%. Mimo to urządzenie wzbogacone zostało jeszcze w plazmowy generator jonów ujemnych, który unieszkodliwia obecne w powietrzu patogeny - wirusy, bakterie, alergeny oraz zarodniki pleśni i grzybów.

Ponieważ oczyszczacz Toshiby jako główną zaletę posiada minimalizm i prostotę obsługi, nie znajdziemy w nim wielu funkcji dodatkowych. Nie ma zainstalowanych czujników, a w związku z tym nie informuje nas o jakości powietrza w otoczeniu. Następstwem tego jest również brak trybu pracy automatycznej. Choć w pewnym stopniu braki te wpływają na wygodę użytkowania, to pod kątem skuteczności nie mają praktycznie żadnego istotnego wpływu. W razie potrzeby możemy zmienić prędkość wentylatora ręcznie, wybierając jeden z 4 trybów manualnych. Umieszczając oczyszczacz w sypialni możemy też skorzystać z trybu nocnego, który zwalnia obroty do minimum i generuje dźwięki na poziomie tylko 28 dB. Dodatkowo komfort użytkowania zwiększa funkcja timera oraz blokady rodzicielskiej. Oczyszczacz powietrza Toshiba CAF-X33XPL to świetny wybór dla osób, które szukają modelu taniego, małego, prostego w obsłudze ale skutecznego w działaniu.

Zalety

- wysoka skuteczność,

- jonizacja,

- blokada rodzicielska,

- niska cena,

- timer,

- mały rozmiar,

- prosta obsługa.

Wady

- brak czujników,

- brak wskaźnika jakości powietrza,

- brak trybu automatycznego,

- może być zbyt głośny na sypialnię,

- brak możliwości zdalnego sterowania.

Marka Toshiba
Model CAF-X33XPL
Cena 499 zł
Powierzchnia [m2] 26
Wydajność [m3/h] 200
Hałas [dB] 28-52
Moc [W] do 50
Skuteczność HEPA 99,9%
Żywotnosć filtrów 1 rok
Jonizator tak
Nawilżanie nie
Aplikacja nie

Toshiba CAF-X50XPL

Oczyszczacz powietrza Toshiba CAF-X50XPL jest jak starszy brat modelu X33XPL tej firmy - nieco większy i bardziej zaawansowany, ale w dalszym ciągu podobny. Przepływ powietrza na poziomie 300 m3/h umożliwia mu efektywną pracę w pomieszczeniach o powierzchni do 40 m2. W przeciwieństwie do swojego mniejszego poprzednika, wyposażony został w aż trzy czujniki: światła, zapachów i pyłów PM2.5. Umożliwia mu to pracę w trybie automatycznym oraz informowanie o jakości powietrzu na wskaźniku kolorystycznym (skala trzystopniowa). Ponadto posiada również 4 tryby pracy manualnej (low, mid, high, turbo) oraz najcichszy tryb nocny, który generuje dźwięki na poziomie 28 dB.

Toshiba CAF-X50XPL wykorzystuje ten sam system oczyszczania powietrza co jego młodszy brat. W pierwszej kolejności filtr wstępny zatrzymuje największe zanieczyszczenia, odciążając tym pracę węgla aktywnego, który usuwa związki gazowe (LZO, nieprzyjemne zapachy, dym papierosowy) oraz filtra HEPA, który pozbywa się smogu i alergenów. Ich skuteczność wynosi 99,9% a wspierana jest dodatkowo przez generator jonów ujemnych. Jonizator unieszkodliwia unoszące się w powietrzu wirusy, bakterie, alergeny, pleśń i inne patogeny. Żywotność filtrów wynosi w przybliżeniu 12 miesięcy, a konieczności ich czyszczenia informuje wskaźnik konserwacji filtrów.

Toshiba CAF-X50XPL zostanie doceniona w szczególności przez zabieganych rodziców małego alergika, ponieważ oczyszczacz nie tylko pozbywa się obecnych w pomieszczeniu pyłków i roztoczy, ale również umożliwia skorzystanie z programatora czasowego i blokady rodzicielskiej. Dużą zaletą modelu CAF-X50XPL jest również jego minimalistyczny, elegancki wygląd, który sprawdzi się w każdym współczesnym wnętrzu.

Zalety

- wysoka skuteczność,

- jonizacja,

- 3 czujniki,

- tryb automatyczny,

- blokada rodzicielska,

- niska cena,

- timer,

- wskaźnik konserwacji filtra,

- prosta obsługa.

Wady

- może być zbyt głośny na sypialnię,

- brak możliwości zdalnego sterowania.

Marka Toshiba
Model CAF-X50XPL
Cena 749 zł
Powierzchnia [m2] 40
Wydajność [m3/h] 300
Hałas [dB] 28-52
Moc [W] do 32
Skuteczność HEPA 99,9%
Żywotnosć filtrów 1 rok
Jonizator tak
Nawilżanie nie
Aplikacja nie

Podsumowanie


Wśród tanich oczyszczaczy powietrza można znaleźć takie, które skutecznością filtracji nie ustępują większym urządzeniom. Jednak ze względu na niewielkie rozmiary i niskie wydajności, przeznaczone są głównie do małych powierzchni. Większość z nich jest bardzo prosta w obsłudze i nie posiada zbyt wielu opcji dodatkowych. Z tego powodu ciężko trafić na model, który oprócz oczyszczania powietrza, będzie spełniał również rolę jonizatora i nawilżacza. Jeśli jednak zależy nam wyłącznie na tym, żeby ochronić się przed smogiem i alergenami, z pewnością znajdziemy dla siebie coś wartościowego z tej półki cenowej. Podejmując decyzję bardzo ważne jest, żeby zwrócić uwagę na ceny filtrów i pobór prądu. Zdarza się, że koszty eksploatacyjne są tyle wysokie, że po kilku latach użytkowania wydamy na oczyszczacz więcej, niż przy bardziej zaawansowanych urządzeniach.

Bibliografia

1. Toshiba. Dostęp online [https://www.toshiba-lifestyle.com/pl/rich-content/caf-x50xpl/] 19.01.2019 r.

2. Topowe AGD. Xiaomi Air Purifier 2s oczyszczacz powietrza – test – opinie – cena – filtry – recenzja. Dostęp online [https://topowe-agd.pl/oczyszczacze-powietrza/xiaomi-air-purifier-2s/] 19.01.2019 r.

3. Winix. Dostęp online [https://winixeurope.eu/pl/home/] 19.01.2019 r.

Chcesz zobaczyć więcej?

Powiązane strony


Coway Classic czujnik, filtry do sharp kc-d50euw, filtry do wody w kranie, jak obnizyc wilgotnosc w pokoju, jonizacja powietrza w domu, maseczki antysmogowe z filtrem hepa, n99 maska, oczyszczacz boneco, oczyszczacz toshiba, pm1 norma, Sharp FP-F30EUH eksploatacja, sharp kcg60euw, Toshiba CAF-X83XPL eksploatacja, Winix Zero N eksploatacja

Dodaj komentarz

Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.

Czytaj także

Jaki filtr do wody wybrać?

Jaki filtr do wody wybrać?

19.07.2021

Coraz więcej osób przykłada wagę do jakości wody w domu. I słusznie, bo czysta, miękka woda jest dobra zarówno dla naszego zdrowia, jak i sprzętów AGD czy armatury. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru uzdatniacza? Jaki filtr do wody wybrać?

Coraz więcej osób przykłada wagę do jakości wody w domu. I słusznie, bo czysta, miękka woda jest dobra zarówno dla naszego zdrowia, jak i sprzętów AGD czy armatury. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru uzdatniacza? Jaki filtr do wody wybrać?
Czytaj dalej >
Oczyszczacz z nawilżaczem czy bez?

Oczyszczacz z nawilżaczem czy bez?

12.07.2021

Wybierając oczyszczacz powietrza trzeba zwracać uwagę na wiele funkcji i parametrów. Jednym z największych dylematów jest funkcja nawilżania. Czy watro inwestować w urządzenie 2w1? W jakich warunkach nawilżanie będzie bardziej uciążliwe niż pomocne? Na wszystkie pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

Wybierając oczyszczacz powietrza trzeba zwracać uwagę na wiele funkcji i parametrów. Jednym z największych dylematów jest funkcja nawilżania. Czy watro inwestować w urządzenie 2w1? W jakich warunkach nawilżanie będzie bardziej uciążliwe niż pomocne? Na wszystkie pytania odpowiadamy w poniższym artykule.
Czytaj dalej >