Oczyszczacz powietrza do mieszkania, domu - jaki wybrać?

Oczyszczacz powietrza do domu staje się powoli standardowym wyposażeniem wnętrz i najlepszym orężem do walki ze smogiem. Ponieważ rynek oczyszczaczy stale się powiększa, wybór odpowiedniego modelu nie należy do łatwych. Na co zwrócić uwagę wybierając urządzenie do swojego domu lub mieszkania?

Oczyszczacz powietrza do domu staje się powoli standardowym wyposażeniem wnętrz i najlepszym orężem do walki ze smogiem. Ponieważ rynek oczyszczaczy stale się powiększa, wybór odpowiedniego modelu nie należy do łatwych. Na co zwrócić uwagę wybierając urządzenie do swojego domu lub mieszkania?Na co zwrócić uwagę wybierając urządzenie do swojego domu lub mieszkania?

Współczesne społeczeństwo ma coraz większą świadomość jeżeli chodzi o zgubny wpływ smogu na ludzkie zdrowie i samopoczucie. Staramy się przeciwdziałać zanieczyszczeniu powietrza w naszym mieście. Coraz więcej osób sięga po maski antysmogowe, kiedy stężenie toksycznych substancji jest szczególnie wysokie. Po przyjściu do domu zdejmujemy maski, ponieważ w swoich czterech ścianach czujemy się zupełnie bezpiecznie. Czy słusznie? Okazuje się, że niekoniecznie.

Użyj kodu rabatowego i odbierz 3% rabatu

Oczyszczacz powietrza do mieszkania, domu


Poniżej przedstawiamy porównanie sztandarowych oczyszczaczy powietrza trzech najpopularniejszych firm w tej branży. Ułożone zostały według obsługiwanej powierzchni, w kolejności rosnącej.

SHARP KC-G50EUW

Do małych i średnich pomieszczeń

Urządzenia firmy Sharp to jedne z najczęściej wybieranych oczyszczaczy powietrza do domu. Jest tak głównie ze względu na pełnione przez nie funkcje - większość modeli, w tym również Sharp KC-G50EUW, pełni jednocześnie rolę oczyszczacza, nawilżacza i jonizatora powietrza. Taki sprzęt 3w1 zapewnia wysoką jakość filtracji oraz tworzy w otoczeniu zdrowy mikroklimat. Model Sharp KC-G50EUW przeznaczony jest do pomieszczeń o powierzchni 38m2. Idealnie sprawdzi się w salonie jak i sypialni.

Czyste powietrze i zdrowy mikroklimat

Oczyszczacz Sharp KC-G50EUW wyposażony został w filtr HEPA H13 oraz filtr węgla aktywnego, które usuwają 99,95% cząstek stałych (smog - pyły zawieszone PM10 i PM2.5, alergeny, kurz, roztocza, bakterie) oraz zanieczyszczenia gazowe (LZO, dym papierosowy, nieprzyjemne zapachy). Tak oczyszczone powietrze przechodzi przez zanurzoną w wodzie matę ewaporacyjną i nabiera odpowiedniej wilgotności, po czym wraca do pomieszczenia. Proces filtracji wspiera jonizator Plasmacluster, który produkując ujemnie i dodatnio naładowane jony eliminuje z powietrza te patogeny, których nie wyłapie filtr HEPA, np. wirusy (w tym wirus grypy) lub zarodniki pleśni i grzybów. Filtry marki Sharp charakteryzują się długą żywotnością (nawet do 5 lat), wymagają jednak regularnego czyszczenia, mniej więcej raz na 1,5 miesiąca.

Model Sharp KC-G50EUW
Cena [zł] 2599
Powierzchnia [m2] 38
Hałas [dB] 19-52
Moc [W] 6,5-33

Zalety

- inteligentne nawilżanie,

- jonizacja,

- cicha praca,

- blokada rodzicielska,

- blokada kółeczek,

- timer,

- energooszczędność.

Wady

- brak sterowania zdalnego,

- konieczność czyszczenia filtrów,

Vestfrost VP-A1S70WH

Nowoczesny oczyszczacz z funkcją jonizacji

Nowoczesne urządzenie oczyszczające powietrze idealne do dużego salonu lub sypialni. Vestfrost VP-A1S70WH posiada funkcję jonizacji. Jest to bardzo wydajne urządzenie, które idealnie się sprawdzi w przestrzeni firmowej - dostosowane do pracy na powierzchniach aż do 80m2. Dzięki niesamowicie cichej pracy - tylko 17dB przy niskim trybie - oczyszczacz Vestfrost nie będzie rozpraszał podczas pracy. 

Zaawansowany proces oczyszczania

Urządzenie może pochwalić się aż 5 stopniowym procesem oczyszczania powietrza. Warstwa wstępna jest odpowiedzialna za największe zanieczyszczenia, filtr węglowy usunie nieprzyjemne zapachy i zanieczyszczenia gazowe, a filtr HEPA zajmie się najmniejszymi zanieczyszczeniami niedostrzegalnymi przez ludzkie oko. Jonizator plazmowy uwalnia do powietrza jony, które eliminują wirusy, bakterie, pleśń oraz obniżają elektryczność statyczną. Elementem wyróżniającym urządzenie jest wbudowana dioda UV-C LED, która usunie szkodliwe patogeny.

Model Vestfrost VP-A1S70WH
Cena [zł] 2199
Powierzchnia [m2] 80
Hałas [dB] 17-56
Moc [W] do 72

Zalety

- jonizacja,

- wskaźnik konserwacji filtra,

- aplikacja mobilna,

- inteligentny tryb automatyczny.

Wady

- brak nawilżania,

- brak timera.

Coway Airmega 300S

Mały rozmiar, wielka moc

Marka Coway pojawiła się na rynku stosunkowo niedawno, ale skutecznością filtracji nie ustępuje bardziej znanym firmom. Wyjątkowość modelu Coway Airmega 300S polega na bardzo dużej wydajności zamkniętej w urządzeniu o niewielkich rozmiarach. Maksymalny przepływ powietrza na poziomie 490 m3/h pozwala mu pracować w pomieszczeniach nawet do 70 m2! W tak małym modelu jest to możliwe dzięki zastosowaniu dwóch wentylatorów i podwójnego zestawu filtrów.

Podwójny system filtracji

Model Airmega 300S wykorzystuje aż dwie kasety filtracyjne MAX2. Każda z nich składa się z filtra Green True HEPA H13, który zatrzymuje 99,95% mikroskopijnych cząstek stałych (kurz, alergeny, pyłki, roztocza, smog - pyły PM10 i PM2.5) oraz z węgla aktywnego, który usuwa zanieczyszczenia gazowe (LZO, dym papierosowy, zapachy). Dwa wentylatory umieszczone po przeciwnych stronach oczyszczacza zaciągają powietrze i przepuszczają je przez kasety filtracyjne, zapewniając wysoką skuteczność oczyszczania. Żywotność filtrów jest stosunkowo krótka i wynosi w przybliżeniu 1 rok, jednak ich cena jest zaskakująco niska - za oba komplety filtrów zapłacimy łącznie 299 zł. Nie musimy zastanawiać się nad tym, czy powinniśmy wymienić już filtry na nowe, ponieważ poinformuje nas o tym wskaźnik wymiany filtra.

Model Coway Airmega 300S
Cena [zł] 2499
Powierzchnia [m2] 70
Hałas [dB] 22
Moc [W] 6

Zalety

- duża wydajność przy małym rozmiarze,

- aplikacja mobilna,

- tryb ECO,

- biały szum,

- cicha praca,

- tanie filtry,

- wskaźnik wymiany filtrów.

Wady

- krótka żywotność filtrów,

- brak jonizacji,

- brak nawilżania.

Ideal AP 35H

Skuteczna i cicha praca

Oczyszczacz powietrza Ideal AP 35H sprawdzi się na powierzchni do 40m2. Może pracować zarówno w większej sypialni jak i w salonie. Pomimo dużej wydajności pracuje bardzo cicho - emituje tylko 26 dB w trybie niskim. Wprawdzie urządzenie da się usłyszeć, szczególnie w nocy, ale przypominający szum liści delikatny odgłos nie utrudni zasypiania.

Dodkładna filtracja i bezpieczne nzwilżanie

Usuwanie zanieczyszczeń z powietrza odbywa się dwuetapowo - za pomocą zestawu filtrów oraz jonizatora Plasmawave. Cząstki stałe, takie jak składniki smogu (pyły zawieszone PM10 i PM2.5), alergeny, roztocza, bakterie lub kurz przechwytywane są przez filtr HEPA H13 o skuteczności 99,97%. Kolejny jest filtr węgla aktywnego, który pozbywa się lotnych związków organicznych, dymu papierosowego i nieprzyjemnych zapachów. Cały proces wspiera jonizator, który uwalniając do otoczenia ujemnie i dodatnio naładowane jony niszczy patogeny, takie jak wirusy, bakterie, pleśń i grzyby. Pod koniec powietrze jest nawilżane za pomocą maty ewaporacyjnej.

Model Ideal AP 35H
Cena [zł] 1999
Powierzchnia [m2] 40
Hałas [dB] 26-55
Moc [W] 4-30

Zalety

- cicha praca,

- timer,

- wskaźnik wymiany filtrów.

Wady

- brak jonizacji.

Airfree Tulip 80

Skuteczna sterylizacja powietrza

Urządzenie Airfree wyróżnia się sposobem oczyszczania powietrza - robi to poprzez sterylizacje. Tulip 80 wykorzystuje technologie TSS - sterylizuje powietrze za pomocą ceramicznego rdzenia nagrzewającego się do 200 stopni Celsjusza. Zanieczyszczone powietrze przechodzi przez rdzeń, a wysoka temperatura eliminuje szkodliwe patogeny - wirusy, bakterie, zarodniki pleśni oraz alergeny.

Bezgłośne urządzenie

Wielkim atutem urządzenie jest jego bezgłośna praca. Dzięki temu urządzenie będzie całkowicie niesłyszalne. Wszystko dzięki bezfiltrowej technologii TSS. Dodatkowo sterylizator działa bezobsługowo - wystarczy jedynie uruchomić urządzenie i niczym więcej się nie przejmować.

Model Airfree Tulip 80
Cena [zł] 949
Powierzchnia [m2] 32
Hałas [dB] bezgłośna praca
Moc [W] 43-53

Zalety

- brak konieczności wymiany filtrów,

- 10-kolorowe podświetlenie,

- małe zużycie energii.

Wady

- brak blokady rodzicielskiej,

- brak jonizacji.

Jakość powietrza w naszych domach


Oczyszczacz powietrza do domu - jakość powietrza w naszych domach

Liczne badania pokazują, że stan powietrza w naszych mieszkaniach jest bardzo zły. I nie chodzi tu tylko o smog, który przedostaje się do wnętrza podczas rutynowego wietrzenia okien. Choć trudno w to uwierzyć, w wielu domostwach stężenie szkodliwego pyłu PM2.5 jest znacznie wyższe niż na zewnątrz. W zaciszu własnego mieszkania jesteśmy narażeni na wiele zagrożeń, które są tym bardziej niebezpieczne, że nie jesteśmy ich świadomi. Grzyb na ścianach, pleśń - to tylko niektóre z nich.

Innym, znacznie poważniejszym problemem są tanie materiały budowlane, a także syntetyczne meble, które w Polskich domach są wykorzystywane powszechnie.

Każdy z nas też przynajmniej od czasu do czasu sprząta w swoim domu. Niestety w większości środków czyszczących, które dostępne są na sklepowych półkach znajdują się składniki, z którymi ani my, ani nasze dzieci nie powinniśmy mieć kontaktu.

Wszystkie te środki i przedmioty wydzielają szkodliwe substancje chemiczne, znane jako lotne związki organiczne (LZO/VOC). Są to m.in.:

 • amoniak,
 • benzen,
 • formaldehyd,
 • a także wiele innych szkodliwych dla człowieka związków chemicznych.

Dodatkowo w większości domów znajdziemy urządzenia elektryczne. Są one niezbędne dla funkcjonowania współczesnego człowieka, jednak mało kto zdaje sobie sprawę z tego, jak wpływają na zdrowie i kondycję psychiczną domowników.

W porównaniu do powyższych problemów, kwestia palenia tytoniu wydaje się marginalna. Warto mieć jednak świadomość, że nie wystarczy wywietrzyć mieszkania, żeby całkowicie pozbyć się toksyn zawartych w dymie papierosowym.

Skutki oddychania zanieczyszczonym powietrzem


Skutki oddychania „domowym” powietrzem są bardzo dotkliwe, a najbardziej odczuwają je dzieci. Większość osób nie jest jednak w stanie wskazać źródła złego zdrowia i samopoczucia. Jednym z efektów spędzania większości czasu w zamkniętym, toksycznym pomieszczeniu są różnego rodzaju alergie. Jeżeli nie jesteśmy w stanie zlokalizować przyczyny reakcji alergicznej, zastanówmy się czy nie są nim toksyny w naszym własnym domu. Inne możliwe dolegliwości zdrowotne spowodowane zanieczyszczeniem powietrza to:

 • astma,
 • chroniczne podrażnienie błony śluzowej nosa i gardła,
 • zapalenie spojówek,
 • bóle głowy,
 • zaburzenia pracy układu nerwowego,
 • omdlenia,
 • nowotwory,
 • śmierć sercowa.

Sposób na czyste powietrze


Oczyszczacz powietrza do domu - sposób na czyste powietrze

Naszym sprzymierzeńcem w walce ze złym powietrzem w domu są niewątpliwie rośliny. Nie działają one jednak tak skutecznie i szybko jak nowoczesne oczyszczacze powietrza do domu. Funkcjonalne oczyszczacze powietrza zabezpieczają nas i nasze rodziny przed: alergenami, pyłem zawieszonym (znanym powszechnie jako smog), kurzem, bakteriami, wirusami, pleśnią.

Dodatkową zaletą jest jonizacja oraz nawilżanie powietrza dostępne w niektórych modelach – funkcja ta jest szczególnie przydatna w okresie grzewczym. Poniżej przedstawiamy ranking najlepszych (naszym zdaniem) oczyszczaczy powietrza do domu.

Oczyszczacz powietrza do mieszkania, domu - jaki wybrać?


Każdy zainteresowany poprawą jakości powietrza w swoim otoczeniu musi mieć świadomość, że oczyszczacz powietrza do domu wcale nie jest… do domu.

Choć bardzo często właśnie tak to sobie wyobrażamy, to żadne urządzenie nie jest w stanie przefiltrować powietrza z całego mieszkania, a tym bardziej budynku.

Oczyszczacz powietrza do mieszkania działa na zasadzie wymuszonego obiegu powietrza, a ściany stanowią przeszkodę dla jego swobodnej cyrkulacji. Dlatego decydując się na zakup tego typu urządzenia bierzemy pod uwagę powierzchnię wyłącznie jednego pomieszczenia, w którym oczyszczacz będzie pracował. Nawet jeśli otworzymy drzwi nie możemy oczekiwać, że w sąsiednim pokoju powietrze będzie równie dobrze przefiltrowane i czyste, co w miejscu, w którym stoi urządzenie. Z tego powodu nie sprawdzi się też dość częsty pomysł o umieszczeniu oczyszczacza na korytarzu i otwarciu drzwi do kilku pomieszczeń.

Oczyszczacz powietrza do domu

Czy w takim układzie każdy pokój w domu musi mieć dedykowany dla siebie oczyszczacz powietrza? W idealnym scenariuszu - tak, ale w rzeczywistości stosuje się przeważnie inne rozwiązanie. Po pracy lub szkole większą część swojego czasu spędzamy w salonie albo w kuchni. Ponieważ oczyszczacze z założenia nie powinny pracować kuchni ani w łazience (ciągła wilgoć i tłuste opary), już na wstępie możemy je wykluczyć z rozważań. W zupełności wystarczy więc, że zakupione urządzenie będzie w ciągu dnia pracować tylko w salonie. Na noc bez przeszkód możemy przenieść je do sypialni, ponieważ wtedy i tak nikt nie przebywa w innych pokojach.

Musimy jednak pilnować, żeby nie wpaść w przesadę i nie przenosić oczyszczacza kilka razy dziennie pomiędzy wieloma pokojami, ponieważ wtedy proces filtracji staje się bardzo nieefektywny. Jeśli zależy nam na tym, żeby przefiltrować powietrze również w innych pomieszczeniach, powinniśmy kupić drugie lub trzecie urządzenie. Więcej na temat tego, jak i gdzie ustawić oczyszczacz powietrza znajdziesz tutaj.

Najważniejsze parametry oczyszczacza powietrza do domu


 1. Wydajność. Jak już zostało wspomniane tutaj, oczyszczacz do domu będzie filtrował powietrze wyłącznie w tym pomieszczeniu, w którym się znajduje. Dlatego powinniśmy wybrać model o takiej wydajności, która sprawdzi się w wybranym pokoju. O tym, jak obliczyć potrzebną wydajność dowiesz się stąd.
 2. Filtry. To od nich zależy skuteczność pozbywania się zanieczyszczeń z pomieszczenia. Zależnie od tego, jakich substancji chcemy się pozbyć z domu, dobieramy odpowiedni rodzaj filtrów. W przypadku smogu i alergenów najlepiej sprawdzają się filtry HEPA, a zanieczyszczeń gazowych (LZO, dym papierosowy, zapachy) filtr z węglem aktywnym. Więcej na temat rodzajów i skuteczności filtrów przeczytasz w naszym artykule na ten temat tutaj. Pamiętaj też o sprawdzeniu ceny i żywotności filtrów w wybranym oczyszczaczu oraz to, czy wymagają czyszczenia.
 3. Głośność. Oczyszczacz powietrza do domu jest urządzeniem, które pracuje praktycznie całą dobę. Dlatego poziom emitowanego hałasu jest jednym z najważniejszych parametrów. Zbyt głośne urządzenie przeszkadza nie tylko w trakcie snu, ale również podczas codziennych czynności. Model pracujący w salonie powinien emitować max 30-35 dB, a jeśli chcemy korzystać z niego również w sypialni, to w trybie nocnym nie może być głośniejszy niż 25-26 dB.
 4. Moc. Jedyne, na co wpływa moc urządzenia, to nasze miesięczne rachunki za prąd. Jeśli chcemy korzystać z oczyszczacza przez całą dobę lub większość dnia, ważne, żeby nie pobierał zbyt dużo energii elektrycznej. Na szczęście większość dostępnych na rynku modeli należy do energooszczędnych i w trybie niskim posiada moc 5W - to mniej, niż telewizor w trybie czuwania lub energooszczędna żarówka.
 5. Cena zakupu i koszt eksploatacji. Na tą pierwszą zwracamy uwagę wszyscy, a o drugim większość z nas zapomina. Jeśli podczas wyboru urządzenia nie sprawdzimy, jaką moc posiada oraz jaka jest cena i żywotność jego filtrów, to może okazać się, że przez rok korzystania z taniego oczyszczacza wydamy na niego więcej niż za tani w eksploatacji oczyszczacz do domu wyższej klasy.
 6. Funkcje dodatkowe. Oczyszczacz do domu może nie tylko pozbywać się z powietrza zanieczyszczeń, ale również nawilżać je i jonizować. Ponadto urządzenia dedykowane do rodzin z dziećmi posiadają szereg zabezpieczeń, a te wykorzystywane w dużych salonach i biurach posiadają możliwość sterowania zdalnego. Przed wyborem modelu dla siebie musimy zastanowić się, jaką rolę ma pełnić nasz oczyszczacz, w jakich warunkach będzie pracować i czego od niego oczekujemy.
 7. Wygląd. Ta kwestia jest na pewno dużo mniej istotna od pozostałych, ale wciąż jest ważna. Oczyszczacz znajduje się przeważnie w widocznym miejscu, dlatego dobrze, żeby stanowił integralną część wystroju wnętrza. Nikt nie chce w salonie dużego, plastikowego potworka. Z drugiej strony bardzo ważne jest, żeby nowoczesny i designerski wygląd urządzenia nie przysłonił nam jego kiepskich parametrów, ponieważ to urządzenie ma przede wszystkim dbać o nasze zdrowie, a dopiero potem o wyczucie estetyki.    

oczyszczacz coway w niebieskiem salonie

       
     

Powiedz STOP wirusom


Szkodliwe zanieczyszczenia dostają się do naszych domów cały czas - przez okno lub przynosimy je ze sobą. Prawidłowa jakość powietrza w mieszkaniu powinna być priorytetem każdego, ponieważ oddychanie zanieczyszczonym powietrzem nawet w domu prowadzi do spadku odporności, samopoczucia, lub rozwoju alergii. 

Sterylizacja powietrza jest świetnym sposobem na pozbycie się szkodliwych patogenów takich jak wirusy, bakterie, alergeny, roztocza czy zarodniki pleśni. Urządzenia marki Airfree sterylizują powietrze za pomocą ceramicznego rdzenia rozgrzewającego się aż do 200 stopni Celsjusza. Zanieczyszczenia znajdujące się w powietrzu są eliminowane wewnątrz urządzenia za pomocą wysokiej temperatury. Dzięki temu powietrze w Twoim domu będzie wolne od bakterii, wirusów i innych szkodliwych patogenów

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat działania sterylizatorów Airfree kliknij tutaj.


Podsumowanie


Rynek oczyszczaczy powietrza do domu jest bardzo różnorodny. Bez trudu znajdziemy na nim urządzenia przeznaczone do 20 m2, jak i te do 70 m2. Zależnie od własnych potrzeb i preferencji możemy wybrać model, który wyłącznie filtruje powietrze lub taki, który dodatkowo je nawilża i jonizuje. Wiele oczyszczaczy oferuje również zabezpieczenia, które sprawdzą się w domach z małym dzieckiem, takie jak blokada rodzicielska czy możliwość zawieszenia na ścianie. Nie jest też już niczym wyjątkowym opcja sterowania zdalnego lub połączenie z aplikacją mobilną. Najważniejsze są jednak filtry i ich skuteczność - zdecydowana większość urządzeń dobrej klasy wykorzystuje filtr HEPA H13 i węgiel aktywny, które są optymalnym rozwiązaniem między jakością oczyszczania i ceną filtrów.

Najczęstsze pytania


Czy oczyszczacz powietrza powinien być włączony cały czas?

Oczyszczacz powietrza jest urządzeniem, które powinno być stale włączone - w dzień i w nocy. Powód jest bardzo prosty -cyrkulacja powietrza trwa cały czas. Zanieczyszczenia takie jak bakterie, wirusy, alergeny czy składniki smogu stale dostają się domu. Jeśli chcemy aby zanieczyszczenia w naszym domu były usuwane na bieżąco musimy zostawić urządzenie stale włączone. Nie jest to problematyczne, ponieważ zdecydowana większość oczyszczaczy powietrza jest energooszczędna.

Czy oczyszczacz powietrza osusza powietrze?

Oczyszczacz nie osuszy powietrza i nie usunie nadmiernej ilości wilgoci. Jego zadaniem jest usunięcie szkodliwych zanieczyszczeń utrzymujących się w domu np. bakterii, alergenów czy wirusów. Jednak jeśli wybierzemy odpowiedni oczyszczacz lub sterylizator powietrza będzie to słuszny wybór w walce z pleśnią.

Gdzie umieścić oczyszczacz powietrza?

Oczyszczacz powinien być umieszczony w centralnej części pomieszczenia i w zbliżonej odległości do okien. Dzięki temu wlatujące do pomieszczenia zanieczyszczenia będą szybciej eliminowane. 

Bibliografia

1. M. Nowak. W końcu wybrałem oczyszczacz powietrza do domu i mówię, na co trzeba zwrócić uwagę. Dostęp online [https://spidersweb.pl/2017/01/jaki-oczyszczacz-powietrza-kupic.html] 19.12.2017 r.

2. SMOGowe.info. Jaki oczyszczacz powietrza kupić do domu. Dostęp online [https://smogowe.info/jaki-oczyszczacz-powietrza-kupic-do-domu/] 19.12.2017 r.

3. J. Werner. Oczyszczacze powietrza: jak dobrać, jak działają, ile kosztują?. Dostęp online [https://budujemydom.pl/instalacje/wentylacja-i-klimatyzacja/a/25913-oczyszczacze-powietrza-jak-dobrac-jak-dzialaja-ile-kosztuja] 19.12.2017 r.

Cykl artykułów "Dobór oczyszczacza"

Artykuły publikowane w ramach cyklu "Dobór oczyszczacza" można czytać niezależnie, ale najlepszy efekt osiągniesz, jeśli zapoznasz się z nimi po kolei. Cały cykl składa się z następujących wpisów:

Powiązane strony


Coway Hue&Healing cena, filtry do wody bydgoszcz, filtry do wody z odwróconą osmozą, jak oczyścić powietrze w mieszkaniu, jonizator i oczyszczacz powietrza, maseczki antywirusowe warszawa, najlepsza wilgotnosc powietrza w mieszkaniu, Oczyszczacz dla alergika ranking, oczyszczacz xiaomi z jonizatorem, pm2,5 pm10, Sharp FP-J30EU-A eksploatacja, Sharp KI-G75EUW czy warto, toshima, Winix Zero Pro Filtr HEPA

Dodaj komentarz

Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.

Czytaj także

Oczyszczacze powietrza Vestfrost vs Dyson

Oczyszczacze powietrza Vestfrost vs Dyson

27.02.2024

Odkryj różnice między oczyszczaczami powietrza Dyson i Vestfrost! Zobacz, który z nich oferuje najwyższą wydajność, długotrwałą filtrację i wygodę użytkowania, spełniając Twoje oczekiwania na każdym kroku

Czytaj dalej >
Ranking odkurzaczy pionowych do 1500 zł - bezprzewodowe odkurzacze pionowe ranking 2024

Ranking odkurzaczy pionowych do 1500 zł - bezprzewodowe odkurzacze pionowe ranking 2024

26.01.2024

W tym rankingu odkurzaczy pionowych przenikniesz w świat nowoczesnych sprzętów dostępnych w przystępnej cenie do 1500 zł. Odkryj, jakie modele wyróżniają się w tej kategorii cenowej, jakie innowacyjne funkcje oferują oraz jak sprawdzić, który odkurzacz spełni Twoje oczekiwania.

Czytaj dalej >