Nowa marka Vestfrost

Początek roku 2021 r. przyniósł nam nowe oczyszczacze powietrza marki Vestfrost, które od razu przyćmiły większość innych modeli na rynku. Z czego wynika tak duże zainteresowanie tymi urządzeniami? W niniejszym artykule przedstawiamy wszystkie powody, dla których warto wybrać oczyszczacz marki Vestfrost.

Początek roku 2021 r. przyniósł nam nowe oczyszczacze powietrza marki Vestfrost, które od razu przyćmiły większość innych modeli na rynku. Z czego wynika tak duże zainteresowanie tymi urządzeniami? W niniejszym artykule przedstawiamy wszystkie powody, dla których warto wybrać oczyszczacz marki Vestfrost.

Marka Vestfrost działa już od 1963 r., ale przez pewien czas zniknęła z widoku wśród innych, prężnie rozwijających się firm. Teraz jednak przeżywa swój renesans, a wypuszczając na rynek serię inteligentnych oczyszczaczy powietrza szybko podbiła serca konsumentów. I wcale nas to nie dziwi, ponieważ oczyszczacze Vestfrost oferują 5-stopniową filtrację powietrza z lampą UV-C LED, jonizacją Plasma ION oraz wygodną obsługę poprzez aplikację mobilną, a to wszystko za niezwykle przystępną cenę.

Wielki powrót marki Vestfrost


Nowa marka Vestfrost - lodówki

Duńska marka Vestfrost istnieje od 1963 r., a na rynku polskim pojawiła się już w latach 90. Firma produkuje systemy chłodnicze (szczególnie dobrą sławą cieszą ich chłodziarki do wina) oraz artykuły gospodarstwa domowego, w kuchenki wyróżniające się prawdziwym retro designem oraz lodówki z portretami cenionych artystów (malarstwa, muzyki i sztuki kulinarnej). Cele przyświecające marce Vestfrost to wysoka jakość wykonania, prosta obsługa i ekologiczne podejście do produkcji i projektowania.

Produkty marki Vestfrost dostępne są nie tylko w Danii, ale również Finlandii, Szwecji i Norwegii. W 2008 r. Vestfrost zaczął ponownie rozkwitać na rynku Polskim.

Oczyszczanie 5-stopniowe


Nowa marka Vestfrost - oczyszczanie

Proces usuwania zanieczyszczeń powietrza w oczyszczaczach Vestfrost przebiega 5-stopniowo. Poza trzema standardowymi filtrami (wstępny, HEPA, węglowy), które znaleźć można w większości oczyszczaczy na rynku, posiadają również funkcję jonizacji powietrza Plasma ION oraz diodę UV-C LED. Taki zestaw gwarantuje nie tylko przechwytywanie smogu i alergenów, ale również unieszkodliwianie bakterii, wirusów, zarodników pleśni i grzybów oraz innych patogenów.

Każdy z oczyszczaczy Vestfrost posiada tę samą technologię filtracji powietrza, niezależnie od powierzchni, do której jest przeznaczony. Model M30 nie ustępuje swoją skutecznością modelowi Z40 czy S70, różnią się jedynie wydajnością przepływu powietrza.

Filtracja powietrza

Pierwszą barierę dla większych zanieczyszczeń stanowi filtr wstępny. Przechwytuje on cząstki stałe, takie jak sierść, włosy, kurz i pył.

Nowa marka Vestfrost - filtracja powietrza

Serce oczyszczaczy Vestfrost stanowi filtr HEPA. To on odpowiada za usuwanie z powietrza składników smogu (pyły zawieszone PM2.5 i PM10), alergenów i wszelkich cząstek stałych, takich jak pyłki roślin, roztocza, zarodniki pleśni i grzybów, wirusy czy bakterie. Skuteczność przechwytywania cząstek o rozmiarze 0,3 µm wynosi aż 99,95%.

Kolejnym elementem jest filtr węglowy. Zawarty w nim węgiel aktywny dezaktywuje szkodliwe związki gazowe, w tym lotne związki organiczne (LZO/VOC), dym papierosowy i nieprzyjemne zapachy.

Najmniejszy model VP-A1M30WH posiada filtry w formie prostokątnej kasety 3w1. Model VP-A1Z40WH oraz VP-A1S70WH korzystają z okrągłych filtrów 360, które zapewniają równomierny przepływ powietrza przez całą ich objętość. W każdym przypadku żywotność filtra wynosi ok. 1,5-2 lat.

Plasma ION

Nowa marka Vestfrost - jonizator plasma ion

Generator Plasma ION to po prostu jonizator plazmowy, coraz częściej stosowany w domowych oczyszczaczach powietrza. Jego działanie opiera się na naturalnym procesie, spotykanym np. w lasach i w pobliżu wodospadów. Generator produkuje i uwalnia do otoczenia dodatnio i ujemnie naładowane jony, które unieszkodliwiają napotkane patogeny - wirusy, bakterie, zarodniki pleśni i grzybów. Jonizacja znacząco obniża również elektryczność statyczną, czyli główną przyczynę osiadania kurzu na przedmiotach i wzmagania się reakcji alergicznych. Jonizator Plasma ION to technologia doskonała do domu alergika i osoby z obniżoną odpornością.

Dioda UV-C LED

Cechą wyróżniającą wszystkie oczyszczacze Vestfrost jest sterylizacja przepływającego powietrza za pomocą światła UV-C. Producent nie skorzystał jednak ze standardowej lampy UV, ale ze specjalnej diody UV-C LED, która posiada znacząco wyższą skuteczność.

Nowa marka Vestfrost - dioda UV-C LED

Diodę UV-C LED cechuje 300-krotnie szybsze działanie oraz blisko 4-krotnie dłuższy czas pracy w porównaniu do konwencjonalnych lamp UV. Czas potrzebny do pełnej efektywności wynosi mniej niż 1s, dzięki czemu technologia ta skutecznie eliminuje większość bakterii, wirusów i grzybów. Dioda po uruchomieniu oczyszczacza pracuje ciągle przez 1 godzinę, a następnie w powtarzalnych cyklach przez 0,5 godziny co 1 godzinę.

Technologia UV-C LED jest bezpieczna w użytkowaniu (brak rtęci, ozonu i szklanych elementów) oraz nie nadwyręża domowego budżetu (zasilanie niskim napięciem, 10% standardowej lampy UV).

3 lata żywotności filtrów


Nowa marka Vestfrost - żywotność filtrów

To, jak długo dany filtr powietrza będzie skuteczny, zależy od ilości zanieczyszczeń, które musi przechwycić. Im większa ilość smogu i alergenów w danym miejscu, tym szybciej filtr będzie się zużywać.

W przypadku oczyszczaczy Vestfrost, maksymalna żywotność filtrów wynosi 3 lata. Dotyczy to jednak sytuacji, w której oczyszczacz pracuje w miejscu o relatywnie dobrej/umiarkowanej jakości powietrza, bez nadmiernych zanieczyszczeń. Jeśli w naszym otoczeniu zanieczyszczeń jest więcej lub pojawiają się wysokie poziomy smogu, czas użytkowania filtrów skraca się do 2 lat, a nawet bardziej. Ponieważ jakość powietrza w Polsce jest ogólnie niska, a w okresie grzewczym alarmy smogowe są na porządku dziennym, zalecany przez nas czas wymiany to 1,5 roku.

Dla ułatwienia, każdy model Vestfrost posiada specjalny czujnik, który informuje użytkownika o mijających 5000 godzinach pracy filtra. Należy wtedy filtr wyjąć, wyczyścić, włożyć ponownie do urządzenia i używać dalej. Cykl ten możemy powtórzyć maksymalnie 6 razy, co równa się w przybliżeniu 3 latom pracy (przy działaniu 24/7). Jeśli jednak poziom zanieczyszczeń w naszym otoczeniu jest wysoki, powinniśmy wymienić filtr na nowy po np. 3-4 cyklach.

Czujniki PM2.5 i LZO


Choć czujniki nie są obowiązkowym elementem oczyszczacza powietrza i nie wszystkie dostępne na rynku modele w ogóle je posiadają, to coraz więcej producentów dąży w stronę zwiększenia inteligencji oferowanych urządzeń, a co za tym idzie - większej automatyzacji ich pracy.

Standardowo w oczyszczaczach montuje się ogólny czujnik kurzu. W niektórych przypadkach możemy znaleźć sensory skalibrowane pod kątem wychwytywania pyłów zawieszonych PM2.5. Vestfrost postanowił pójść o dwa kroki dalej: sensor pyłów zawieszonych rozróżnia między sobą pyły zawieszone PM1, PM2.5 i PM10, a ponadto modele Z40 i S70 reagują również na obecność w powietrzu lotnych związków organicznych (LZO/VOC). Dzięki czujnikowi światła, oczyszczacze samodzielnie włączają tryb nocny, aby nie przeszkadzać nam w trakcie snu.

Oczyszczacze powietrza Vestfrost - panele sterowania

Aplikacja mobilna Tuya


Oczyszczacze powietrza Vestfrost to urządzenia nie tylko skuteczne, ale też inteligentne. Producent wyposażył je w łącze Wi-Fi, dzięki której sterowanie może odbywać się za pomocą aplikacji mobilnej Tuya na telefon. Jesteś w pracy i chcesz, żeby oczyszczacz przygotował powietrze w salonie przed Twoim powrotem? Żaden problem! Aplikacja umożliwia zmianę włączenie oczyszczacza, zmianę jego trybu pracy oraz wszelkich innych funkcji nawet na odległość.

Głośność pracy


Głośność pracy oczyszczaczy Vestfrost zasługuje na osobny, własny rozdział. Wszystkie trzy modele pracując w trybie niskim generują dźwięk o natężeniu zaledwie 17 dB. Jest to rzadko spotykany wynik, którym warto się chwalić. Dla lepszego zobrazowania - to, co uważamy za ciszę w naszym domu wynosi zwykle ok. 30 dB. Przyjmuje się, że urządzenia pracujące w sypialni nie powinny być głośniejsze od 25 dB, a dźwięk na tym poziomie porównuje się do szeptu lub szelestu liści.

Oczyszczacze Vestfrost są praktycznie niesłyszalne. Mogą bez przeszkód pracować całą noc w sypialni czy w pokoju dziecka z wrażliwym słuchem. Te urządzenia nie zakłócają snu, a w ciągu dnia można dosłownie zapomnieć o tym, że są włączone!

Oczyszczacze powietrza Vestfrost


Na tę chwilę oferta oczyszczaczy powietrza marki Vestfrost obejmuje trzy modele. Każdy z nich dedykowany jest do innej powierzchni oraz posiada własny, wyjątkowy design. Pod kątem skuteczności i funkcjonalności są do siebie jednak bardzo zbliżone.

Oczyszczacze powietrza Vestfrost

Vestfrost VP-A1M30WH w cenie 999 zł

Najmniejszy z modeli Vestfrost gwarantuje wysoką wydajność pomimo niewielkich rozmiarów, dlatego może z powodzeniem pracować zarówno w bardzo małych, jak i większych pomieszczeniach (do 40 m2). Jako jeden z nielicznych modeli w tej kategorii cenowej, posiada czujnik pyłów PM2.5 oraz dwa wskaźniki - numeryczny i kolorystyczny.

Vestfrost VP-A1Z40WH w cenie 1399 zł

Model pośredni, przeznaczony do powierzchni 48 m2. Sprawdzi się nie tylko w domu, ale również w biurze czy sali lekcyjnej. Wyróżnia go charakterystyczny design - jest wąski, wysoki, posiada obły kształt i okrągły wylot powietrza. Doskonale wkomponuje się w nowoczesne wnętrze. Model VP-A1Z40WH reaguje nie tylko na pyły zawieszone PM2.5, ale również na lotne związki organiczne, a nawet światło. Na wskaźniku numerycznym informuje nas o stężeniu pyłów PM1, PM2.5, PM10 i LZO.

Vestfrost VP-A1S70WH w cenie 1999 zł

Największy z całej trójki oczyszczaczy Vestfrost, przeznaczony do dużych pomieszczeń o powierzchni nawet 80 m2. Posiada wszystkie funkcje, co jego mniejsi poprzednicy, a przy tym jest dużo wydajniejszy. Większe gabaryty nie są problemem, ponieważ przenoszenie urządzenia ułatwiają wygodne kółka transportowe. Porównując model S70 do innych oczyszczaczy o tak dużym przepływie powietrza, na przewagę Vestfrosta można wymienić bardzo cichą pracę oraz korzystną cenę.

Podsumowanie


Przeważnie cena oczyszczacza powietrza związana jest ściśle z jego skutecznością, oferowanymi funkcjami oraz przede wszystkim z parametrami takimi jak głośność czy ilość czujników. Marka Vestfrost wybija się z tego schematu i za niezwykle przystępną cenę oferuje urządzenia, które praktycznie niczym nie ustępują droższym modelom. Są skuteczne (łączą wysokiej klasy filtry z jonizacją oraz nowoczesną diodą UV-C LED), wygodne w obsłudze (przejrzysty panel i aplikacja mobilna), niesamowicie ciche (tylko 17 dB w trybie niskim) oraz dobrze wyglądają. Czego chcieć więcej?

Bibliografia


Powiązane strony


porównanie oczyszczaczy toshiba, porównanie oczyszczaczy coway, porównanie oczyszczaczy sharp fp-j, nawilżacz powietrza ultradźwiękowy czy parowy, dragon maska antysmogowa, źródła zanieczyszczeń atmosfery, maski antysmogowe do biegania, porównanie oczyszczaczy samsung, porównanie oczyszczaczy sharp, dystrybutory wody do firmy

Dodaj komentarz

Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.

Czytaj także

Nowa marka Vestfrost

Nowa marka Vestfrost

26.03.2021

Początek roku 2021 r. przyniósł nam nowe oczyszczacze powietrza marki Vestfrost, które od razu przyćmiły większość innych modeli na rynku. Z czego wynika tak duże zainteresowanie tymi urządzeniami? W niniejszym artykule przedstawiamy wszystkie powody, dla których warto wybrać oczyszczacz marki Vestfrost.

Początek roku 2021 r. przyniósł nam nowe oczyszczacze powietrza marki Vestfrost, które od razu przyćmiły większość innych modeli na rynku. Z czego wynika tak duże zainteresowanie tymi urządzeniami? W niniejszym artykule przedstawiamy wszystkie powody, dla których warto wybrać oczyszczacz marki Vestfrost.

Czytaj dalej >
Smog a COVID-19

Smog a COVID-19

04.03.2021

Naukowcy udowodnili, że smog zwiększa ryzyko zachorowania i śmierci z powodu COVID-19. Jaki związek z wirusem mają zanieczyszczenia powietrza i czy możemy się przed tym ochronić?

Naukowcy udowodnili, że smog zwiększa ryzyko zachorowania i śmierci z powodu COVID-19. Jaki związek z wirusem mają zanieczyszczenia powietrza i czy możemy się przed tym ochronić?
Czytaj dalej >