Nowa marka Daikin – oczyszczacze i nawilżacze powietrza

Nasz sklep internetowy powstał z idei doradzania i oferowania produktów, co do których sami jesteśmy przekonani. Każdy z oczyszczaczy powietrza dostępnych w asortymencie naszego sklepu internetowego został odpowiednio wyselekcjonowany. Daikin stworzył dwa modele oczyszczaczy MC70L i MCK75J (z funkcją nawilżania), które filtrują powietrze w oparciu o 6-stopniowy system do rozkładu i usuwania zanieczyszczeń.

Każdy z oczyszczaczy powietrza dostępnych w asortymencie naszego sklepu internetowego został odpowiednio wyselekcjonowany. Mając świadomość, że obszerne spisy danych technicznych nie ułatwiają wyboru, opisy produktów tworzymy w prosty sposób tak, aby informacje były klarowne i zrozumiałe. Dodając nową markę do sklepu kierowaliśmy się ilością etapów filtracji, skutecznością i wydajnością działania w odfiltrowywaniu powietrza w ciągu godziny. Nie bez znaczenia były również czas gwarancji, obecność funkcji nawilżania powietrza, czy głośność urządzenia. Wymienione aspekty są szczególnie istotne w przypadku, gdy chcemy korzystać z oczyszczacza w sypialni lub w pokoju dziecięcym (produkty te powinny pracować w trybie nocnym poniżej 25 dB). Warto podkreślić doświadczenie marki na polu uzdatniania powietrza, prościej mówiąc marka posiada już podobne rozwiązania i jest ceniona przez klientów.

Użyj kodu rabatowego i odbierz 3% rabatu

Marka Daikin

W naszym sklepie witamy japońską markę Daikin, która jest znana z jej pionierskiego podejścia do problematyki tworzenia produktów oraz ich jakości, a także wszechstronności ich integrowania. Daikin lideruje w zakresie energooszczędności i innowacyjności, począwszy od efektywności sprężarek i technologii sterowania inwerterowego, aż po ostatnie osiągnięcia w dziedzinie czynników chłodniczych i projektowanie produktów z uwzględnieniem sprawności sezonowej. Firma Daikin jest obecna w Polsce od 15 lat. W ofercie znajdują się urządzenia kluczowe dla tworzenia odpowiedniej jakości powietrza w pomieszczeniach, począwszy od systemów wentylacji, poprzez klimatyzatory, oczyszczacze powietrza, a kończąc na zintegrowanych systemach zapewniających obieg powietrza w całych budynkach. W okresie działalności na polskim rynku wyposażyła wiele biurowców w tym Sky Tower we Wrocławiu, Wieże Mariacką w Krakowie czy Pałac Prezydencki w Warszawie oraz wiele budynków mieszkalnych.

Oczyszczacze powietrza Daikin

W powietrzu, w którym oddychamy znajduję się wiele substancji, między innymi alergeny, bakterie, wirusy, dym papierosowy, które wpływają na nasze zdrowie. Oprócz tego, dużym problemem jest suche powietrze w okresie zimowym. W odpowiedzi na warunki otoczenia Daikin stworzył dwa modele oczyszczaczy MC70L i MCK75J (z funkcją nawilżania), które filtrują powietrze w oparciu o 6-stopniowy system do rozkładu i usuwania zanieczyszczeń. Pierwsze skrzypce w tym systemie gra technologia Daikin Flash Streamer, która generuje rodzaj wyładowań plazmowych. Elektrony powstające w wyniku zderzeń eliminują bakterie i pleśń oraz szkodliwe związki chemiczne i alergeny. W przypadku obu produktów wydajność oczyszczania wynosi powyżej 400 m3/h, co oznacza, że w przeciętnym polskim “dużym pokoju” (20 m2) powietrze zostanie wymienione co najmniej kilka razy w ciągu godziny. MC70L i MCK75J potrafią pracować w pomieszczeniach o powierzchni do 46 m2. Dla obu modeli gwarancja przewiduje 36 miesięcy ochrony, czyli więcej niż podobne tego typu produkty, które w standardzie gwarantują 24 miesiące. W odpowiedzi na problem suchego powietrza w mieszkaniach do jednego z urządzeń (MCK75J) została dołączona funkcja nawilżania. Odpowiednie nawilżone powietrze to klucz do walki z zatkanym nosem i porannym katarem. Urządzenie pracuje wydajnie i potrafi rozprowadzić do 600 ml wody w ciągu godziny. Przy tak dużych osiągach potrzebny jest również odpowiedni zbiornik, który w Daikin Ururu ma aż 4 litry. Oznacza to, że powinien on wystarczyć na ciągłą pracę przez całą noc. Ostatnim ważnym aspektem jest natężenie hałasu generowane przez urządzenie. W związku z bardzo cichą technologią Flash Streamer i odpowiednimi trybami urządzenia potrafią pracować niemal bezgłośnie - 16 i 17 dB.

Oczyszczacz powietrza Daikin MC75J Ururu przód
Oczyszczacz powietrza Daikin MC70L przód

Podsumowanie

Firma Daikin zawsze dba o potwierdzenie prezentowanych przez siebie danych technicznych i rekomendacje odpowiednich instytutów. Dlatego jest posiadaczem świadectwa British Allergy Foundation, znaku TUV Nord potwierdzającego skuteczność działania urządzeń i atestu Państwowego Zakładu Higieny, stwierdzającego bezpieczeństwo higieniczne. Dlatego też podsumowująć wszystkie przedstawione informacje z czystym sercem polecamy produkty firmy Daikin.


Bibliografia

1. Daikin. Dostęp online [https://www.daikin.pl/pl_pl/rozwiazania-Daikin/klimatyzacja-domowa/air-purification.html] 15.06.2017 r.

Jeśli podobał się Tobie ten wpis - proszę zostaw komentarz, polub nasz fanpage na Facebooku, aby otrzymać informacje o kolejnych wpisach, które się tu pojawią. Napisz nam, co myślisz! UDOSTĘPNIJ

Powiązane strony


Coway Storm, filtry do wody dla domu, filtry hepa do oczyszczaczy powietrza, jak osuszyć powietrze domowym sposobem, jonizator plazmowy opinie, maseczki do biegania, najlepsza wilgotność powietrza w domu, oczyszczacz i nawilzacz, oczyszczacz z jonizatorem, pm2.5 norma w domu, Sharp FP-J30EU-B eksploatacja, sharp ki-g75euw instrukcja, tvoc co to, właściwa wilgotność powietrza w domu

  Dodaj komentarz

  Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.

  Czytaj także

  Oczyszczacz powietrza z filtrem HEPA - Ranking 2023/2024

  Oczyszczacz powietrza z filtrem HEPA - Ranking 2023/2024

  30.10.2023

  Odkryj tajemnicę czystego i zdrowego powietrza z naszym najnowszym rankingiem oczyszczaczy powietrza z filtrem HEPA na rok 2023/2024! Poznaj topowe modele, które zapewnią świeże powietrze w Twoim domu. Wybierz najlepsze dostępne rozwiązania!

  Czytaj dalej >
  Uzdatniacze wody

  Uzdatniacze wody

  10.10.2023

  Uzdatniacze wody, takie jak filtry do wody i zmiękczacze, to kluczowe urządzenia, które pomagają nam cieszyć się czystą i bezpieczną wodą w naszych domach. Filtry do wody skutecznie eliminują zanieczyszczenia, zapewniając nam smaczny i klarowny napój, podczas gdy zmiękczacze redukują twardość wody, chroniąc nasze urządzenia domowe przed osadzaniem się kamienia.

  Czytaj dalej >