Jaki odkurzacz pionowy wybrać?

Odkurzacze pionowe są innowacyjną i ergonomiczną alternatywą odkurzaczy tradycyjnych. Ich lekkość, funkcjonalne końcówki, skuteczna filtracja oraz funkcje dodatkowe sprawiają, że odkurzacze pionowe zdobywają coraz więcej zwolenników.

Odkurzacze pionowe zyskują zainteresowanie coraz to większej ilości użytkowników. Pozytywnie wpływają na komfort i wygodę codziennych porządków. Lekka i ergonomiczna budowa, specjalne końcówki przeznaczone do różnych powierzchni, zaawansowana filtracja czy funkcje dodatkowe sprawiają, że odkurzacze pionowe są urządzeniami innowacyjnymi, które podnoszą standard sprzątania na wyższy poziom. Zatem jaki odkurzacz pionowy wybrać?

Użyj kodu rabatowego i odbierz 3% rabatu na odkurzcze pionowe

Dobór odkurzacza pionowego - na co zwrócić uwagę?


filtracja w odkurzcu

Filtracja

Filtracja jest bardzo istotnym elementem przy doborze odkurzaczy pionowych. Dzięki odpowiedniej filtracji w urządzeniu silnik urządzenia jest chroniony, a żywotność odkurzacza zwiększa się.

Dodatkowo skuteczna filtracja gwarantuje brak wydostania się cząstek zanieczyszczeń poza urządzenie. Polecamy wybrać urządzenie z filtrem EPA E12, który należy do najlepszych rodzajów filtracji - 99,95% skuteczności.


pojemnik na kurzrz

Wielkość pojemnika na kurz

W odróżnieniu do odkurzaczy tradycyjnych to odkurzacze pionowe nie używają worków gromadzących kurz. Posiadają specjalne pojemniki na kurz znajdujące się wewnątrz konstrukcji urządzeń. Ważna jest ich odpowiednia pojemność.

Wybierajmy odkurzacze pionowe z pojemnym zbiornikiem na zanieczyszczenia. Polecamy wybór urządzenia z pojemnikiem mogącym uzbierać nawet 0,65 l zanieczyszczeń.


lekka waga odkurzacza

Waga

Jeśli decydujemy się na odkurzacz pionowy wybierzmy lekkie urządzenie. Dzięki temu nie będziemy narzekać na ból pleców czy szyi.

Ogólnie rzecz biorąc, wszystkie odkurzacze pionowe są urządzeniami lekkimi. Istnieją jednak takie, które ważą nieco ponad 2,5kg, czyli są ultralekkie! Wybierz urządzenie dostosowane wagą do Twoich indywidualnych preferencji.


zasilanie bezprzewodowe w odkurzaczu

Zasilanie

Kwestia zasilania należy do jednej z najważniejszych. Polecamy zdecydować się na urządzenie cechujące się zasilaniem i odkurzaniem bezprzewodowym. Odkurzaj bez ciągnięcia kabla po różnych pomieszczeniach.

Dzięki urządzeniu bezprzewodowemu możesz z łatwością odkurzyć szczeliny, sufit, rolety, samochód oraz trudnodostępne miejsca. Zwłaszcza przy odkurzaniu dużej powierzchni użytkownik odczuje komfort wynikający z braku kabla w urządzeniu.


ładowanie i czas pracyy dokurzaczaa czerowneog

Ładowanie i czas pracy

Najważniejsza jest moc i czas pracy akumulatorów, które w dużej mierze decydują o długości odkurzania i ładowania. Atrakcyjnym odkurzaczem pionowym jest urządzenie potrafiące pracować nawet do 60 lub 120 minut na pełnym ładowaniu trwającym jedynie 3,5h.

Każdy bez problemu zagospodaruje czas na ładowanie urządzenia. Odkurzaj bez przerwy nawet do 120 minut!


specjalne koncowki w odkurzaczach pinioncyh

Odpowiednie końcówki

Końcówki w odkurzaczach pionowych należą do bardzo akcesorium urządzenia. W zależności od wyboru modelu można wybrać takie końcówki jak specjalne ssawki do wąskich szczelin czy trudno dostępnych miejsc, szczotka do sierści, mebli tapicerowanych i samochodów, końcówki do sufitu czy szczotki z miękkiego włosia.

Za pomocą poszczególnych końcówek możesz odkurzyć niemal każde miejsce w domu, nawet najdalsze i najtrudniej dostępne zakamarki.


rożne funkcje dodatkowe odkurzacza pionowego

Funkcje dodatkowe

Na funkcje dodatkowe zwraca uwagę niemal każdy użytkownik. Wpływają one na komfort użytkowania i podnoszą poziom jakości urządzenia. Również odkurzacze pionowe mogą posiadać istotne funkcje dodatkowe.

Jedną z najbardziej przydatnych jest funkcja zawieszenia na ścianie. Jeśli posiadasz małe mieszkanie lub po prostu mało miejsca ta opcja jest dla Ciebie. Inną funkcją dodatkową cenioną w odkurzaczach pionowych jest funkcja mycia podłogi. Odkurzaj oraz myj podłogę w tym samym czasie i przekonaj się jakie sprzątanie potrafi być proste. 


Co powinien dobry mieć odkurzacz pionowy?


Odpowiedni odkurzacz pionowy powinien posiadać parę istotnych cech wpływających na komfort użytkowania i skuteczność oczyszczania:

Odkurzacz pionowy - jaki wybrać?


VESTFROST VF-VM4501GS AQUA PLUS POWER

Model oczyszczacza pionowego marki Vestfrost, który wyróżnia się bezprzewodowym zasilaniem oraz funkcją mycia podłogi. 

Za pomocą tego urządzenia możesz odkurzyć niemal wszelkie zakamarki w domu - podłogi, dywany, wykładziny, sufit, tapicerowane meble i szczeliny. 

Zawarte w zestawie wielofunkcyjne końcówki umożliwią szybkie i staranne porządki. Ogromnym atutem urządzenia jest funkcja mycia - wystarczy jedno kliknięcie! Podłącz końcówkę mopującą do turboszczotki, nalej wody do odpowiedniego zbiornika i to wszystko. Odkurzaj i myj podłogę w tym samym czasie!

Dodatkowo urządzenie jest ultralekkie, ergonomiczne i kompaktowe. W zestawie jest zawarty wieszak, dzięki któremu możesz powiesić odkurzacz na ścianie. Dzięki zawartej w zestawie dodatkowej baterii możesz odkurzacz nawet do 120 minut!

Końcówki zawarte w zestawie: wąska ssawka szczelinowa XL, ssawka 2w1, turboszczotka, uchwyt ścienny, elastyczna ssawka, końcówka mopująca, 2 wymienne nakładki do mopa, końcówka do mebli tapicerowanych, końcówka do sierści, miękka szczotka, giętki wąż, dodatkowa bateria.


SHARP SA-VP3501BS

Bezprzewodowy odkurzacz pionowy marki Sharp. Urządzenie jest ultralekkie, kompaktowe i umożliwia nieprzerwalne odkurzanie do 60 minut na pełnym ładowaniu.

W zestawie można znaleźć wielofunkcyjne końcówki umożliwiające odkurzenie nawet trudno dostępnych miejsc w domu. Bez problemu odkurzysz podłogę, samochód, rolety okienne, sufit, dywany, schody, wykładzinę czy szafki. 

Końcówki zawarte w zestawie: wąska ssawka szczelinowa XL, ssawka 2w1, elektroszczotka, uchwyt ścienny, szczotka z miękkim włosiem, elastyczny wąż przedłużający, elastyczna ssawka.

Odkurzacz Sharp jest wyjątkowo cichym urządzeniem - zawdzięcza to silnikowi inwerterowemu, bezszczotkowemu. Dzięki temu nikt nie będzie narzekał na hałas jaki wydaje urządzenie.


Co to odkurzacz pionowy i jak działa?


Odkurzacze pionowe usuwają z powierzchni kurz i inne mniejsze zanieczyszczenia - tak jak odkurzacze tradycyjne. Różnica polega głównie na konstrukcji odkurzaczy pionowych. Urządzenia te pracują w pozycji - jak nazwa wskazuje - pionowej. Nie posiadają węża i zazwyczaj są zasilane bezprzewodowo. Świetną cechą tych urządzeń jest to, że silnik, pojemnik na kurz, rura teleskopowa, rączka i inne komponenty odkurzacza są zamknięte w jednej bryle. Nie musisz podłączać pary osobnych części żeby zacząć sprzątać.

Odkurzacze pionowe zyskały na popularności ze względu na lekkość i wygodę sprzątania. Użytkownicy korzystający z odkurzaczy pionowych nie muszą się schylać ani ciągnąć za sobą urządzenia. Cały ciężar rozkłada się na dole odkurzacza - dlatego nie odczujemy dyskomfortu związanego z wagą.

Odkurzacze pionowe można zazwyczaj podzielić na dwie części. Jeśli chcemy odkurzać podłogę czy dywany używamy turboszczotki lub elektroszczotki i podłączamy rurę teleskopową, która odpowiada za odpowiednią wysokość. Natomiast jeśli chcemy odkurzyć kanapy, rolety czy samochód, możemy odłączyć rurę teleskopową i w jej miejsce dodać odpowiednią końcówkę przeznaczoną do danej powierzchni. W zależności od wyboru urządzenia możemy otrzymać w zestawie różne przydatne końcówki np. do mebli tapicerowanych, sierści czy wąskich szczelin takich jak powierzchnie za fotelami czy rolety okienne.

Dla kogo jest odkurzacz pionowy?


dla kogo odkurzacz

Odkurzacze pionowe są dla osób, które przede wszystkim są otwarte na innowacyjne rozwiązania. Nie jest tajemnicą, że odkurzacze pionowe mocno przewyższają nad tradycyjnymi modelami właśnie ze względu na wygodę i komfort.

Jeśli chcesz czerpać przyjemność z codziennych porządków i nie narzekać na ból pleców przez ciągłe schylanie się to odkurzacz pionowy jest właśnie dla Ciebie. Odkurzacz pionowy jest dla każdego kto ceni sobie swoją wygodę - lekkość, brak kabla i węża przy urządzeniu, odpowiednią wysokość odkurzacza dostosowana do Twoich preferencji. 

W zależności od wyboru urządzenia możesz również skracać rurę teleskopową do wyjątkowo małych rozmiarów - wybrane urządzenia posiadają nawet do 8 poziomów regulacji wysokości. Dzięki temu możesz zachęcić swoje dzieci do wspólnego sprzątania - jedno urządzenie na wiele pokoleń użytkowników.

Odkurzacz pionowy a odkurzacz tradycyjny


kotły w domu

Odkurzacz pionowy pełni podobne funkcje co odkurzacz tradycyjny. Różnica polega na jego konstrukcji i sposobie użytkowania. W odkurzaczu pionowym nie znajdziemy węża i nie musimy go ciągnąć za sobą.

Dodatkowo odkurzacze pionowe są wyjątkowo lekkie - ciężar urządzenia opiera się na przylegającej do podłogi szczotce. Dzięki temu nie będziemy narzekać na bóle pleców, czy zmęczenie wywołane ciągnięciem odkurzacza tradycyjnego. Zapomnij o schylaniu się! W większości odkurzaczy pionowych rura teleskopowa jest regulowana - dopasuj wysokość do swoich indywidualnych preferencji.

Również, jeśli chodzi o zbieranie i składowanie kurzu, to urządzenia pionowe są bardziej ekonomiczne. Odkurzacze tradycyjne posiadają wewnątrz worek gromadzący zanieczyszczenia, który trzeba cyklicznie wymieniać. Modele pionowe są o wiele bardziej ergonomiczne ze względu na wbudowany pojemnik gromadzący kurz. Po zapełnieniu wystarczy kliknąć odpowiedni przycisk, opróżnić pojemnik i założyć go z powrotem. Dzięki temu zaoszczędzisz na regularnym zakupie worków. Wybierz odkurzacz pionowy - podnieś swój komfort i wygodę. 

Korzyści odkurzacza pionowego


odkurzacz bez kabla

BRAK KABLA

swobodne odkurzanie podłogi

SWOBODNE ODKURZANIE

dojście do najmniejszych zakamarkó odkurzacz

ŁATWOŚĆ DOSTANIA SIĘ

W NAJDALSZE ZAKAMARKI

lekkość i komaktowy rozmiarrr odkurzacza

LEKKOŚĆ I KOMPAKTOWY ROZMIAR

wygoda użytkownaia odkurzacza

WYGODA POSIADANIA

możliwość zawieszenia odkurzacza na ścianie

MONTAŻ NA ŚCIANIE GWARANTUJE

ZAOSZCZĘDZENIE MIEJSCA

odkurzanie pajęcnzym z sufitu odkurzaczem

ODKURZAJ PAJĘCZYNY Z SUFITU

BEZ POTRZEBY SIĘGANIA PO DRABINĘ

dużo końcówek do odkurzacza

WIELE KOŃCÓWEK DO WSZYSTKICH

POWIERZCHNI W DOMU

ból pleców od odkurzacza pinowego

BRAK BÓLU PLECÓW I SZYI

Odkurzacz pionowy z funkcją mycia


odkurzacz z funkcją mycia

Coraz więcej użytkowników decyduje się na wybór odkurzacza pionowego z funkcją mycia podłogi co jest świetnym pomysłem. Pozwoli Ci to zaoszczędzić miejsce, pieniądze oraz przyśpieszyć cały proces sprzątania. Największym atutem odkurzaczy pionowych z funkcją mycia jest możliwość odkurzania i zmywania podłogi w tym samym czasie!

Do odkurzacza - za pomocą jednego kliknięcia - zamontuj końcówkę myjącą, napełnij odpowiedni zbiornik wodą lub wodą z płynem do podłóg i odkurzaj oraz myj w tym samym czasie. Nie będziesz musiał posiadać dwóch osobnych urządzeń, które wyniosłyby Ciebie więcej i zabrałyby wolne miejsce w domu.

Dodatkowo odkurzając i myjąc podłogę w tym samym czasie, zyskujesz więcej czasu dla siebie. Możesz posiadać jedno urządzenie 2w1, zaoszczędzić swój czas, pieniądze i wolne miejsce w domu.

Czy warto kupić odkurzacz pionowy?


odkurzacz cyz warto go kupić

Jeśli jesteś użytkownikiem, który ceni swoją wygodę i innowacyjne produkty to tak, warto kupić odkurzacz pionowy. Są to urządzenia lekkie, dzięki którym odkurzysz każdy nawet najtrudniej dostępny zakamarek w swoim domu. Funkcje mycia, ładowania bezprzewodowego czy zawieszenia na ścianie wpływają na komfort użytkowania oraz oszczędność czasu, miejsca i pieniędzy.

W zależności od doboru odkurzacza w zestawie jako akcesorium dodatkowe można znaleźć specjalne końcówki przeznaczone do sufitu, mebli tapicerowanych, sierści, samochodu, wykładzin, rolet czy szczelinowych miejsc. Zapomnij o ciągnięciu kabla po całym domu i o bólu pleców, zmień sprzątanie w czystą przyjemność. 

Podsumowanie


Odkurzacze pionowe są nowoczesnymi urządzeniami o ergonomicznej budowie i lekkiej wadze. Modele bezprzewodowe pozwalają nam posprzątać całe mieszkanie bez potrzeby ciągłego schylania się i przełączania kabla po pomieszczeniach. Cechami wpływającymi na wysoką jakość odkurzaczy pionowych są również funkcje dodatkowe takie jak mycie podłogi, zawieszenie na ścianie czy dodatkowe końcówki przeznaczone do różnych powierzchni. 


Najczęstsze pytania


Jaki jest dobry odkurzacz pionowy?

Dobry odkurzacz pionowy powinien być lekki, bezprzewodowy i wygodny w użytkowaniu. Powinien posiadać przydatne końcówki ułatwiające sprzątanie jak na przykład końcówka myjąca podłogę czy szczotka do mebli tapicerowanych. Równie ważna jest siła silnika i czas pracy urządzenia na pełnym ładowaniu. Również odpowiedni filtr jest kluczowy - my polecamy wybór urządzeń Sharp lub Vestfrost, które posiadają filtrację EPA E12 skuteczną do 99,95%.

Czy odkurzacz pionowy zastąpi odkurzacz zwykły?

Odkurzacz pionowy jest innowacyjnym pomysłem będącym odpowiedzą na negatywne cechy odkurzacza tradycyjnego. Odkurzacze pionowe są lżejsze, bardziej ergonomiczne, i przede wszystkim posiadają wszystkie części wewnątrz urządzenia. Dzięki temu nie musisz podłączać odkurzacza do prądu, następnie węża do odkurzacza i rury teleskopowej do węża. W wariantach pionowych wszystko czego potrzebujesz do odkurzania znajduje się w jednej części. Urządzenia pionowe pomogą nam zaoszczędzić czas oraz wolne miejsce.

Ile wytrzymuje bateria w odkurzaczu pionowym bezprzewodowym?

Wszystko zależy od wybranego przez nas modelu. Ten czas może znajdować się między 14-60 minutami. Są odkurzacze pracujące nawet do 120 minut przy pełnym naładowaniu trwającym jedynie 3,5 godziny. Wszystko zależy również od sposobu użytkowania - jeśli będziemy odkurzać w trybie Eco czas pracy urządzenia będzie dłuższy. Jeśli jednak postawimy na Turbo czas będzie znacznie krótszy.

Dodaj komentarz

Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.

Czytaj także

Oczyszczacze powietrza Vestfrost vs Dyson

Oczyszczacze powietrza Vestfrost vs Dyson

27.02.2024

Odkryj różnice między oczyszczaczami powietrza Dyson i Vestfrost! Zobacz, który z nich oferuje najwyższą wydajność, długotrwałą filtrację i wygodę użytkowania, spełniając Twoje oczekiwania na każdym kroku

Czytaj dalej >
Ranking odkurzaczy pionowych do 1500 zł - bezprzewodowe odkurzacze pionowe ranking 2024

Ranking odkurzaczy pionowych do 1500 zł - bezprzewodowe odkurzacze pionowe ranking 2024

26.01.2024

W tym rankingu odkurzaczy pionowych przenikniesz w świat nowoczesnych sprzętów dostępnych w przystępnej cenie do 1500 zł. Odkryj, jakie modele wyróżniają się w tej kategorii cenowej, jakie innowacyjne funkcje oferują oraz jak sprawdzić, który odkurzacz spełni Twoje oczekiwania.

Czytaj dalej >