Jaki filtr wody do domu jednorodzinnego?

Jakość pitej i używanej przez nas wody jest niezwykle ważna. Mieszkając w domu pobieramy wodę ze studni lub z wodociągów i często nie mamy świadomości o jej niskiej jakości. Warto filtrować wodę i usuwać z niej wszelkie zanieczyszczenia.  Zatem jaki filtr wody będzie odpowiedni do domu jednorodzinnego?

Coraz więcej osób przykłada dużą wagę do jakości pitej wody. W zdecydowanej większości przypadków woda wodociągowa jak i ta pobierana ze studni cechuje się dość niskim poziomem jakości. Czy mieszkamy w domu jednorodzinnym czy w mieszkaniu warto dbać o odpowiednią jakość używanej przez nas wody. Filtry do wody na cały dom bądź filtry podzlewowe to niezwykle przydatne urządzenia, które mogą znacząco poprawić jakość wody w całym domu.  Na rynku można znaleźć parę filtrów do wody. Który jest najbardziej skuteczny i odpowiedni do domu jednorodzinnego?

Użyj kodu rabatowego i odbierz 3% rabatu

Systemy filtrowania wody do domu jednorodzinnego


Bluewater Cleone

Ecowater Cleone jest niedoścignionym liderem w branży oczyszczania wody. Stacja filtrująca Cleone wykorzystuje technologię odwróconej osmozy, dzięki czemu usunie wszelkie nawet najdrobniejsze zanieczyszczenia - zawdzięcza to molekularnej membranie.

Do procesu oczyszczania dochodzi również podwójny filtr węglowy odpowiedzialny za smak i zapach wody, filtracja wstępna oraz mineralizator dostarczający wodzie składniki mineralne takie jak magnez i wapń. Dzięki oczyszczaniu wody aż na 5-stopniowym poziomie użytkownik może mieć pewność o skuteczności urządzenia.

Jeśli chcesz możesz podłączyć Cleone do paru urządzeń - korzystaj z oczyszczonej wody z kranu, kostkarki czy zmywarki. Dzięki temu wielofunkcyjnemu urządzeniu, zyskasz nielimitowaną i krystalicznie czystą wodę z paru urządzeń na raz!

Produkt posiada dodatkowe atesty i certyfikaty Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego oraz Water Quality Association. Nie musisz się również martwić o materiały, z których wykonany jest filtr. Wszelkie elementy składowe Cleone, które mają kontakt wodą nie zawierają szkodliwego bisfenolu A i są w pełni bezpieczne dla zdrowia.

Dodatkowe funkcje oraz wskaźniki uatrakcyjniają filtr Bluewater Cleone - inteligentne płukanie membran, zabezpieczenia przed zalaniem, zintegrowana pompa ciśnieniowa, bezawaryjna praca czy monitoring jakości wody. Produkt będzie służył Tobie jak i Twojej rodzinie latami.


Ecowater Comfort 500 ecomulti

Jeśli w swoim domu pobierasz wodę ze studni, cechuje się ona wysokim poziomem twardości, a Twoja rodzina należy do tych liczniejszy to Ecowater Comfort 500 Ecomulti jest dla Ciebie.

Dlaczego ten zmiękczacz wody jest taki wyjątkowy? Oprócz zmiękczania wody za pomocą złoża jonowymiennego, urządzenie pozbędzie się również nadmiaru żelaza i manganu, które są bardzo często spotykane w przypadku domów jednorodzinnych posiadających wodę podpiętą do studni.

Ecowater Comfort jest systemem uzdatniania wody na cały dom. Zatem po podłączeniu urządzenia z miękkiej wody może korzystać pralka, kabina prysznicowa, zmywarka, instalacje grzewcze i nawet ogrzewania podłogowe! Comfort 500 Ecomulti samodzielnie optymalizuje odpowiednie dawki soli potrzebne na regenerację, dzięki czemu urządzenie jest ekonomiczne i tym samym praktycznie bezobsługowe. Żywica monosferyczna, znajdująca się w urządzeniu, zapewnia maksymalną wydajność zmiękczania przez co nie musisz się martwić o brak stałego dostępu do wody.


Kuna Filter Comfort Redox

Urządzenie filtrujące wodę za pomocą technologii odwróconej osmozy wzbogacony o wkład uzdatniający REDOX. Ten model produkuje nawet 291 litrów krystalicznie czystej wody na dobę - zatem sprawdzi się w domku jednorodzinnym.

Filtr Comfort REDOX zredukuje do 99% szkodliwych związków za pomocą filtra wstępnego, wkładu sedymentacyjno - węglowego i filtra osmotycznego. Membrana osmotyczna posiadająca otwory o wielkości 0,0005 mikrona usunie nawet najmniejsze cząsteczki zanieczyszczeń. Dodatkowo wzbogaci wodę w niezbędne minerały oraz zalkalizuje wodę za pomocą wkładu REDOX. Aż 7-stopniowa filtracja sprawi, że woda będzie krystalicznie czysta, smaczna i zdrowa. Urządzenie posiada wydajność 12 litrów na godzinę.


Na co zwrócić uwagę przy doborze filtra wody do domu jednorodzinnego?


jakos wod przy filtrze w d

Jakość wody w domu

Jeśli chcemy zainwestować w system uzdatniania odpowiedni dla nas powinniśmy zająć się zbadaniem jakości wody w domu. To ważne, czy chcemy usunąć zanieczyszczenia mechaniczne takie jak piasek, muł czy związki organiczne odpowiadające za nieprzyjemny zapach i smak wody. Może zależy nam na usunięciu rozpuszczonego żelaza, które odpowiada za pogorszenie smaku i barwy. Może problemem jest wapń, który powoduje osadzanie się kamienia. Zatem kluczowa jest wiedza na temat używanej przez nas wody.

Przed zakupem filtra najlepiej wysłać próbkę wody na szczegółową analizę. Takie badanie powinno obejmować takie wskaźniki jak - mętność, barwa, zapach, żelazo i mangan, odczyn, twardość oraz azotany.


studnia czy wodociagi

Rodzaj poboru wody

Jeśli mieszkamy w domu jednorodzinnym możemy pobierać wodę z wodociągów lub ze studni. Rodzaj posiadanej przez nas instalacji wodnej jest bardzo ważny. Jeśli posiadamy wodę z wodociągów to sprawa jest prostsza niż w przypadku studni, ponieważ dostarczana woda przechodzi przez odpowiednie badania. Korzystając z wody wodociągowej mamy pewność, że woda jest zdatna do użycia.

W przypadku wody pobieranej ze studni, która zazwyczaj zawiera duże ilości niepożądanych związków w tym duże ilości żelaza i manganu, a także bakterie. Jednak tak jak w przypadku wody ze studni, woda wodociągowa również jest narażona na obecność zanieczyszczeń mechanicznych, drobinek rdzy czy piasku. Przed wyborem odpowiedniego filtra wody należy zwrócić uwagę na rodzaj poboru wody, ponieważ tak jak woda wodociągowa tak samo ta ze studni wymagają indywidualnie dostosowanych filtrów wody.


zuzycie wody miesieczne do filtrda dom jed

Dzienne zużycie wody

Zapotrzebowanie na oczyszczoną wodę jest bardzo istotnym parametrem podczas doboru odpowiedniego filtra do wody. Każdy system uzdatniania wody cechuje się inną wydajnością. Im większe zużycie wody tym bardziej rozbudowany system filtracyjny.

Jest to jedna z najważniejszych kwestii, na które powinniśmy zwrócić uwagę przy doborze filtra wody do domu. Jeśli wybierzemy system filtracji niedopasowany wydajnością pracy do zużycia wody to oczyszczanie nie będzie skuteczne.


rodzaj filtracji filtracji w domu jendorodzinnym

Rodzaj filtracji

W zależności od jakości wody, naszych potrzeb i preferencji mamy do wyboru kilka różnych systemów uzdatniania. Najbardziej skutecznym i tym samym najbardziej uznanym systemem filtracji jest odwrócona osmoza, która usunie wszelkie zanieczyszczenia i szkodliwe związki. Jeśli woda lecąca z naszego kranu charakteryzuje się wysokim poziomem twardości zastanówmy się nad wyborem filtra zmiękczającego wodę. Jednymi z najbardziej popularnych są filtry węglowe, które poprawią smak i zapach wody ale też pochłoną chlor i związki organiczne. Rodzaj filtracji zależy od indywidualnych potrzeb oraz przede wszystkim od jakości naszej wody i zanieczyszczeń, które zawiera.


Rodzaje filtracji wody do domu jednorodzinnego


Filtry odwróconej osmozy

Filtry wody wykorzystujące technologię odwróconej osmozy należą do grupy najbardziej skutecznych systemów filtracji wody. Za sprawą odwróconej osmozy z wody zostaną usunięte wszelkie szkodliwe związki organiczne, metale ciężkie, chlor, bakterie, patogeny, azotany, azotyny i inne niechciane substancje. Za pomocą specjalnej membrany, przez którą przepływa woda pod wysokim ciśnieniem możemy uzyskać krystalicznie czystą i świeżą wodę. Filtracja wykorzystująca technologię odwróconej osmozy jest wybierana najczęściej.


Filtry mechaniczne

Filtry mechaniczne zatrzymują cząstki stałe takie jak takie jak piasek, żwir, muł, rdza czy zawiesiny. Do filtrów mechanicznych możemy zaliczyć filtry sedymentacyjne lb te zawierające wkłady sznurkowe, piankowe czy węglowe. Filtry mechaniczne w większości przypadków pełnią rolę filtrów wstępnych, które oczyszczają wodę w większych zanieczyszczeń.


Filtry węglowe

Jedne z najpopularniejszych rodzajów filtracji. Filtry węglowe pochłoną chlor i związki organiczne, a przy tym poprawią smak, zapach i barwę wody. Filtry węglowe są zazwyczaj jednym z komponentów systemów odwróconej osmozy.


Zmiękczacze wody

Filtry do wody na cały dom - inaczej zmiękczacze wody - są zwykle zainstalowane bezpośrednio przy punkcie wejścia wody do domu, co oznacza, że ​​cała woda, która przepływa przez naszą instalację, zostaje poddana procesowi zmiękczania.  Zmiękczacze wody mają za zadanie uwolnić sprzęty i instalacje domowe od kamienia kotłowego. Woda przepływająca przez urządzenie jest zmiękczana za pomocą złoża jonowymiennego. Za wysoki poziom twardości wody odpowiada zawarty w niej nadmiar wapnia i magnezu. Złoże żywiczne wewnątrz zmiękczacza wytwarza jony sodu, które zastępują nadmiar wapnia i magnezu sprawiając, że poziom twardości wody się obniża.

Warto także zauważyć, że inwestycja w filtr do wody na cały dom może przynieść oszczędności w dłuższej perspektywie czasowej. Nie tylko ograniczamy zużycie butelek plastikowych czy innych źródeł wody pitnej, ale także zmniejszamy ryzyko uszkodzeń instalacji wodociągowej i urządzeń AGD, co może prowadzić do mniejszych wydatków na naprawy czy wymianę sprzętu.


Najskuteczniejszy filtr do wody - odwrócona osmoza


odwrocona osmoza do domu jednorodzinnego

Odwrócona osmoza cechuje się mianem najskuteczniejszej technologii filtrowania wody. Kupując filtr wykorzystujący odwróconą osmozę możesz być pewien, że surowa woda zostanie oczyszczona z wszelkich zanieczyszczeń mechanicznych, azotanów i azotynów, metali ciężkich, zanieczyszczeń organicznych, pierwiastków promieniotwórczych i bakterii.

Filtry odwróconej osmozy działają w bardzo prosty sposób - woda przepływa pod ciśnieniem przez specjalną membranę, która przepuszcza cząsteczki wody i zatrzymuje rozpuszczone w niej wszelkie zanieczyszczenia. W efekcie pijemy czystą i zdrową wodę pozbawioną szkodliwych zanieczyszczeń. Filtracja odwróconej osmozy często jest wyposażona w mineralizator, który wzbogaci wodę w zdrowe minerały wpływające pozytywnie na nasze funkcjonowanie i samopoczucie.


Filtry do wody na cały dom


zmiękczacze wody do domu jendorodzinnego filtry zmiękczające

Istnieje wiele powodów, dla których filtry do wody na cały dom są coraz bardziej popularne. Po pierwsze, eliminują one niepożądane zanieczyszczenia, takie jak chlor, zanieczyszczenia organiczne, metale ciężkie i inne substancje chemiczne, które mogą występować w wodzie.  Za pomocą filtrów zmiękczających wodę, uwolnisz sprzęty oraz instalacje domowe z kamienia kotłowego, który wytrąca się za sprawą wysokiego poziomu twardości wody. Zmiękczacz wody jest wyposażony w złoże jonowymienne, które odpowiada za obniżenie wysokiego poziomu twardości. Woda twarda zawiera w sobie nadmiar wapnia i magnezu - te pierwiastki są przyczyną powstawania kamienia, który osadza się na armaturze, kabinach prysznicowych, kotłach grzewczych czy pralkach. Woda przepływa przez złoże jonowymienne, które zastępuje nadmiar wapnia i magnezu jonami sodu. W efekcie woda jest zmiękczona i pozbawiona kamienia. Złoże odnawia się za pomocą soli regeneracyjnej. Niektóre zmiękczacze usuwają z wody również inne związki, np. żelazo i mangan - jest to świetne rozwiązanie dla domów jednorodzinnych pobierających wodę ze studni.


Podsumowanie


Jakość wody w domu jest niezwykle ważne i coraz więcej osób zaczyna zdawać sobie z tego sprawę. Dlatego stale rośnie zainteresowanie tematem filtracji i uzdatniania wody. Domy jednorodzinne mogą mieć podłączoną wodę do studni lub pobierać ją przez wodociągi. W zależności od indywidualnych preferencji i jakości wody dostępnych jest parę rodzajów filtracji i uzdatniania wody. Do najbardziej skutecznych należą filtry wykorzystujące technologię odwróconej osmozy, która usunie z wody wszelkie bakterie i zanieczyszczenia. Bardzo częstym wyborem w przypadku twardej wody są zmiękczacze wody uzdatniające wodę w całym domu. Filtry do wody na cały dom stanowią doskonałe rozwiązanie dla osób, które dbają o jakość wody w swoim domu oraz chcą zapewnić sobie i swojej rodzinie czystą i zdrową wodę do  użytku codziennego. To inwestycja, która może przynieść wiele korzyści zarówno dla zdrowia, jak i komfortu życia. Innymi często wykorzystywanymi rodzajami filtracji są filtry mechaniczne oraz węglowe. W systemach filtrujących za pomocą odwróconej osmozy często dołączone są właśnie filtry wstępne, węglowe oraz mineralizatory.


Najczęstsze pytania


Jaki filtr wody do domu jednorodzinnego?

Wszystko zależy od jakości wody i indywidualnych potrzeb. Jeśli w domu pobierasz wodę ze studni to polecamy wybór filtrów zmiękczających z funkcją odżelaziania i odmanganiania i założenia dodatkowej filtracji pod kran. Najskuteczniejszym filtrem do wody będzie filtracja wykorzystująca technologię odwróconej osmozy. Woda przepłynie przez specjalną membranę osmotyczną pod dużym ciśnieniem i zostawi na niej wszelkie bakterie czy zanieczyszczenia. Zazwyczaj do systemów filtracyjnych z odwróconą osmozą dodawane są filtry wstępne, węglowe i mineralizatory aby oczyszczanie wody było jeszcze bardziej skuteczne. 

Czy warto zamontować filtr do wody w domu jednorodzinnym?

Zdecydowanie. Filtrowanie wody jest bardzo istotnym elementem, ponieważ pijemy ją codziennie i jest źródłem życia. Niestety zazwyczaj pita przez nas woda nie cechuje się odpowiednią jakością. Często można w niej spotkać zanieczyszczenia mechaniczne, organiczne czy bakterie. Filtr do wody zamontowany w domu oczyści wodę z wszelkich niechcianych składników, poprawi jej smak, zapach i jakość.

Komentarze

  • Zenek napisał:
    Potrzebuje filtr do wody na cały dom montowany najlepiej przy wodomierzu zużycie wody miesięcznie ok.60m3
    i do tego zakamienioną wode z wodociągu gminnego, Jaki filtr powinien wystarczyć????
    06.01.2024

Dodaj komentarz

Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.

Czytaj także

Woda wodorowa, woda redox - co to jest?

Woda wodorowa, woda redox - co to jest?

26.03.2024

Czy wiesz, że woda wodorowa może być kluczem do lepszego zdrowia i samopoczucia? Dzięki swoim właściwościom antyoksydacyjnym i zdolności do neutralizacji wolnych rodników, woda redox może wspierać układ odpornościowy oraz przyczynić się do lepszego samopoczucia. 

Czytaj dalej >
Dofinansowanie do oczyszczacza powietrza do biura 2024/2025

Dofinansowanie do oczyszczacza powietrza do biura 2024/2025

14.03.2024

Wprowadź oddech świeżości do swojego biura! Dzięki dofinansowaniu oferowanemu przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych na rok 2024/2025, możesz zaoszczędzić na zakupie oczyszczaczy powietrza. Popraw jakość pracy i samopoczucie pracowników, dbając jednocześnie o ich zdrowie i bezpieczeństwo. Nie przegap szansy - złóż wniosek i otrzymaj dofinansowanie!

Czytaj dalej >