Dofinansowanie do oczyszczacza powietrza do biura 2024/2025

Wprowadź oddech świeżości do swojego biura! Dzięki dofinansowaniu oferowanemu przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych na rok 2024/2025, możesz zaoszczędzić na zakupie oczyszczaczy powietrza. Popraw jakość pracy i samopoczucie pracowników, dbając jednocześnie o ich zdrowie i bezpieczeństwo. Nie przegap szansy - złóż wniosek i otrzymaj dofinansowanie!

W niniejszym artykule omówimy możliwość pozyskania dofinansowania na zakup oczyszczaczy powietrza, dzięki inicjatywie prowadzonej przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych na rok 2024/2025.

W dzisiejszych czasach, kiedy świadomość znaczenia jakości powietrza dla zdrowia i dobrostanu staje się coraz bardziej powszechna, coraz więcej firm zaczyna zwracać uwagę na warunki środowiska pracy. Jakość powietrza w biurze ma istotny wpływ nie tylko na efektywność pracowników, lecz także na ich koncentrację, samopoczucie oraz zdrowie w dłuższej perspektywie. Wprowadzenie odpowiednich urządzeń do oczyszczania powietrza może stać się kluczowym krokiem w poprawie warunków pracy i przyczynić się do zwiększenia efektywności oraz zadowolenia pracowników. Dofinansowanie do oczyszczacza powietrza jest świetną inicjatywą dążącą do poprawy jakości warunków w biurach i innych placówkach.

Poznaj marki najlepszych oczyszczaczy powietrza:

Oczyszczacz powietrza dofinansowanie 2024/2025 


Jakość powietrza w biurze to kluczowy czynnik wpływający na efektywność pracowników, ich koncentrację i ogólne samopoczucie. Długoterminowo, ma to także istotne znaczenie dla zdrowia personelu.

Istnieje teraz możliwość poprawy warunków powietrznych w biurze bez znaczących kosztów związanych z zakupem zaawansowanych urządzeń do filtracji powietrza. Zakład Ubezpieczeń Społecznych, oferuje wsparcie finansowe dla projektów mających na celu poprawę bezpieczeństwa i higieny pracy.

Program ten ma na celu pomóc firmom w uzyskaniu dostępu do specjalistycznych urządzeń, które zwiększą poziom bezpieczeństwa i komfortu pracy. Nabór wniosków i decyzje o przyznaniu dofinansowania odbywają się w 2024 roku, natomiast środki finansowe będą wypłacane w 2025 roku. 

Kolejność przyznawania dotacji podczas konkursu zależy od sumy punktów przyznawanych wg określonych kryteriów wyboru, następnie ZUS przygotowuje ‘Listę Rankingową’ zgodnie z uzyskaną punktacją od najwyższej do najniższej liczby punktów.

zanieczyszczenia usuwane przez oczyszczacz philips

Jak uzyskać dofinansowanie do zakupu oczyszczacza


Dofinansowanie na oczyszczacz powietrza dla biura, jest organizowany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Aby złożyć wniosek elektroniczny, należy postępować zgodnie z instrukcjami zawartymi w "Instrukcji wypełniania i wysyłania wniosku" na stronie ZUS. Wniosek wraz z załącznikami należy przekazać wyłącznie w formie elektronicznej poprzez stronę prewencja.zus.pl, korzystając z zakładki "Wysyłam wniosek".

Termin składania wniosków upływa 27 marca 2024 roku, więc warto działać szybko i kompleksowo. Lista pozytywnie rozpatrzonych wniosków będzie dostępna nie później niż 31 grudnia 2024. Na liście rankingowej wskazani będą wnioskodawcy, których wnioski zostały zakwalifikowane do dofinansowania oraz niezakwalifikowane do dofinansowania.

zanieczyszczenia usuwane przez oczyszczacz philips

Kto może złożyć wniosek o dofinansowanie na oczyszczacz powietrza?


Aby złożyć wniosek o dofinansowanie na oczyszczacz powietrza, musisz spełniać określone warunki dotyczące trwałości projektu przez okres 3 lat po zatwierdzeniu odbioru projektu. Jeśli chodzi o liczbę osób zatrudnionych w firmie - najlepiej aby było to co najmniej 2 pracowników. 

Jednym z tych warunków jest utrzymanie stanowisk pracy objętych dofinansowaniem, w tym zatrudnienie pracowników na poziomie zbliżonym do stanu na dzień zatwierdzenia odbioru projektu.

Do konkursu o dofinansowanie mogą przystąpić płatnicy składek, którzy spełniają następujące warunki:

1. Regularnie opłacają składki na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne;

2. Regularnie opłacają podatki;

3. Nie znajdują się w stanie upadłości, pod zarządem komisarycznym, w trakcie likwidacji ani w jakimkolwiek innym postępowaniu upadłościowym lub układowym z wierzycielem;

4. Nie starają się o kolejne dofinansowanie przed upływem 3 lat od dnia, w którym ZUS wypłacił im ostatnie dofinansowanie;

5. Nie starają się o kolejne dofinansowanie przed upływem 3 lat od dnia, w którym zostali zobowiązani do zwrotu wcześniejszego dofinansowania przez ZUS.

zanieczyszczenia usuwane przez oczyszczacz philips

Wysokość wsparcia


Wsparcie finansowe na dofinansowanie projektów w 2025 roku wynosi ogółem 120 000 000 zł. W ramach jednego projektu możliwe jest równoczesne realizowanie wielu działań o różnym charakterze i z różnych obszarów technicznych, które mają na celu zmniejszenie lub wyeliminowanie występowania czynników ryzyka na stanowiskach pracy.

Program określa minimalną kwotę, jaką można wnioskować, na poziomie 10 000 zł, oraz maksymalną kwotę - 300 000 zł. Zarówno dla minimalnej, jak i maksymalnej kwoty dofinansowania, wysokość wsparcia wynosi 80% wartości projektu, co oznacza, że wnioskodawca musi zapewnić wkład własny w wysokości 20%.

zanieczyszczenia usuwane przez oczyszczacz philips


WAŻNE! Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej szczegółów na temat dofinansowania ZUS na rok 2024/2025 oraz sposobów jego wnioskowania, zapraszamy do kliknięcia tutaj. Znajdziesz tam niezbędne informacje dotyczące terminów składania wniosków, kryteriów kwalifikacyjnych oraz dokumentów wymaganych do aplikacji. Nie zwlekaj - skorzystaj z tej szansy, aby uzyskać wsparcie finansowe na zakup oczyszczaczy powietrza dla swojego biura. 


Oczyszczacze powietrza do biura - top 5


Oczyszczacz powietrza SHARP KI-G75EUW

Oczyszczacz powietrza marki Sharp, model KI-G75EUW, wyróżnia się niezwykle wysoką wydajnością, wynoszącą aż 450 m3/h, co stanowi nowość w ofercie tego producenta. Dzięki takiej wydajności doskonale sprawdza się w dużych pomieszczeniach o powierzchni nawet do 56 m2, co czyni go idealnym wyborem zarówno do domu, jak i biura.

Niezwykle skuteczną filtrację zapewniają wysokiej klasy filtry powietrza oraz najmocniejszy generator jonów Plasmacluster High-Density 25000. Dzięki temu oczyszczacz efektywnie eliminuje szkodliwe substancje, alergeny oraz bakterie, zapewniając czyste i zdrowe powietrze w pomieszczeniu.

Dodatkowo, oczyszczacz został wyposażony w duży, 4-litrowy zbiornik na wodę, co umożliwia długotrwałe nawilżanie powietrza. Jego niesamowicie cicha praca (18 dB) oraz niski pobór prądu (7 W) sprawiają, że można go stosować przez dłuższy czas bez uciążliwego hałasu i obaw o wysokie rachunki za prąd.

Warto również zwrócić uwagę na tryb pracy inteligentnej, który wykorzystuje 5 czujników (kurzu i PM2.5, temperatury, wilgotności, światła, zapachu), dostosowując pracę oczyszczacza do aktualnych warunków w pomieszczeniu.


Oczyszczacz powietrza VESTFROST VP-A1S70WH

Oczyszczacz powietrza Vestfrost VP-A1S70WH to nowoczesne urządzenie, które doskonale nadaje się do zastosowania w biurze.

Jego imponująca wydajność pozwala na skuteczne oczyszczanie powietrza nawet w pomieszczeniach o powierzchni do 80 m2, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla większych przestrzeni biurowych.

Urządzenie usuwa zanieczyszczenia z powietrza za pomocą zaawansowanego filtra 3w1, który składa się z filtrów wstępnego, HEPA oraz węgla aktywnego. Dodatkowo, oczyszczacz wykorzystuje jonizację plazmową Plasma ION oraz diody UV-C LED, co zapewnia wyjątkową skuteczność w eliminowaniu szkodliwych substancji, alergenów i bakterii z otoczenia.

Ciekawym aspektem tego oczyszczacza jest jego niesamowicie cicha praca, która osiąga zaledwie 17 dB w trybie niskim. Dzięki temu, nawet podczas nocnej pracy oczyszczacz nie będzie stanowił zakłócenia dla snu pracowników, zapewniając komfortowy i spokojny sen. 


Oczyszczacz powietrza IDEAL AP 60 PRO

Oczyszczacz powietrza IDEAL AP 60 PRO to profesjonalny produkt z linii AP renomowanej marki IDEAL, w całości wyprodukowany w Niemczech. Oprócz zastosowań domowych, doskonale sprawdza się także w biurach, przychodniach czy salach konferencyjnych.

Jego wyjątkowa wydajność, wynosząca 600 m3/h, pozwala na skuteczne oczyszczanie powietrza w pomieszczeniach o powierzchni do 80 m2. Urządzenie cechuje się również niskim poborem energii, co jest istotne z punktu widzenia oszczędności i ekologicznego działania.

Dodatkowo, jego niespotykana cicha praca, osiągająca zaledwie 16 dB, sprawia, że idealnie nadaje się również do użytku w biurach, gdzie ważna jest cisza i koncentracja pracowników. Oczyszczacz IDEAL AP 60 PRO posiada wszystkie możliwości technologiczne charakterystyczne dla marki IDEAL.

Aplikacja IDEAL Air Pro umożliwia intuicyjną komunikację z urządzeniem, co ułatwia korzystanie i pozwala odkryć ukryte możliwości tego inteligentnego oczyszczacza. 


Oczyszczacz powietrza FELLOWES AERAMAX PRO AM4 PC

Oczyszczacz powietrza Fellowes AeraMax Pro AM4 PC to zaawansowany wariant klasycznego modelu AM4, posiadający dodatkowy czujnik zanieczyszczeń oraz numeryczny wskaźnik pyłów zawieszonych (PM2.5 i PM10).

Jest to profesjonalne urządzenie o ogromnej wydajności, idealnie nadające się do zastosowania w placówkach publicznych, biurach oraz urzędach, gdzie zapotrzebowanie na czyste powietrze jest szczególnie ważne. Dzięki swojej skuteczności, sięgającej aż 99,97%, oczyszczacz usuwa smog, alergeny oraz Lotne Związki Organiczne (LZO), zapewniając czyste i zdrowe powietrze dla pracowników.

Certyfikat Airmid Healthgroup potwierdza również jego skuteczność w usuwaniu koronawirusów i wirusa grypy, co jest szczególnie istotne w kontekście zapewnienia bezpieczeństwa w miejscu pracy.

Dodatkowo, oczyszczacz Fellowes AeraMax Pro AM4 PC został wyposażony w zabezpieczenie termiczne na silnikach, co chroni urządzenie przed przegrzaniem i przeciążeniem, oraz zapewnia od 3 do 5 cykli wymiany powietrza na godzinę. Jest to więc nie tylko wytrzymały i wydajny model, ale także inteligentny, który automatycznie dba o jakość powietrza w biurze.


Oczyszczacz powietrza PHILIPS AC3055/51

Oczyszczacz powietrza Philips Dual Scan AC3055/51 to zaawansowane urządzenie, które doskonale sprawdzi się w biurze do 62 m2, zapewniając czyste i zdrowe otoczenie dla pracowników.

Dzięki szybkiej pracy, urządzenie jest w stanie oczyścić powietrze w mniej niż 6 minut, co oznacza, że można cieszyć się świeżym powietrzem w krótkim czasie po jego uruchomieniu.

Technologia Philips Dual Scan gwarantuje podwójną pewność, że powietrze w biurze jest naprawdę czyste. Dwa precyzyjne czujniki Dual Scan skanują otoczenie, wykrywając nawet najmniejsze zanieczyszczenia i eliminując je, co przekłada się na jeszcze lepszą jakość powietrza w biurze.

Urządzenie usuwa aż 99,97% zanieczyszczeń, w tym wirusy, smog i alergeny, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla osób cierpiących na alergie lub dla tych, którzy szczególnie dbają o czystość powietrza w swoim otoczeniu pracy.

Pierwsza warstwa filtra zatrzymuje większe cząsteczki jak kurz i sierść zwierząt, natomiast druga warstwa NanoProtect HEPA filtruje cząsteczki PM2,5, alergeny, bakterie, wirusy i inne zanieczyszczenia o wielkości nawet do 0,003 μm. Trzecia warstwa filtra z aktywnym węglem neutralizuje nieprzyjemne zapachy i szkodliwe gazy, w tym lotne związki organiczne. 

Oczyszczacze powietrza do miejsca pracy - dlaczego warto?


Redukcja zanieczyszczeń: Oczyszczacz powietrza usuwa z powietrza szkodliwe substancje takie jak pyłki roślin, kurz, alergeny, dym papierosowy, czy też zanieczyszczenia chemiczne, co prowadzi do czystszej i zdrowszej atmosfery w biurze.

Zmniejszenie ryzyka syndromu chorego budynku: Oczyszczacz powietrza może pomóc w redukcji szkodliwych substancji lotnych (VOC), pleśni oraz innych czynników mogących prowadzić do wystąpienia syndromu chorego budynku. Zwiększa to ogólną jakość powietrza w biurze i zapewnia bardziej zdrowe środowisko pracy.

Poprawa kondycji górnych dróg oddechowych: Osoby cierpiące na alergie wziewne, astmę oraz inne schorzenia układu oddechowego mogą odczuć ulgę w oddychaniu w pomieszczeniach, w których stosowany jest oczyszczacz powietrza. Eliminacja alergenów i innych potencjalnie szkodliwych substancji może zmniejszyć podrażnienia górnych dróg oddechowych i poprawić ogólny komfort oddychania.

Poprawa funkcji poznawczych: Badania sugerują, że czyste powietrze może korzystnie wpływać na funkcje poznawcze, takie jak koncentracja, pamięć i zdolność do szybkiego przetwarzania informacji. Oczyszczacz powietrza może zatem przyczynić się do zwiększenia efektywności pracy poprzez poprawę funkcji poznawczych osób przebywających w pomieszczeniu.

Ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusów i bakterii: W okresach sezonowych chorób zakaźnych, oczyszczacz powietrza może pomóc w ograniczeniu rozprzestrzeniania się wirusów i bakterii w biurze, co może zmniejszyć ryzyko zarażenia się i chorób.

zanieczyszczenia usuwane przez oczyszczacz philips

Podsumowanie


Wprowadzenie oczyszczaczy powietrza do biura może być kluczowym krokiem w poprawie warunków pracy i zdrowia pracowników. Dzięki inicjatywie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, firma może uzyskać dofinansowanie na zakup tych urządzeń, co pozwoli jej zminimalizować koszty i zadbać o środowisko pracy. Jeśli chodzi o liczbę osób zatrudnionych w firmie - najlepiej aby było to co najmniej 2 pracowników. 

Wnioski można składać do 27 marca 2024 roku, decyzja zapadnie nie później niż do 31 grudnia, a już w 2025 roku środku zaczną być wypłacane. Wystarczy złożyć elektroniczny wniosek przez stronę https://prewencja.zus.pl/. Firmy mogą uzyskać do 80% dofinansowania do kwoty minimalnej (10 000zł) jak i maksymalnej (300 000 zł).

Poprawa jakości powietrza nie tylko wpłynie na samopoczucie i efektywność pracowników, lecz także zapewni długoterminowe korzyści dla zdrowia całego zespołu. Dlatego warto skorzystać z tej szansy i zapewnić swojemu biuru świeże i zdrowe powietrze. 


Najczęstsze pytania


Kiedy można wysyłać zgłoszenia w ramach programu dofinansowania ZUS na oczyszczacze powietrza na rok 2024?

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ogłasza nabór wniosków na dofinansowanie w terminie, który upływa 27 marca 2024 roku, więc warto działać szybko i kompleksowo.

Kiedy można spodziewać się wypłaty finansowania po złożeniu wniosku?

Lista pozytywnie rozpatrzonych wniosków będzie dostępna nie później niż 31 grudnia 2024.Na liście rankingowej wskazani będą wnioskodawcy, których wnioski zostały zakwalifikowane do dofinansowania oraz niezakwalifikowane do dofinansowania. Wypłaty dofinansowań na oczyszczacze powietrza zaczną wypływać w 2025 roku.

Jaką kwotę finansowania można uzyskać w ramach programu dofinansowania oczyszczaczy powietrza ZUS na rok 2024?

Program określa minimalną kwotę, jaką można wnioskować, na poziomie 10 000 zł, oraz maksymalną kwotę - 300 000 zł. Zarówno dla minimalnej, jak i maksymalnej kwoty dofinansowania, wysokość wsparcia wynosi 80% wartości projektu, co oznacza, że wnioskodawca musi zapewnić wkład własny w wysokości 20%.

Kto może wziąć udział w programie dofinansowania oczyszczaczy powietrza ZUS na rok 2024?

Program dofinansowania ZUS jest zazwyczaj skierowany do różnego rodzaju przedsiębiorstw oraz instytucji, które prowadzą działalność gospodarczą. Jeśli chodzi o liczbę osób zatrudnionych w firmie - najlepiej aby było to co najmniej 2 pracowników.  Firmy, instytucje publiczne, przedsiębiorstwa jednoosobowe mogą być uprawnione do ubiegania się o dofinansowanie, o ile spełniają określone kryteria określone w regulaminie programu. Ważne jest także, aby spełniać wymogi formalne i dostarczyć kompletną dokumentację zgodnie z wymaganiami ZUS.

Jak złożyć wniosek o dofinansowanie ZUS na oczyszczacze?

Sposób złożenia wniosku jest opisany w „Instrukcji wypełniania i wysyłania wniosku”. Wniosek wraz załącznikami należy złożyć wyłącznie w formie elektronicznej, za pośrednictwem strony prewencja.zus.pl z wykorzystaniem zakładki „Wysyłam wniosek”. Złożenie wniosku będzie możliwe tylko w okresie naboru wniosku określonego w Regulaminie konkursu.

Czy mogę starać się o dofinansowanie, jeśli zatrudniam pracowników tylko na umowę zlecenie?

Rodzaj umowy, na podstawie której wykonywana jest praca, nie stanowi kryterium uzyskania dofinansowania. Ważne jest, czy za pracowników zatrudnionych na umowę zlecenie odprowadzane są składki na ubezpieczenia społeczne i ubezpieczenie zdrowotne. Pamiętaj! Musisz zachować trwałość projektu przez okres 3 lat, po zatwierdzeniu odbioru projektu. Jednym z warunków zachowania trwałości projektu jest utrzymanie stanowisk pracy objętych dofinansowaniem, w tym zatrudnienia pracowników na poziomie podobnym do stanu na dzień odbioru projektu.

Dodaj komentarz

Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.

Czytaj także

Ranking odkurzaczy pionowych z funkcją mycia

Ranking odkurzaczy pionowych z funkcją mycia

15.04.2024

Wybierając odkurzacz pionowy z funkcją mycia, stawiasz na efektywne i wygodne rozwiązanie do utrzymania czystości w swoim domu. Dzięki innowacyjnym technologiom, sprzątanie podłóg staje się szybsze, łatwiejsze i bardziej higieniczne niż kiedykolwiek wcześniej. Sprawdź ranking odkurzaczy pionowych z funkcją mycia.

Czytaj dalej >
Woda wodorowa, woda redox - co to jest?

Woda wodorowa, woda redox - co to jest?

26.03.2024

Czy wiesz, że woda wodorowa może być kluczem do lepszego zdrowia i samopoczucia? Dzięki swoim właściwościom antyoksydacyjnym i zdolności do neutralizacji wolnych rodników, woda redox może wspierać układ odpornościowy oraz przyczynić się do lepszego samopoczucia. 

Czytaj dalej >