• Woda twarda a miękka - która jest lepsza?

  Woda twarda a miękka - która jest lepsza?

  Wiedza o wodzie

  Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jaka jest różnica między twardą a miękką wodą i która z nich jest lepsza? Wpływ wody na nasze życie jest niezaprzeczalny, zarówno jeśli chodzi o zdrowie, jak i funkcjonowanie naszych urządzeń. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu tematowi i odkryjemy, jakie są zalety i wady obu rodzajów wody, aby pomóc Ci zdecydować, która jest lepsza dla Ciebie.

  Czytaj dalej >
 • Odkurzacze bezprzewodowe pionowe - ranking 2023

  Odkurzacze bezprzewodowe pionowe - ranking 2023

  Sprzęty Domowe Technologie

  Sprzątanie bez kabli stało się jeszcze łatwiejsze i bardziej wygodne! Przedstawiamy nasz najnowszy ranking odkurzaczy pionowych bezprzewodowych na rok 2023. Poznajcie najlepsze modele, które zapewniają nie tylko doskonałe rezultaty czyszczenia, ale również nowoczesne funkcje i długą żywotność baterii.

  Czytaj dalej >
 • Nawilżacz powietrza do roślin

  Nawilżacz powietrza do roślin

  Zdrowe Pomieszczenia

  Miłośnicy roślin! Czy zastanawialiście się kiedyś, dlaczego wasi zieloni podopieczni nie wyglądają tak dobrze, jakbyście sobie wymarzyli? Często zapominamy, że oprócz światła i podłoża, rośliny potrzebują również odpowiedniej wilgotności powietrza, aby rozkwitać w pełni swojego piękna.

  Czytaj dalej >
 • Jaka jest optymalna temperatura i wilgotność w domu?

  Jaka jest optymalna temperatura i wilgotność w domu?

  Powietrze

  Czy w Twoim domu panuje zdrowy mikroklimat? Czujesz się u siebie komfortowo, a może jest zbyt parno, duszno lub sucho? Jak poradzić sobie z niezdrowym powietrzem w pomieszczeniach? Jaka jest odpowiednia temperatura i wilgotność w domu? W tym artykule znajdziesz odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania.

  Czy w Twoim domu panuje zdrowy mikroklimat? Czujesz się u siebie komfortowo, a może jest zbyt parno, duszno lub sucho? Jak poradzić sobie z niezdrowym powietrzem w pomieszczeniach? Jaka jest odpowiednia temperatura i wilgotność w domu? W tym artykule znajdziesz odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania.Jaka jest odpowiednia temperatura i wilgotność w domu?

  Czytaj dalej >
 • Jaki filtr do wody wybrać? Ranking 2022/2023

  Jaki filtr do wody wybrać? Ranking 2022/2023

  Dobór uzdatniacza

  Coraz więcej osób przykłada wagę do jakości wody w domu. I słusznie, bo czysta, miękka woda jest dobra zarówno dla naszego zdrowia, jak i sprzętów AGD czy armatury. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru uzdatniacza? Jaki filtr do wody wybrać?

  Coraz więcej osób przykłada wagę do jakości wody w domu. I słusznie, bo czysta, miękka woda jest dobra zarówno dla naszego zdrowia, jak i sprzętów AGD czy armatury. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru uzdatniacza? Jaki filtr do wody wybrać?
  Czytaj dalej >
 • Woda do biura - dystrybutory wody

  Woda do biura - dystrybutory wody

  Dobór uzdatniacza

  Coraz więcej firm decyduje się na wybór dystrybutora wody do miejsc pracy. Stanowią one ważny element w zapewnieniu pracownikom odpowiedniej ilości wody pitnej. Dlaczego warto postawić na dystrybutor wody do firm?

  Czytaj dalej >
 • Odkurzacze pionowe dla alergików - jakie funkcje są najważniejsze?

  Odkurzacze pionowe dla alergików - jakie funkcje są najważniejsze?

  Sprzęty Domowe Technologie

  Odpowiednio dobrany i wydajny odkurzacz pionowy dla alergików doskonale poradzi sobie w usunięciu takich alergenów jak kurzu, pyłków i wielu innych zanieczyszczeń. Jakie funkcje i parametry powinien posiadać odkurzacz dla osób zmagających się z alergią?

  Czytaj dalej >
 • Klimatyzator z oczyszczaczem powietrza - czy warto?

  Klimatyzator z oczyszczaczem powietrza - czy warto?

  Sprzęty Domowe Technologie

  Klimatyzator z oczyszczaczem powietrza działa podobnie jak zwykły klimatyzator przenośny, ale posiada dodatkową filtrację, która pochłania zanieczyszczenia i oczyszcza powietrze przed schłodzeniem. Dzięki temu użytkownicy mogą cieszyć się komfortową temperaturą oraz lepszą jakością powietrza. 

  Czytaj dalej >
 • Oczyszczacz powietrza z funkcją chłodzenia - poznaj Vestfrost

  Oczyszczacz powietrza z funkcją chłodzenia - poznaj Vestfrost

  Dobór oczyszczacza

  Oczyszczacze powietrza z serii VP-B1 marki Vestfrost są innowacyjnymi urządzeniami, które przynoszą wiele korzyści dla Twojego zdrowia i wygody. Dzięki ich zaawansowanym technologiom, modele skutecznie usuwają zanieczyszczenia ale też ogrzewają i ochładzają powietrze.

  Czytaj dalej >
 • Odwrócona osmoza - na czym polega?

  Odwrócona osmoza - na czym polega?

  Wiedza o wodzie

  Zawarte w wodzie zanieczyszczenia, takie jak metale ciężkie, pestycydy, bakterie i inne substancje mogą wpływać negatywnie na nasze samopoczucie i funkcjonowanie. Jeśli chcemy mieć pewność, że pijemy wodę, która jest zdrowa i pozbawiona wszelkich zanieczyszczeń, warto skorzystać z technologii odwróconej osmozy, która jest uznawana za najskuteczniejszy sposób oczyszczania wody.

  Czytaj dalej >
 • Jaki filtr wody do domu jednorodzinnego?

  Jaki filtr wody do domu jednorodzinnego?

  Dobór uzdatniacza

  Jakość pitej i używanej przez nas wody jest niezwykle ważna. Mieszkając w domu pobieramy wodę ze studni lub z wodociągów i często nie mamy świadomości o jej niskiej jakości. Warto filtrować wodę i usuwać z niej wszelkie zanieczyszczenia.  Zatem jaki filtr wody będzie odpowiedni do domu jednorodzinnego?

  Czytaj dalej >
 • Woda alkaliczna, czyli żywa woda. Dla kogo jest przeznaczona?

  Woda alkaliczna, czyli żywa woda. Dla kogo jest przeznaczona?

  Dobór uzdatniacza

  Woda alkaliczna jest coraz częstszym wyborem konsumentów. Codzienne spożycie wody alkalizowanej niesie za sobą zbawienne korzyści dla naszego organizmu, pozytywnego samopoczucia i energii. Dlaczego warto pić wodę alkaliczną i dla kogo jest przeznaczona?

  Czytaj dalej >
 • Czy woda po zmiękczaniu jest słona?

  Czy woda po zmiękczaniu jest słona?

  Dobór uzdatniacza

  Zmiękczacz wody ma za zadanie poprawić jej jakość. Słony smak po procesie zmiękczania nie jest czymś naturalnym i oznacza głębszy problem. W takich sytuacjach należy jak najszybciej rozpoznać i wyeliminować źródło problemu. Co może być powodem zmiany smaku wody?

  Czytaj dalej >
 • Jaki odkurzacz pionowy wybrać?

  Jaki odkurzacz pionowy wybrać?

  Sprzęty Domowe Technologie

  Odkurzacze pionowe są innowacyjną i ergonomiczną alternatywą odkurzaczy tradycyjnych. Ich lekkość, funkcjonalne końcówki, skuteczna filtracja oraz funkcje dodatkowe sprawiają, że odkurzacze pionowe zdobywają coraz więcej zwolenników.

  Czytaj dalej >
 • Oczyszczacz powietrza na pleśń - jak walczyć z pleśnią?

  Oczyszczacz powietrza na pleśń - jak walczyć z pleśnią?

  Dobór oczyszczacza

  Pleśń jest najbardziej rozpowszechnionym grzybem zasiedlającym się w naszych domach. Przebywanie w pomieszczeniu z pleśnią może być bardzo szkodliwe dla naszego zdrowia. Oczyszczacz powietrza na pleśń jest skutecznym sposobem na walkę z nią.

  Czytaj dalej >
 • Czy zmiękczanie wody powoduje korozję w miedzianych instalacjach?

  Czy zmiękczanie wody powoduje korozję w miedzianych instalacjach?

  Dobór uzdatniacza

  Miękka woda oferuje nam mnóstwo korzyści w sferze naszej wygody i funkcjonalności sprzętów domowych. Należy jednak pamiętać, że zbyt miękka woda może negatywnie oddziaływać na niektóre instalacje.

  Czytaj dalej >
 • Śliska woda z kranu - skąd się bierze?

  Śliska woda z kranu - skąd się bierze?

  Dobór uzdatniacza

  Efekt śliskiej wody towarzyszy wodzie o bardzo niskim stopniu twardości.  Występuje wtedy uczucie śliskości oraz trudność spłukania mydła z rąk. Czy śliska woda jest powodem do obaw? 

  Czytaj dalej >
 • Dlaczego nie należy zmiękczać wody "do zera"?

  Dlaczego nie należy zmiękczać wody "do zera"?

  Dobór uzdatniacza

  Miękka woda daje nam wiele korzyści. Przy narastającym problemie twardej wody coraz więcej użytkowników decyduje się na zmiękczacz wody. Jednak powinniśmy wiedzieć, że zmiękczanie wody "do zera" szkodzi pewnym instalacjom i w niektórych przypadkach również nam. 

  Czytaj dalej >
 • Jak działa zmiękczacz wody?

  Jak działa zmiękczacz wody?

  Dobór uzdatniacza

  Zmiękczacz jest urządzeniem, które ratuje nasze domy przed twardą wodą. Jest to skuteczne rozwiązanie, które będzie dostarczało wodę miękką przez lata! Zatem jak wygląda praca zmiękczacza i dzięki czemu jest tak skutecznym urządzeniem?

  Czytaj dalej >
 • Tani oczyszczacz powietrza - czy warto?

  Tani oczyszczacz powietrza - czy warto?

  Dobór oczyszczacza

  Nie zawsze te najdroższe produkty są najlepsze. Często można znaleźć odpowiadający nam i skuteczny produkt w stosunkowo niskiej cenie. Tak też jest z oczyszczaczami powietrza. Jedynie należy zwrócić uwagę na istotne parametry aby dobrać idealne urządzenie. 

  Czytaj dalej >